Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rahamured
1950-- 1954 sündinud kodanikud
 
Olen eesti mees 30. november 2016, kl 12.37
MIKS nüüd 1950 + sündinud inimesed Saavad VANANEVAS EESTIS AINULT LEIBA OSTA,, ELADA TAHAD --PEAKS SURMAPÄEVANI TÖÖD RABAMA - MIKS NEED KANNATAVAD KÕIGE ROHKEM;; KES ALLES JÄÄVAD HAIGUSE PÄRAST KOJU JA SANDI PENSIONILE ? MIKS MEIL PALJUDEL -- TULEB TÄNA JÄLLE sellist vaesuse elu näha? ( RAHA ON OTSAS JUBA 30. novembriks ,,AGA 6-7 ON PENSIONI KOPIKAS ? NESTOR SÜÜDLANE (ASTU ISE RIIGIKOGU PULDIST -- KOHE TAGASI --SEST OMAVANUSTELE TÖÖLISTELE JA PENSIONI SAAJATELE
OLED SINA TEINUD OVIIRI JA LAURISTIN --KAGA SUURE HÄDA! JUST MEILE KAELA ,, NÜÜD KA HALVA TERVISEGA JA PÄRIS VAESUSE !
1. ALUSTAKS 1990 Tuli EESTI RIIK ---ALUSTATI Eesti KROONIGA JA -jälle see Raske aeg tuli KOHE kaela ;;
" OMA 2. -3 last TULI TOITA ,,RIIETADA KOOLI SAATA-- HILJEM TAHTSID ÜLIKOOLIS ÕPPIDA ,,TULI JÄLLE KÕVASTI TERVIST TAPPA--JA AIDATA,,
MEIE ISA JA EMA 1952. sündinud
2. EI PEAKS LASTE ELU SEGAMA ,,LAPSI APPI KUTSUMA JA LASTE KÄEST RAHA JUURDE KERJAMA --- TAHAME ELU LÕPUNI
IKKA RIIGIABI PALJU ROHKEM,,
""KUI TAHAME OLLA ""ÕIGUSERIIK
 
jüri 30. november 2016, kl 13.46
Ära üldista, vaata peeglisse ja küsi endalt, mis sul viga on, et selline hädapätakas oled. Kõige lihtsam on oma hädades ikka teisi süüdistada. Lisaks üks tasuta soovitus- kui sa ei taha end debiilsena näidata, siis kirjuta normaalselt väikest tähtedega. Suurtäht sobib ainul lause algusesse või alla 6-aastastele, kes pole veel kirjatähti selgeks saanud.
 
kah üks 30. november 2016, kl 16.27
olen ka 1954 aastal sündinud ja pealegi vaesest maaperest.vanaema ütles ikka":homme on ka päev" ja selle õpetuse järgi olengi eluaeg elanud....ja näljaga tõtt ei vaata ja katus ka pea kohal.lapsi on ka rohkem kui üks ja kõik nad on elujärjega korras....jutt siis kokkuvõtvalt:oleneb, kui targalt elu oled elanud, seda vilja nüüd ka meki!
 
teemaalgataja on vist invaliid 30. november 2016, kl 17.33
jüri Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ära üldista, vaata peeglisse ja küsi endalt, mis s
> ul viga on, et selline hädapätakas oled. Kõige lih
> tsam on oma hädades ikka teisi süüdistada. Lisaks
> üks tasuta soovitus- kui sa ei taha end debiilsena
> näidata, siis kirjuta normaalselt väikest tähtede
> ga. Suurtäht sobib ainul lause algusesse või alla
> 6-aastastele, kes pole veel kirjatähti selgeks saa
> nud.
Jüri-le rahune maha- sina sitavares loe rohkem ja soovitan pane suumulk ka kinni
ja nüüd ajad küll lolli juttu !
 
ka 1954 sündinud : 30. november 2016, kl 17.46
kah üks Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> olen ka 1954 aastal sündinud ja pealegi vaesest ma
> aperest.vanaema ütles ikka":homme on ka päev" ja s
> elle õpetuse järgi olengi eluaeg elanud....ja nälj
> aga tõtt ei vaata ja katus ka pea kohal.lapsi on k
> a rohkem kui üks ja kõik nad on elujärjega korras.
> ...jutt siis kokkuvõtvalt:oleneb, kui targalt elu
> oled elanud, seda vilja nüüd ka meki!
Jah 16:27 Minu teada oleme tööd isademaal küll ,ja küll teinud - ja ka nüüd uues eesti riigis !
Pole kuhugi minema eestist jooksnud .
Aga kui juhtub midagi, enne pensionipäeva ja veel töö juures , järsku haigestub inimene ,nagu minuga juhtus ! Siis on see
kodanik sant, kerjus - ja noorematele koormaks.
Vot paljudel meie-vanustel ongi selline saatus.Kellel on ka hing sees -see ka vajaks
rohkem mingit abi !
 
sina oled tuura jüri. 30. november 2016, kl 18.27
jüri Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ära üldista, vaata peeglisse ja küsi endalt, mis s
> ul viga on, et selline hädapätakas oled. Kõige lih
> tsam on oma hädades ikka teisi süüdistada. Lisaks
> üks tasuta soovitus- kui sa ei taha end debiilsena
> näidata, siis kirjuta normaalselt väikest tähtede
> ga. Suurtäht sobib ainul lause algusesse või alla
> 6-aastastele, kes pole veel kirjatähti selgeks saa
> nud.
Ära mõnita haiget jalutut invaliidi!
see tasub elu lõpus -rängalt kätte .
 
Vaata Jürikene 30. november 2016, kl 19.26
jüri Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ära üldista, vaata peeglisse ja küsi endalt, mis s
> ul viga on, et selline hädapätakas oled. Kõige lih
> tsam on oma hädades ikka teisi süüdistada. Lisaks
> üks tasuta soovitus- kui sa ei taha end debiilsena
> näidata, siis kirjuta normaalselt väikest tähtede
> ga. Suurtäht sobib ainul lause algusesse või alla
> 6-aastastele, kes pole veel kirjatähti selgeks saa
> nud.


Hale hakkab sellist suhtumist kohates. Väga lihtsustatud mõtlemisstiil. Saatuseid on igasuguseid. Inimene võib, aga ei pruugi oma halvas õnnes süüdi olla. Me keegi ei tea, kus me ise ühel hetkel oma eludega oleme.
 
Vaata, kah üks 30. november 2016, kl 19.28
kah üks Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> olen ka 1954 aastal sündinud ja pealegi vaesest ma
> aperest.vanaema ütles ikka":homme on ka päev" ja s
> elle õpetuse järgi olengi eluaeg elanud....ja nälj
> aga tõtt ei vaata ja katus ka pea kohal.lapsi on k
> a rohkem kui üks ja kõik nad on elujärjega korras.
> ...jutt siis kokkuvõtvalt:oleneb, kui targalt elu
> oled elanud, seda vilja nüüd ka meki!

Jälle üks, kes näeb kõike vaid oma mätta otsast.
 
kass 30. november 2016, kl 19.40
Jüri on tolerast, kes tagumik püsi ootab Merkeli pagulasi.
Teemaalgataja, aga millest need õnnetud pagulased siis elama hakkavad kui raha eestlastest pensionäride peale ära laristatakse. Ega siis pagulane ei pea ometigi sellistes tingimustes elama nagu eestlane elab, kõigil eestlastel ei ole veel vettki elamises. Pagulane on noor ja terve mees, tema vajab enamat, ega siis teda ei saa sellise pisku peal hoida. Eesti ei ole selline nagu Läti ja Leedu, kus pagulased on kehvade tingimuste pärast sunnitud karjakaupa põgenema. Eesti on eeskujulik riik, võtsime nii Haigekassast kui Töötukassast rahasid jooksvate kulude katmiseks, ei ole eestlastel midagi vaja kogu aeg arsti juures käia. Või siis töötud, tahavad saada reaalset sõiduhüvitist. Aitab küll 0,10€ km kohti ja kui vaja, siis joonistame google mapsis teekonna pikkuse poole lühemaks--töötukassal sellealased kogemused olemas.
Eesti ületab juba ammu kogu idiootsuses ENSVL'i. Eesti ei ole enam eestlaste riik, see on EL'i ääremaa, kus kõige vähem õigusi on põlisrahval.
 
koer! --- kassile 19:40. 30. november 2016, kl 20.07
Ole ikka tubli ja tugev eestlane ,kes ka
eesti inimest veel kaitseb :
Siin algas kohe teise inimese (teemaalgataja invaliidi ja eriti haige inimese maha tegemine ?
Kas kunagi tuleb ükskord õiguseriik ,või
kaval saatan --müüb meid kõiki maha Koos isademaaga
 
kah üks 30. november 2016, kl 21.55
tahtsin vaid öelda, et25 aastat tagasi polnud te keegi veel vigased vanurid, miks te siis ei kogunud kroonikaupa nagu mina tegin? nüüd vingute siin, et hädas olete....AMMU oleks tulnud mõelda, et noorus ja jõud ja tervis pole igavesed...mis te minu peale vihastate, vihastege iseenda peale..et ette ei osanud mõelda..(muide, ma pole mitte midagi pärinud,pole ettevõtja olnud ega kusagil vargil käinud, üksnes oma tööga olen oma pere tulevikku kindlustanud)
 
tere : ka üks 21:55 30. november 2016, kl 22.29
kah üks Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> tahtsin vaid öelda, et25 aastat tagasi polnud te k
> eegi veel vigased vanurid, miks te siis ei kogunud
> kroonikaupa nagu mina tegin? nüüd vingute siin, e
> t hädas olete....AMMU oleks tulnud mõelda, et noor
> us ja jõud ja tervis pole igavesed...mis te minu p
> eale vihastate, vihastege iseenda peale..et ette e
> i osanud mõelda..(muide, ma pole mitte midagi päri
> nud,pole ettevõtja olnud ega kusagil vargil käinud
> , üksnes oma tööga olen oma pere tulevikku kindlus
> tanud)
Siin tundub ,et oled esiteks noorem:
Aga sina mees -- ärka üles --sinu kogutud kroonidest tehti rämps! Ära tule rääkima
et sina korjasid elu lõpuni elamiseks raha kokku ---kas sa vahepeal
elasid kuivikutest ,et palga kõrvale panid ;; VÕI elasid veel emakese pensionist
 
robi 01. detsember 2016, kl 14.36
inimkond peaks arenema kvalitatiivsel põhimõttel, mitte kvantitatiivsel, arvan mina.
 
kah üks 02. detsember 2016, kl 10.35
esiteks-ma pole mees vaid naine.teiseks-olen sündinud viiekümnendate keskel.kolmandaks-isa suri, kui olin kolmene, ema suri 54 aastaselt, misasja ma temalt pärida sain???neljandaks-ei korjanud ma sente vaid elasin mõistlikult raha kulutades. ja viiendaks-ma pole rikkur, kuid elu üle praegu ei nurise.pole laenusid, pole kohustusi, kahjuks pole ka tervist enam.....kuid ikka ei vingu.
 
ära virise nii palju 03. detsember 2016, kl 19.01
Sellel põlvkonnal on tasuta saadud kinnisvara. Ei pea nad laene ja liisinguid võtma. Kuidas need noored hakkama peavad saama, sest egas neile peale kodulaenu ja autoliisingut rohkem raha toidule ja igapäeva elule jää, lisaks lapsed toita.
 
Raha kaotati mitte euro tulles, 04. detsember 2016, kl 14.06
vaid enne krooni tulekut. Alles siis, kui Vähi valitsusjuhiks pandi, vaibus kunstlikult tekitatud inflatsioon, kuigi seegi jätkus, juba mõõdukamas tempos.
Meenutagem: Te olite kogunud 1000 rubla. Sellest sai 100 krooni ja hiljem 6,4 eurot.
Kui õigesti mäletan, siis vist Leedus inimeste hoiuseid nii julmalt ei likvideeritud nagu meil.
Eks niisugused asjad põhjustavad tänapäevalgi ebakindlust ja usaldamatust.
 
kah üks to 19.01 04. detsember 2016, kl 16.11
seda ma ju räägingi-meie põlvkond sai juba ammu enne Eesti Vabariigi tulekut mingil määral jalad alla! miks me siis vingume????
 
maniila 04. detsember 2016, kl 17.39
mida hullu! eriti need, kes korterist välja saadeti, sest majad tagastati omanikele. ise küll nende hulka ei kuulu, aga neid küll ja veel. ka mina pole kinnisvara tasuta saanud, kuigi nõukaaegne inimene. tõsi, pärinud olen, see on muidugi väga oluline fakt.
 
haige! 05. detsember 2016, kl 13.30
Ja mida teemaalgataja nüüd õieti siis öelda tahab? Üks lause siit, teine sealt..... asja tuuma ei kusagil. Hädaldab, et saab ainult leiba osta, aga kas selle trükitähtedes teksti kribas valmis leivakoorikule või mis?
 
kah üks 05. detsember 2016, kl 15.23
just!õige tähelepanek!
 
ehhe 07. detsember 2016, kl 09.11
mina sain tagasi oma vanaisa maja, olen sinna majja pannud rohkem raha, kui uus maja väärt. 50 aastat nõukogude võimu oli ilusast ja hoolitsetud aiaga majast teinud asotsiaalide pesa. Üks joodik, kes elas seal ilma igasuguse aluseta, röökis mulle näkku - et olen vereimeja, kui käsksin võtta oma asjad ja seal välja kaduda. 50 aasta jooksul ei olnud seal tehtud kordagi remonti, seinad lasid ruult läbi ja aknaraamid olid ära mädanenud. Sa on ainkue "tasuta" saadud kinnisvara.
 
KOHE 1990 -läks raha laste harimisele! 08. detsember 2016, kl 07.53
kah üks to 19.01 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> seda ma ju räägingi-meie põlvkond sai juba ammu en
> ne Eesti Vabariigi tulekut --- 1..
EI VINGU MIDAGI?
KUI KA MEIE HAIGETEL 1952--1954 sündinud __ JA RÄNKA TÖÖD RÜGANUD --- ON 38-40 TÖÖ-aastatja RAHA SANDIL ELADA PÕLE ???
2. Mingil määral ON Sinul õigus,, oma Raske tööga said 1985--86 90 OMA RAHAGA Osta korteri---aga KORTER VAJAB TÄNA ka REMONTI ,, IGA KUU KA RAHA ?????
-KUIDAS SEE VÄSINUD --- HAIGE SEDA RAHA SAAB? VOT SIIT ALGASID JAMAD --ET LÄHEDKI KUUSE ALLA!
3. AGA VEEL LISAN:: 1990 ALATES..oli PEREDEL vaja KOHE OMA --- LAPSED KA KOOLITADA 10+ AASTAT JÄRJEST ????
NB! HARIDUS ANDA---ET NEMAD EI PEAKS KODUDEST PÕGENEMA....
JA TÄNA SOOME RIIGIS EHITAMA:?
MINU LAPSED ON VÄHEMALT
ISADEMAAL ,JA VÄGA HOIAVAD OMA PEREKONDA ELUS--- JA IKKA EESTLASTE LATTI KÕRGEL::
NB! OLEN KA 3.LAPSE ISA JA MA SOOVITAN --KA
EESTI RAHVAL ---VÕIMALUSEL KOHE TAGASI ISADEMAALE SÕITA::""AITAB JAMAST
 
tüdinenud sest mõttetust jamast 08. detsember 2016, kl 08.58
Võta nüüd rohud sisse ja rahune ükskord maha.
 
ÄRA VAESEID enam TÜMITA:::: 15. detsember 2016, kl 12.31
tüdinenud sest mõttetust jamast Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Võta nüüd rohud sisse ja rahune ükskord maha.

Minul SANDIL on ravimid otsas ja ongi Puuks::
JÄRMINE AASTA--- 5, jaanuaril 2017,,, laekub uus Töö--võimetuse KERJUSE pension ! ! ! ///SIIS OSTAN KA SINULE KARBI ROHTU))
 
tüdinenud sest mõttetust jamast 25. detsember 2016, kl 23.00
Ravimite jaoks raha ei ole, aga internetis jaksab jaurata küll.
 
KURJAKS TEEB,, 07. veebruar 2017, kl 06.45
Vaata, kah üks Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kah üks Kirjutas:
> -----------------------------
> --------------------------
> > olen ka 1954 aasta
> l sündinud ja pealegi vaesest ma
> > aperest.vana
> ema ütles ikka":homme on ka päev" ja s
> > elle õ
> petuse järgi olengi eluaeg elanud....ja nälj
> >
> aga tõtt ei vaata ja katus ka pea kohal.lapsi on k
>
> > a rohkem kui üks ja kõik nad on elujärjega k
> orras.
> > ...jutt siis kokkuvõtvalt:oleneb, kui
> targalt elu
> > oled elanud, seda vilja nüüd ka
> meki!
>
> Jälle üks, kes näeb kõike vaid oma mä
> tta otsast.
OLEDKI SEE ÜKS --KES ENNAST PEEGLIST IMETLEB JA NÄEB =? AGA TEIST ,,ISEGI NAABRIT EI TUNNISTA ---VOT OMA MÄTTA OTSAS ISTUTE --JUBA EESTI KROONI AJAST --JA ISANDAD LÜPSAVAD IKKA TÄIEGA
ET EESTILE RELVI OSTA:: TEHKE OINAD SILMAD LAHTI-- JA MIKS VASTU EI HAKKA::
AGA ÜTLEME SIIS OTSE --"" MIKS MA TEEMA ÜLES VÕTSIN __ """ SEST EESTLANE ONGI SELLINE ,,KES ISTUB NAGU KULT RUKKIS:: "" TERVISE KAOTANUD NAGU MINA JA SUUR TÖÖ- HULL -LOLL OLNUD ! KES VEERETAB IGA KUU LÕPUS SENTE; ????
ERITI SIIS ,,KUI EI LIIGU---JA KUI TERVIS ON LÄINUD ?
SIIS SEE ISANDATE REFORMI ERAKOND--- SEE RIIGIKORD LÜPSAB SIND
TÖÖTANUD SANTI --VIGASENA TÄNA IKKA TÄIEGA,,200€ --TÖÖD RABANUD 38.aastat -kui TÖÖ--JUUREST VIIDI OTSE HAIGLA::
KURB;; EESTLASED JAH ---POLE KREEKA RAHVAS,, ?
TE EI TAHAGI VÕIDELDA --OMA PÕHISEADUSE --OMA ÕIGUSTE EEST,,ET AINULT TOIMEGI ÜKSI TÄNA TULLA ???
 
ANNA SIIS-- RAVIMITE RAHA, =? 07. veebruar 2017, kl 06.50
tüdinenud sest mõttetust jamast Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ravimite jaoks raha ei ole, aga internetis jaksab
> jaurata küll.
1, SINA SAAD ÜKSPÄEV SANDI ELU 200€ --KA ÄRA PROOVIDA ;;; SINA POLE JA KA RIIK POLE
MINULE ARVUTEID --KÜLL OSTNUD ;;
2,, ARVUTI OSTETI SIIS --KUI POEG VEEL ÜLIKOOLI LÕPETAS,, JA MINA KUTSELISE JUHINA TÖÖTASIN ;; INSULT TEGI TÖÖLEPINGULE KIIRE LÕPU;;
JA VASAK POOL HALVATUD ,,NII KÄSI KUI JALG,,
 
SINA tüdinenud;; SAAD 07. veebruar 2017, kl 07.00
tüdinenud sest mõttetust jamast Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ravimite jaoks raha ei ole, aga internetis jaksab
> jaurata küll.

ÜKSPÄEV VANEMAKS JA JÄÄD TÖÖ JUURES SANDIKS,, SIIS RÖÖGIME TERVISEST,, TOIMETULEKUST LIIKUMIS PUUDEGA INIMESTEST EDASI, KES RIIGI KORRA JÄRGI ON IKKA VAESEKS TEHTUD;;
MIS AUSTUS ON TÖÖD RÜGANUD SANTIDE VASTU?::
 
OI ;;OI oi 22. veebruar 2017, kl 19.59
ära virise nii palju Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sellel põlvkonnal on tasuta saadud kinnisvara. Ei
> pea nad laene ja liisinguid võtma. Kuidas need noo
> red hakkama peavad saama, sest egas neile peale ko
> dulaenu ja autoliisingut rohkem raha toidule ja ig
> apäeva elule jää, lisaks lapsed toita.
1, KAS MINULE JA SINULE ÜKS JAGATI TARTUS KOOPERATIIV --KORTEREID 1983 85a,, KAS KINGITI SINULE ELAMINE ,MIKS MAKSIS 15 OOO RUBLA..
=? OH ---KUIDAS TAHAKS KARJUDA APPI ;; TERGELIKULT IGA PÕLVKOND SAAB --OMAD VITSAD:
2. KAS ARVAD 1953 .54 55, sündinud INIMESTELE ANTI MINGI AUTO ,,RATAS ! KÕIK TULI TEENIDA KA SIIS ,,JA OMA KÄTETÖÖGA;;; ,,
JA -ET MEILE JAGATI TASUTA LÕUNAID ,
AGA ÕIGE ON SEE ---ET KATUS PIDI
PEA KOHAL KÕIGIL OLEMA,'
3,, JA SEE KODANIK ENSV--- KES NATUKE LIIGUTAS ---EI NÄINUD MINGIT NÄLGA KUNAGI.!
 
Üks küsimus: 23. veebruar 2017, kl 16.13
kui palju te siin mölisevad haigeid invaliide sõimavad ja mõnitavad rikkurid siis KULUTATE KA INTERNETIS "JAURAMISE" peale?
Mõne vana arvutirondiga küll nii vähe, et seda isegi mainida ei tasu! Igatahes sedasi saab vähemalt eluga kursis olla, sest vaat ajalehti küll ei jaksa tellida!
Aga teemaalgataja on lisaks muudele hädadele ka NÄGEMISPUUDEGA,kahjuks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!