Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
luupainajad
 
öö 04. november 2009, kl 13.29
Tahtsin küsida, kas keegi on selliste asjadega kunagi kokku puutunud. Kas üldse on sellised asjad olemas või on see öine illusioon. Olen kuulnud paarilt inimeselt reaalset ja kõhedust tekitavaid lugusid ja isegi ühel korral ise midagi taolist läbi elanud, kuid ei tea, kas see oli mingisugune hingamisraskus ja halb unenägu (kuigi see oli jube ja ärkasin lõpuks üleni higisena ja hingeldavana)Kas selle kohta on kuskil seletusi antud, mis oleks reaalselt mõistetavad. Siiani on mul jäänud mulje, et see on midagi müstilist...
 
a. 04. november 2009, kl 14.35
jah, mina olen luupainajatega kokku puutunud ja suht hiljuti. Ärkasin öösel üles, ei saanud hingata, kuna tundsin kellgi võõra käsi oma kõril, ei saanud appi karjuda ega liigutada. Ükskord mind lükati voodist maha ja ma ei tea kes seda tegi.
Mulle on räägitud, et luupainajaks on keegi, kes tahab mulle kurja või siis lihtsalt hirmutada. Ei tea.
Samas teised räägivad sellest kui unehalvatusest, mis tekib tavaliselt enne lõplikku uinumist, kui keha uinub enne aju või peale ärkamist, kui aju on ärganud kuid keha veel mitte.
Ikkagi oli see minu jaoks nii kohutav ja hirmuäratav kogemus, et siiamaani võtan õhtuti hoogu, et magama minna.
 
öö 04. november 2009, kl 16.16
no minuga suht sama, keegi nagu istus mu rinnal ja kägistas, ja mingis kujutluses või alateadvuses nägin valget ilma näota kogu. Aga see juhtus vastu hommikut ja väljas hakkas juba valgeks minema. Hakkasin tasakesi oma jalgu liigutama, kuid võttis tükk aega, enne, kui ma nad liikuma sain ja uuesti normaalselt hingata. kargasin kohe ka istukile, kui taas ennast liigutada sain. samal ajal astus tuppa mu korterinaaber. Hüüdsin teda appi, kuid ta pidas mind lollakaks ja heitis voodisse. Arvasin, et ta käis vetsus, kuid hommikul selgus, et ta mäletas küll, et ma teda appi hüüdsin, aga tema ei käinud kusagil vaid keeras samal ajal teist külge. Reaalselt peaks ju inimene ometi mäletama, kui ta hommiku poole ööd vetsus käib, sest mina olin sel ajal täielikult ärkvel ja nägin selgesti, et ta tuli koridorist. Tema aga ei tea, et oleks kusagil käinud aga mäletab meie vestlust. kummaline...
 
n32 04. november 2009, kl 16.28
Mul oli säärane kogemus mõned kuud tagasi, kirjutasin sellest ka siin, kui juba toibumas olin. Kõige kohutavam kogemus minu elus üldse :S Täpselt sama moodi oli selline hallikas ilma näota emabäärane olend. Kui tuli nii lähedale, et oleksin näo ära tundud, siis läks jälle ruttu kaugemale. Küsisn, kes sa oled, kes sa oled...aga ta ei vastanud ja õnneks mõne aja pärast sain end ka liigutada. Aga tükk aega lamasin sedasi päranisilmi, ent keha liigutada ei suutnud. Kohutav tunne ja kohutav hirm, kui su kallal samal ajal midagi täiesti reaalset toimetatakse...
 
Õudne elu. 24. mai 2010, kl 15.17
Ma ei oska mitte midagi endaga peale hakata. Olen 16 aastane tüdruk ja umbes kaks aastat tagasi hakkasid mul sellised luupainajad, et olen nagu üleval ja näen kõike ümbertoimuvat uduselt, ei saa häält välja, ega ei saa ennast ka liigutada. Tunnen kuidas keegi mind lihtsalt lämmatab ja ma ei saa hingata. Varem ei olnud need nii hullud, need kestsid vähem, kui nüüd ja olid kuidagi kergemad. Nüüd täna öösel, kui see sama asi juhtus ma olin enam kui kindel, et nüüd ma lämbun ära ja minuga on kõik. Ma omast arust karjusin, ma kuulsin kuidas keegi nagu oleks mu seljataga ja liigutaks, kuigi samalajal lämmatab mind. On olnud ka nii, et ma kuulen kuidas ta ütleb mu nime. Ükskord sõbranna juures ööbides ma jälle kaotasin kõnevõime ja ei saanud liigutada, tundsin jälle,et keegi surub ennast minu peale. Siis tundsin kuidas ta minu jalast kinni võtab ja voodist välja tahab tirida,kuigi saan ka kuidagi vastu hakata,tunnen et nagu lööks teda või miskit, aga samas tunnen ka, et mu jalad ja kõik on ju täiesti paigas. see on nii segane värk, nagu mul oleks mitu jalga ja kätt. see kõik ei toimu ju unes, sest ma tunnen,et olen üleval, aga lihtsalt täiesti võimetu ennast aitama. Kui sugulaste juures elasin,siis sugulane magas iga kord minuga samas toas, ma rääkisin talle,et ta püüaks mind äratada,kui kuidagimoodi minu vähkremisest või millestki aru hakkab saama,et jälle toimub mingi värk. Üks öö, siis toimuski, ma sain õelda kaks korda kellegi nime ja ma ütlesin:ema. Ma ei tea miks seda ütlesin, kuigi ema ise oli minust siis palju kaugemal. Sugulane mind ülesse ei äratanud, aga hommikul ta rääkis,et tal hakkas seest kloppima ja ta pistis lihtsalt pea tekialla ja ta ei tahtnud midagi näha,aga ta vaid kuulis kuidas olin hüüdnud enda ema nime ja vähkrend. Iga õhtu lähen magama kartes,et võin ära lämbuda, või pean midagi veel hullemat läbi elama.
 
viimasele 24. mai 2010, kl 18.45
kas sa oled tegelenud vaimude väljakutsumisega, surnutega püüdnud ühendust saada või mingil muul moel spiritismiga tegelenud? äkki on hoopis mingi psüühiline häire? kuidas see kõik sinuga igal pool kaasas käib, see on imelik.
 
hm 24. mai 2010, kl 19.11
Need on deemonid, kes just siis ründavad , kui keha kõige nõrgem ,sest hing on unerännakul.
 
Luukas 25. mai 2010, kl 05.11
See on puhas stress ja meie organismi talitlushäire seisund. Olen ka ise korra nö. luupainajat kogenud ja siis sain väga hästi aru, miks teda LUUpainajaks kutsutakse.. mida rohkem püüad oma kehale anda ajust signaali liigutamiseks, seda rohkem tajud vastusurvet sellele kehaosale, mille liikumist soovid. See ongi ajusignaalide ja keha omavahelise koostöö hälve, mis kestab ca 30 sekundit. Hakkasin asja uurima ning kõik inimesed kirjeldavad seda kogemust täpselt ühtmoodi. Muidugi on juures ka seda, et keegi käib ja pomiseb ning näed kedagi jne.. aga tegelikkuses on keha ise liikumisvõimetu ja aju püüab sundida keha toimima. Paanikahoog ja hingamisraskused.

Lugege edasi ja otsige sama märksõnaga (sleep paralysis videosid youtubest): http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis
 
seda et 25. mai 2010, kl 14.01
Toksige aga siin otsingusse - sellest on siin palju juttu olnud! Mul soovitati sel puhul kohe Meie Isa palvet lugeda ja see aitas, sest ilmselt on palvel tugev jõud, aga mul pole aimugi, kas see ka neid inimesesi aitab, kes pole ristitud.
 
kogemus 25. mai 2010, kl 14.53
Mind aitas teadmine, et tegemist on une või millegi ebatõelisega, millest ärkan. See teadmine tekitas mingi "ükskõikse huvi" tunde. Painaja justkui sai sellest aru, muutus nõrgemaks, kuni lõpuks enam ei tulnudki.

Samas on ikka millegipärast tavaliste halbade unenägude ajal tunne, et unes toimuv probleem tuleb enne ärkamist ära lahendada.

Mõned inimesed vist ei saa aga alati aru, millal nad magavad või ärkvel on. Siis on ilmselt keerulisem.
 
to Õudne elu 25. mai 2010, kl 16.55
mul oli sinust paar aastat nooremana täpselt sama asi, igal ööl ja see kestis kaua, kindlasti yle aasta, nii et saan aru, mida tunned. arvasin ka, et suren ära, ausalt öeldes. mul läks see mööda kui kadus hirm selle asja ees. nagu keegi enne ytles - painaja oleks nagu aru saanud, et sa ei enam ei karda ja ei viitsinud peale hirmu kadumist enam käia:)
meie isa palve aitab, pole tähtis, kas oled ristitud v6i ei ja kas usud jumalasse v6i ei. sellep. loe meie isa palvet kui tunned, et jälle pihta hakkab. kui see ei aita, siis kirjuta siia. mäletan, kui jube mul endal oli 6htuti magama minna ja abi ka nagu kelleltki ei saanud, ma ei julgenud kellelegi rääkidagi. arvasin, et peetakse imelikuks kah veel kui räägin.
 
Q 28. mai 2010, kl 13.06
Olen kaks korda kogenud. Esimest korda ligi 15 aastat tagasi ja teine kord eelmisel aastal oktoobris. Esimene kord oli tõeliselt hirmus, pikalt ei räägiks, aga teisel korral mind lihtsalt hirmutati ja taheti sundida midagi tegema :). Vabanedes naersin nii et kõht haige, selle inimese üle, kes luupainajaks käis. Õnneks mind ei saa enam sedasi hirmutada ja sundida millekski. Elu on õpetanud ja olen muutunud targemaks ning tugevamaks. Aga siiski, see maailm on olemas ja sellega tuleb arvestada. Peaasi, et ei kardaks!
 
suleke 28. mai 2010, kl 18.27
luupainajaid on mitmeid erinevaid sorti. kõige tavalisem on põhjustatud inimese enda stressist, rahutusest ja ebastabiilsest olukorrast. värskelt armununa, kui liblikad on kõhus ja maailm nii ilus, luupainajad ei käi külas.
 
grete 28. mai 2010, kl 19.51
OLen seda palju kogenud, mul algasid ka siis, kui olin 16. Võin päris kindlalt öelda, et nii see ikka ei ole, et kui oled armunud, siis luupainaja ei tule. Tuleb ka siis.
 
mul sama kogemus 29. mai 2010, kl 21.50
ja teistel pere naissoost isikutel,aga oleme tähelepannud,et see ikka kuidagi seotud närvisüsteemi hetke olukorraga.kui elu korras ,siis pole neid ja kui suuremad pinged ja möönad,siis on platsis.Öde ei tohi ka neid kuuldavalt nimetada,siis on kohal.
 
hmhmhm 31. mai 2010, kl 12.29
Luupainamine tuleb kelleltki, kes soovib antud "ohvrile" halba. Selleks, et enam seda ei oleks ja saaks rahulikult hommikuni magada, peaks teadma saatja isikut, et siis ta korralikult läbi võtta, näidates, et te ei karda, pelga teda. kui juhtub see öösel ja ärkate õudusega üles, siis sõimake lausa ropult, nimetades ka selle inimese nime. Tean, et aitab..olen mitu aastat juba prii sellest jamast. Edu teile.
 
öö 01. juuni 2010, kl 16.46
36. Abi luupainaja vastu.
J. P. Sõggel U.-Karistest.
Kord olnud üks tüdruk päris kimbus, ei saanud luupainajast enam kuidagi lahti. Küll ta katsunud kõik ohud ja rohud ära, aga ei aidanud ükski rohi. Kõnelnud lugu ka ühele ja teisele, aga ei armu ega abi kuskilt.

Viimaks jutustanud ta seda lugu ühele vanale soldatile; see kuulanud asja ära ja teadnud selle kohta ka abi juhatada.

Soldat ütelnud: "Kui luupainaja jälle tuleb, siis vaata läbi vana hõbesõrmuse. Tunned sa ta ära, siis hüüa kolm korda tema nime, küll ta siis ära kaob!"

Tüdruk teinud ka nõnda. Ta tunnud luupainaja ära ja hüüdnud kohe kolm korda selle nime. Ja vaata, kohe käänanud luupainaja ümber ja läinud ära ega ole ka edaspidi teda enam nähtud.
 
seda et, 01. juuni 2010, kl 18.12
jumalast õige jutt.
 
pudemeid 01. juuni 2010, kl 20.25
Varga tabamine
Ükskord tulnud Rassi Jaan oma pererahvaga heinamaalt koju, vaatab - rahakast, mis tal tagakambris seisis, on ära... Kodus olnud ainult üks vana naine, see pole näinud ega kuulnud, millas vargad toavundamendi kivid välja kiskunud ja rahakasti ära viinud. Rassi rahvas arvanud kohe, et kes see muu võis olla kui Jüri Palmeos, üks Reegoldi mees. Tema hulkunud seal metsanurgas ümber, teinud Rassil puutööd ja näinud ka seda rahakasti. Teine hulgus, kelle süüks ka see tegu arvatud, olnud Kööka Tõnis.

Rassi mehed saanud Tõnise kätte, sidunud nööridega ta käed kinni, peksnud teda mehemoodi ja usutanud kõvasti. Tõnis teeb end vagaks ja pühaks, et tema hing on puhas, vargusest ta midagi ei tea. Tõnise käed, mis nööridega kinni tõmmatud, olnud paistetanud nagu pillid, aga midagi ülestunnistamist Rassi mehed ta käest ei saa. Eks siis Rassi Jaan tulnud Saeveskile oma kälimehe Hansu juure (neil mõlemail olid Tamme Kösleri tütred naiseks) ja öelnud: "Tule, va' kälimees, appi. Meie saame aru, et tema käes on, aga ta ei tunnista üles, me oleme teda küll piinanud."

Saeveski Hans läheb ka sinna. Kööka Tõnis näeb teda, ütleb: "Vaata nüüd, mu vana leivaisa, kudas mind ilmsüütut piinatakse. Aga ma olen nii puhas, et võin kasvõi täna altari ette minna." Saeveski Hans ütleb: "Mis sa nüüd niisugust juttu ajad. Teie viisite ikka Jüriga kasti välja. Ega sina vaene saanud midagi, Jüri sööb selle raha nahka. Mis sul sest kasu on, et sa piina kannatad?" Tõnis ajab ikka endist viisi vastu. Siis ütleb Saeveski Hans: "Kas sa mäletad, kui teie Jüriga Pärassaare poole tulite? Teie hoidsite Ülenõmme teed, et teid Saeveskilt ei nähtaks. Tulite Kabelimäge mööda edasi sellel jalgrajal, mis mööda mäeseljakut käib. Sul on ju meeles, kuidas teie sellele männipakule istusite, mis seal risti tee peal on. Seal tegite nõu kindlaks ja Jüri ütles sinule: "Küllap' me kasti kätte saame, aga kas sina ka jõuad suu pidada?" Aga mis sina ütlesid? "Oh-oh, hoia aga sina ise oma lõuad, ära minu ette karda." Jüri paneb ikka selle raha kõik nahka, sinule andis ainult näpuvalget."

Tõnis kuulab, ohkab ja ütleb: "Mis see enam maksab vastu ajada. Võtke käed lahti. Ta on ju nõid. Ta on seal juures olnud." Eks siis saatnud Rassi mehed Niinemäele, võtnud ka Jüri kinni ja läinud raha otsima. Raha olnud nelja või viide kohta maha maetud. Saeveski Hans oli sest saadik kuulus tark ja nõid, kes kõik ära teab, mida ta ise pole näinud.
 
misasja 01. juuni 2010, kl 22.59
kuidas sa saad läbi hõbesõrmuse vaadata kui ei saa liigutadagi, et ütled luupainajale oota korra ma lähen toon oma sõrmuse või?
 
mikssullemina 14. detsember 2010, kl 18.47
mul on ka olnud luupainajad ja väga jubedad . Esimene öö, kui see hakkas nägin unes vms enda sarnast tüdrukud kes üritas end ära tappa lämmatamise teel, ning ma ärkasin ülesse ja ma ei hingad järsku hakkasin hingama , üpris creepy . Teine öö oli, et sama tüdruk lõikas endal veenid läbi ja, kui ma hommikul ülesse ärkasin olid mu parema käe peal kaks lõike haava ning ma ei suuda siiamaani aru saada kust ma need sain . Kolmas öö, nägin jälle sama tüdrukut aga nüüd ma nägin, et ta tahtis ühele kallile inimesele halba ja lõikas tal näpu otsast aga õnneks temaga ei olnud midai viga . Üpris jube on magama minna ja mõelda mis järgmiseks saab ? .
 
kuldne keskiga 14. detsember 2010, kl 21.04
mina magasin oma kaasa kõrval kui mingi linases riietuses ja linase mütsilätuga ,pasteldes,heledapäine toi ronis aknast sisse ja hakkas mind jalgupidi voodist välja tirima.oi seda paanikat.
teine kord olime väga vanas majas hotellis ,üle tee oli surnuaed ja öösel hakkas sealt üks ätt koos umbes 8 aastase tüdrukuga aknast sisse ronima jälle nagu muistse aja takused riided seljas,kummaline on see,et hakkasin lugema meie isa palvet.usun ,et on olemas need kes ekslevad kahe maailma vahel ja siis teevad selliseid hirmsaid asju.on veel juhtunud,aga endal hakkab hirm kui räägin.
 
prr 14. detsember 2010, kl 21.51
huvitav, miks nimelt see jalgupidi voodist välja tirimine, olen ka sama asja kogenud, see on lihtsalt kohutavalt õudne tunne.
 
kuldne keskiga 14. detsember 2010, kl 22.24
minule hirm oli,et nad tahtsid mind kaasa viia ja kui poleks sellest õudusest ärganud,kes teab....võib olla surma nägu,ei pea ju olema ainult mees ,kellel vikat seljas.
 
Ets20 20. detsember 2010, kl 21.50
Siin pole ajuga mingit pistmist, sel aja oli tegu kehast väljast käimisega, kas siis hingega, või teadvusega. Ja kui deemonid tahavd kurja teha, siis on oluline jääda iseendaks ja alati positiivseks ja paluda oma kaitseinglit appi, ja kui te seda ei palu, siis ta ei saa teid kaitsta, sest ei tohi ületada vaba tahte seadust, Paluge kaitset ja te saate selle!:) Lugege palve enne magama minekut ja see peab olema siiras. Mul padja all alati ingli kaart:)



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Ets20 20.12.2010 21.51.
 
Ets20 20. detsember 2010, kl 21.55
To õudne elu, sellel juhul on tegemist kellegi kurjaga, kes soovib sulle halba, või on siis deemonid valimas ohvrit. Aityab kui sa meidteerksid paar korda nädalas ja paluksid oma kaitseinglil ennast valvata ja hoida sind ja kaitsta sind unerännakute ajal, kui küsid abi siia ka saad abi, võid võtta ka püha eseme enda juurde, ja öeldaMinu looja valvab alati Minu üle ja ükski kuri ei saa mulle vastu, enen võid lugeda Isa palve, seejärel seda ja öelda Aamen. Ja kindlasti toimib see väga hästi:) Usu ainult sellesse ja kutsu appi oma kaitsjad nad ootavad seda!Samuti võib see olla seotud hirmuga.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Ets20 20.12.2010 22.00.
 
Kogeja 09. veebruar 2011, kl 21.11
Minul juhtus nüüd see hiljuti eelmine nädalavahetusel kuskil poole nelja kanti, mäletan ilusti et eelnevalt nägin suht extreemset und. kui sealt maalt kus nägin mingit naist, no sellised teise maailma sõja alal olid noored naised nahk tagidega jne. ja samas kuulsin häält keegi karjumas mulle et ta tuleb su selja taga. sealt maalt oli pilt must olin pm ärgvel kuuldes teise toa poolt tulevat 3 tavainimese sammu ja ta võttis mu peast oimu kohtadest kinni, nii kui liigutasin ennast vajutas ta kuidagi nii et mul oli valus, mitte füüsiliselt aga tuntav kuidagi, mu keha oli kohe halvatud vasak käsi oli poolenisti tõstetud üles, kuna ma üritasin just neid käsi eemale ajada enda peast. ma ei suutnud karjuda kuigi selleks oli jube suur tahtmine, tunne oli selline et ma kohe kohe vajun läbi diivani toe teisele poole seina ja läbi kapi. tänu sellele pääsesin vähese kogemusega kuna mind kuuldi ebanormaalselt hingamas, kui kuulsin kuidas olin hinganud klappis see täiesti minu karjumisega, kuna sellisena kõlaski see. olen neid variante kuulnud küll aga usun et neid on 2 sorti, üks on unenäoga seotud ja teine on reaalselt, pm olles ise ärkvel suutmata midagi teha:S
 
bb 09. veebruar 2011, kl 21.28
Huvitav, miks mina neid kunagi ei näe? Muidu sensitiivsusega nagu probleeme poleks, ennustavad unenäod jms. Kord oli mul üks naaber üledoosi tõttu ära surnud, aga mina ei aimanud kaks päeva mitte midagi, ei tulnud ta pimedas koridoris vastu ega ilmunud unes.
Tean, et üks mu ex näeb kohati nägemusi, aga ta tarvitab alkoholi, nädalas korra ikka.
Närvid on korras, pinged võtan õigel ajal ise maha, joon maksimaalselt viis klaasi veini aastas, ei tarvita mingeid ravimeid, äkki on ikkagi mingi aju tasakaalutus?
 
kogeja 10. veebruar 2011, kl 07.37
No parimad asjad juhtuvad ikka minuga, täna öösel uuesti käis ta külas, seekord polnud nii õudne kui eelmine, kuid siiski, kes krt mind vihkab nii palju? Mu ema andis mulle piibli ka padja alla, kuna see aitab, isegi õhtul enne magama minekut otsisin meie isa palve üles ja lugesin seda, proovides lausa pähe õppida kuid siiski:S Teadu pärast jaa piibel pidi eemale hoidma, kuid millegi huvitava teooria järgi ta siiski sai mmulle ligi, kuid polnud see mis enne, arvan et piibel siiski kuigipalju aitas, kuna see tundus tema üritamisena mis ei kukkunud just kõige paremini välja aga asja fakt seegi.:S
 
lala 15. veebruar 2011, kl 11.07
nii ... minul on need olnud juba päris mitu aastat kuigi ma olen alles präegu 15 ja ma olen väga kindel,et see ei ole mingi unenägu või halvatus nagu paljud sellest räägivad.
sest mind on lennutatud mööda tuba ringi, olen tõusnud püsti ja on tõmmatud tagasi voodisse ja mind on ka maa alla tõmmatud ja üsna mitu korda ja tavaliselt on alati keegi minu voodi kõrval . kägistamist ma ei tunne aga liigutada ma ei saa, hääl ei tule välja peale seda ei saa magada sest hirm on nii suur .. ja peale seda kui mul need tulid olen ma hakanud öösel ülesse tõusma suht tihti ja sellepärast ei saa üldse puhata saan vb mingi ühe öö kohta magada 30 minutit korralikult sest ma lihtsalt ei julge magad. ja pimedas ei julge ma üldse magada alati peab olema mingi valgus või midagi sellist ja teistele on sellest väga imelik rääkida, sest ma alati arvan,et nad ei saa aru või midagi sellist ..
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!