Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
Kliiniline surm
 
Silva 12. mai 2010, kl 23.13
Mina olen ka loll ja ajupestud ega tea esoteerikast ja sellistest asjadest kõigevähematki, aga ära olen ka käinud kordi, tunnel on mulle tuttav, piinav sisenemine kehasse meeles ja meeles on ka kirurgi lõmps minu opi ajal kui oma elutut keha lamamas nägin.Emotsioonivaba ja muretut ärakäimist. Kordi.Ja ka mulle on öeldud -mine tagasi.Ma ei tea kuidas seda nimetada, aga tervise pärast ma enam ei närveeri, surma ma ei karda ja olen tunduvalt enesekindlam, tervem ja vabam. Emotsioonitu ja pingevaba ja äärmiselt muretu...Sellised on minu ärakäimise emotsioonid.
 
to loogiline 12. mai 2010, kl 23.15
need kõik on teooriad kuni järgmise väiteni, vastuseid otsitakse Küsimustele mis on oluline teaduse arengus....
 
mj 12. mai 2010, kl 23.23
arvan, et nääklemise asemel võiks erinevate seisukohtade väljendamine olla edasiviiv, kui pooled üksteisesse lugupidavalt suhtuksid. Pole loogiline on jõuliselt andnud soovitusi teaduskirjandusega tutvumiseks ja loopinud vastasarvamusel olijate kohta inetuid sõnu. need, kes siin on hinge igikestvuse ja teispoolsuse uskujad, on jäänud väärikaks.
inimestena oleme me kõik teataval määral piiratud, tahame seda endale tunnistada või mitte. füüsiline keha seab meie tajumistele piirid. keegi pole jõudnud täiuslikkuse lõpp-punkti, millest edasi poleks võimalik areneda. sellist punkti lihtsalt ei eksisteeri.
oleme siis rahumeelselt oma teel ja teeme omi valikuid ja püüame seejuures üksteist austada.
teemaalgataja on igatahes väärt kogemuse võrra rikkam. kogetu "läbijahvatamine" on omaette teema... ja oma kogemust ei pea küll kellegile tõestama.
soovin kõigile põnevaid kogemusi, nii teadus- kui vaimumaailma vallas :)
 
pole loogiline 12. mai 2010, kl 23.34
Mind huvitab lihtsalt mis toimub inimese mõistuses kes välistab loogika ja hõljub muinasjutu maale. Kui on tõestatud et aju toodab surma olukorras tohutu portsu kemikaale alustades endorfiinidest ja lõpetades tugeva hallutsiogeeni dimetüültrüptamiiniga siis.... tõepoolest huvitav miks tahetakse välistada kõige loogilisem seletus tollele nähtusele???

"need kõik on teooriad kuni järgmise väiteni, vastuseid otsitakse Küsimustele mis on oluline teaduse arengus...."

Kui need oleksid vaid teooriad siis ma siin sellel teemal ei vaidleks, tegu on siiski faktidega.

Mj, sappi pritsisid ka esoteerikued aga see käib kõik asja juurde.
 
mj 12. mai 2010, kl 23.38
Pole loogiline on armumise/armastuse keemilise koostise kenasti välja toonud.
...siis nii, et kui kahtled armastuses, siis sammud laborisse ja teadusemehed ütlevad, nii-nii, siin sellised ained liikvel, see muust olla ei või?! ja annavad kinnituse must-valgel paberkandjal kätte. (natuke piiluvad karikakraid ka enne ;))
teispoolsuse olemasolu või siis armastuse tõestamine on mõttetu tegevus, sest see ei vormu üksühele käegakatsutavaks. kelle jaoks on ja kelle jaoks mitte- uskumise küsimus puhtalt.
 
pole loogiline 12. mai 2010, kl 23.56
Autor: mj
Aeg: 05-12-10 23:38

Pole loogiline on armumise/armastuse keemilise koostise kenasti välja toonud.
...siis nii, et kui kahtled armastuses, siis sammud laborisse ja teadusemehed ütlevad, nii-nii, siin sellised ained liikvel, see muust olla ei või?! ja annavad kinnituse must-valgel paberkandjal kätte. (natuke piiluvad karikakraid ka enne ;))


Su sarkasm on kohatu. Sulle kui esoteeirka fännile võib tõesti tulla üllatusena et jah "niiöelda armunud" inimese ajus vallanduvad teatud keemilised protsessid ja see on täpselt samaoodi kõigil ühtemoodi nagu ka suremisega valannaduvad protsessid on inimestel ühesugused. Meestel muuseas vallanduvad need tihedamini kui naistel kuna mees otsib koguaeg erinevaid partnereid et seemet külvata naine aga kindlat. Ja läheks veelgi kaugemale ja räägiks sulle et isegi seksi ajal orgasmi saades premeerib aju inimest heaolu medikamentidega (kujuta ette). Muidugi on ju palju palju palju targem/loogilisem seletus armastusele "müstiline jõud" jne irwwww. Ime et sa Cupidosse ei usu.

Mind ajab naerma et mind süüdistatakse siin nagu kitsarinnalisuses jne :D. Tegelikult olete te ise kitsarinnalised ja pole lihtsalt teadusuudistega kursis. Mina jälle seevastu olen palju palju lugenud erinevate usundite, müütide ja esoteerikute teooriate kohta. Aga siin on küll inimestel nagu mingi müür ees.
 
to loogiline 13. mai 2010, kl 09.02
enamus on neid interneti tarkusi lugenud ja need kooliõpikuteski kirjas, paraku teadus areneb edasi.... räägi uuematest avastustest
 
mj 13. mai 2010, kl 09.49
läheb küll teemast mööda, aga kas keegi on kuulnud heli abil raskuste liigutamisest. ma mõtlen, et helisid suudetaks niiviisi valitseda inimese poolt, et tihedat/tahket ainet meisterlikult liigutada, midagi luua/ehitada.
vbl ei olegi väga teemast mööda, jutt võnkesagedustest ja tajust,
mille füüsilist väljendust oleks võimalik silmaga näha :)
 
mj 13. mai 2010, kl 09.58
või on keegi kuulnud sellisest kunstivormist, kus paberile tõmmatud jooned on inimese poolt tõlgitavad/sünteesitavad helidesse/muusikasse, see puudutab tajumehhanisme. kas sel juhul inimeste vastuvõtt/tõlkimine on sarnane või sõltub isiku tajuvõimest..
 
hah 13. mai 2010, kl 12.42
teemategija ise kirjutab endale kommentaare, 15.40 teema, 16.36-endale, ja 05.07 kell 10:02 jälle endale. Mis on tema mõte? Väljamõeldud teema ju.
 
??? 13. mai 2010, kl 13.01
Helidest ei tea midagi. Aga korra olen suutnud lennutada teekruusi, mis seisis kindlalt riiulis, ühe inimese pihta, kes mind hetkel vihastas oma sõnavõtuga. Surusuin endas raevu alla, aga samas mõtlesin, et viskaksin teda millegagi. Ja kusjuures see ei olnud mingi otse maha kukkumine vaid kruus hüppas nagu riiulist välja ja tegi siis õhus 90 kraadise pöörde. Õnneks kukkus kruus napilt enne seda inimest maha.
See mees ehmatas end kohe vakka, sest köögis ei olnud sel hetkel mitte ühtegi inimest peale meie ning me istusime nõuderiiulist üsna kaugel. Ta oli tükk aega jahmunud ja ei saanud sõnagi suust. Sama minuga, kuigi kogusin end kohe ja korjasin selle meesterahva ümbert kruusi killud ära.
Ei pea end mingiks eriliste võimetega inimeseks. Lihtsalt ei oska seda seletada, mis juhtus. Mõttejõul asjade liigutamine?
 
ba 13. mai 2010, kl 14.17
hah
oled telepaat v6i:)
 
??? 13. mai 2010, kl 16.00
Ei ole, aga kliiniliselt surnud olen küll olnud. Enda kogemusi parem ei pajata. Nagunii peetakse siin neid inimesi napakateks.
 
Tiia 13. mai 2010, kl 19.57
Huvitav, teadlased ei tea veel, mis on teadvus, aga mis on surm, teavad juba nii täpselt. Kas see on loogiline?
 
molly 13. mai 2010, kl 22.49
üsna loogiline, teaduse see osa on lapsekingades, tegelikult olemegi üsna vähe arenenud, oleme materiaalsed ja ei kasuta võimeid mida ajupotsntsiaal lubaks, meie aju on vaatamata kõigele ikka veel müstika.
 
Kummaline kogemus to hah 14. mai 2010, kl 13.47
Mul on kahju kuid Sa oled millestki valesti aru saanud.Kindlasti ei ole ma Sinu väidetud kellaaegadel teiste nimede all mingeid kommentaare iseendale kirjutanud.Inetu süüdistus.
 
pole loogilisele 15. mai 2010, kl 15.37
"Raske on rääkida lollidele midagi. Idioodid olete ja nendeks ka jääte. Rohkem pole mul teile midagi öelda."

no aga t6mba uttu siis kui enam midagi öelda pole? ps. see sinu DMT ei seleta juhtu, kus opitav mees sai teispoolsuse kogemuse ajal, mil ta oli ajusurmas. et DMT oma trikke saaks teha, selleks peavad aju teatud osad töötama, et kogu seda keemiat käsiteda ja luulusid tekitada. yks kindel loll oled sa siin ise ja selleks ka jääd veel pikaks ajaks.
 
jajah 15. mai 2010, kl 15.40
Tiiale
teadlased pole suutnud veel elugi defineerida, aga juba nad teavad, mis on surm - täpselt nii ongi. aga "pole loogiline" oskab meil siin juba kindlasti isegi enne teadlasi elu defineerida, vastavalt sellele, nagu sellest kirjutati keska bioloogia 6pikutes.
 
riki 15. mai 2010, kl 19.03
aga milleks üldse teadlaste teooriaid lugeda ja kuulata. Pole loogiline ongi siin meie kõiketeadev teadlane. näete kui kangelaslikult ta meile siin oma lõputuid "teadmisi" jagab:)))
 
ok 17. mai 2010, kl 22.57
Ok ma võin kõigest aru saada, aga miks peaks aju kedagi või midagi surma hetkel kaitsma, kui ollakse vaid lihakeha. Et kui ei kaitse siis lähed surres hulluks või keeldud suremast ja poed voodi alla peitu või. Lihakeha ja kaitsmine ei haaku kohe kuidagi omavahel.

See on ammu teda, et eestlane on primitiivne teadusekummardaja st räägib seda mida kuskilt lugenud on, ise midagi uut juurde loomata. Kastis mõtlejad. Riigid ja rahvad, milledel on maailmale midagi öelda ja mis midagi otsustavad, ei suhtu nn esoteerikasse nii üleolevalt. Kõikides suurriikides on eriteenistustel oma teaduslaborid, kus uuritakse ja rakendatakse näiteks nn selgetnägemisvõimetega inimesi.
 
riki 17. mai 2010, kl 23.24
ok
no sina oma rumaluses kahjuks eestlusele au ei tee. piinlik lugedagi. ainuke, mida mina eestlastele ette heidan, on see igavene alaväärsuskompleks - oleme viletsamad kui teised.
eestlane võiks omale teadvustada, et protsentuaalselt oleme me suurrahvastega võrreldes ikkagi oma elatustaseme ja haridusega, saavutustega kultuuris ja spordis esirinnas, vaatamata sellele, et oleme suure osa oma ajaloost olnud okupeeritud ja allasurutud.

aga selliseid ok sugused on õnneks valdavad ainult rumalamate hulgas ja rumalaid leidub iga rahva hulgas piisavalt:))
 
ok 18. mai 2010, kl 23.21
Ja sina tead kohe täpselt kui rumal ma olen. Käisid meetriga mõõtmas või? Naeruväärne. Jah tõesti, soolebakterite avastamine ning jogurtisse toppimine ja suusatamise hõbe teevad eestlastest kindlasi maailma arukuse etaloni :)))))))) olen sinuga selle kohapealt kindlasti nõus. Loodan, et lubad mul nüüd oma IQ-le kohe kümme pügalat juurde joonistada.
 
noh 18. mai 2010, kl 23.40
aga tekstist on ju lugeda, et ok on rumal, harimatu, vähese lugemusega ja lisaks veel orjameelne. see nähtub ta tekstist kohe üsna täpselt.
 
Video 19. mai 2010, kl 00.48
http://www.youtube.com/watch?v=jHhX4roeEco&feature=related
 
faktid faktid 19. mai 2010, kl 05.41
to Pole Loogiline
Erinevalt sinust iga teadlane teab, et palju on veel teadmata. Mis pole loogiline, pole veel olemata.

Selleks, et asi oleks teaduslikult tõestatud, on vaja fakte, mis on nn silma all tõestatavad. Katsu sa tõestada, et näiteks reinkarnatsioon on olemas... ei piisa ühest, kahest, sajast jne juhusest, sest teaduslikku seletust sellele ei osata anda. Samas teadlane ei söendaks küll öelda, et reinkarnatsiooni pole olemas, sest ka seda ei saa faktiliselt tõestada! Seda võivad väita vaid skeptikud, viimased on aga minu silmis täpselt samal pulgal nagu sinu silmis esoteerikud. Sa muuseas ajad ühe olulise asja sassi, skeptik pole teadlane jvp.

Räägid keemilistest reaktsioonidest, ainetest ja hallukatest. Kõik võib õige olla...aga kas see välistab reinkarnatsiooni? Mängime sinu liivakastis ja oletame, et surmahetkel või kliinilises surmas viibides on nägemused ainult hallukas- kas sellest tulenevalt saad sina teaduslikult väita, et surematut hinge kui sellist pole, et laps kes sünnib on puhas leht jne
Kas sul on ühte ainsat teaduslikku tõestust oma järgnevale väitele:
"Tegelikult me oleme lihtsalt surelikud mõtlevad lihakehad kes on ülesse kasvanud sellises ühiskonnas mis propageerib elu paele surma teooriat."
???
Või sinu järgmine ütlus:
"Okei sünnid , sul ei ole mälestusi kõik mida sa tead ja mäletad tuleb sellest elust eks?"

No enam lollim ei anna olla!! Kuule sa ilmselt praegu ka ei mäleta, mida sa 2 kuuselt tegid, kas see tähendab, et 2 kuuselt sind polnud olemaski?

Googelda nt Ian Stevenson -uuris just lapsi, avaldanud palju raamatuid (kas ka eesti keeles, ei tea), oma 3000 juhust põhjalikult uurinud, tegemist pole ajupestud "müstikuga", vaid biokeemikuga, professoriga. Üks neist, kes jõudis väga lähedale sellele, et sinusugused puust ja punaselt saaks "müstilisi lugusid" teadusraamatust lugeda. Loe ja otsi tema kohta ja tema tööst!

Kurat mul pole tahtmist siia novelli kirjutada, aga kas sa saad aru, et nt kui inimene kliinilisest surmast välja tulles räägib keelt, mida ta enne ei osanud, siis see pole veel fakt, et saaks teaduslikult väita, et nt reinkarnatsioon on olemas.
Või kui laps teab detailselt asju, mida ta reaalselt võttes teada ei saaks...sellised juhtumid klassifitseeruvad "ei oska teaduslikult põhjendada" alla ja ainult seetõttu me veel ei saa teadusest rääkida. Küsimus on selles, kuidas tõestada..mitte selles, kas sellised asjad on olemas.


googelda: scientific proof of reincarnation
 
faktid faktid 19. mai 2010, kl 05.46
Ps reinkarnatsiooni tõin teemasse eesotsas kuna sa "Pole Loogiline" ise sellest juttu tegid. Pealegi kliinilise surma või kooma aegsete nägemuste koha pealt paistab sul raudne seisukoht olema- keemiline reaktsioon! Sinuga vaidlemine oleks nagu peaga vastu seina jooksmine.
Aga ühes sa eksid, see pole üldse ainult "ajupestud esoteerikute" väljamõeldis, soovunelm või mida iganes. Kui inglise keelt oskad, loe seda lehte ehk paneb mulgu kinni. Küllaga näiteid ja juhuseid, kus tegemist ei saa olla hallukatega
http://www.near-death.com/evidence.html
 
milleks 19. mai 2010, kl 14.31
pole loogilisele yldse midagi selgitada. tegemist on piiratud m6tlemisega arenemisv6imetu tyybiga.
ta on omandanud mingi kogumi infot ja selle muutumatu kogumiga elab ta nyyd kuni surmani. selliseid inimesi on parem valtida. nendega suhtlemine ei anna midagi.
 
ok 19. mai 2010, kl 20.45
kõigile teadusekummardajatele ja esoteerikutele.

Päris kindel on see, et teada, kuidas asi tegelikult on, saate pärast oma surma. Eks siis andke teistele kah teada, näiteks saatke meil või tehke naistekasse uus teema.
 
molly 20. mai 2010, kl 00.03
to ok, noh teemaalgataja ju tegi teema peale surma, ta ärkas küll kahjuks ka ellu aga õnneks tegi teema.
 
ma 20. mai 2010, kl 13.09
kindlasti tulen teen siia teema peale surma ja hoian teid asjaga kursis. arvatavasti hakkan sellest ka blogima.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!