Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
Kliiniline surm
 
kogu tõde 09. mai 2010, kl 02.53
Inimene koosneb kehast, hingest ja vaimust, need omakorda moodustuvad füüsilisest kehast ja seda ümbritsevatest ja läbistavatest energiaväljadest e. peenmateriaalsetest kehadest, mis kõik kokku moodustavad inimese aura. Mõnikord räägitakse veel ka bioväljast ja aurast eraldi mõistetena, aga minu arust suurt mõtet sellel ei ole (bioväli on inimese energeetiline keha, mis asub nii füüsiliselt kehastunud kehas kui ka väljaspool füüsilist keha, ja aura on biovälja osa, mis väljub inimese füüsilise keha raamidest).
Peenmateriaalseid kehasid on 6 - eeter-, astraal-, mentaal-, kausaal-, Budhi ja Atma keha.
Nendest eeterkeha, mis on füüsilisele kehale kõige lähemal, on ka reaalselt näha Kirliani meetodil kõrgsagedusväljas tehtud piltidel ilma mingi hookuspookuseta.
Aura jaguneb kaheks - primaarne ja sekundaarne.
Sekundaarne aura e. 'madalam mina' koosneb füüsilisest, eeter- ja astraalkehast. Need kehad vormitakse ja ehitatakse igas füüsilises kehastuses uuesti.
Primaarne aura e. 'kõrgem mina' koosneb mentaal-, kausaal-, Budhi ja Atma kehast. Need kehad jäävad igas järgnevas füüsilises kehastuses puutumatuteks üksusteks, kogudes oma evolutsioonilist kogemust.

to: "asi pole loogiline" -
just eelnevalt mainitud primaarses auras on meie eelmiste elude reinkarnatsioonide mälestused, mille kohta küsisid, et kus need on. Terve universumi mõistes on meie teadus tükikene sitta, inimene ei ole kaugeltki terve universumi kõige targem olend, ja see on tõesti loll, kes nii arvab. Inimene ei peagi oma talupojamõistusega kõigist maailma asjadest aru saama, rääkimata sellest et meie primitiivne teadus peaks suutma kõike seletada. Sellest peaks iga loogilise mõtlemisega inimene aru saama. Et siis praegu ongi meie teadusel saavutatud tipp, ja kuhugi edasi liikuda enam pole võimalik?

Kui jaotada füüsiline ja peenmateriaalsed kehad inimese keha, hinge ja vaimu alla, siis keha koosneb füüsilisest ja eeterkehast, hing koosneb astraal-, mentaal- ja kausaalkehast, ja vaim koosneb Budhi ja Atma kehast.
 
mimmu 09. mai 2010, kl 11.21
braavo kogu tõde, säästsid aega ja vaeva seletamaks skeptikutele , et eksisteerib palju enam seda, mida me silmaga ei näe ja käega katsuda ei saa. Ammugi ei oska kõike seletada teadus, kaugel sellest. Mõne inimese jaoks on surm hirmutav ja elu ka, las ta siis usub et oleme "lihakehad".
 
riki 09. mai 2010, kl 14.26
asi pole loogiline
nojah, mõni aeg tagasi tõestas teadus, et maakera on lapergune ja seisab neljal elevandil, ning üle selle serva võib alla kukkuda, alles hiljuti avastas teadus, et on olemas pisikud ja bakterid. arsti, kes seda enne teisi kahtlustas ja käte pesemise tähtsust rõhutas naerdi ja alavääristati. inimene surigi, teadmata, et on teinud tähtsa avastuse. või hiljuti lugesin saksa teadlaste "avastust", et koer suudab planeerida. iga koerakasvataja teab seda puht loomulikust intelligentsist ilma teadusele mõtlematagi. või kas tuleksite selle peale, et vastsündinud laps ei tunne valu?
isegi selle tegid mitte väga ammu kindlaks teadlased, et vastsündinu ikkagi tunneb valu!!
rõvedamat asja annab ette kujutada, eks. pole meeles, kust seda lugesin, aga peale seda oli tükk aega shokis.
mind jätab absoluutselt külmaks, milliseid katseid teevad teadlased laboritingimustes. need tingimused ja olukorrad pole ju samad. äärmiselt naiivne oli näiteks katse telepaatiast, kus eineteisele täiesti tundmatud inimesed püüdsid üksteisele midagi edastada. sellel pole ju MINGIT seost loomulikult toimiva telepaatiga.
laps ei ole sündides puhas leht. see on juba ammu ka teadlaste poolt tõestatud.
teaksid seda ise, kui sul oleksid omad lapsed ja sul oleks kannatust ning tähelepanu neid jälgida.
mina, muide olen jälginud teadlaste ja uurijate arvamusi nii ühelt, kui teiselt poolt ning üha rohkem uurijaid kaldub arvama, et teadvus ei sure koos ajuga.
 
pole loogiline 10. mai 2010, kl 00.00
Te olete pisut segased tädid siin koos,no tõesti ei ole mõtet seletada midagi ajupestud inimestele. Vägevad argumendid löödi letti et kunagi arvati maa olevat lapergune jne ning sealsamas loetakse ette oma uskumused reinkarnatsioonist ja vaimumaailmast. Nagu te selle peale ei tule et teie uskumused pärinevadki sellest ajast kui arvati et maakera seisab hiigelkilpkonande seljas:D..... Igasugu usklikud, kaasaarvatud esoteerikud (ehk vabatahtlikus infosulus ajupestud ühiskonna viljadena sirgunud 40-neste tädide pesudoteaduse austajad/uskukjad) on kogu inimkonna evolutsiooni ainult pidurdanud. Just teie pidurtaegi ja püüate naeruvääristada teadlaste avastusi. Samaoodi ka teiste usulahkude esindajad kes usuvad asjadesse mis tunduvad tänapäeval naeruväärsed ning on ammu teadlaste poolt tõenditega purustatud. See mis toimub ajus surma eel, see jäetakse kõrvale, ei mina neid teadlasi usu. BOTTOM line ,kõik on teadusega seletatav (rääkides surmakogemusest) Bottom line osa 2, esoteerikute uskumustele ei ole mingit tõestust!!! Tuntud mentaalse inkvisitsiooni ohver mimmu püüdis seletada et inimene polegi lihakeha ja et tema on kõikide oma uskumuste peale ise tulnud. Oota stop! Sa oled ju oma uskumused pärinud kellegi teise ideedest...Mingi suurem teadvus ei ole sind sie tabanud, kõik mida sa tead sa oled omandanud ühiskonnast. Mida oligi vaja tõestada....Vaadake, kui mimmu oleks sündinud aafrikas usuks ta Hutu hõimu uskumusi, kui mimmu oleks sündinud araabia maailmas jumaldaks ta Koraani. Ma näen kogu esoteerikat, kristlust,islamit jne ühe suure lumepallina mis veereb generatsioonist generatsiooni täites inimeste päid ajupesuga. Teadlased arendavad igapäev maailma. Need kõik on uued ideed mida mõtlevad välja teadlased. Esoteerikute ja muude usklikute maailmanägemus seisab juba mitu tuhat aastat ühekoha peal. Generatsioonid vahetuvad aga ideed jäävad samaks teil....Seega te tõepoolest usute nende inimeste maailmapilti kes arvasid olevat meteoriidid jumalad ning maakera laperkuse... Kõik teie armastatud Viilmad ja Aarmad tegelevad tegelikult ainult tõlketööga.
Meenutame ukraina koertüdrukut ja aafrika ahvpoissi. Ukraina tüdrukut kasvatati ülesse ketis koos koeradega ja ta haukus ei mõistnud inimkeelt, sõi toorest liha ja käis neljakäpukil. Samaoodi aafrika poiss kes eksis 3 aastaselt dzunglisse ja leiti alles aastakene hiljem kus ta ahvikarja jälejndades ellu oli jäänud. See poiss samamoodi käis neljakäpukil, tegi ahvile omaseid häälitsusi jne. Seega inimene ei ole mingi kõrgema teadvusega olend kes tajub mingeid astraalseid tasandeid jne. Vaid tavaline loom kellele pisut rohkem mõistust antud. Tegelikult me jäljendame oma esivanemaid ja võtame omaks ka nedne ideed ning maneerid. Ah pointless on vaielda inimestega kes lihtsalt ei küündi mõtlema sellistel teemadel.
 
nojah 10. mai 2010, kl 00.48
Vasikate ja rumalatega on suht mõttetu vaielda, liiatigi kui inimene pole midagi lugenud, ega kuulnud, vaid kommenteerib ilmselt mingit skeptikute kampa,aga see on elus kibestunud inimeste omapära, et jäädakse iseenda imetlusse ja end targaks pidamisse kinni, kuigi rong on juba ammu läinud ja imetleja rongist maha jäänud.
 
kallid esoteerikud 10. mai 2010, kl 16.28
Te olete justnimelt rongist maha läinud. Ikka ninapidi 2000 aastat tagasi suust suhu levinud tekstides kinni. Lumpenid.
 
viimasele 10. mai 2010, kl 17.33
kui me oleme rongilt maha läinud, siis sind pole sellel rongil kunagi olnudki! Mitte 2000 aastat maas, vaid pigem ees.
 
Tiia 10. mai 2010, kl 19.55
pole loogilisele
Ma ei ole esoteerik - kaugel sellest-, aga sellegipoolest ei saa ütlemata jätta, et ajuuuringud on alles nii-nii alguses. Õieti veel midagi aju toimimisest ei teata ja võib-olla kunagi ka teada ei saada.
 
riki 10. mai 2010, kl 23.59
pole loogiline, kallid esoteerikud
appi, kus nüüd tuli pursatus - loe oma jutt läbi ja sa näed, et keerled nagu kass ümber palava pudru. sa ei haaku absoluutselt arutlusega vaid korrutad nagu katkilänud grammofon sama juttu mingitest "teadlastest". tuletad meelde stalini aegset suhtumist - "muudame loodust, oleme looduse kuningad". aeg on stalinistlikust ajast juba välja tulla.
kullake, teadlasi on mitmeid ja teadlastel on asjadest eri arvamused. sulle aga ei näi see kohale jõudvat. sina oled tõesti sinna nelja elevandi ja laperguse maa tasandile jäänudki:)) keerled lõpmatuseni ümber oma telje..
 
kogeja 11. mai 2010, kl 14.39
Ma pole mingi "tädi", seda esiteks, et ei hakataks jälle pihta... Pole kunagi tõsiselt haige olnud ja see opikenegi oli selline mittemidagitõsist , aga narkoosiga - hamba juure eemaldamine.
Arusaamatul põhjusel loobus süda töötamast ja edaspidised kolm päeva olin reanimatsioonis , kus minu eest tegid elamise töö aparaadid ära.
Aga ma nägin kõike, mis toimus - kuidas kõndisid tudengid oma juhendajaga, kuidas vahetusid valveõed, kuidas mind toideti sondiga...Käisin minagi väikesel "matkal" ühes vahekorrusteta kõrges majas. Kogemused umbes samalaadsed kui teema-algatajal... Ja öeldi mullegi, et tore, et tulid, aga nüüd pead tagasi minema...
 
pole loogiline 11. mai 2010, kl 14.55
Muahaha riki no sa oled tüüpiline põmmpea. Ma ei saa aru kuidas te koguaeg ennast ära omate? Just kommunismuse kuldsel ajajärgul levis esoteerika kuna kirikud olid põlu all. Küll usuti mustlaste erilistesse võimetesse, igasugu kaardimooridesse, vene nõidadesse jne. Stalinismiga ei ole minul kuidagi/midagi pistmist kuna ma ei ole teie kommunistlikus ühiskonnas elanud ja see on ausalt öeldes naeruväärne ja seega täiesti mõttetu väide.


Tiia kullake, aju on piisavalt uuritud ja surmahetke protsesse lausa 10-neid kordi. Selles osas on teadlaste ringis konsensusele jõutud. Samaoodi ka uneprotsesse mis näivad siinsele "kontingendile" eriliselt müstilisena :D:D Tiia, võta kätte ja loe ajuuuringuid kuna infot on tohutult palju saadaval. Kas ei ole mõtekam/loogilisem uskuda asjadesse mis on üksipulki ära tõestatud kui uskuda pimesilmi mingeid tuhandete aastate vanuseid linnalegende/uskumusi mis on ühelt generatsioonilt teisele levinud. Lihtsal tiia loe neid teemasid. See on lihtsalt naeruväärne mis siin kirjuattakse. Lihtsalt ahastama panevalt palju rumalaid Alice imedemaal sündroomiga vanainimeste muinasjutu huvilisi mentaalsetest lilliputtidest naisi on siin liikvel. Masendaaaaav.
 
loogiline 11. mai 2010, kl 15.24
Mees kirurgile:
"Mul on kõrva küljes üks inetu punn, äkki oleks võimalik kuidagi ära opereerida?"
Kirurg uurib asja, mõtleb natuke ja ütleb:
"Opereerida ju võib aga eesti keeles ei öelda mitte "PUNN" vaid "PEA"..."
 
appi 11. mai 2010, kl 15.29
pole loogiline
sa oled aregupeetusega:))
kas sa yldse aru said,mis riki sulle ytles.
ei saanud.
 
mimmu 11. mai 2010, kl 18.10
nooh ärge pange tähele, jälle see vana tuttav vaimse küündimatusega ajuhiiglane, kes igas teemas mingit sokki ajab ja mind sõimab))) et ta ka ei väsi siin töllerdamast
 
to pole loogiline 11. mai 2010, kl 20.11
ole sina loom nagu sa ise olla tahad, ära tule teisi 6petama. sinu teaduslik jutt on jura, tood surma kohta väiteid, millele on olemas täpselt sama tugevad vastuväited.

olen sinuga siin vaielnud aga enam ei näe m6tet, sest kui inimene ei oska iseseisvalt m6elda ja analyysida, siis ei oska. teadlased on ikka targemad kui sina ja teaduse p6hit6de ongi, et teadus ei ole veel "valmis" ja et me ei tea tegelikult mitte midagi. vastupidiselt sellele, mida sina siin väidad. ela kindlas karbis ja eira k6ikke, mis sinu karpist väljaspool. ei häiri see, et kitsarinnaline oled, vaid see, et ylbe pealekauba. kes oled Sina kedagi p6mmpeaks ja segaseks nimetama? ma arvan, et sa ei ole siin asjas adekvaatne:)
 
niisama 12. mai 2010, kl 00.35
Peegeldusteooria kohaselt ei saa inimene teises inimeses midagi enamat näha kui temas eneses on ja esimesena peegelduvad teistes meie endi vead, aga sellest ei näi "pole loogiline " midagi teadvat ja muidugi vihastab teda ta enda peegelpilt hullupööra ja see paneb teda sõimama, aga mul ka kahju inimesest, kes ilmselt uuemat kirjandust ei loe ja uuematest suundadest teaduses midagi ei tea...kahju rumalast, kes kedagi ei kuula ja vaid enda peegelpilti sõimab.
 
mimmult pole loogilisele 12. mai 2010, kl 09.47
btw mimmu ei usalda ühtegi religiooni pimesi
Teed on erinevad, mägi on üks. Jumal on olemas, selles pole kahtlustki, religioon on hoopis midagi muud, aga rohkem sulle pole mõtet aega pühendada. Imeilus ilm, loomad ootavad)))
 
pole loogiline 12. mai 2010, kl 10.44
Pole midagi teha. Te olete lihtsalt lollid. Raske on rääkida lollidele midagi. Idioodid olete ja nendeks ka jääte. Rohkem pole mul teile midagi öelda.
 
Kummaline kogemus 12. mai 2010, kl 11.39
To pole loogiline
On olnud väga huvitav lugeda teiste arvamusi ning loomulikult ka Sinu oma.Kurb on,et Sa ei ole nõus arutlema vaid esitad oma arusaama absoluutse tõena.Uskumused,arusaamad ning eelkõige kogemused on erinevad.Mina isiklikult ei võta endale õigust minust erineva kogemusega inimesi valetajateks ega lollideks nimetada.Palun ära tee seda ka Sina.Kahtlematta on Sul õigus oma seisukohale kuid Sa saaksid seda ka viisakalt avaldada.
 
pole loogiline 12. mai 2010, kl 13.27
Tahad raiska aega ja loe oma mõttetuid esoteerika raamatuid, püüa tuult väljal. Tahad saada teada mis sinu nägemuse põhjustas, loe teadust. Btw minu arvamus ongi tõestatud seega see ongi TÕDE. Esoteerikutel pole mingit tõestust peale vananaiste juttude. LOE neid teemasid siin , lihtsalt LOE ja mõtle kas sa usaldad selliseid ajuinvaliide või teadlasi. Isegi selle teema postidest saab aru kuidas nende aju töötab. Nad ei loegi teaduslikku kirjandust ega ole kursis uute avastatustega, ma ütlesin see on vabatahtlik infosulg ja nagu kaitsrefleks nende puhul. Nad tunnevad et kui nad loeksid liiga palju teaduslikku kirjandust hakkaks esoteerika (nende usk) tunduma jaburana. Nad ei taha om usust loobuda seega istuvas oma kaitsvas esoteerika mullis edasi ja jahuvad lihtsalt naeruväärseid teooriaid.
 
Kummaline kogemus 12. mai 2010, kl 13.57
To pole loogiline

Püüdsingi enne Sulle öelda,et kellegi arvamus ei saa olla absoluutne tõde.Ei esoteerikute aga ka teadlaste oma mitte.Vaatamatta sellele on ääretult huvitav kuulata ära mõlemad pooled.
See,et ka teadlased ei tea minu ja tuhandete teiste poolt kirjeldatud kogemuse absoluutset tagamaad,näitab või seegi,et arstid tunnevad minu suguste patsientide kirjelduste vastu tõsist huvi.Ma ei arva,et nad lollid on.Ma arvan,et nad püüavad kõikke laiemas plaanis vaadata.
Seda tahan ka mina,kuulata ja lugeda kahe erineva poole arvamusi ning argumente sest olen seisukohal,et rumalamaks ma sellest ei jää,pigem võin saada juurde huvitavaid teadmisi.
Samas usun nüüd veel rohkem kui enne õnnetust,et elu ei ole must-valge!
 
pole loogiline 12. mai 2010, kl 15.18
No aga kui sind niiväga tõde huvitab sebi endale kuskilt DMT_d sisaldavad taimed ja söö need sisse. Siis tule tagasi ja räägi kas olid sarnased nägemused sinu omadele, kui olid ,on järelikult minul õigus ja midagi müstilist suremise hetkel ei toimu!!!!!!! Hollandist saab neid taimi ja ekstraktigi legaalselt. Mind väga huvitaks sinu kommentaar peale DMT võtmist.
 
kaotanu 12. mai 2010, kl 15.22
Ausalt öeldes oled sa õnneseen, et kogesid teistpoolsust. Vähestel õnnestub seda kogeda. Kanna seda endaga kaasas nagu väga head kogemust. Nüüd sa tead, et elu ei lõpe keha närbumisega ja , et kusagil ootab sind alati keegi. Hoia seda mälestust kui rõõmsat kohtumist ja ela sulle määratud elu lõpuni.
 
pole loogiline 12. mai 2010, kl 15.24
Kui teadlased tegid katseid andes DMT-d kliinilises surmas olnud inimestele ja nood kinnitasid et on samad effektid millest me veel räägime siin............
 
räägime 12. mai 2010, kl 15.34
näiteks kasvõi sellest, milline on teaduslik seisukoht armastuse olemuse kohta. Loeks kohe must-valgel, mis see täpselt on, mis värvi ja kuidas ära tunda. Kuidas ma muidu tean, et see on olemas ja kuidas ma ta muidu ära tunnen, kui pole teaduslikult tõestatud. Palun definitsiooni ja teadlaste poolt väljatöötatud juhiseid.
Ma tunnen, et armastan ja tunnen, et mind armastatakse, aga teadlased ütlevad, et pole tõestatav ja seega pole olemas ;).

Surnud keha saab katsuda, surma ennast mitte. Kuidas tõestada midagi, mida ei saa katsuda?

Las ikka igaüks usub seda, mida tahab. Vaba valik. Ja oleks kena ilma salvamata austada teise isiku valikut uskuda millesse/kellesse iganes.
 
molly 12. mai 2010, kl 22.43
Einstein oma relatiivsusteooriaga sai maailmakuulsaks kuid jäi sellele kohale pidama, ta ei tunnistanud surmani, et füüsikaseadused makromaailmas enam ei kehti, kuigi täna on tema enda õpilased seda tõestanud- ka teadlane pole jumal ja eksimatu eksib.
 
riki 12. mai 2010, kl 22.58
kahjuks ongi teema läinud Pole loogilisega nääklemiseks. tema muidugi leiab, et on olemas ainult need teadlased, kellest tema midagi kuulnud on.
pole loogiline leiab, et tema arvamus kummutab erinevate maailma ülikoolide erinevate teadlaste arvamused ja tema teab loomulikult kõike kõigest paremini.
imelik, et Pole loogiline oma teadmistega siit müstika nurgast kaugemale jõudnud pole:))

mina aga mõtlen praegu hoopis muud.
mina ja ka teised Pole loogilisega nääklejad peaksime endas arendama võimet selliste Pole loogiliste konksu otsa mitte haakuda ning temaga nääklemist vältima, sest me ju kõik mõistame, et Pole loogilise loogiline mõtlemine ja arutlusvõime on äärmiselt piiratud. miks me siis sellegipoolest temaga nääkleme?
või mis teie arvate?
nõrgad oleme, tahtejõuetud? peaksime ju sellest üle olema, aga pole.
 
riki 12. mai 2010, kl 23.00
..või pakub meile hoopis rahuldust endast rumalamat ja nõrgemat norida?
siin on mõtlemisainet, kallid müstikud.
 
pole loogiline 12. mai 2010, kl 23.02
Armastuses on samuti keemilised protsessid. Seotud feromoonidega mis need protsessid aktiveerivad. Inimene eritab feromoone mis lasevad vastassugupoolel saada infot nende geenide kohta. Katses (juhtusin discovery pealt dokki nägema) kus naised kandsid seljas 3 päeva ühte särki lasti meestel neid särke hiljem nuusutada ning kästi lõhna järgi endale sobivaim naine valida. Mehed valisid ja hiljem selgus et eksimatult kõik mehed valisid oma geenidega kõige paremini sobiva naise. Järeldus on see et tegemist on evolutsiooniliselt tekkinud protsessiga mis kindlustab tugevad järglased. Ning ei ole see armumine nii juhuslik midagi. Armastuse kemikaalidest rääkides on domineerivaks dopamiin mis tekitab eufoooriat ja tahulolu/õnnetunnet. Teine kemikaal on norepinephrine mis on olemuselt sarnane adrenaliinile. Koos dopamiiniga vallandudes tekitavadki nad ülima heaolu tunde liblikad kõhus ja kõik sinna juurde. Ka on armunute ajus vähenenud serotiini osakaal mille väikest osakaalu on tähendatud kompulsiivhäirtega inimeste ajudes. See seletab seda miks paljudel on armumise ajal enese armastatu mingil määral kinnisidee.

Järjekordne tõestus et inimene ei loe infot ning maailm tundub müstiline.
 
pole loogiline 12. mai 2010, kl 23.10
Autor: riki
Aeg: 05-12-10 22:58

Mis teadlastest sa räägid? Mingi kükametsa 3klassi haridusega ennustaja või irw? Mõttetu väike piriseja kes üritab siin klähvida teemas kus ta on selgelt oma rumalust tõestanud. Nüüd võttis pugejaliku suhtumise ja üritab teisigi minu vastu ässitada kuna üksi lõppesid argumendid irw. Hale kuju oled.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!