Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
10 raamatut
 
k 18. jaanuar 2011, kl 09.42
Mis on teie arvates sellised 10 raamatut, mida igaüks peaks elu jooksul läbi lugema?
 
kl 18. jaanuar 2011, kl 10.43
Tegelikult on see sama hea küsimus, et pange kokku The best of Bach vms ja mida kasutavad ära kõikvõimalikud müügimehed nii raamatute ja muu sellise tootmisel.
Ühesõnaga, sean kahtluse alla küsimuse mõttekuse (kas surume kõik Prokrustese sängi või lubame valida oma tee ja viisi ja aja jne).
Aga kui küsimiseks läks, miks ka mitte: kindlasti peaks igaüks lugema läbi Aisopose valmid, E.Enno luuletused, Moosese Iraamatud ja ühe evangeeliumi, Põrgupõhja uue vanapagana, Anderseni muinasjutud ja soovitavalt ühe kodumasina käsitsemise manuaali.
 
n20 18. jaanuar 2011, kl 13.08
Huvitav... Pole kl-i valikust mitte midagi lugenud, olgugi et olen suhteliselt suur lugeja, kooliajal kohustuslikust kirjandusest ühtki raamatut vahele ei jätnud ning nüüd õpin ülikoolis eesti filoloogiat :) Tõsi, Anderseni muinasjutte ja E. Enno luuletusi on mulle lapsena ette loetud.
Minu 10 raamatut oleksid järgmised:
1) A. Lindgren "Pipi pikksukk"
2) Anderseni muinasjutud
3) A. H. Tammsaare "Tõde ja õigus" (1. osa)
4) Eno Raua "Kalevipoeg" (ehkki ma ei ole ise lugenud...)
5) W. Shakespeare "Romeo ja Julia"
6) J. K. Rowling "Harry Potter" (1. osa) (ei ole samuti ise lugenud)
7) -10) ei tule praegu pähegi.
Valik on koostatud sellest lähtuvalt, et inimene (eestlane) ümbritsevat kultuurikonteksti paremini mõista suudaks, samuti on mainitud raamatuid, mida ma lugenud pole, ent olen tundnud mitmel korral, et selleks, et mõnest asjast elus aru saada, peaksin ma olema neid lugenud.
 
Polegi vaja 18. jaanuar 2011, kl 15.37
nii palju raamatuid lugeda. Piisab vaid ühest "Vahva sõdur Švejki seiklused..." ja sealt leiate vastused kõigile eluküsimustele
 
eneL 18. jaanuar 2011, kl 17.16
Ma ei julge ühegi raamatu kohta öelda, et peab lugema. Samas mõjuks meie kultuuriruumis väga veidralt inimene, kes pole kunagi kuulnud, kes on
1. Jeesus Kristus
2. Kalevipoeg
3. Faust
4. Dumas' (vanem Dumas põhiliselt)
5. Anna Karenina
6. Romeo ja Julia

Tegelikult on nimekiri pikem, aga jah, ilmselt näiteks nimetatute puhul ei usuks ma eales, et kohtaks Eestis inimest, kes pole kunagi kuulnud nimetatud isikutest midagi.
 
lenne 18. jaanuar 2011, kl 19.01
ära ole nii sinisilmne.
 
eeeee 19. jaanuar 2011, kl 18.54
Eesti filoloogiat õppiv inimene paneb sellesse nimekirja Raua Kalevipoja... njaa...
 
maria 19. jaanuar 2011, kl 19.46
hiihihiii, to eeee - hea point...
aga üldiselt ma arvan, et tänapäeva teismelised saavad üsna hästi hakkama ja veel ülbitsevad ka, et mitte midagi ei juhtu, kuna ta ei tea, kes on Faust või Anna Karenina. Ja no tegelikult, ega midagi ei juhtugi, kui aus olla...
 
n20 19. jaanuar 2011, kl 22.27
Mis probleem on Eno Raua "Kalevipojaga"? Loomulikult ma tean, et ta ei ole meie rahvuseepose autor, vaid kirjutanud vaid lühida sisukokkuvõtte/ümberjutustuse. Nimelt selle lugemist pidasingi silmas, kuna päris eepose lugemist igaühelt nõuda oleks ka narr...
 
hee 20. jaanuar 2011, kl 01.52
jah, muidugi, Karlssonit ja Anna Kareninat ja Jane Eyre'i peaks ikka teadma :)
 
mii2 20. jaanuar 2011, kl 02.51
Ehk leiad sealt oma kümme:
http://danzumees.blogspot.com/2009/09/eesti-eelmise-sajandi-top-200-raamatut.html
 
cocoa 20. jaanuar 2011, kl 09.10
No Anna Kareninat mittelugenutega ikka juhtub alalõpmata - mõeldakse aga esimesele ilueedile kuldne kuu selga, seotakse end, pettutakse rängalt, neelatakse antidepressante...
 
Kopeerija 20. jaanuar 2011, kl 12.49
Raamatute MYYGI edetabel (kadakainglise tõlge)
1.Piibel - yle 6 biljoni
2.Esimees Mao Väike punane raamat - 800-900 mlj
3.Koraan - 800 mlj
4.Hiina sõnaraamat - 400 mlj
5-6. Esimees Mao poeemid ja artiklid- 400 mlj
7.Ch.Dickens "Kahe linna lugu" - 200 mlj
8.Skautide käsiraamat- 150 mlj
9.J.R.R.Tolkien - Sõrmuste isand - 150 mlj
10. Mormoonide raamat- 150 mlj
11. Jehoovatunnistajate Tõde, mis viib igavese ... 107 mlj
13. A.Christie - Kymme väikest neegrit- 100 mlj
14. J.R.R.Tolkien- Kääbik - 100 mlj
15. H.Rider Haggard- She - 83 mlj
16. Saint-Exupery - Väike prints - 80 mlj
17. Dan Brown - Da Vinci kood -80 mlj
18. Salinger -Kuristik rukkis - 65 mlj
19. Paolo Coelho- Alkeemik - 65 mlj
21. Websteri sõnaraamat- 55 mlj
23. Dr. Spock- Meie laps - 50 mlj
26. Umberto Eco -Roosi nimi - 50 mlj

Mein Kampfi myygiarv on 10 mlj, keda huvitas. 10 mlj on ka Stieg Larssoni Lohetydrukul.
 
hoo 20. jaanuar 2011, kl 12.56
ja "Anna Kareninat" lugenud inimene on siis kaitstud kõigi nende vigade eest, mida Cocoa loetleb???
See oleks nüüd küll tore :)
 
tudeng 20. jaanuar 2011, kl 20.32
Tubli n20, et loomulikult sellist asja tead, et Raud ei ole meie rahvuseepose autor:) Super!!! Oled vist juba viimasel kursusel, mis.
 
tõsijutt 20. jaanuar 2011, kl 21.30
Eno Raua "Kalevipoeg" on igal juhul väga hea raamat , nagu ka kõik teised tema teosed :)
 
n20 to tudeng 21. jaanuar 2011, kl 08.03
Vabandust, kui sind kuidagi häirisin selle lausega, ent see oli mõeldud neile, kes irvitasid siin Eno Raua "Kalevipoja" üle.
 
kõrvaltlugeja 21. jaanuar 2011, kl 13.44
n20 kõige eredam kriit vist pole. Iroonia tabamise poolest vähemalt küll.
 
n20 21. jaanuar 2011, kl 14.43
Kui irooniat poleks tabanud, oleks tudengit tänanud kiituse eest.
 
haha va n20 21. jaanuar 2011, kl 18.25
Vangutan pead, tasuta kohale vist sa küll ei saanud. Ja nimekiri ka jube kuiv.
 
n20 to haha 21. jaanuar 2011, kl 20.19
Kas veame kihla? 1000 euro peale näiteks.
 
kirjandussss 21. jaanuar 2011, kl 20.43
Ega sa ehk ometi kirjanduse õpetajaks plaani hakata?! Jätad vist targema mulje, kui enese ebaintelligentsuse siin õigustamata jätad. Rumalaid ja banaalse lugemusega õpetajaid meile küll vaja ei oleks. Tore, kui sa kirjanduse õppekavast mõnegi nime ära tunneks...
 
n20 21. jaanuar 2011, kl 20.55
Kas keegi on öelnud, et ma kirjandust õpin? Ja lisaks, kas keegi seletaks, millega ma oma (väidetavat) ebaintelligentsust välja näidanud olen? Suur aitäh selle eest. Kas ma kirjanduse õppekavast mõne nime ära tunnen? Intelligentne inimene mõistaks, et tunnen, kuna esimeses postituses mainisin, et koolis ükski kohustuslik raamat lugemata ei jäänud.
Õpetajaks ma ei hakka, on muud huvid.
 
Sakura 23. jaanuar 2011, kl 15.13
Minu viimased raamatud, mis olen läbi lugenud ja soovitan teistela ka on
1. Haigla Avo Kull (70ndad Eesti)
2. Ussikuninganna Egle Helju Pets (Tänapäeva Eesti)
3. Õnneiteta Sirelid Helju Pets ( 80ndad Eesti)
4. Rannamännid. Arno Kasemaa ( 30ndad Eesti, elu kalurikülast ja piirituse veost)
Ja muud lemmikud on
5. G. Durelli raamatud
6. Kristiina Lauritsatütar
7.Jane Erye
8. Tõde ja õigus I
9. Kevade
10. Ajaloolised Jutustused- Ed. Bornhöhe
 
Raamatud 23. jaanuar 2011, kl 15.25
Minu nimekiri näiteks selline:

Krahv Monte Cristo
Gösta Berlingi saaga
Triumfikaar
Mauri viimne ohe
Dorian Gray portree
Sõda ja rahu
Kurbus kummaline tunne
Me tusameele talv
Stepihunt
Armas
 
rumal lukksepp 23. jaanuar 2011, kl 23.03
Taeva arm, 10!? Ma arvan, et normaalne inimene peaks elu jooksul läbi lugema vähemalt 500 raamatut, mitte 10. 10 võiks olla lugenud algkoolis.
 
lapsik küsimus 24. jaanuar 2011, kl 00.06
Iga inimene on individuaalne ja iga inimese lugemisvajadused on eripärased. Nii ei tohiks tõesti küsida, et 10 raamatut, mida KÕIK peaksid lugema. Aga kui küsida nii, et 10 raamatut, mis on sind kõige enam mõjutanud, siis siin on minu valik:

A. Lindgren "Väikevend ja Karlsson katuselt"
Saint-Exepery "Väike prints"
Stendhal "Punane ja must"
Õnnepalu "Printsess"
Hesse "Stepihunt"
A. Nekrassov "Elavad mõtted"
Salinger "Kuristik rukkis"
Goethe "Faust"
M. Heinsaar "Arthur Sandmani lugu"
S.Oksanen "Puhastus"

Kõigil neil raamatutel on mu elu erinevatel perioodidel olnud märgiline tähendus.
 
saaresinine 24. jaanuar 2011, kl 13.09
Mida on kaotanud inimene, kes ei tea, kes on Jeesus? Mitte midagi.
 
Glamour 24. jaanuar 2011, kl 16.29
n20, sa oled lihtsalt pehmelt öeldes väga loll, seega oleks parem kui sa enam siin foorumis ega üldse kuskil sõna ei võtaks!!! ja ära loodagi, et sa kunagi oma filoloogi haridusega tööd peaksid saama, sinusuguseid ei ole lihtsalt kellegile vaja. raudselt sa kannad ka mingeid väljaveinnud kampsuneid ja katkisi teksapükse ja mõtled, et sa oled üliäge kuna sa ülikoolis käid.
 
10 esimest peaksit 24. jaanuar 2011, kl 17.44
Vingu vahele jättes (et miks 10) panen siis kirja;)
1. Karupoeg Puhh!
2.Kafka, Protsess
3. Kafka Loss
4.Gulaagi arhipelaag
5. Kommunismi must raamat
6. Steinbeck, Vihakobarad
7. Steinbeck, Me tusameelne talv
8. Tammsaare, Tõde ja õigus
9. Alliksaare luule
10. Visnapuu luule
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!