Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
Hooldekodu tasu haugekassa toetusel
 
Liisa 14. märts 2012, kl 11.16
Pöördun teie poole küsimusega, oskab keegi vastata- kuidas arvestatakse eaka puudega inimese hooldekodu tasu haigekassa toetusel. Tean, et seal tal võimalus viibida 60 päeva aastas, kuid 30 päeva korraga?

Kahjuks olid ametniku telefonid kinni ja sellepärast mõtlesin siit rubriigist küsida.

Ema (87) viibis küll eelmisel aastal mõned kuud hooldekodus, kuid ka ühe kuu maksu ei jõua tasuda.

Kahju teisest, istub kodus päevad läbi üksinda...

Kas tasu arvutatakse päevade kaupa või on mingi % pensionist? Hetkel hooldekodus 16 € päev, kui ilma haigekassa toetuseta.
 
f 14. märts 2012, kl 11.28
vaevalt et tal hooldekodus põnevam kui oma kodus! külasta teda tihedamini siis.haigekassa ei maksa midagi kinni kui meditsiinilist näidustsut pole, nt taastusravi
 
Liisa 14. märts 2012, kl 11.40
Elame koos, aga päevad läbi tööl, sellepärast ta üksi. Tal Alzheimer.
 
Liisa 14. märts 2012, kl 11.57
Mõtlesin ikka tõesti haigekassat.

Aga tundub, et vastama kipuvad ikka need, kes ei valda seda teemat ja pole üldse asjaga kursis.

Mulle ei ole vaja parastamist, küsisin vaid nõu.
 
a 14. märts 2012, kl 12.25
mõnel pool on ka mingi päevahoid, oleneb kus elad!äkki peaksid kohalikust sots osakonnast uurima
 
. 14. märts 2012, kl 12.31
mõtlesin ka siin teemas püsida, sest see puudutab ja huvitab mindki.
mis põjusel vanainime hooldekodusse pannakse, seda siin analüüsida ei ole tõesti vaja. oleks oodatud kõik asjalikud ettepanekud.
hooldekodu on väga kallis lõbu ja tihtipeale palju vajalikum, suisa hädavajalik, kui "ikkagi oma kodu on oma kodu"
 
Liisa 14. märts 2012, kl 12.59
Hooldekodus inimene ikka pideva järelvalve all. Tuuakse süüa, käivad pesemas.
Ma ei ütle, et mina seda kodus ei tee, aga mul jääb hooldamisele vähem aega.

Samas võib ta ka kodus olles endalegi ohtlik olla.
Õnneks kevad tulemas ja ilmad lähevad soojemaks, aga temal juba vanast ajast komme pliidi siibreid kinni panna- tema silm ei seleta, kas seal veel tukke on või ei.
Jah ta on käinud päevakodus. Seal on kellaaegu lühemaks muudetud ja tihti ei sobi see ka töögraafikuga.
 
??? 14. märts 2012, kl 13.40
Kas su ema hooldekodusse või hooldushaiglasse?
- need 2 ise asja ju

hooldushaiglasse saab jah 2 kuuks ja seal maksab ise voodipäeva tasu 10 päeva eest. Varem oli see 25 krooni päev . nüüd ei tea minu ema oli krooni ajal seal.
 
Liisa 14. märts 2012, kl 14.27
Vot mina kah ei tea, kumb on?
Eelmisel aastal oli SA Võnnu Haigla, olid viiekesi toas, kus 2 täiesti lamajat, ema ja üks naine ratastoolis.
Arvatavasti ikka see hooldushaigla, kus päeva hind 16 €.

Aga ega haigekassa toetusel 2 kuud korraga ei saa...Tood vahepeal haige inimese koju ja kui kunagi koht vabaneb, siis viid uuesti.

Hea, et täna mul vaba päev. Just kukkus ja püsti ei saanud. Hea oli, et sain aidata püsti.

Tõesti selline tunne, et enne saan mina infarkti...
Pole kah enam 18. aastane
 
natuke tean 14. märts 2012, kl 15.06
sõbranna pani ema, kellel ka alzheimer, lisaks pensile sai ka puudetoetust (perearst ajas) - väiksesse hooldekodusse - maksis miskit 6000 krooni kuus (3.a. tagasi) - nii et juurde tuli maksta natuke üle 1500 krooni (lisaks pensile ja puudetoetusele). Hooldushaiglasse saab tõesti vaid 2 kuuks ja n.ö. riigikulul - aga see ei ole lahendus.
Kas teisi lapsi on veel?
 
Liisa 14. märts 2012, kl 16.12
Olen "hellitatud" pesamuna, kuigi enamus tuttavad nii ei arva, pigem just asjaajaja terve elu olnud.
Kui vanas rahas rääkides, minu palk 5000, ema pension koos puude rahaga 4000 ja hooldekodu 7500.

Ja ei ole ma hariduseta, kuid palgad ongi nii väiksed...
Kunagi tekkis võimalus Riigikogu külastada. Kui küsisin ühelt ametnikult, et mida teha, kui kätte jääb 100€ ringis, siis vastati, et pange odavamasse hooldekodusse. Nad ei tea, mis siin allpool toimub. Ma ei ole üksi sellise murega, aga kuskilt abi ei saa.
 
kogemusega 14. märts 2012, kl 18.53
Minu ämm on HOOLDUSHAIGLAS, Haigekassa tasub 1 kuu aastas (vajalik on loomulikult perearsti suunamine ENNE, mitte et juba on olnud seal ja siis küsin et Haigekassa maksku)
ja
edasi on võimalik ise pikendada veel 2 kuud, sel juhul maksab ise 4 eurot/päev.

Oli eelmise aasta lõpupoole pärast 2.insulti (85a) ja nüüd pärast mõnekuist kodusolekut, on uuesti.

Meil:

https://www.arst.ee/et/Uudised-ja-artiklid/36879/hooldushaigla-lihulas


Seda, et Haigekassa aitaks hooldekodu maksta ma ei usu.
Sel juhul, kui vanuri pensionist ja sinu osalusest ei piisa hooldekodu maksuks, ning vanuril pole vara mida selle katteks müüa ning peale sinu pole rohkem lapsi, kellelt osalust nõuda, sel juhul saab aidata kohalik omavalitsus (linn või vald, mille registris vanur on).

Aga ainult siis, kui tõesti pole võimalik OV-l kas või kohtu kaudu nõuda veel teistelt lastelt ema kasuks elatist või vanuril pole vara mida realiseerida.
 
to Liisa 15. märts 2012, kl 09.48
Kirjutad, et oli Võnnus - seal ongi HOOLDUSHAIGLA, mitte hooldekodu, seda ütleb juba asutuse nimigi:)
 
Liisa 22. märts 2012, kl 21.09
Jah SA Võnnu haigla, aga maksma pidin ikka nii nagu kirjutasin- praegu 16 € ööpäev.
 
. 23. märts 2012, kl 09.55
Haigekassa infotelefon 16 363
Palun uuri.
 
Liisa 23. märts 2012, kl 15.07
Kas kujutate ette, et kodus olles aastate kaupa kõnnib sulle järgi haige inimene. Ega mina olen vist tõesti esimene, kes hullumajas lõpetab. Kuskil pole rahu ja kuskilt pole abi saada.

Sots. töötaja soovitas võtta majja üüriline, et ema hooldekodusse panna. Kui suur peaks olema selle inimese üür? Utoopia...Kuidas saab üldse sellistele mõtetele tulla? Kes kasib üürniku eest? Vihma käest räästa alla?

Ma ei saa aru.
 
Reet Rives 17. detsember 2016, kl 18.50
Palun aidake ja soovitage, kuhu oleks raha eest võimalik
paigutada Tartus elavat voodihaiget sõbranna ema (93a.),
sõbranna ise on 72a. vana ja südamehaige, ta ei ole üksi
võimeline kodus ema eest hoolitsema. See on väga kurb vaatepilt, ei tea kumb ennem läheb....
Elan ise kahjuks Eesti teises otsas ja ei tea Tartukandi
võimalusi.
 
ehk alustaks... 18. detsember 2016, kl 00.28
Ma arvan,et kõigepealt tuleks pöörduda linna sotsiaalosakonda. Nemad korraldavad sellisel puhul asja ära. Otsivad hooldekodu ja kõik muu. Arusaadavalt ei saa nõuda ühelt vanurilt teise hooldamist.Ja ega ei nõutagi nii vana ja haige inimese puhul nagu see tütar.
Aga ... siin on üks aga! Kas on olemas ka lapselapsi? Kui jah, siis langeb kohustus hooldekodu otsida ja selle eest tasuda nende õlgadele.
 
huvitav 15. jaanuar 2017, kl 18.32
Kui inimene ise tahaks hooldekodusse elama minna. Kas lihtsalt siis helistad küsid, et kas vaba kohta leidub ja asud platsi mõnusat põlve nautima.
 
aga milles probleem? 15. jaanuar 2017, kl 23.07
Loomulikult võib inimene oma raha eest hooldekodusse elama minna. Hooldekodul on oluline,et klient oleks maksujõuline ja muu neid ei huvita. Nii et kui vaba koht on olemas, siis - olge lahked!
 
ei tea, kellel on 16. jaanuar 2017, kl 05.53
Kas mõnel Eesti riigis rahahunnikud nii suured, et jõuaks neid hooldekodukulutusi katta. Pole kohanud küll selliseid.
 
tean küll 16. jaanuar 2017, kl 10.17
ei tea, kellel on Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas mõnel Eesti riigis rahahunnikud nii suured, et
> jõuaks neid hooldekodukulutusi katta. Pole kohanu
> d küll selliseid.

Et sina pole kohanud, see ei tähenda veel, et pole olemas.
Kallitel ja luksuslikel vanadekodudel on järjekorrad ukse taga. Kõik inimesed ei lase kogu sissetulekut kohe kõrist alla, normaalne inimene suudab ka midagi kõrvale panna.
 
ära räägi endast 17. jaanuar 2017, kl 06.36
Kõik inimesed ei ole jotad nagu sina ette kujutad.Tüüpiline eestlane jälle platsis.
 
tean küll 17. jaanuar 2017, kl 12.32
mina ei kujuta midagi ette, enamus, kellel pidevalt rahahädad ja midagi üle ei jää (alati on puudu), neil lähebki suurem osa sissetulekust kõrist alla.

Sa proovi näiteks villa benitasse päevapealt kohta saada (no peaks ju vabu kohti kõvasti olema, kuna kellelgi raha ei ole). Ja ära tule rääkima, et need kõik välismaa rikkad pensionärid. Ei ole seal mingeid välismaa pensionäre. Kõik tavalised eesti vanurid, kes lihtsalt ei ole oma elu elanud ainult üks päev korraga, nagu siin targutajatel ilmselt kombeks.
 
ikkagi 18. jaanuar 2017, kl 19.10
Invaliidsuspensionist ikkagi ei suudaks inimene hooldekodu eest tasuda. Kle, kas miinimumpalgalised on Eestis sinuarust jotad. Vastik suhtusuhtumine sinu poolt eelmine.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!