Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
Kohtutäitur?!?
 
abi oleks vaja 17. veebruar 2016, kl 13.45
Nii, sain siis see kuu €429.42 palka ning õhtuks oli mult ära võetud üle €100 , kohtutäituriks Kersti Kaljula.
Kas tal on õigust mu minimumi kallale tulla? Varem pole ükski (ega see samune) raha maha võttnud, juba 3 kuud saanud €500-€600 palka ning kõik üle €390 (eelmine aasta) ja €430 on kätte jäänud, kuigi need kohtutäiturid on istunud mu broneeringu all juba aasta ja peale ka.
SEB jahub mingit elatus jama, pole ma midagi kokku leppinud ega mingit infi jaganud kohtutäituriga.
Kohtutäituri sekretär üttles et saadaksin neile taotluse et raha tagasi saada jne, aga millal krt nad sellega tegelema hakkavad?...
Mul oli arvestatud et €200 oli veel kõigile maksta, ning firma maksis minu eest juba €59 ära see kuu ning arvestasin et kuna ma saan tuludek €207 siis saab kõik ilusti makstud, aga nüüd teevad siis sellist trikki et tulevad mu minimumi kallale lamppi..
antke nõu? Mida teha? Kelle poole pöörduda et ma raha tagasi saaksin?
Kellel samu kogemusi olnud, jagage kuidas te oma rahad tagasi saite ning kaua aega võttis?.
 
nii 17. veebruar 2016, kl 14.57
Mingi elatisjama? kui tegemist elatisega ja sa pole mitmeid kuid mitte midagi maksnud, siis on tekkinud elatise võlg ning siis ei peagi kätte jääma enam miinimum vaid ainult pool miinimumist.
 
abi oleks vaja 17. veebruar 2016, kl 15.26
nii Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mingi elatisjama? kui tegemist elatisega ja sa pol
> e mitmeid kuid mitte midagi maksnud, siis on tekki
> nud elatise võlg ning siis ei peagi kätte jääma en
> am miinimum vaid ainult pool miinimumist.


Vabandust, üritan paremini selgitada ja meelde tuletama mida sebi sekretär üttles.
Esiteks pole tegemist elatis võlaga vms, tegemist siis 2010-2011 aasta saadud trahvidega (piletita sõit jne).
Seb sekretär väitis midagi et ma peaksin andma kohtutäiturile teada midagi elatis rahade kohta vms, täpselt aru ei saanud aga tegemist pole elatis võlaga vni.
Ja minu teada ei või kohtutäitur mitte mingi põhjusega minimum palka arestida. Vabandust segase jutu pärast, suht keeruline oli aru saada seb töölisest.
 
Juristi hakatis. 17. veebruar 2016, kl 15.48
Kindluse mõttes tasub sellises olukorras alati koostada avaldus, mille alusel taotled sa oma palga puutumatuse miinimumi ulatuses.

Kui tegemist on ligi 5 aasta vanuse nõudega, on aeg seal maal, et sa saad nõude aegunuks tunnistamist taotleda - kohtu kaudu. Kui sul on ülalpeetavaid, suureneb sinu miinimum määr 30% ülalpeetava kohta ehk kuni 130 eurot. Taotlemiseks tuleb avaldus koostada.
 
to Juristi hakatis 17. veebruar 2016, kl 16.08
Trahve ei pea küll kohtusse minema aegunuks tunnistama. Need aeguvad ise automaatselt 4 aasta möödudes. Ja ülalpeetavate puhul suureneb miinimum ikkagi 33% võrra mitte 30% võrra.
Kõigepealt tasuks välja selgitada, mis nõuded sinu vastu üldse on menetluses ja siis saab edasi vaadata, kas võib su miinimummäärast pool veel ära võtta või mitte. Olukord võib ka selline olla, et oled mingi uue nõude endale hankinud ja pole asja menetlevale kohtutäiturile teatanud, millises pangas soovid oma elatusmiinimumi kasutada ja ta on ise määranud selle ntks Swedbanka kuigi sa kasutad hoopiski Seb-i kontot. Siis võtabki sul SEB-i kontolt rahasid rohkem maha, kuna miinimum on määratud Swed-i.
 
mhmh 17. veebruar 2016, kl 17.20
automaatselt ei aegu midagi, ise tuleb ikka avaldus teha.
 
abi vajaja 17. veebruar 2016, kl 18.11
to Juristi hakatis Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Trahve ei pea küll kohtusse minema aegunuks tunnis
> tama. Need aeguvad ise automaatselt 4 aasta möödud
> es. Ja ülalpeetavate puhul suureneb miinimum ikkag
> i 33% võrra mitte 30% võrra.
> Kõigepealt tasuks
> välja selgitada, mis nõuded sinu vastu üldse on m
> enetluses ja siis saab edasi vaadata, kas võib su
> miinimummäärast pool veel ära võtta või mitte. Olu
> kord võib ka selline olla, et oled mingi uue nõude
> endale hankinud ja pole asja menetlevale kohtutäi
> turile teatanud, millises pangas soovid oma elatus
> miinimumi kasutada ja ta on ise määranud selle ntk
> s Swedbanka kuigi sa kasutad hoopiski Seb-i kontot
> . Siis võtabki sul SEB-i kontolt rahasid rohkem ma
> ha, kuna miinimum on määratud Swed-i.


Swedpanka mul pole, teist panka peale sebi pole kunagi olnudgi.
Ülalpeetavaid ka pole.
Aga siiski kuidas on võimalik neil võtta kui kuu sissetulek on vaid 429 euri. Kahjuks pole need trahvid aegunud, ainult 1 oli aegunud aga menetlus kulud pean ikka ära maksma. Olen muidu 19 aastane kui see ka rolli mängib vms.
 
to mhmh 18. veebruar 2016, kl 11.04
Rahatrahvid aeguvad automaatselt. Kohtutäitur teeb ise vastava aegumise otsuse, kui 4 aastat täis saab. Ei ole mingeid avaldusi vaja teha, et rahatrahv aegunuks tunnistataks.
 
to abi vajaja 18. veebruar 2016, kl 11.08
Võlgnikule peab jääma kätte miinimumina netosummas 430 eurot (eeldusel, et ülalpeetavaid pole). Kui miinimumist on ära võetud, siis tuleks teha koheselt kohtutäiturile avaldus, et ta tagaks elatusmiinimumi ja kannaks ülemääraselt võetud raha tagasi. See avaldus tuleks aga teha kiiremas korras, sest kui kohtutäitur jõuab selle arestitud summa edasi sissenõudjale kanda, siis saad sa seda tagasi nõuda ainult sissenõudjalt.
 
abi vajaja 18. veebruar 2016, kl 12.37
Tänud, saatsin taotluse ära ja sain täna €126 tagasi :)
 
T-Mac 18. veebruar 2016, kl 15.02
Olge lahke! :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!