Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
notari deposiit - kohustus?
 
sassu 07. juuli 2008, kl 11.25
Kui kavas kinnisvara ost - kas ma olen KOHUSTATUD kandma ostusumma notari deposiiti? Ka ma ei või vahetult enne notarit nt seda ülekannet müüja arvele teha?
Asi selles, et ost mitmes mõttes möödapääsmatu, ostan laenuga, mille vormistamine nagunii juba igasuguseid kulutusi kaasa tõi - tagatise hindamine, lepingu sõlmimise tasu, riskikindlustus jm, kokku ikka tuhandeid. Aga ma pole mingi rikkur, et tuhat siia ja teine sinna pole mingi küsimus. Et kuuldavasti on ka deposiiti kandmine tasuline - ma küll ei tea, kui palju maksab, aga kõige eest on seni ikka tuhat-paar küsitud - siis ma lihtsalt ei taha seda kulutust kanda. Kas on varianti, et ei pea seda tegema?
 
prra 07. juuli 2008, kl 13.20
ei pea kandma deposiiti. Müüjal pole kindlasti midagi selle vastu kui talle enne tehingu vormistamist raha üle kannad.Kui üldiselt see nn kindlam varjant. See tähendab et notar kannab rahasumma koheselt üle müüjale, kui sina oled omanikuks saanud. Minu teada peaks deposiitarve kasutamine olema paarsada eeku.
 
B 07. juuli 2008, kl 13.38
Kanna jah müüjale enne notarilepingut raha üle. Ja siis ära imesta, kui müüja ei ilmugi notarisse lepingut tegema. Tal ju nii raha kui ka kinnisvara. Miks ta selle viimase enam sulle peab andma.

Kui sa võtad pangast laenu ostmiseks, siis kas panga esindaja ei tule sinuga notarisse kaasa ja kas pangast ei lähe raha otse müüja arvele? Mul käis see asi küll niimoodi. Selle eest sa pangale lepingutasu maksadki, et panga inimene kohale tuleks.
 
sassu 07. juuli 2008, kl 13.51
Seda minagi imestan - laenuhaldur läks puhkusele, aga seda küll ütles, et panga esindaja on nagunii lepingu sõlmimise juures. Tema ütles ainult, et sissemaksu raha peab enne notarisse minekut mul arvel olemas olema, et selleta pank laenusummat välja ei anna.
Aga maakler käib peale nagu uni, et kantagu ikka notari deposiiti. No kui tõesti on paarsada krooni, ok, aga ma nii hellaks tehtud nende asjadega: "lepingu sõlmimise tasu on ... % summalt AGA mitte väiksem kui 3000 kr" jne. Et laenu võtta, peab ikka rikas inimene olema, mul läheb nende paberite peale peaaegu kogu kuupalk - nojah, palk pole ju teab mis suur ka.
 
B 07. juuli 2008, kl 14.47
Maakleri möga ära kuula. Pank kannab laenusumma sinu arvele, kust see kohe bronnitakse ja kantakse edasi müüjale.
Panga esindaja ongi notaris kohal selleks, et lepingusse saaks hüpoteek ja ühtlasi võtta sinult allkiri otsekorralduse lehele.
 
x 07. juuli 2008, kl 19.06
Ma arvan, et turvalisuse huvides on maakleri ettepanek mõistlik. B esimene postitus oli asjalik, mis puudutab Müüja võimalikku kadumist koos sinu rahaga. B teine postitus on aga täielik möga. (uskumatu inimene see B seinast, seina arvamustega ja loogigat pole ollagi)
Kuna sul on palk väike siis eeldan, et ostad odavat kinnisvara (ca kuni 1 mill). Sel juhul notarideposiidi tasu ca 500kr.
 
sassu 07. juuli 2008, kl 22.59
Mulle B teine postitus tundub küll arukas - kuidas see vähem turvaline on, kui pank laenusumma minu arvele kannab, broneerib ja müüjale pärast lepingu sõlmimist üle kannab? Kõik väga ok mu meelest.
 
p 08. juuli 2008, kl 00.04
sest seda raha mis enne sinu arvel (omafinantseeringu osa) pank bronnida ei saa, kusjuures meil oli see ka panga nõudmine, et omafinantseering peab olema notari deposiitkontol (äkki hoopis valetatakse hinna osas ja seda summat ei liigugi kontolt kontole, oli panga põhjendus) ja kuna see oli mõlema poole huvides, siis ka notaritasu tasuti pooleks.
 
jagan matsu 09. juuli 2008, kl 11.16
See maakleri pealekäimine võib tulla sellest, et ilmselt sellest ostusummast mis sa maksad ostjale, tuleb ka maakleri tasu. Ja selleks, et tema saaks kindel olla, et oma papi kätte saab, nuiabki seda deposiiti. Ilmselt pannakse ka lepingusse deposiidi väljamaksmise punkti see, et osa raha kantakse kohe kinnisvarabüroo arvele e. siis see on maakleri tasu. See oleks siis talle tagatis et müüja tema "teenuse" ikka ilusasti kinni mksab. Muidu mine tea. Aga mingit kohustust sul raha deposiiti kanda pole. Aga sinu puhul kui asjas on osaline ka pank, toimitakse ikka üldjuhul nii nagu B kirjeldas-pank kannb sulle arvele ja sealt kohe müüjale.
 
888 10. juuli 2008, kl 19.18
Käisin täna just laenu nõustaja juures. Tema ütles, et pank bronnib selle sissemakse raha minu arvel ja kannab koos laenusummaga müüjale.Tegu Hansapangaga.
 
Deposiit 05. oktoober 2017, kl 16.06
http://www.notarlaidvee.ee/notari-deposiit
 
??? 08. oktoober 2017, kl 11.16
Deposiit Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> http://www.notarlaidvee.ee/notari-deposiit

Kas tõesti arvad, et teemaalgataja juba ca 10 aastat istub ja ootab sinu selgitust, et kuidas nüüd ikka edasi toimida?? Teema aastast 2008
 
Jah 29. märts 2022, kl 13.02
Jah, siiamaani ootab
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!