Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
unenägu....3 koda koputati
 
K 16. juuli 2008, kl 13.34
Nägin unes ja tundus samas,et koputati 3 korda!!Ärkasin sellepeale üles ja kell oli 4 öösel.

Ja reaalselt hom mikul aknast välja vaadates ...lendas taevas 11 kurge,....mida siin kandis harva näha on.


Olen kuulnud,et selle unenäo tähendus on...(surm) koputab uksele ja tuleb järgi.

Kes teaks täpsemat seletust???
 
ylla-ylla 16. juuli 2008, kl 13.37
juttude järgi, mis mulle räägitud (ise pole kokku puutunud), pidavat see lähedase inimese (ei pea just sugulane või hõimlane olema, lihtsalt nnhingesugulane) surma. õigemini surmahetke. a la et enne minekut käib kõik armasd ja kallid läbi..

toonekurg on surmalind rahvapärimuse järgi (toone-toonela).

aga ära võta tõsiselt. kured ikka lendavad ja unes kuuled igast jama. vbl mõni naaber tuli koju ja kobistas oma elamises või mida iganes.
 
K 16. juuli 2008, kl 13.44

Ei olnud naaber ega ka keegi teine!!!

Oli puhas selge koputus 3korda!!!

Olen täna tervepäev hirmul ,et minu lähedastega midagi huhtub ja kardan nüüd ka ise kusagile sõita!!!:(((
 
ylla-ylla 16. juuli 2008, kl 14.05
ära karda. su hirm tõmbabki halba ligi. sina ei saaaaa midagi teha. ja pealegi, see koputus pidi kõlama just surma hetkel. seega, kui midagi oligi, siis on see nüüdseks möödas.
 
ylla-ylla 16. juuli 2008, kl 14.08
noh ja mine käi kalmistul, kui sul on lähedasi maetud ja sa ammu pole saanud nende haual käia. või oli kellegi lähedase surma v sünni aastapäev ja see kummitab su alateadvuses. rahune. ja ära paanitse.
 
Katerina 16. juuli 2008, kl 18.55
A kas te sedapidi pole mõelnud, et see koputamine (mis võis täiesti juhuslik olla) ja need kured kutsuvad ise surma esile? Ei ole mitte surma ended vaid põhjustajad? Mõtlete sellisele kokkusattumusele tähenduse ja hirmu pärast juhtubki õnnetus.
 
hmm 17. juuli 2008, kl 18.43
vaimukoputus äkki? pole väga seda teemat uurinud...

kuid tähendus ei peaks küll kellegi surm olema selle teooria järgi
 
hmm 17. juuli 2008, kl 18.46
http://tuulepesa.zzz.ee/viewtopic.php?t=639&highlight=koputus



mõned arutelud ja nõuanded
 
nojah 19. juuli 2008, kl 01.22
Vaatasin just vanast unenägudeseletajast järgi.
Toonekurg-ÕNNE
Kurg-õnnelikku abielu ja lasterikkust
 
ka mulle 20. juuli 2008, kl 20.27
täna hommikul kolm korda koputati.Tõusin voodist,läksin akna juurde...Kedagi ei olnud.Ometi ma kuulsin selgelt ,et vaikselt koputati.Vaatasin ka uksest,aga avada ei julgenud,nii kõhe tunne oli.
 
Piret x 12. aprill 2013, kl 13.03
Tere! See on küll väga vana postitus, kuid ei saa jätta kirjutamata ja küsimata. Loodan, et jälgid veel seda.
Nägin täna öösel oma peaaegu aasta tagasi surnud vanaema unes. See ei ole midagi uut, sest näen teda nagu ka oma hiljuti surnud isa väga tihti. Unenäost äratas mind 3 rasket koputust, millele järgnes ukse avanemise kriiksatus. Vaatasin kella, see oli täpselt 4.00 hommikul.
Lugesin, et ka sinul oli selline kogemus. Äkki võiksid minuga jagada seda, mis pärast juhtus. Kas perekonda tuli õnnetust, surma vms? Või läks elu ikka samamoodi edasi?
Olen samuti väga hirmul, kuna meie suguvõsas ei ole koputused head toonud, ise kuulsin sellist asja esimest korda. Olin üksi kodus (et keegi teine ei saanud see samuti olla) ning välisuks oli kindlasti lukus, koputus tuli nagu koridorist ning tundus, et keegi oleks tuppa tulnud.
 
ei ole teema algataja 13. aprill 2013, kl 20.13
kuulnud ise korduvalt elu jooksul ja tundnud inimesi, kes on sama rääkinud.Siiani ei tea ühtegi juhust, kus kuulja ise oleks surnud.Tean juhust, kus vana inimene kuulis koputust ja hakkas surma ootama, kuid täiesti ootamatult suri hoopis üks noormees,majanaaber.Seega ei pea tähendama kellegile lähedastest või lausa endale.Kuna tundub,et see on selline tüüpiline ja vist ka sageli esinev paranormaalne nähtus, siis suhtuge sellesse kui oma tundlikkuse ilmingusse.Karta pole vaja, kuna sellest pole abi.
 
sama ka minuga, 13. aprill 2013, kl 23.08
kui olin veel laps,kuulsin koputust uksele,läksin avama,aga kedagi ei olnud ukse taga,vot siis hakkas küll jube...nüüd olen juba 48.aastane
Ei mäleta enam,kas keegi tollel ajal ka ära suri...
 
Mina 14. aprill 2013, kl 11.30
Mina olen kuulnud unes koputusi küll, nii uksele kui aknale. Olen läinud vaatama, aga avama mitte. Mitte keegi pole surnud! Võib-olla on see mingi märk, et keegi toetab, aitab sind. Mina tunnen küll nähtamatut abi.
 
delhvi kana 14. aprill 2013, kl 12.44
Kolm korda koputamist olen minagi kogenud, aga mitte unes, vaid täitsa ilmsi, öösel küll, aga siiski täiesti ärkvel ja täie mõistuse juures olles. Kuna ma kolle, vaime ja kummitusi ei karda, tegin ukse lahti ka, aga kedagi ei olnud.

Kaldun samuti arvama nagu Mina, et see ei ole surm, vaid lihtsalt mingi märk või meeldetuletus. Seevastu hommikune ülivarajane telefonihelin on (vähemalt minu jaoks) eranditult alati tähendanud, et keegi on kas surnud või mingis väga rängas hädas. Nii et...
 
Piret x 16. aprill 2013, kl 14.39
Tänan vastuste eest, võibolla pole tõesti midagi karta.
 
neiumina 21. aprill 2013, kl 17.18
lugesin seda postitust.,
olen ka kuulnud ,et see on üks surma ennetest.
mina usun surma ennetesse.
kõik ei peagi juhtuma kohe alguses. se võib juhtuda teatud aja jooksul.aga midagi halba see tähendab.
lugesin ühest kohast netist surmaendeid.sesl oli hästi kirjas.
nägin mina näiteks unes et kasuisa lõhkus puidu õues-- see tähendab surma ennet.
ja nägin ka et välku lõi ja lõi puu sisse. ja seda mitu korda aasta läbi nägin selliseid unenägusid mitu korda.
ja tõepoolest,kasuisa suri:(
tleb karta selliseid unenägusid,sest nendel on tõepõhi all.
aga siis sa vähemalt oskad oodata.aga ega surm kellegile kerge pole .tuleb mõelda,et see on üks eluetapp.nagu sündki..,
 
a4 26. aprill 2013, kl 19.28
Minu isiklik kogemus.
Surma ennustab harakas su akna all. See korduvalt juba tõestust saanud. Ja 3x koputust eelmine öö ja järgmine hommik isa unenäos. Samal ajal ta suri kui tuli mu unenäkku.
 
Teadja 26. aprill 2013, kl 19.47
3 korda koputus uksele aknale tähendab kindlalt kellegi lähedase surma.
 
mina 26. aprill 2013, kl 23.18
teemast mööda...tean juhust , vanainimesel kukkus seinalt pilt maha ,samal kellaajal suri ta noor sugulane..
kägu maja lähedal pidi ka surma tähendama
 
keegi 27. aprill 2013, kl 21.21
Tähendab lähedase surma. Mul oli sama lugu:hommikul kell 4 3 koputust ja kell 11 suri...See on hoiatus, aga ega midagi teha ei saa...
 
mina 04. mai 2013, kl 00.53
3 koputust aknale ja suri väga lähedane :( Mina koputusi ei kuulnud, kuigi olid minu toa aknale...
 
XXxx 05. mai 2013, kl 13.18
Meie eakas pereliige oli ka selline surmaennete uskuja ja hakkas ühel päeval rääkima, et näeb surnud lähedasi unes.
Kõik nad käisid teda kaasa kutsumas ja tema soovis minna aga kui nö majast välja jõudis olid kõik ilma temata läinud.

Meie siis lohutasime, et pole veel aeg...

Koputusi kuulis aknal ja seinal. Korduvalt. Paar korda tõusis voodist ja vaatas ka välja ja enamasti istus neil kordadel reaalselt vares akna taga.
Tavaliselt see kokkuvõttes vihastas inimest- ta uskus ja ootas surma aga midagi ei juhtunud...

Meie oleme kõik nooremapoolsed ja tunnistan, et ei süvenenud sellesse teemasse väga. No nii uskumatu...

Aga siiski saime juhiseid, kuidas toimida: surnut hooldada, kohelda, matta...

Ühel päeval tuli aga vestlus teemal, et inimese hingeelus on toimunud mingi muutus- on seletamtu hirmutunne, ootus, ärevus... kokkuvõttes me ei saanudki selgust, kas see tunne on hea või halb aga see oli kardinaalselt teistmoodi.

Paar päeva hiljem saabus surmateade.
Kõike see kokku(ended, mõtisklused, pidevad vestlused) kestis pea aasta.

Kui vestlusringid mulle vaimselt raskeks muutusid, siis uurisin selle teema kohta ja oma küsimustele sain vastuseks, et inimene ise on valmis lahkuma aga lähedased pole valmis veel- kisuvad tagasi.
See mõte ilmselt vabastas mind mingis mõttes ja mõtestasin oma vaated elule ümber. Ka said vestlused surmast ja järgnevast kuidagi teise värvingu ja tekitanud enam mingit sisemist raskust.

Ma loodan, et minu lähedasteringist pole kedagi lähiajal lahkumas aga ma arvan, et minu suhtumine pole enam nii must-valge. Oli nende uskumistega kuidas oli ma sain aega leppida ja kohaneda... Ja teade lahkumisest tõi pigem sellise sisemise soojuse ja teadmise, et kõik laabus... nii minejale kui jääjatele.
 
Energeetika Teoreetik 18. mai 2013, kl 15.03
Kui maapealses kehastuses töötavad meil viis meelt nägemine kuulmine maitsmine kompimine ja lõhnataju siis unes nägemist kuulmist ja rääkimist asendab telepaatiline meel ülejäänud on välja lülitatud. Ning kui on alles nägemine ja telepaatiline meel siis muutub ka ajataju meie jaoks. Ja see reaalsuste eksisteerimise eksistents tundub üldse olevat astmeline kus kõige alumisel tasandil on unenäoreaalsus. Unenäoreaalsus seepärast kõige alumine reaalsus ongi et selles reaalsuses olles meile ei meenu kohta kust me pöördume tagasi meie enda jaoks sellel ajal tegelikuks peetud reaalsusesse ilma et sellega kaasneks kohe automaatselt mõte see ei ole tegelikkus. Tähendab reaalsus on see kui olek on meie jaoks kehtiv ja ebareaalsus on see kui olek on meie jaoks ebakehtiv. Ebakehtiv reaalsus on alati kehtivast reaalsusest astmevõrra allpool. Ebakehtiv reaalsus ongi sellepärast ebakehtiv kehtiva reaalsuse suhtes et sealt pöördume alati tagasi kehtivasse reaalsusesse ehk siis uinume näeme und mis on sel hetkel meie kehtiv reaalsus kuid kui ärkame ja meenub unenägu siis muutub see reaalsus meie jaoks meie teadlikus ärkveloleku kehtivas reaalsuses ebakehtivaks reaalsuseks. Kuid võib olla ka vastupidine protsess kui oma kehtivas reaalsuses teadvustame sellest reaalsusest kõrgemat reaalsust siis võib see olemasolev kehtiv reaalsus ise muutuda ebakehtivaks reaalsuseks. Unenäo puhul võib tuua näite seni kuni und näeme on see meie tegelik reaalsus aga kui unenäos meenub meile meie kehaline elu siis muutub seni tõelisena paistnud unenäoreaalsus ebakehtivaks reaalsuseks mis väljendub kohe mõtte et see on uni see ei ole tegelikkus. Senikaua meie tegelik reaalsus ei muutu ebategelikuks reaalsuseks kuni me ei mäleta oma olemasolevas reaalsuses kõrgemat reaalsust ning see reaalsus ei muutu ka siis kui me teadvustame endale selles tegelikus reaalsuses madalama reaalsuse ehk siis ärkvelolles unenägusi. Siis jääb meile lihtsalt kaks reaalsust tegelik ja ebategelik. Kuid kui me oma kehasoleku ajal meenutame endale ka kehasolekuajareaalsuse kõrval veel kõrgemat reaalsust ehk vaimumaailmset kehavälist astraalreaalsust siis oleme korraga teadvustanud endale kolm reaalsust millest nähtavasti kõige reaalsemaks peame alateadvuses seda kolmandat kuid mille täielik mõju meie reaalsustajule avaldub siis kui oleme kehast lahkunud. Nüüd ongi huvitav kas see astmelise arengu spiraaltrepp veel jätkub ülespoole. Kõige madalam endaarengu variant on kui sa unenägusi ei näe või siis väga harva. Edasi oleks kui näed tihti kuid unenäod on tavalised kus tegutsed kahes dimensioonis. Järgmisena oleks kui suudad ise oma unenägusi juhtida tegutsed kolmes dimensioonis et suudad unes lennata kukkumatta ning selle peale üles ärkamatta. Kõrgem oleks juba kui suudad unes astraali minna ja siis ka oma kehaolekut tajuda võib olla ka eludevahelist elu. Sealt veel kõrgem oleks kui suudad ärkvelolekus meditatsiooni abil astraali minna ja siis peaks kindlasti meenuma ka kehasoleku reaalsuse kõrval veel kõrgem vaimumaailmareaalsus. Kui mingis reaalsuses mida sa tegelikuks pead meenub sulle kõrgem reaalsus siis siis võivad tulla sulle selles reaalsuses juurde rohkem võimeid. Kui unenäo näite puhul võtta siis unes kukkudes tavaliselt ärkad üles ja on veel hea meel et see oli uni mitte tegelik siis kui suudad unes oma kehareaalsust meenutada seejuures seda hoida nii et üles ei ärka võid hakata oma unenägu juhtima ka siis lennata kuna tead et see ei ole tegelik. Samamoodi võib selle variandi üle kanda kui tajud oma kehasolekuajal vaimuilma sest on ju siin ka küllaltki tavainimeste jaoks eriliste võimetega inimesi.
 
Unenägude Entsüklopeedia 18. mai 2013, kl 15.16
http://unenagudeseletaja.blogspot.com
 
Unenägude Entsüklopeedia 21. mai 2013, kl 22.13
https://sites.google.com/site/tarkaja/
 
Neke 24. veebruar 2014, kl 16.59
Mina olen kuulnud kolmel erineval korral koputusi uksele, ikka kolm koputust järjest. Kui see minuga esimest korda juhtus, siis tuli koos koputusega ka teadmine, et mulle toodi surnud vanaemalt teade, et see, mille pärast ma tookord muretsesin, saab korda. Ja sai ka. Teist korda kuulsin kolme koputust, kui mehe vend oli saanud infarkti. Taipasin kohe koputusi kuuldes, et see tähendab head sõnumit - et kõik saab korda. Ja sai ka. Täna hommikupoole ööd kuulsin taas kolme koputust. Üks asi panem mind muretsema praegu, jää ainult oodata, kas saab kõik korda. Minu jaoks, omaenda kogemuse põhjal, on kolm koputust hea märk kaitseinglitelt.
 
G 24. veebruar 2014, kl 22.47
Muudatused elus on tulemas, ole valmis
 
... 25. veebruar 2014, kl 07.50
Ma olen kuulnud koputusi öösel nii välusuksele kui aknale. Nii unes kui ilmsi- uskuge mind, mitte midagi pole juhtunud.
 
lesk 09. märts 2014, kl 18.32
Enne mehe surma tuli kägu laua kodukuuse peale kukkuma.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!