Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
mõlgutused...
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 20.14
Tõsi...kui kaua sa ikka viitsid tühja karata:P
 
Piret 10. veebruar 2008, kl 20.16
On ikka mõlgutused jah. Alu,oled Sa mingi eide käest ilma jäetud näss we? Või on erandina täna veidi kehvem päev? Põhimõtteliselt suundumus võib Sul isegi õige olla.
 
lumi 10. veebruar 2008, kl 20.18
Topaas
las alu vestleb moluga.
olen aru saanud, vähemalt mulle meeldib see teooria ja tahaks, et see nii oleks, et inimesel on valikuvabadus valede ja õigete otsuste vahel. sõltuvalt sellest, milliseid otsuseid ta teeb, sellise karma ta endale ka saab. kui teeb halbu tegusid ja mõtleb halbu mõtteid, loob ta endale neg. karma. seega, kõik mis teed, teed endale.
kui oled halb, sünnid näiteks järgmises elus puudega ja kuna su vanemad on midagi halba teinud, saavad nad puudega lapse. sarnane tõmbab sarnast, kõik on tasakaalus ja elu ei tundugi enam nii ebaõiglane.
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 20.21
Täpselt,
Kuna me oleme nii isekad , ei suuda me mõelda, et kõik mida me teeme , teeme me endale. Seda on ju raske vahest mõelda, mõtleme küll , et käärame suure käru maha naabrinaisele aga lõpp kokkuvõtteks , teeme endale kahju. Rikkume suhteid ja näitame end nõmedana.
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 20.22
Kõige lihtsam näide...:P
 
lumi 10. veebruar 2008, kl 20.25
Topaas
Viilmaa polegi väitnud, et ta oli kõiketeadja ja eksimatu. ta on mitu korda maininud, et on ühest või teisest algul valesti aru saanud ja hiljema asja teisiti mõistnud. nagu ta ütles, me kõik õpime siin.
mina arvan, et ta lihtsalt täitis oma ülesande või ta ütles juba liiga palju, mida inimestele polnud veel määratud teada ja ta kutsuti lihtsalt ära, kuna ta oli oma ülesande praeguseks momendiks täitnud.

ma ei usu, et ta liiga materiaalseks või ahneks läks. inimene peab ju töö eest tasu saama, kuna inimene pole vaimolend, ega suuda puht õhust ega armastusest elada. me kõik oleme materiaalsed olendid oma füüsilise keha tõttu.
 
teate 10. veebruar 2008, kl 20.34
jahuge aga edasi, päris huvitav on...

*kas inime on kohe loll ja väärakas kui teema-algatajale takka ei kiida?
 
Kaun 10. veebruar 2008, kl 20.42
Ma ei ole siinsetega sama meelt. Kui inimene sünnib puudega, siis ta sünnib selleks, et tal on läbi puude vaja midagi õppida, mitte et ta eelmises elus halba oleks teinud. Sellist asja nagu karmavõlg olemas ei ole. On vaid meie teod ja mõtted, mida on vaja parandada läbi erinevate elude. Karma ei ole halb sõna ja võlaga pole siin midagi tegemist. Ka häid omadusi peab lihvima ja need on ka osa karmast.
Alu tegelikult küsis hea küsimuse, et kuidas siis ema-isa-õde-vend-sugulased selle puudega inimesega seotud on? Ja teiseks, kui sünnib ajupuudega värdjas, kellel puudub iseseisev mõtlemisvõime, kuidas ta siis oma karmavõlga lunastab?
 
kenake 10. veebruar 2008, kl 20.50
Ja mida on teemal seost müstikaga?
 
alu 10. veebruar 2008, kl 21.09
eriti naljakas on see, et teemaalgataja-köögifilosoof räägib kõigepealt sellest, et saatust pole olemas ja siis hakkab karmast plärisema.

"Karma on teo põhjus, tegu ja teo tagajärg kokku, aga mitte sugugi hinnang. Hinnang võib olla milline tahes, kuid see ei muuda saatust, teo tagajärge.

Saatus (karma) just ongi erinevate tegude summa - tegude vili.

Ja hinnangu asemel on kannatus, valu suuruse järgi mõistab inimene, et on valel teel.

Hinnangust olulisem on teo põhjus, motiiv, milliste kavatsustega tegu tehti.

Ei ole mingit hinnete panemist,hindajaid ega hinnatavaid, ei mingeid eksameid, kohtuid ega prokuröre. Kogu see teater on elava fantaasia vili."
 
lumi 10. veebruar 2008, kl 21.11
Kaun
puudega inimesega seotud sugulased on seotud nii, et ka nemad ju kannatavad ja õpivad midagi või lunastavad tänu sellele midagi.
neid teooriaid on nii palju ja erinevaid ja me ei teagi ju mis neist õige on. me ju ainult mõlgutame siin.
ja võibki olla, et puue on hoopis õppimiseks, mitte lunastamiseks. ja me polegi väitnud, et karma on halb sõna. ka head mõtted ja teod tasutakse.
ikka see, et igaüks on oma õnne sepp...

kui aga inimesel puudub mõtlemisvõime....? ei tea.
äkki mõni targem oskab vastata. võib olla õpivad siis tema kaudu teised.
 
lumi 10. veebruar 2008, kl 21.13
alu
issand, mis suga vahepeal juhtus! nii mõistlik kommentaar.
oled see ikka tõesti sina?
 
alu 10. veebruar 2008, kl 21.17
to topaas

loe seda, see peaks isegi köögifilosoofidele arusaadav olema (eesti keeles on ka, pealegi väga lihtsas):

http://wiki.zzz.ee/index.php/Karma
 
molly 10. veebruar 2008, kl 21.23
ehk su mõtted olid sügavamad aga sõnadesse pannes kukkus primitiivne välja, ega elu ei ole karistus, inimene peaks elades arenema ja see kuidas kulgeb elu on mõtete, tegude ja suhtumise tulemus. Alu väljendub räigelt aga ta ei valeta.
 
Ane 10. veebruar 2008, kl 21.31
alu-le toestuseks lisaks veel: köik on möte.
 
kenake 10. veebruar 2008, kl 22.05
väga hea kirjutis
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 23.08
Ma ei ole väitnud et elu on karistus, ma lihtsalt mõtlen ,et me õpime midagi igast elust ja nii kaua peame mingit situatsiooni läbima, kuni saame aru , mille jaoks meid on just siia, sellele ületusele/takistusele toodud ja mis on kogu tegevuse mõte olnud.
Ning kui keegi on sündinud puudega (mis on väga laialdane mõiste) siis ta peab oskama elada sellega ja jõudma vastuseni.
Muidugi , ma mõistan , et mina ei oska end sinna olukorda seada, kuna mul pole füüsilist ega vaimset puuet ja keegi ei saa tunda täpselt seda sama , mida tunneb keegi teine. Ning ma ei oska karanteerida oma reaktsiino , kui ma oleksin naelutatud voodielule..ei saaks kunagi kõndida...Ning ma imetlen inimesi, kes suudav hoolimata sellele jääda positiivseks...ning ma oletan, et tänu sellele nad suudavad oma vigu parandada ja edasises elus liiguda parematel maadel:)
 
lumi 10. veebruar 2008, kl 23.10
Topaas
mina arvan samuti nii.
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 23.12
Ning võibolla olete märganud, et teatud situatsioon kordub mingi ajavahemiku vältel, see jääb nii kaua korduma kuni me mõistame selle sisu ja suudame teistmoodi reageerida ja leppida kas kaotuse või muud moodi negatiivse emotsiooniga ja suudame sellest endale kasu lõigata ja teise nurga alt näha.:)
Ei ole õigeid ega valesi otsuseid, valesi otsuseid nimetagem eksimusteks:)
 
alu 10. veebruar 2008, kl 23.13
kysin veel topaasikeselt yhe kysimuse - mil moel saab karistada eelmise elu eest, kui seda eelmist elu ei mäletata?

mida ei mäleta, seda pole olnud.

(ja tahaks hirmsasti nalja visata selle "karanteerimise" üle aga ei hakka, äkki on ka puudulik kirjaoskus karmavõlgade eest kaela väänatud.)
 
alu 10. veebruar 2008, kl 23.15
topaasike, kas sa saad aru, et su vilusoohvja on veel julmem, kui seda on vana-testamentlik "vanemate patud nuheldakse laste kätte seitsmenda põlveni"?
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 23.16
Sina ei hiilga oma kirjaoskusega samuti:) vaata ülespoole ja ma näen samuti puudulikku kirjakäsitlust:)
Ja me mäletame seda muideks aga see on meie alateadvuses.
Nimelt , paljud lapsed mäletavad oma eelmisi elusid, sest nende kolmas silm on avatud , 3 silm sulgub kuna inimesel tuleb kasvades ego. Hiljem saab mediteerides ja transsi-seisus meenutada enda eelmisi elusi...paljud hirmud võivad pärit olla sul eelmistest eludes.
Näiteks hulludel on 3 silm avatud, selleks nad näevad ja kuulevad maailma teisiti.
 
alu 10. veebruar 2008, kl 23.18
topaas, kas sa "Kevadet" oled lugenud?
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 23.18
Me võtame vastu ümbritevast veel vähem , kui pool ning me ei tea enamusest , mis maailmas on. Muidugi...kolmanda silma avamisega võib aju restardi teha (kuna ta hakkab end kaitsma)ning sa võid peast ära pöörata, hulluks minna.
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 23.19
on sul mulle sealt midagi tsiteerida?
 
lumi 10. veebruar 2008, kl 23.23
Topaas
mina muide olen seda situatsioonide kordumist märganud.

alu
eelmisi elusid ei peagi mäletama. pead lihtsalt teadma põhjuse ja tagajärje seadust. nii lihtne see ongi.
loe oma antu lingid mõttega läbi ja siis ei peagi siin hirmsalt vaidlema.
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 23.24
ma märkasin , et mul oli see aasta sama võrdväärne eelmise aasta käikudega ja samal ajal kordusin enam-vähem samad situatsioonid...loodetavasti sain targemaks:D..vähemalt reaktsioon oli teine...Nii et korduvad tõesti:)
 
alu 10. veebruar 2008, kl 23.25
vada, "kevades" maksis toots köstrile kätte, kylvates selle köögiviljapeenrale kõiki seemneid segiläbi. mis aed sellest kevade arenedes tuli!

sinu vilusoohviliste teadmistega on sama lugu - kybeke siit, kybeke sealt, siis kõik läbi segatud ja esoteeriakastmega yle valatud. maitsestada maniakaalse enesekindlusega ja serveerida kui lõplikku tõde. mis supp sest kyll tuleb!

vahel on see supp ohtlik seetõttu, et mõni meeleheitele viidud ullike hakkab seda kuulama ja siis võib topaasi vilusoohvja palju paha teha.

juba sellessamas teemaski hakkas yks väidetavalt puudega inimene rääkima, et ju jah see tal karistuseks eelmise elu pattude eest on..
 
alu 10. veebruar 2008, kl 23.25
lumi = molu?
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 23.27
Alu , ma pean ütlema , et su väljendus ajas mind tõsiselt naerma:D
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!