Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rahamured
Eesti riik, sa sakid!
 
....K 06. september 2013, kl 10.11
Tere, olen 18-aastane tüdruk ning mul on mõlemad vanemad surnud, õpin koolis viimast aastat ning täna vaatasin oma pangakontot- pole siiani toitjakaotuspensioni üle tulnud. Ja selgus, et saan selle alles järgmise kuu algul, kuna neil vja kontrollida kas käin ikka koolis vms.. No tõesti, kuidas ma peaks välja tulema, kui mul pole sentigi arvel? Saan aru, et olen täiskasvanu, kuid tõesti, ma alles õpin ning mul pole muid sissetulekuid. Mul pole iesgi võimalust, et endale kooliasju osta. Tänan teid, Eesti riik.
 
hmm 06. september 2013, kl 10.26
kus sa elad, kui vanemad surnud? lastekodus? ja siis makstakse sulle veel eraldi toitjakaotuspensioni? või kuidas? natuke segaseks jäi see asi. saan sinust aru, aga riigist ka, ega tõesti ju riik pole selgeltnägija, et jätkad 18 aastaselt õppimist, paljud ju ei jätka. kui sina oleksid riik, kuidas sa ise siis olukorra lahendaksid? saad ju aru, et on palju inimesi, kes proovivad igal moel riigilt raha välja petta? mingi süsteem peab ju olema, neid, keda vaja kontrollida, on ju tuhandeid?
 
teema autor 06. september 2013, kl 10.27
Elan vanema vennaga.
 
...K 06. september 2013, kl 10.29
Tõesti ajab lausa nutu peale, teistel on hea kerge öelda, et laena raha jne ning teised ütlevad "vanemad ostavad", minul ei ole seepeale midagi öelda ja ma lihtsalt ei saa hakkama, siuke tunne, et hakka netis või oma asju müüma.
 
edu edaspidi 06. september 2013, kl 10.39
foorum pole eesti riik - pöördu vastavasse ametkonda ja ka ajalehte - las mõned vanamutid võtavad jalad oma paksu prse alt välja ja hakkavad liigutama. Enesehaletsus ei vii elus edasi.
 
...K 06. september 2013, kl 10.45
See ei ole enesehaletsus, ma ei ole kunagi ennast haletsenud ning alati olen hakkama saanud ega pole oma muresi kellegile kurtnud. Ja ma pöördusin juba sotsiaalametisse, öeldi, et ootama peab järgmise kuuni. No vot.
 
kus elad? 06. september 2013, kl 10.49
kas elad tallinnas? kas raha eest tööd teeksid? tule korista kolm tundi ja saad minult 20 eur.
 
...K 06. september 2013, kl 10.51
Ei ela Tallinnas.
 
keegi 06. september 2013, kl 11.18
blokk kirjutamise pabereid ja pastakas, nii palju vend ikka saab aidata? Kirjutad esialgu kõik konspektid ühte blokki, lehe nurgale märgid aine ja kuupäeva. Hiljem tõstad iga aine materjaid kokku.
Õppida ikka saad ja koolis kohal käia. Kindlasti räägi koolis direktoriga, et selline probleem, ehk õnnestub koolil midagi välja mõelda.
 
...K 06. september 2013, kl 11.20
Saaks jah aga ma olen temalt juba liiga palju abi küsinud ning tal on juba oma pere ja lapsed, mina olen teisejärguline. Varemalt sai ta minueest ka kasvatamisraha, kuid nüüd kui olen täisealine, siis enam mitte. Tunnen end tema juures elades üldse muidusööjana ning kavatsen varsti eraldi elama minna.
 
kus elad? 06. september 2013, kl 11.26
tore kavatsus, kuid kust sa siis selle raha kavatsed võtta? või arvad, et ilma erioskusteta (mida sul ilmselt ju veel pole) saad töö, kus hakatakse maksma sellist palka, et üürid aga korteri ja elad aga eraldi? kujutad ikka ette, mis see maksma läheb?

ja kui ikka venna poolt magamisase on ja söök ka, siis pole põhjust venda sarjata. paku end siis eramajadesse lehti riisuma jne. käi ukse tagant ukse taha ja paku, ega elu ja rahateenimine ongi raske. aga kindlasti midagi saad. või paku aknaid pesema. mulle küll sobiks, kui keegi tuleks aia taha ja pakuks, kohe leiaksin talle natuke töökest ja raha kah. netis asju müüa pole muide ju ka paha mõte, asju polegi palju vaja, osadest võid vabalt loobuda.
 
noh 06. september 2013, kl 11.28
see on hea kogemus, et mingi raha tagavara peab alati olema. alati on võimalik kasvõi natukene kõrvale panna
 
... 06. september 2013, kl 11.30
saan aru, et vanemad kaotasite juba varem ja miks neid pabereid ei võinud siis varem ette täita, et sinu 18 saamisel oleksid kohe hakanud toetust saama.
kas riigi toetus, siis nii suur, et saaksid üksinda elades hakkama?
 
mnjah 06. september 2013, kl 11.33
Kannata see kuu aega välja, sina pole ju süüdi, et ametnikud oma tööd ei tee. Küllap saab vendki sellest aru. Pealegi kavatsed sa ju nagunii omaette elama minna, seega ei jää alatiseks tema juurde. Nii et pole midagi häbeneda, oma vend, küll ta sind aitab need mõned nädalad.

Muidugi loodetavasti on teil ikka vennaga enamvähem head suhted, täna teda abi eest ja rõhuta, kui tänulik sa talle oled toetuse eest. Muidugi on talle oma pere ja lapsed olulised, aga ka sina kuulud ju tema kui perepea "karja" hulka ja oled talle kindlasti sama oluline, isegi kui ta seda välja ei näita.
 
....K 06. september 2013, kl 11.40
Ma saan toetust juba 16. eluaastast saati. Veel ma ei kavatsegi minna omaette elama, ikka peale kooli, sest jah praeguse niruse toetusega tõesti ei jõuaks korterit ülal pidada. Lihtsalt, see ajab kopsu üle maksa, et riik niimoodi jamab.. kes oleks osand aimata, et see kuu ma lihtsalt toetust ei saa, ei osanud sellega arvestadagi... eelmisel aastal sain küll kohe septembri algul toetuse kätte.
 
... 06. september 2013, kl 11.43
kas saad siis toetuse ka praeguse kuu eest?
 
....K 06. september 2013, kl 11.43
Mainin veel üht asja neile, kes arvavad, et mul on nii lust ja lillepidu venna juures elada. Minu hinge jääb märk kogu eluks, sest mu isa suri autoõnnetuses, kui olin 10ne ning ema suri, kuna mõrvati.
 
....K 06. september 2013, kl 11.44
Peaks saama jah selle kuu eest ka, aga alles oktoobri algul... ehk siis kahekordselt. Kuid siiski. Raha oleks vaja juba see kuu.
 
... 06. september 2013, kl 11.49
miks suudistad eesti riiki?
on ju võimalus, et sina jätsid õigel ajal mõne avalduse tegemata või on tõesti mõni ametnik olnud lohakas, aga milles riik süüdi?
milleks kirjutasid rahamure rubriiki soovid siit rahalist toetust või soovid, et mõni mees sinu abitut olukorda ära kasutaks?
 
....K 06. september 2013, kl 11.52
Mis avalduse ma tegemata jätsin? Olen iga kuu saanud seda raha ja nüüd järsku ei saa. Ja ei lase ma end ühelgi mehel ära kasutada. Kirjutasin siia rubriiki, sest ei osanud muud valida.
 
mnjah 06. september 2013, kl 11.54
Muidugi on see kohutav, mis teie peres on toimunud. Ma ei kujuta ettegi, mida sa oled pidanud üle elama ja kuidas kannatama. Vähemalt on sul vend ja tundub, et ta ikkagi soovib sind aidata. Aga laena selle kuu summa vennalt ja siis maksa järgmisel kuul laen tagasi, kui saad korraga kahekordse toetuse kätte. Kas see variant ei tuleks kõne alla?
 
...K 06. september 2013, kl 12.00
Peab vist laenama jah, kuigi absoluutselt ei meeldi see mõte
 
... 06. september 2013, kl 12.02
tegelikult oli lahendus olemas, aga ikka esimene asi kohe tegema teemat, et eesti riik süüdi.
 
...K 06. september 2013, kl 12.09
No minu jaoks on kellegi käest laenamine üsna välistatud, mulle lihtsalt ei meeldi võlgu võtta. Praegu mõtlen, et ehk ikka oleks võimalik taodelda toetus selle kuus, mitte järgmises. Ja ..., sulle vastuseks, siis tõesti Eesti riik ongi mingil määral süüdi. Ja ütleme nii, et kui sa mu elust ja minu läbielamistest midagi ei tea, siis ära üldse tule ärplema. Tahaks näha, et sa ise suudaksid sellised asjad läbi elada.
 
... 06. september 2013, kl 12.20
miks sa tüdruk soovid, et mina peaks sama läbi elama?
sinu läbielamised on suured, aga kordan veel, et ühe ametniku töö ja riik on täiesti erinevad asjad. kui sulle eesti riik ei meeldi siis koli ära, aga pole mõtet siin okupantide moodi pidevalt riiki mustata.
ja see et sa nimetad mind ärplejaks, näitab, et......
 
...K 06. september 2013, kl 12.37
Ma ei arva, et sa peaksid sama läbi elama, aga lihtsalt, ma ei salli kui tullakse midagi ütlema, samas endal elu kui lill. Lihtsalt pane end minu olukorda.
 
khh 06. september 2013, kl 12.43
No ega Delfi sulle ometi toitjakaotuspensioni pea maksma. Mine sinna asutusse, kus sellega tegeldakse. Seal oma muret kurdagi, nemad leiavad lahenduse. Või arvad, et kui kirud riiki, siis raha tuleb?
Sa ei tohiks ju enam titake olla, pead ise oma asju ajama.
 
Toetaja 06. september 2013, kl 12.45
Ostaksin sulle hea meelega iga päev toiduportsu, raha ei annaks.
kus sa asud?
 
...K 06. september 2013, kl 12.47
Ajangi oma asju, ma võtsin juba Sotsiaalametiga ühendust. Enamus siin on nii kibestunud inimesed, et ma lihtsalt ei viitsigi teiega siin arutleda. Kui te ei tea mida tähendab see, et kaotate oma lähedased, siis palun ärge võtke sõna. Avaldasin lihtsalt arvamust ning arvasin, et kellegil on midagi arukat kaasa öelda, aga ei, kohe minu kallal võtma.
 
..K 06. september 2013, kl 12.48
Aitäh abi pakkumise eest, kuid süüa on mul kodus ka, päris nälga ei ole.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!