Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Käsitöö
kes koob kampsuneid ,palju küsite?
 
käsitööline 25. oktoober 2011, kl 17.15
Kui palju võtate kudumise eest tööraha?
 
@ 26. oktoober 2011, kl 03.58
minule somm soomes üle 60 euri tööraha maksta ei raatsi, siis minevat hind juba astronoomiliseks ja eestist saavat odavamalt
 
Kertsu 26. oktoober 2011, kl 16.02
Ma pole ammu juba tellimustööna kampsunit kudunud, kuid 2-3 a tagasi võtsin naiste kampsuni eest 250,- eek. Vesti kudusin 150,- eek eest. Hind oleneb mustrist ja suurusest.
60 eurot tööraha on ikka väga kõrge hind tõesti. Selle eest tahaks juba pikka kootud mantlit saada.
 
@ 26. oktoober 2011, kl 17.17
...viimasele ,anna andeks aga 10 euri vestikudumise eest on saiaraha! Ja kampsuni töörahaks mingi närused 16.00 euri? No anna minna... Minu tunnitasu koristajana on puhtalt kätte siin ja praegu 9.20..kas tahad öelda et kood vesti tunniga ja kampsuni nii umbes tunni pooleteisega? Kui nii siis tuld! Jõudu tööle...
 
küsija 26. oktoober 2011, kl 19.49
küsisingi ,sest pole euro ajal teinud teistele,aga 300 kr küsisin juba 12 a tagasi ja maksti.
 
kõik oleneb 27. oktoober 2011, kl 10.44
kas kood masinaga või käsitsi, kui suur, kui jäme lõng, mis muster, kelle materjal? Kui saad tellijale tõestada, kui palju tunniga kood, võta tunnitasu, olenevalt oskustest. Saan aru, et oled vilunud kuduja, alla 4€ ei tasu küll oma aega raisata.
 
naine 27. oktoober 2011, kl 19.51
Käsitööga EI OLE VÔIMALIK TUNNIHINDA KÜSIDA! palun saage sellest juba ükskord aru! Käsitööd ei saa ümber môôta tundidesse, sest keegi ei suudaks lihtsalt selle eest maksta. Loomulikult on kahju, et miks siis seda tööd vôrdväärselt teiste töödega ei vôeta, aga sellel pole mingit vastust. Ma arvan, et las igaüks koob ja vôtab tasu oma sisetunde järgi. Mingi koristaja ärgu upitagu siin ennast. Ei ole vaja siin oma rumalat ego tôsta nende arvelt, kes mônuga käsitööd teeks ja sellest ka tasu saaks.
 
ajudega naine 28. oktoober 2011, kl 11.04
Miks ei ole võimalik tunnihinda küsida? Nii loll, et ei tunne kellagi?? Väljaõppinud käsitöömeistril peaks ometi olema õigus küsida oma töö eest tasu, mis on koristaja omast kõrgem ja vastab töö tegemiseks kulunud ajale.
 
kõik oleneb 28. oktoober 2011, kl 13.16
mis koristajast jutt käib? Tean koristajat, kes teeb tipptasemel käsitööd ka müügiks ja teenib mõlema ametiga väga hästi. Koristaja töö kõrvalt ongi rohkem aega.
To: naine- neela alla oma kibestumus, muidu ei saagi käsitööd mõnuga teha, vaid pead koguaeg pead vaevama sellega, kuidas teised sind hindavad. Kudumi eest on võimalik küsida tunnitasu, kui Sa suudad klienti veenda selle õigsuses. Aga see ei ole muidugi reegel. Mõtle nüüd, mis hinnaga Sa kampsuni müüa saad tükitööna ja arvuta, kas tunnitasu tuleb nagu``koristajal`` või veel väiksem.
P.S- olen käsitööst mõnu tundev keskastme juht:)
 
nimetu 28. oktoober 2011, kl 13.33
küsida võib ju ükskõik mis hinda. reaalsus on vist natukene teine?
 
koristaja-mutt.... 30. oktoober 2011, kl 00.31
.... nimetule... mina olen täinini saanud alati oma soovitud-tahetud tööraha ja praegu mõtlen ,et peaks vist hakkama hinda tõstma, et vabaneda liigsetest tellida-soovijatest.Oma pere tarbeks varsti enam aega üle ei jäägi...
 
Töö 30. oktoober 2011, kl 01.08
Ma arvan ka, et see ei peaks käima tundide järgi kui kootakse hobikorras teistele. Seda ei saa ju võrrelda teiste töödega, kus on tunnitasu. Näiteks põhitööd teed 8 tundi päevas, 5 päeva nädalas aga kood võibolla ainult 3 tundi päevas 3 päeva nädalas. On ju vahe kas teha järjest 8 tundi tööd või ainult 3.
 
mirjam 30. oktoober 2011, kl 10.32
Kudusin just ühele daamile puuvillase mustrilise džempri. Sain tegemise eest 40€.
 
tööle 30. oktoober 2011, kl 13.34
On olemas ka inimesed, kellele käsitöö on põhitöö (makstakse isegi makse!!!). Ja kui koon ka hobikorras, saab tunnitasu ikka küsida, mitte kuupalka! Näide: nädalas käin tööl 5päeva*8tundi=40tundi; tunnitasu 5 eurot, 40*5=200 eurot on su nädalatasu töökohal. Käsitööd teed 3öhtut*3tundi=9tundi; 9tundi*5eurot=45eurot nädalas käsitöö tegemise eest. Nii lihtne see ongi!!! Ja kui vingud, et saad tunnis rohkem kui 5 eurot, siis seda ma ei usu:-))
Leedi Eve 22. september 2015, kl 21.16
Tunni hind on tunnihind.
 
turg määrab hinna 08. oktoober 2015, kl 02.09
 
seda... 08. oktoober 2015, kl 07.17
,et siis plaju maksab tänase päeva seisuga, M-suuruse naistekamsuni kudumine (palmikuline, sallkraega, pika varukaga)?
 
kuduja 29. oktoober 2015, kl 18.58
Käsitsi kududes ma võtan 100 eurot.
 
kah kuduja 06. november 2015, kl 13.50
ei saa aru inimestest, kes ei pea käsitööd võrdväärseks mistahes tööga. Kudumine tähendab seda, et istudki mitu tublit tundi töö kallal mitte ei loe vahepeal uudiseid arvutist nagu teevad kontoritöötajad kes saavad palka, mis on kuduja on kuduja palgast numbreid suurem. Mina kudujana annan endast parima , koon kliendi soovil talle mistahes asja ja ma ei pea seda tegema saiaraha eest. Saage sellest ükskord ometi aru. Või kuduge ise ja siis hinnake palju teie töö ja aeg väärt on ja siis ei peagi oma raha välja andma.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!