Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
võlad panga ees ja sundmüük - vajan nõu
 
uno 29. august 2010, kl 15.03
seis selline:
maja võlg panga ees üle aasta. jäin töötuks ja oligi asi mokkas.9 kuud saadavast tööturahast piisas ainult elu sees hoidmiseks, mitte igakuise laenumakse maksmiseks.
nüüd tuli kiri et asi antud edasi kohtutäiturile ja peale vabatahtlikku võla tagasimaksmise tähtaega (kus ikka oskavad sõnastada, ma ju maksaks kui oleks maksta), võla mittetasumisel
läheb objekt sundmüüki kohtutäituri poolt valitud hinnaga.

millest oleneb, millal pean eluaseme vabastama?
mis edasi saab? kes tuleb vaatama, kuidas minu vara "välja näeb"?
kas on oht et kirjutatakse üles ja viiakse ära ka mulle kuuluvad asjad - telekas, külmkapp, sat tv taldrik jne.
mis on toimingute järjekord ja kas mind ka kuidagimoodi teavitatakse ette?
 
q 29. august 2010, kl 15.29
sul oleks oluliselt mõistlikum ise tegelda maja müügiga, mitte oodata millal täitur seda olematu hinnaga müüb.
 
uuhh 29. august 2010, kl 15.42
Kus Sa aasta tagasi olid? Miks siis panka ei läinud ja oma murest ei rääkinud. Siis ehk oleks ajutiselt aastaks laenumakse peatatud ja uus maksegraafik tehtud.
 
uno 29. august 2010, kl 15.47
käisin pangas ka aasta tagasi ja igakolme kuu tagant ka, mitte midagi ei andvat teha, ainult sundmüük.
ise müün ka,aga mitte keegi ei osta.
laenuvõlg 100 000 müün 350 aga ei ole tahtjaid.
sundmüük toimub 270 tuhande eest.
ärge hurjutage vaid ootan vastuseid pigem, et teada.
pangad ega kohtutäitur ei anna mulle mingeid vastuseid vaid aina korrutavad no vaatame mis edasi saab.
aga ma tahan teada, mis siis saab.
mingid protseduurireeglid peavad ju neilegi olemas olema.
ma ei saa aru, miks neid ei võiks nad mulle avaldada
 
soovin väga 29. august 2010, kl 15.51
et sa oma asjad korda saad.

Ole tugev!
 
mh 29. august 2010, kl 18.55
Kõigepealt tuleb kohtutäitur vara arestima,teatab ette ka, teeb majast pildid, muud vara ei puutu. Kui müüdud saab, (võib mitu korda müüa ja hinda langetada), siis ostjal on õigus teid kohtu kaudu välja tõsta, kui ise ei lähe, see kõik võib aastakese aega võtta, oleneb kes asja menetleb. Ja võid isa ka müüa, st. müük täituri kontrolli all, et kui leiad ostja, tuleb kohtutäitur notarisse kaasa ja vaatab kuhu raha kantakse!
 
rull 29. august 2010, kl 21.03
Kus Su maja asub-- võibolla oleks huvitatud ostustki. Anna meilile teada.
 
müü 29. august 2010, kl 21.07
kui 350k müüa ei õnnestu, miks siis ise hinda allapoole ei lase?
 
12345 30. august 2010, kl 01.13
Protseduurireeglid ongi sellised, et ega enne nendega pihta ei hakata kui on "potensiaalne ostja" olemas. See vajab aga aega!
Seega, milleks sulle seda rääkida kuidas edukas müük käib? Teevad eduka hindamise ja leiavad eduka hinnaga eduka ostja, teevad eduka müügitehingu ja voilaa! olemas.
Kui nad sulle kõik selle hõbepaberist kandikul ette kannaksid, saaksid ise selle eduka müügi ära teha. Seda nad aga ei taha!

Targem annab järele! Lase hinda alla ja müü siis ise odavamalt veidi! Raske aeg on ka ja see on õigustatud! Keegi üle maksta tänapäeval ka ei taha!

AHH, mis ma siin ikka ise targutan, olen sinuga samas seisus, välja mind õnneks keegi ei tõsta, aga raske on üks osanikest olla, ei saa toimetada oma varaga nagu tahan!
Me peaksime kokku hoidma ja teineteisele toeks olema, nõu andma ja värki.

Ja sinu asjad kuuluvad ikka sulle! Leia koht ja vii need enne ära, kui asi tuliseks läheb. Kes teab, ehk mõni hull likvideerib needki oma rumalusest ära.
Aga need asjad majavõlaga kuidagi seotud ei ole, seega mida iganes võid teha, ka oma sõprade ülikalleid asju enda elamises hoida, kellegi asi pole neile sõrmi taha ajada. Või siis ütled, et polegi sinu asjad, vaid sõprade käest kokku laenatud!

Igatahes edu ja positiivsust sulle hinge! Kui oled tugev, siis näevad seda ka teised! Saagu mis saab, võta asju kergelt!
 
uno 30. august 2010, kl 10.41
no aga elada ka kusagil pärast vaja, mingi rahanatuke peaks jääma ju peae ka, et vähemalt üürikasse minna ma ju hetkel töötu.
 
moonika 30. august 2010, kl 10.57
olen samuti panga ja kohtutäituri ohver.Jäin oma kodust ilma.Olin veel kahe väikese lapsega.Kedagi ei huvitanud sinu sotsiaalsed mured.Võlg tuli tasuda. Ürita siiski ise oma maja kiiresti ära myya.arvuta välja oma panga võlg ja protsendid kohtutäiturile.P.s. kui sul seda kohtutäiturot enam vaja ongi,kui saad ise myydyd.Selge on see 100000 on liiga palju omale vaheraha kysida,aga kes teab võibolla õnnestub.Minul ei õnnestunudki korter kiiresti maha myya ja linnavalitsus andis mulle ajutise elamispinna.Minu asju ja mööblit keegi ei myynud ,need jäid alles.Alustasin oma elu täielikult 0 st.Need on valusad protseduurid aga nendest asjadest tuleb lihtsalt yle olla.Mõtle sellele ka,et igal asjal on oma pluss ka.Sa oled peale seda jubedust võlgadest vaba.Edu sulle.
 
mp 30. august 2010, kl 11.02
Kuskandis maja on? Ehk oleksin sulle sobiva hinnaga ostja.
 
moonika 30. august 2010, kl 11.12
tuli veel meelde,et kohtutäitur.kes myys minu korterit ostis selle oma emale.Tihtipeale kohtutäiturid tegutsevadki nii,et ostavad ise ära ja myyvad pärast kallilt maha või siis asuvad sinna elama tema sugulased.Minule tegi see moraalselt väga haiget.
 
appi 30. august 2010, kl 11.21
Ei taha kedagi solvata, lihtsalt kummaline kuulda kui iimene nimetab ennast ohvriks, olles pikaajalise võlgnevuse tagajärjel koduta jäänud. Kui oled laenu võtnud, pead ju riskid läbi mõtlema.
Kes nüüd ütleb, et ma ei tea millest räägin, siis tean, olen olnud samas olukorras. Võtsime laenu 90-date keskel, et oma äri alustada. Paraku on äriga seotud riskid, koostööpartner vedas alt ja äri käis põhja. Nii läks põhja kõik mis meil oli ehk eluase, mis oli laenu tagatis. Enne kui kohtutäitur meie uksele tuli koputama, panin korteri ise müüki. Korter sai suhteliselt kiiresti müüdud, ära jäid kohtutäituri ja inkasso jne kulud. Olime muidugi koduta, kolisime tagasi minu vanemate juurede väikesesse tuppa. Sinna kolimine ei olnud meeldiv, sest minu isa oli alkohoolik ja vägivaldne inimene. Saime õpetuse ning meie krediiditaust on puhas, mis on peamine. Laenud-liisingud on väga läbimõeldud.
Loomulikult on mul kahju inimestest, kes "visatakse" tänavale. Ma tean ka seda tunnet, et mitte keegi ei hooli kuhu vanemad oma kahe pisikese lapsega lähevad. Kergemaks teeb tänapäeval olukorra see, et on inimesi kes sarnase situatsiooni on läbi elanud, kellelt saaks abi küsida kuidas sellises olukorras ellu jääda. Minul ei olnud abi küsida kuskilt.
 
moonika 30. august 2010, kl 11.34
Ma võibolla sõnastasin oma juttu tõesti valesti sõnaga "ohver"Ma ei olnud mitte panga ja kohtutäituri ohver,vaid oma eks abikaasa ohver.Tema lasi lihtsalt jalga ,kui hakkas pangavõla makse aeg.Nii tekkisidki raskused.Pangalaen oli minu nimel.Olin ise tollal rumal,kui lahutusprotsessil pole varalisi vaidlusi nõudnud.olin noor ja rumal.see juhtus kõik 90 ndate keskel.aga see on juba teine jutt ja teine teema.
 
nii 30. august 2010, kl 12.44
nii minulgi sama tee ees,pank lubas mul veel endal 3 kuud "vabakäeliselt" müüa ja siis pidid suured onud asja üle vötma...
 
äh 30. august 2010, kl 23.13
Kirjutad, et sundmüük toimub 270 tuh eest. tegelikult on see esialgne hind, millega tõenõoliselt ostjat ei leita. Tegelik elu on pigem see, et hea kui müügihind lõpuks üldse võla katab ja sa veel mingit osa pangale võlgu ei jää. Nii et unusta see "no aga elada ka kusagil pärast vaja, mingi rahanatuke peaks jääma ju peae ka" ja pigem püüa müüa nii et üldse midagi peale võlgade tasumist alles jääks. 250 vaheltkasu on ikka väga hästi tahetud saada. Ilmselt su maja nii hea pole, hea hinnaga asjad leiavad ka praegu kiirelt ostja, niisiis tuleks sul mõistlikku hinda küsida, mitte üritada veel tükk aega majamüügi arvel head elu endale võimaldada.
 
kergelt võetud! 30. august 2010, kl 23.41
Pole üldse üksikjuhus,pigem vastupidi, et pärast sundmüüki jääd ikkagi võlgu ja siis pole ei vara ega eluisu, sest pead maksma surnud hobust.....siiski ei saa aru inimestest, kes ka niisuguses situatsioonis ei tõmba jalgu pee.. alt välja ja nt välismaale tööle ei lähe - tähendab- ei olegi siis elul väga viga! - mina poeks küll nahast välja!- ja kindlasti leiduks ka tööd,kui mitte Eestis, siis mujal...
 
oii 06. september 2010, kl 15.43
oli mul saama asi-ostsime maja-elasime kõik ok-ja ühel päeval ei saanud maksta ja seda 1 aasta-ja pandi maja müüki-müüdi kopikate eest ja kõik olen veel rohkem kui pool võlgu ja ei tea kuidas maksan-kuid elada vaja ja maksta ka-et natukene tasapisi tuleb maksta.
 
nuuh 06. september 2010, kl 19.04
see ju vana asi, et laen on võõra oma, ise te selle riski võtsite ja nii suure tõenäosusega lähebki. meil tänu nõukogude ajale pole massilist vara äravõtmist kaua olnud. viimati vist vene ajal 40 lõpus. lääne-euroopas aga see suht tavaline tsükkel, iga seitsme aasta tagant on kriis, inimesed jäävad tööta ja laenud maksmata, pangad võtavad võlgnikel vara ära.
muidugi neil nii palju riskantselt ei laenata ka, elu ikkagi õpetab.
 
GREATUNIVERSAL 06. jaanuar 2015, kl 10.19
Kas vajate kiiret laenu lahendada oma rahalisi probleeme ja alustada oma äri ka suurendada oma äri või vahendid? Kui jah kontakti meile via email: greatuniversalloancompany1@gmail.com

Laenupakkumine!
 
Juss1 06. jaanuar 2015, kl 14.50
Ostaks 50000€ ära ja olete veel õnnelik, et niigi läks. Ülejäänud summa jõuate oma eluajal pangale ja täiturile ära maksta.
 
??? 06. jaanuar 2015, kl 16.12
Juss1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ostaks 50000€ ära ja olete veel õnnelik, et niigi
> läks. Ülejäänud summa jõuate oma eluajal pangale j
> a täiturile ära maksta.

TEEMA ON AASTAST 2010 !!!!! Tõsimeeli arvad, et maja siiani müümata või?
 
6ige 07. jaanuar 2015, kl 17.42
Tegelt on nipp selles, et kui mistahes juhul pank lubab iseendal myya, siis myy kiirelt kellelegi l2hedastest, kas lapsele, partnerile 1.- euro eest.
Kui varast ja kohustustest ise lahti saad, siis mis see panga asi enam on mis hinnaga myydi!
 
?? 07. jaanuar 2015, kl 18.12
6ige Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tegelt on nipp selles, et kui mistahes juhul pank
> lubab iseendal myya, siis myy kiirelt kellelegi l2
> hedastest, kas lapsele, partnerile 1.- euro eest.
>
> Kui varast ja kohustustest ise lahti saad, sii
> s mis see panga asi enam on mis hinnaga myydi!

Sa pole pühadest veel kaineks maganudki või? Mis imenipp see küll on, kuidas sa selle 1 euroga pangale võla kavatsed ära maksta? VÕi tõsimeeli üritad väita, et maksad pangale oma võlast 1 euro ära ja ülejäänu kirjutab pank lihtsalt korstnasse?? Või mismoodi see kohustustest lahti saamine sinu variandis välja näeks?
 
6ige 07. jaanuar 2015, kl 18.14
Ei maksagi midagi, myyd tagaselja, panga lased yle, ise t6mbad riigist udu! :D
 
?? 07. jaanuar 2015, kl 18.40
6ige Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ei maksagi midagi, myyd tagaselja, panga lased yle
> , ise t6mbad riigist udu! :D

kuidas see tagaselja müük siis välja näeks? Notari lööd uimaseks, et ta ilma panga nõusolekuta tehingu ära vormistaks ve?
 
hallo 08. jaanuar 2015, kl 12.19
on siin häid mõtteid küll, müüa tagaselja, 1 euro eest. Peate täiturit, notarit ja panka lolliks või. ennast nüüd ohvriks ka ei maksa nimetada.
Ma ei saa aru, miks te ennast töötuks jäämise jms. eest ära ei kindlustanud? ei raatsinud maksta kindlustust ja nüüd ei ole midagi -tuleb vara ära anda.
Plaanin ka laenu võtta, et hakata korterit välja üürima - kohe panen kindlustuse ka peale
 
kle hallo 08. jaanuar 2015, kl 22.54
kas sa oled üldse kursis mis missiooni kodukindlustustäidab? Kodukindlustusega on kaetud vaid ootamatu ettenägematu kahju kodule: tuli, vesi, vandalism, murdvargus, loodusjõud. Milline kindlustus maksab kliendi eest ise kodulaenu, kui inimene töötuks jääb?
Panagalenuga ostetud kodule tuleb nagunii kindlustus teha, seda nõuab iga pank ent seda vaid sellisteks juhtudeks, kui koduga peaks mingi kahju tekkima.

Jah, saab teha elukindlustust, kus on olemas ka töötuks jäämine ent see ei tähenda ka koheselt seda, et kindlustus maksabki kõik laenud kliendi eest ise ja hiljem ei pea klient seda kindlustusele kinni maksma. Sellise kindlustusega pikendab inimene oma kohstuste taaka ja see on üpriski kallis.
 
kle eelmine 09. jaanuar 2015, kl 00.07
ära targuta, kui ei tea. Jah, on/oli olemas ka selline kindlustus, kus kindlustus maksab sinu laenu edasi, kui ise mingil põhjusel maksta ei saa. Mulle muide pakuti seda ka, kui laenu võtsin. Kuna see oli suht kallis, siis mina seda edasi ei uurinud, aga olemas ta oli.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!