Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
Töövõimetuspensioin
 
Reet@ 20. detsember 2013, kl 21.55
Kas töövõimetuspensioni puuet maksab riik või kohalik valitsus?
 
did_266272 20. detsember 2013, kl 22.16
 
kohtumutt 20. detsember 2013, kl 22.21
öeldi et kov maksab
 
eino 20. detsember 2013, kl 23.26
töövõimetuspension on üks asi, puue teine asi
aga maksab riik
puude korral võid kov-s teha enda vsalitud inimesega lepingu ja ta hakkab sind abistama, saab hooldaja toetuse sinu abistamise eest ja haigekassa ka
 
jah 21. detsember 2013, kl 11.51
"töövõimetuspensioni puuet" ei maksa mitte keegi. Sellist asja polegi olema. NAgu juba eino kirjutas, üks asi on töövõimetuspension, hoopis teine aga puudetoetus. Aga jah, mõlemat maksab riik. KOV-st võid saada mõnda täiendavat sotsiaaltoetust.
 
eino 21. detsember 2013, kl 16.49
ja kui sa pöördud oma puude ja võimetusega kov poole teed avalduse ja lased koostada rehabilitatsiooniplaani siis sele plaaniga eraldatakse summad mille eest saad taastusravi lisaks haigekassa poolt tasutavale
 
mina 21. detsember 2013, kl 20.18
olen 16 a haige olnud ei kordagi kasutanud seda teenust .
 
mõrd 21. detsember 2013, kl 21.43
mina Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> olen 16 a haige olnud ei kordagi kasutanud seda te
> enust .

See on sinu valik, kui ei kasutanud. Ega see olegi kohustuslik, vaid sulle antud võimalus. MIda sa sellega siis nüüd kelgid siin?
 
to mina 21. detsember 2013, kl 21.45
ega keegi seda sulle pakkuma ei tule, ikka ise pead minema ja küsima
 
oraakel 26. detsember 2013, kl 09.34
Tegelikult on see tõsi!
See on ministeeriumis ettevalmistamisel.
Pension kaob, kuid puudetoetus tõuseb. Ainult, et tingimused selle saamiseks muutuvad raskemaks, sest eesmärk riigil on ju ikkagi raha säästa.
 
jajah 26. detsember 2013, kl 11.46
Kusjuures oraakel ei ajagi päris udu. Kas just nii karmid meetodid, aga sellest on juba mõnda aega räägitud küll, et töövõimetus pensionide saajaid hakatakse igasuguste meetoditega sundima tööd otsima. Seda on ajakirjanduseski kajastatud. Lugege rohkem uudiseid.

Selle põhjuseks on ilmselt just see, et igaüks kes vähegi haledamalt vinguda oskab, saab praegu omale töövõimetuspensioni välja kaubelda. Nii ongi praegu päris hulk rahvast, kellele see pension on ainult mugav lisasissetulek. Ma ei räägi neist, kes tegelikult töövõimetud on ja polegi võimelised ise endale sissetulekut teenima. Nende jaoks ei muutu ka edaspidi ilmselt suurt midagi.
 
mutt 26. detsember 2013, kl 22.19
Töövõimetuspensioni suurus hakkab sõltuma töövõimekuse protsendist. Kellel on 100 protsenti saab 320 EUR kuus, kellel 80 protsenti 160 EUR kuus. Lisaks tuleb Töötukassas ennast arvele võtta ja siis saab mingeid toetusi lisaks.
 
suured silmad 27. detsember 2013, kl 09.26
Töövõimetuspension kaotatakse ära. Puudetoetus hakkab sõltuma töövõimetuse protsendist ja vajadusest. Maksab seda aga töötukassa, kui sulle vastavat tööd ei leita või sa midagi pole võimeline tegema. Tööl käivale puudega inimesele aga lõpetatakse puudetoetuse maksmine. Üldised summad vähenevad, tõöhõive paraneb, sest tööhõiveametil tekkib kohustus ka puuetega inimesi tööle aidata. Puudetoetusest ei tohi ka midagi kinni pidada, st. trahve, elatist, kohtu poolt määratud võlgnevusi. Kõige raskem saabki olema sellel 80 protsendilisel, sest temale võib olla väga raske tööd leida, kuigi ta peaks olema võimeline nii mõndagi tegema. Olenemata sellest, et ta tööd ei leia, väheneb toetus praegusega võrreldes tunduvalt. Kui ennem said 250 kuus, siis edaspidi 160 ja ela kuidas tahad.
 
skeptik 27. detsember 2013, kl 19.17
no kui selline süüsteem tuleb siis on oodata massilist puudega inimeste hävitamist. mõelge reaalset mis tööd saab pakkuda kohalik tööhõive. ja kui tööd ei ole aga peab maksma siis et vabaneda maksmisest tuleb hävitamine. olgem valmis inimeste suretamiseks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!