Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
ayahuasca
 
Lil 23. juuni 2010, kl 00.33
Kas keegi on proovinud ayahuascat?Mis toimus?Mis tunne oli?Olen paaris raamatus lugenud sellest taimest.Kahtlen muidugi,et leidub keegi.Jube põnev igatahes.
 
mbk 23. juuni 2010, kl 10.45
Vaata seda videot, päris põnev. Aga samas hakkasin ka korra kahtlema, et kas ikka julgeksin proovida.
http://video.google.com/videoplay?docid=4932352980634901018#

Ise proovinud ei ole, aga tuttavad küll. Ühele ei mõjunudki eriti, istus omas mullis lihtsalt. See sõltub täiesti inimesest endast milline tripp on.
 
misasja 23. juuni 2010, kl 11.48
narkotsi propageerite v6i?!
 
mirt 23. juuni 2010, kl 17.37
Kes siin propageerib?? Sooda..
 
peruu vihmametsad 25. juuni 2010, kl 21.54
aga kus seda eestis saab kogeda? olen ka sellest lugenud ja on tõeline soov seda proovida.

tänud teadjatele!
 
Peruu 25. juuni 2010, kl 22.11
eestis seda küll kogeda ei saa (ma siiralt loodan) aga ma üldiselt ei soovita isegi siis kogeda kui Peruusse satute. Selliseid turistidele tegijaid on seal küll aga see pole see õige ja samas õiged tegijad juhuslikele ei tee. Ja keegi ei anna teile garantiid, et te selle "kogemise" käigus otsi ei anna.
 
aya 02. juuli 2010, kl 00.53
saab proovida ka Eestis. iga poole aasta tagant korraldatakse neid yritusi.
 
Kuu 02. juuli 2010, kl 01.44
aya sisaldab ju DMT-d. Ka Eestis kasvavad taimed mis seda ainet sisaldavad ja millega teadjamad inimesed ammsetest aegadest tripivad. Ega selle jaoks ei pea peruusse sõitma. Kui muidugi mingi shamaani rituaali otsitakse siis iseasi. Ja otsi ei anna küll keegi sellepärast. Otsad võid anda Iboga puu juurega mida aafrika šhamaanid kasutavad , seda pole tõesti mujalt saada kui aafrikast kohapealt. Iboga sobiks tegelikult müstikutele rohkem kuna selle tripp on sisemine. Saad harukordse võimaluse analüüsida oma twgusid, näha ja tunda ka seda mida tundisd teised kes sinu tegude pärast kannatasid jne. Üldiselt rännak sisemusse ja aitab mõista parmeini isennast ja teisi sinu ümber. Ayahuasca on pigem ikkagi rohkem hallukate tripp. Imelikudm olevused ja mustrid jne. Ja isegi kui teil õnnestu proovida olge mureta igalühel meist one lus vähemalt üks DMT tripp ees ootamas. See on siis kui saabub surm. Siis vallandub ajusse DMT sealt ka need surmaeelsed nägemused.
 
Kadri 26. september 2011, kl 16.17
Kallis autor Kuu, kui Te räägite millestki nii sprituaalsest nagu see on ayawaska võiksite võtta hetke ja kasutada normaalset eesti keelt. Jutt on hulga usutavam kui see, mida praegu olete sinna kirjutanud..
 
Antti 04. oktoober 2011, kl 02.16
Hah, Kadri tähelepanekutega absoluutselt nõus.
 
mummu 07. oktoober 2011, kl 01.18
Ha! kui te oma õigekirjaga kusagil džunglis vastu tuleksite mõjuksite suht naeruväärselt...eet ärge tulge oma lääneplämaga jaurama.

eestis saab teha küll jah, millalgi talve poole on järgmine seanss. tuttav tuli just šamaanitripilt kusagil l-ameerikast neil seal grupis üks härra suri ära, süda ütles üles... et jah, see ei ole igaühele! eriti neile, kes on "selles" maailmas väga kinni. nagu nt- need kes õigekirja norivad.
spirituaalsus on sinu sees, mitte mingi asi mis sinu keelekasutuses peegelduks
 
Mii 13. oktoober 2011, kl 22.43
Mina proovisin ayahuascat Eestis. Oli rituaal, mille shamaan korraldas.
Aga infoks nii palju, et see jook on niivõrd kohutava maitsega, et enamikul on väga raske seda juua(maitseb nagu maomahl). Kui mingi imeläbi jaksad seda piisavas koguses juua, siis tekibki hallukatripp, näed nägemusi ja naeratad omaette. Paar inimest keerasid ka negatiivses mõttes ära, röökisid ja oksendasid, hiljem rääkisid, et tekkis tunne nagu surevad kohe ära. Oksendamine on asi, mida enamus tegid kuna ayahuascat kasutatakse tavaliselt oksendamise esilekutsumiseks kui nt inimene on mürgistuse saanud.
 
demigod 26. detsember 2011, kl 17.11
Suhteliselt naljakas on lugeda neid kommentaare, kes teemat väga hästi ei valda ning kes on ühe korra teinud või kelle sõber tegi... Saab küll Eestis samuti šamaaniringis kogeda selle mõju kui sul veab. Kindlasti ei soovita mitte kellegil omaalgatuslikult midagi katsetama hakata.
 
to Mii 26. detsember 2011, kl 17.33
Mii Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mina proovisin ayahuascat Eestis. Oli rituaal, mil
> le shamaan korraldas.
> Aga infoks nii palju, et
> see jook on niivõrd kohutava maitsega, et enamiku
> l on väga raske seda juua(maitseb nagu maomahl). K
> ui mingi imeläbi jaksad seda piisavas koguses juua
> , siis tekibki hallukatripp, näed nägemusi ja naer
> atad omaette. Paar inimest keerasid ka negatiivses
> mõttes ära, röökisid ja oksendasid, hiljem rääkis
> id, et tekkis tunne nagu surevad kohe ära. Oksenda
> mine on asi, mida enamus tegid kuna ayahuascat kas
> utatakse tavaliselt oksendamise esilekutsumiseks k
> ui nt inimene on mürgistuse saanud.


Mis oli selle joomise motiiv? Ühelt poolt lihtsalt egoistlik uudishimu ja teiselt poolt kasutati ilma igasuguse vastutustundeta ullikesi ära
 
Boa 27. detsember 2011, kl 11.20
Rännakuteks enese sisemusse on palju normaalsemaid tehnikaid kui oma keha ja meele mürgitamine. Meelemürgiga võtate omal kaitse maha ja lasete madalad vaimud enda kallal tegutsema, pärast imestate, et tervis mokas või kiiks peas. Lõpetage see uudishimust proovimine kui te ei tea, millega tegu ja milliste jõudude kätte end annate.
 
opp 03. detsember 2012, kl 07.52
Niisuguseid ained peaks kasutama vaid need kes on teele juba asunud. Kes enam tagasi pöörata ei saa. Ja siis ka vaid juhendaja kontrolli all. Peab olema kogenum juhendaja kes teab kuidas see toimib ja mõjub ning kuidas seda nii kasutada, et end ei kahjusta. Need meie trippijad on lihtsalt uudishimulikud hipid ja muidu new age uudistajad.
 
oppile 03. detsember 2012, kl 17.02
ei saa su kommentaarist aru - ayahuascat võivad kasutada kõik, kes tunnevad, et on valmis seisma silmitsi iseendaga ja oma ilustamata iseloomuga. Pealegi stimuleerib aya käbinääret, ehk kolmandat silma ja peale ayat paraneb sensitiivsus oluliselt. Kes on valmis, elu muutev kogemus. Milleks sildistada ja anda hinnanguid, vaata peeglisse parem.
 
crisp 23. jaanuar 2013, kl 15.11
proovisin ka Eestis läbi viidud šamaanirituaali käigus. ei mõjunud kahjuks, oleksin pidanud vist suurema koguse jooma. aga näinud kõrvalt samal ajal teiste reaktsioone ja kuuldes pärast muljeid, siis päris huvitav kogemus kindlasti.
 
mnjah 23. jaanuar 2013, kl 15.14
esiteks, see pole üks taim selles joogis, vaid taimede segu. teiseks, tuleb õieti valmistada. kolmandaks, meil neid taimi pole.
 
aya 14. veebruar 2013, kl 00.48
Peaks mainima , et olen proovinud.Mõjus kahjuks vaid 15 min umbes paari tunni asemel, kuid tundus kordades kauem, sest kui pineal gland tööle hakkab ei ole aega ega ruumi olemas. Kirjeldamatu efekt, ja ainulisuse tunne. Oksendamine kuulub rituaali juurde, sest see puhastab inimese halvast energiast ja on rohkem puhastava eesmärgiga kui mürgitusest tulnud oksendamisega. Väga ilus ja omapärane kogemus.
 
iccemaag 14. veebruar 2013, kl 20.14
mingit kergemat nime pole vee sellele ravile?...kaaskodanikuna soovitan ikke elvasse pöörduda, seal maag asjalik ja kohane.......
 
evlu 20. veebruar 2013, kl 11.01
Soovin ka proovida,kus,kelle juures oleks see võimalik?
 
M 25. veebruar 2013, kl 21.12
Ise pole Eestis teinud, ent olen kuulnud, et Ovaal stuudio pidavat ayahuasca üritusi korraldama. Olen ayahuascat teinud mitmel korral erinevates kohtades Lõuna-Ameerikas ning enda kogemusest võin öelda, et tunne on ehtsam ikkagi džunglis- soojus ja öised džunglihääled käivad asja juurde. Korra tegin ka hoopis jahedamas kliimas ning tsiviliseeritumas keskkonnas ja tunne polnud see. Siis tundus nagu oleks lihtsalt mingit sodi sisse joonud ja siis läksid oksendasid kellegi muruplatsile.
Ayahuasca ei ole narkootikum, sest vähemalt minu ettekujutuses narkootikum peaks mõnus olema ja ayahuasca tegemine on füüsiliselt päris ebameeldiv tegevus. See jook maitseb päris kohutavalt- minu ettekujutuses nagu kellegi hapu okse, millesse on sigaretitahma sisse segatud. Ühesõnaga- vastik. See ajab oksendama ning teeb osadel inimestel ka kõhu lahti.
Teine asi ayahuasca juures on see, et asja mõte ei ole tegelikult värvilised pildid. Selleks, et lahedaid nägemusi näha võib teha ka teatud narkootikume või siis mingit leebemat taimejooki, näiteks san pedrot (meskaliini-teema nagu peyotegi). Ayahuasca on ravim ning peaks inimese viima silmitsi tema sisemiste deemonitega. Seega ei pruugi ka kogemus alati just väga helge olla. Mingid asjad võivad kuskilt hingesopist vabalt välja tulla ja siis oleneb juba inimese enda seesmisest tugevusest ja šamaani toetusest, kuidas asjast välja tullakse.
Isikliku kogemuse põhjal ma ayahuasca tegemist tripiks just ei kutsuks, kuigi olen ka päris palju nn nägemusi näinud. On olnud ka peaaegu ilma nägemusteta, hoopis kuidagi tunnetuslikke kordi, kus ma näiteks tundsin, et muutusin tagasi beebiks. Samas eks see ayahuaca võtmisega tulenev tarkus on saavututav ka muudel viisidel ja oma olemuselt ikkagi seesama küllaltki universaalne, et armasta iseennast ja vaata otsa oma hirmudele.
Ayahuasca võtmisel on oluline hea šamaan, kes on suuteline oma laulude ehk icarotega kogu üritust juhtima. Hea šamaan viitsib laulda ning samas oskab ka jälgida ayahuasca võtjate olukorda. Kui inimene liialt "ära kaob", siis on šamaani ülesanne talle suitsu näkku puhuda, jne. Õigus on ka neil, et Lõuna-Ameerikas võib kergesti üsna selliste turistikate asjanduste otsa sattuda. Kui kellelgi väga väga huvi on, siis Peruus ma oskaks ehk kedagi isegi soovitada.
Isiklikult ma seda Eestis teha ei soovitaks, kui just pole tunnet, et ayahuasca võtmine mingile isiklikule probleemile lahendust peaks tooma. Džungli õhkkond käib ikkagi asja juurde, vähemalt minu arvates.
 
evlu 26. veebruar 2013, kl 10.07
Tänan põhjaliku vastuse eest.
 
arsti sõna 03. märts 2013, kl 21.29
See taim sisaldab mh MAO-inhibiitoreid, mis on ka vastavates antidepressantides. Võtke ravimi üledoos ja saate sama efekti.
 
murka 13. märts 2013, kl 13.10
go for it ;) saate nii mõndagi teada
 
teadja 11. august 2013, kl 15.38
Eestis tehakse ka väga tasemel tseremooniaid. Meil on isegi oma "tunnustatud" meister olemas. Inf: ayateelised@gmail.com
 
praktik 11. august 2013, kl 16.26
Mii Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mina proovisin ayahuascat Eestis. Oli rituaal, mil
> le shamaan korraldas.
> Aga infoks nii palju, et
> see jook on niivõrd kohutava maitsega, et enamiku
> l on väga raske seda juua(maitseb nagu maomahl). K
> ui mingi imeläbi jaksad seda piisavas koguses juua
> , siis tekibki hallukatripp, näed nägemusi ja naer
> atad omaette. Paar inimest keerasid ka negatiivses
> mõttes ära, röökisid ja oksendasid, hiljem rääkis
> id, et tekkis tunne nagu surevad kohe ära. Oksenda
> mine on asi, mida enamus tegid kuna ayahuascat kas
> utatakse tavaliselt oksendamise esilekutsumiseks k
> ui nt inimene on mürgistuse saanud.

Eestis toimus naljanumber, see ei olnud mitte kuidagi võrreldav õige riitusega. Sama tase nagu kepijukudega, kes müütavad seksijooga loenguid.
 
kaire 26. august 2013, kl 08.54
Mõni kirjutb nii ja mõni naa,aga elada inimesega,kes korra kuus käib mingitel tripidel ja ka väidetavlt ayahuasca tripidel siin Eestis-siis see on liig mis liig.Perekonna inimesele see küll ei sobi,sest tagsitulles kodus-on inimene niivõrd muudetud olekus ja ka mõtted mis ta suust tulevad on täiesti vstuvõtmatud.Üks teema selline et kõik te peate sinna minema ja siis saate alles teada mis teil viga on- ja see igakord ka lapsed kuulevad seda ja nii juba üle aasta.Täiesti väljapääsmatu olukord.Mida teha ja ei tea-pole ka kuskile oma kodust minna.Kas on kellelgi samalaadseid kogemusi,kus pereisa käib trippidel ja pärast on nagu need usklikud jehoova tunnistajd,tahavd sind oma usku pöörata ja ise ta nimetab seda teadvuse muudetud seisundiks ja ootab rõõmuga jälle järgmist korda.Kas see on juba sõltuvus?Ke teab ?
 
ongi sõltuvus 26. august 2013, kl 09.24
"kõik te peate sinna minema ja siis saate alles teada mis teil viga on".

Tüüpiline (müügi)nõks, kus inimestele püütakse süütunnet pähe määrida ning panna ta selle koorma all ägisema. A la kui maksad, saad jupikaupa lahti. Seetõttu ei erinegi ta millegipoolest fanaatilistest usukuulutajatest. Püramiidiskeem veidi teises varjundis.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!