Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
invaliid ja hooldekodu.
 
haige 09. august 2015, kl 10.18
olen 100%töövõimetu ja raske puudega,mul ema hooldekodus.pean maksma hooldekodu puudujääva summa,linn keeldub seda maksmast kuna ema pole linnas sisse kirjutatud,mina aga olen.kuidas toimida?
 
aju 09. august 2015, kl 10.45
Milles sinu puue seisneb?
 
haige 09. august 2015, kl 10.47
olen nägemispuudega.
 
galita 09. august 2015, kl 10.59
Pöördu selle omavalitsuse poole kuhu ema on sisse kirjutatud.

§6 lõige 6 Kui hooldekodusse paigutatud 18-aastasel või vanemal isikul on määratud puue või töövõime kaotuse protsent, siis võib sotsiaalteenuse eest tasuda riigieelarve tasandusfondist puuetega inimestele sotsiaalhoolekandega seotud kuludeks eraldatud vahenditest.
Kui su emal on puue, siis saab raha ema hooldekodu kulude katmiseks riigilt taotleda.

Inimesele peab peale kõigi maksude ära maksmist kätte jääma vähemalt 90€ ehk siis toimetulekutoetusega võrdne summa. Kui sul jääb vähem kätte, siis esita elukohajärgsele omavalitsusele toimetulekutoetuse taotlus. Kui keeldutakse, esita kaebus sotisaalministeeriumile, sest seadused ei luba inimest jätta abitusse olukorda ja kuna oled 100% töövõimetu, järelikult käib ema hooldamine üle jõu ja su ema ei saa jätta hoolduseta, siis tuleb ametnikel sinu probleemiga tegeleda olenemata sellest kas neile see meeldib või mitte.
Kaebuse saab esitada interneti teel kuid kindlasti peab see olema digiallkirjastatud ja seda saab teha meiliprogrammiga Thunderbird, mis tunnistab Eesti ID-kaardi. Sotsiaalministeerium on kohustatud 30 päeva jooksul vastama.
 
haigele 09. august 2015, kl 11.03
siis sa ju pole üldsegi töövõimetu, paljud nägemispuudega töötavad väga edukalt 100%-tööajaga massööridena.
 
see kov 09. august 2015, kl 11.10
maksma peab see kov kuhu ema on sisse kirjutatud sina viid tõendi et oled 100%töövõimetu ja raske puudega ja kirjutad avalduse
 
to haigele 09. august 2015, kl 11.56
haigele Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> siis sa ju pole üldsegi töövõimetu, paljud nägemis
> puudega töötavad väga edukalt 100%-tööajaga massöö
> ridena.


Kust kohast teemaalgataja 100%-selt kliente leiab? Massööridele ei maksta istumisaja eest.
 
njahh 09. august 2015, kl 12.54
maru tark soovitus see massöörivärk. Kas soovitaja seda ka teab, et kõigile inimestele see amet tema füüsiliste omaduste poolest ei sobigi? Peale selle, peab massöör omama ka mingeid teadmisi inimkeha toimimisest.

Mis sa arvad, et massööriks saadakse nii, et pane aga silt üles ja hakka mudima?
 
troll 09. august 2015, kl 13.30
100% töövõimetu võib mingeid töid teha, olenevalt tema puudest, aga see on pigem erand, sest selliseid töökohti lihtsalt ei pakuta! Sellest, et teoreetiliselt on võimalik midagi teha, pole mõtet rääkida. Indias käivad ka igasugused ebamoodustunud tööl, ennast raha eest teistele näitamas...
 
See on siis ka üks eestlane, kes kirjutab 09. august 2015, kl 15.36
haigele Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> siis sa ju pole üldsegi töövõimetu, paljud nägemis
> puudega töötavad väga edukalt 100%-tööajaga massöö
> ridena.

Sa, nägija, proovi enne massööri tööd teha, koolitusest ma ei räägigi.

Peale selle kusagi väikses maakohas, kus enamus on töötud, vaevalt kliente leiduks.
Jah, Vao küla jajgpallurid ehk, kelle eest riik tasuks, et nende spordist räsitud jalgu keegi siluks ...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!