Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
Lapsele nõme nimi...
 
kurb-kurb 31. oktoober 2016, kl 20.18
kas on seadust, mis keelaks lapsele panna täiesti idiootlikku nime?Kas Perbüroo saab teha takistust? Lapsel tuleb ju elada sellega vanuseni, mil ta saab seda vahetada
 
* 31. oktoober 2016, kl 20.41
Üldiselt jah päris igasuguseid nimesid lapsele siiski panna ei saa, see nimi peab olemas olema. Kui ei ole, saab taotleda nime lisamist nö nimistusse, mis Eestis kasutusel on, aga siis tuleb ka põhjendada kõvasti ja uuritakse-puuritakse. Teine küsimus on muidugi see, et mis on idiootlik. Mis ühele nõme, võib teisele väga meeldiv olla.
 
noh 31. oktoober 2016, kl 20.42
no see, et sinu meelest on nõme, ei pruugi teiste meelest üldse nõme olla.

(2) Eesnimeks ei või anda nime, mis sisaldab numbreid või mittesõnalisi tähiseid või mis eraldi või koos perekonnanimega ei ole kooskõlas heade kommetega.
(3) Eesnimeks ei või ilma mõjuva põhjuseta anda:
1) tavatut eesnime, mis oma keeruka või üldisele keelekasutusele mittevastava kirjapildi või häälduse tõttu või üldkeelelise tähenduse tõttu ei ole eesnimena kasutamiseks sobiv;
2) isiku soole mittevastavat nime;
3) üldtuntud isikunimena kasutatavat nime või selle lühendatud kuju, üldtuntud autori nime või teenistusnime. Teenistusnimena käsitatakse käesoleva seaduse tähenduses nime, mida kasutatakse ametikohustuste täitmisel, kuid mis ei ole isiku ametlik nimi.

Nimeseadus:
https://www.riigiteataja.ee/akt/NS
 
kurb-kurb 31. oktoober 2016, kl 20.51
noh, et keegi ei kahtleks, et kas ikka on nõme, siis kirjutan ta teistele hirmutamiseks - Trizia-Celice
 
ohhhh 31. oktoober 2016, kl 21.10
on hulga hullemaid nimesid pandud.
 
did_224338 31. oktoober 2016, kl 21.48
On tõesti nõme
 
mina. 31. oktoober 2016, kl 21.59
Ega kõlaliselt ei ole ju hullu midagi, ainult mul on kahju sellest lapsesest, kellel suuremaks saades ei ole kunagi võimalust oma nime kirjapilti häälduse järgi arusaadavaks teha. Ta peab seda kas tähthaaval dikteerima või kirjutatult esitama.
Ise küll ei tahaks sellises jubedas olukorras olla. Mul on lihtne neljatäheline perekonnanimi, kuid mõnikord pean vaatamata sellele esitähte kordama.
 
mina. 31. oktoober 2016, kl 22.01
Vabandust, trükiviga tuli sisse!
...lapsest...
 
ametnik 31. oktoober 2016, kl 22.29
Mõlemad ju multifilmist!

Üldiselt arvan, et ametnik keeldub, sest ei kvalifitseeru "päris" nimedeks.
Küsida saab ka enne nime panekut kas vastab Nimeseadusele
siin:
https://www.eesti.ee/portaal/portaal.sisene?level=30&loc=%21rrteenus.avaldused%3Ftab%3Duusavaldus%26tutvustus%3D1%26aliik%3DA06
 
Aita-Leida Kuusepuu 01. november 2016, kl 00.40
Väga vinge nimi ju!
 
tütretütre nimi 01. november 2016, kl 07.36
tütretütre nimi on Mai Tea
 
maniila 01. november 2016, kl 10.24
oh õudust. vaesed lapsed! minule väga meeldib Helle ja kadunud Lennart Meri tütre nimi Tuule Meri.
 
Merle 01. november 2016, kl 11.09
Minu õetütar sai endale nimeks Anaalika. Minu meelest kohutav nimi, aga õe meelest aristokraatilik nimi. Nii et mine võta kinni.
 
jajahhh 01. november 2016, kl 11.29
Üldiselt on nii, et mida väiksema haridustasemega vanemad, seda " kõlavamad" nimed lastel.
Kui juba nimel Y sees, siis ikka vanem loll- mis- loll.
 
maniila 01. november 2016, kl 14.15
mulle ka tundub, et minnakse nende nimedega suisa lolliks.
 
ei ole kindel 01. november 2016, kl 14.26
oudekki loone peaks olema siis täiesti harimatu.
 
noh 01. november 2016, kl 18.32
üldiselt, mul nagu jääb selgusetuks, mis probleem teemaalgatajal on? Keegi ju ei sunni tal oma lapsele sellist nime panema. Ja see et ta siin foorumis ohib ja oigab ei takista jälle mõnel teisel oma lapsele seda mine panemast, kui see tema meelest igati äge ja vinge on. Nii et milles küsimus on? Eks ta nii on jah, et igaüks paneb oma lapsele nime vastavalt oma mõistuse ulatusele ja kellegi soigumine foorumis ei takista neid hoopiski. Ja olgem ausad, eks neid inimesi ole ikka üksjagu, kes oma nime pidevalt igal pool tähthaaval või sootuks kirjalikult peavad esitama. Ja kaugeltki kõik ei jookse nime vahetama.
 
# 01. november 2016, kl 19.45
Teema tegin, et saada teada, kas on seadust, mis keelaks panemast sellist nime.Ja sain pisut kinnitust, et ilmselt ei lubata sellist "üllitist" panna. Tore!
 
noh 01. november 2016, kl 20.49
# Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Teema tegin, et saada teada, kas on seadust, mis k
> eelaks panemast sellist nime.Ja sain pisut kinnitu
> st, et ilmselt ei lubata sellist "üllitist" panna.
> Tore!

Kuidas sa selle kinnituse said? Mina väidaks küll, et selline nimi läheb läbi nagu nalja. Selliseid "üllitisi" liigub ringi ju piisavalt. Ja veelkord, mis see sinusse üldse puutub, kui keegi oma lapsele sellise nime paneb?
 
Alu 01. november 2016, kl 21.01
minu nimi on ka hästi nõme.
ela siis , aga hellitusnimi, junn on mul ilus.
 
Anna-Minna Mööda 01. november 2016, kl 22.27
ei nimi inimest riku, kui see ise tubli ja austust väärt on
 
aita Aita aita 01. november 2016, kl 22.30
ja kui Aita on aidas, siis aita Aita aidast välja, nimedega saab ikka nalja, olgu siis kasvõi Lakendra-Amerii või Lurbu
 
lake 02. november 2016, kl 06.50
Seadus lubab inimesel ka oma nime muuta minu arust. Kui ikka see Trizia Celice tundub nime omanikule hambapasta ja odekolonni segu nimetusena siis see vahetatakse omanikule sobiva inimese nime vastu kiirelt välja sest nimekomisjonis on ka ju inimliigi esindajad ja nad kindlasti näitavad tobeda nime õnnetule ohvrile üles solidaarsust.
 
** 02. november 2016, kl 09.41
lake - nimevahetust reguleerib seadus ja mingi solidaarsus ei puutu asjasse. Enne, kui inimene on täiskavanud, ei saa ta ise oma nime vahetama hakata.
 
to ei ole kindel 04. november 2016, kl 23.42
No aga ongi ju harimatu olenematu nimest. See ei ole näide ju?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!