Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rahamured
tulude deklareerimine
 
noor pensionär 15. veebruar 2016, kl 16.02
olen nüüd novembrist alates päris pensionär, varem olin töövõimetuspensionär. Olen pensionär, aga ka töötan.

Palk ja muud tasud maksumääraga 20% on 12174.47 eur ja sellelt on kinni peetud tulumaks 1454.00 eur

Kinnipeetud töötuskindlustusmaksed on 144.87eur ja kohustusliku kogumispensioni maksed 271.59 eur

Mahaarvamised: Töötuskindlustuse ja kohustusliku kogumispensioni maksed 416.46 eur

Maksuvaba tulu * 1848.00 eur

Kas on kõik õige?

ette tänades Maia
 
lihtsam 15. veebruar 2016, kl 17.13
on sul minna emta lehele ja vaadata mis seal kirjas,tänasest saab ju .Saad ka panga kaudu siseneda E-teenuste alt.
 
ohhh 15. veebruar 2016, kl 19.20
asi juba nii hull, et isegi valmiskujul deklarit ei viitsita vaatama hakata, kohe foorumisse halisema, et keegi ära arvutaks. No kuhu veel küll langeda oleks, enam madalamale vist ei saagi.
 
noor pensionär 15. veebruar 2016, kl 23.45
vot sinna mta lehele ei pääse nii lihtsalt net umbes, aga ise arvestasin, et kõik peaks korras olema ja miskit juurde maksta või tagasi saada ei ole, aga lihtsalt küsin kontrollin üle targematelt
 
kle noor pensionär 16. veebruar 2016, kl 10.31
Juhul, kui sa oled abielus siis on kindlasti tark abikaasaga koos tuludeklaratsioon esitada. Mõni päev tagasi oli vastav info ka olemas.

http://kasulik.delfi.ee/news/uudised/vaheteada-nipp-kuidas-pensionaridest-abikaasad-oluliselt-rohkem-tulumaksu-tagasi-saaksid?id=73686819
 
noor pensionär 16. veebruar 2016, kl 15.15
kle noor pensionär Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Juhul, kui sa oled abielus siis on kindlasti tark
> abikaasaga koos tuludeklaratsioon esitada. Mõni pä
> ev tagasi oli vastav info ka olemas.
>
> http:/
> /kasulik.delfi.ee/news/uudised/vaheteada-nipp-kuid
> as-pensionaridest-abikaasad-oluliselt-rohkem-tulum
> aksu-tagasi-saaksid?id=73686819


Ei õnneks ei ole abielus!
 
Pillekas 16. veebruar 2016, kl 15.17
"õnneks pole"

Viinamarjad on hapud...
 
noor pensionär 16. veebruar 2016, kl 19.10
Pillekas Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> "õnneks pole"
>
> Viinamarjad on hapud...


:D:D:D
no mis teha kui hoopis maasikad maitsevad,

aga õnneks seepärast, et tõesti ei pea abielu mingiks õnneks, sai kunagi oldud ja nüüd aastaid elu palju parem kui abielus olles oli.
 
pähh 17. veebruar 2016, kl 13.35
noor pensionär Kirjutas:
-----------------------------------------------------
>
> no mis teha kui hoopis maasikad maitsevad,
>
>
> aga õnneks seepärast, et tõesti ei pea abielu
> mingiks õnneks, sai kunagi oldud ja nüüd aastaid e
> lu palju parem kui abielus olles oli.

Tegelikult närid mõru näoga tammetõrusid ja üritad ennast veenda, et need on maasikad. Hapu-hapu oled.
 
noor pensionär 18. veebruar 2016, kl 07.15
pähh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> noor pensionär Kirjutas:
> ----------------------
> -------------------------------
> >
> > no mis
> teha kui hoopis maasikad maitsevad,
> >
> >
>
> > aga õnneks seepärast, et tõesti ei pea abielu
>
> > mingiks õnneks, sai kunagi oldud ja nüüd aast
> aid e
> > lu palju parem kui abielus olles oli.

> >
> Tegelikult närid mõru näoga tammetõrusid ja
> üritad ennast veenda, et need on maasikad. Hapu-ha
> pu oled.

Mulle meeldivad naised ja olen suhtes väga armsa ja toreda naisega
 
?? 18. veebruar 2016, kl 11.43
noor pensionär Kirjutas:
-------------------------------------------------------

>
> Mulle meeldivad naised ja olen suhtes
> väga armsa ja toreda naisega

??? kas siit tuleb aru saada, et eelnevalt olid abielus mehega?? Või mida sa nüüd öelda tahad?
 
noor pensionär 18. veebruar 2016, kl 15.14
Ma ikka küsisin, et kas minu poolt arvestatud tulude kulude osas on kõik õigesti
alissandra 18. veebruar 2016, kl 17.13
Seda näedki kui deklaratsiooni lehele lähed. Kuna sul on ka pension tuludega ühte summasse pandud, siis ei ole meie siin selgeltnägijad, et seda tulude-kulude õigsust kontrollida.
 
põngerjas 18. veebruar 2016, kl 21.46
Maksuvaba tulu töötasult on jah 1848 eurot. pensionilt aga 2640 eurot.Töötasu maksuvaba tulu laieneb ka pensionile, aga pensioni tulumaksuvaba tulu EI laiene töötasule. Töötasu ja pensioni summad peaks eraldi näitama.
 
noor pensionär 19. veebruar 2016, kl 09.25
Kirjutasin siis lahti:

muu tulu 35 eur, kinnipeetud tulumaks 7 eur
ajutise tv hüvitis 16,83 eur, kinni peetud tulumaks 3,37 eur
seaduse alusel eesti pension ja kohustslik kogumispension 693,16 eur, kinnipeetud tulumaks 34,38 eur
tööandja makstud haigushüvitis 83,72 eur, kinnipeetud tulumaks 16,74 eur
töövõtu, käsumduslepingu alusel saadud tulu 375,75 eur, kinnipeetud tulumaks 71,69eur
muu palgatulu 174,54 eur, kinnipeetud tulumaks 34,91 eur
palk 8676,32 eur, kinnipeetud tulumaks 1285,91 eur
seaduse alusel eesti pension ja kohustslik kogumispension 2118,75 eur, kinnipeetud tulumaks 0

Kinnipeetud töötuskindlustusmaksed on 144.87eur ja kohustusliku kogumispensioni maksed 271.59 eur
alissandra 19. veebruar 2016, kl 10.34
Issanda püss, veel hullemaks see asi. "seaduse alusel eesti pension ja kohustslik kogumispension"- kuidas saab olla tulu ja kulu ühes?
Kas tõesti on raske teha see deklaratsioon ja siis näha, mis tulemus on?
 
noor pensionär 19. veebruar 2016, kl 10.46
aga vot nii just ongi deklaratsioonis kirjas, arvan ise et tegemist mulle makstud pensioniga kuna tulude all kirjas. üks siis töövõimetuspension(suurem summa) ja vanaduspensioni olen saanud 2 kuu eest 2015a.
 
pensionäri maksuvaba tulu 19. veebruar 2016, kl 11.32
Pensionäri tulumaksuvaba tulu 2015. aastal on maksimaalselt 374 eurot kuus.

Tulumaksuseaduse kohaselt on riikliku pensioni maksuvaba tulu 2640 eurot aastas ehk 220 eurot kuus. Järelikult see osa pensionist, mis ületab 220 eurot kuus, kuulub tulumaksustamisele.

Samal ajal on nii töötaval kui ka mittetöötaval pensionäril õigus ka üldisele maksuvabale tulule, mis on 1848 eurot aastas ehk 154 eurot kuus.

Seega pensionär võib saada maksuvabalt kokku kuni 374 eurot kuus.

kokku siis aastas 4488 eur peaks olema tulumaksuvaba
 
Oletan 19. veebruar 2016, kl 11.52
kas ei peaks olema nii:
12174.47 - 4488 = 7686,47eur

7686,47 x 20% = 1537,294 - ümmardatult 1537.30 eur

Peaksid juurd emaksma 183, 20 eur
 
Oletan 19. veebruar 2016, kl 12.18
Oot, oot, väike aps juhtus!
Töötuskindlustuse ja kohustusliku kogumispensioni maksed 416.46 eur peaks ka maha võtma enne

ehk siis

12174.47 - 4488 - 416,46 = 7270,01eur

7270,01 x 20% = 1454,002 - ümmardatult 1454 eur


Kõik on korras, nagu algul isegi saite ja ei pea midagi juurde maksma.


"alissandra" sugused nähvatsid võiks oma kibestumise endale hoida kui asjast aru ei saa!
 
noor pensionär 19. veebruar 2016, kl 12.24
Tänan sind Oletan, jah sain ka ise et kõik on korras, kindluse mõttes otsustasin üle kontrollida.

Alissandra, tõesti ei tasu nii terav olla, keegi ei ole ju sundinud teid vastama ja kui te ikka kuidagi asjale pihta ei saa siis pole mõtet ka kirjutada ega targutada. Kui on ikka tulude alla märgitud "seaduse alusel eesti pension ja kohususlik kogumispension" siis ei saa ju mingit kahtlustki olla, et tegemist tuluga, aga miks nii kirjutatud, vot seda võite küsida maksuametilt mitte siin Issanda Püssi paugutada.
alissandra 20. veebruar 2016, kl 16.58
Mismoodi mina terav olin? Olen siin alati kõiki aidanud, kel tõesti on tahtmist varem asjadest aimu saada, aga kui on deklareerimine avatud, siis ei peaks siit enam üldse ka mitte kontrolliks küsima, kui kardetakse teravust. Nii lihtne on vaadata, mis ja kuidas seal deklaris on ning sealsamas ka arvutuskäik, kust peaksid kõik arvutustest aru saama. Tundub, et kui soovitad õiget asja, siis on see teravus. Tore on.
 
noor pensionär 20. veebruar 2016, kl 19.15
alissandra Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mismoodi mina terav olin? Olen siin alati kõiki ai
> danud, kel tõesti on tahtmist varem asjadest aimu
> saada, aga kui on deklareerimine avatud, siis ei p
> eaks siit enam üldse ka mitte kontrolliks küsima,
> kui kardetakse teravust. Nii lihtne on vaadata, mi
> s ja kuidas seal deklaris on ning sealsamas ka arv
> utuskäik, kust peaksid kõik arvutustest aru saama.
> Tundub, et kui soovitad õiget asja, siis on see t
> eravus. Tore on.

-------------------------------------------

ma nüid küll ei leidnud su kirjutistest mingit soovitust, vaid olid ülbe ja üleolev
aga ole edasi
 
:(( 20. veebruar 2016, kl 19.57
ainus ennasttäis ülbik siin teemas on noor pensionär.
 
Aura 21. veebruar 2016, kl 11.29
kuna Alissandruskake siin küll hiilgab oma mate teadmisega siis ok seles osas, aga kui deklari peal on ikka kirjas "seaduse alusel eesti pension ja kohustslik kogumispension"- siis nii on ja Alussakese poolt kohatu märkus tehtud
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!