Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
Kui palju raamatuid teil kodus on?
 
Lugeja 04. juuni 2009, kl 19.40
Mõte esitada selline nahaalne küsimus tuli mulle pähe umbes veerand tundi tagasi, kui sattusin netis lugema veebilehti, kus õpetati, kuidas kodus liigsest kolast lahti saada. Üks daame õpetas, et vaadake ikka kõik kohad üle - köögikapid ja voodialused ja riidekapid ja raamatukapp kah. Tema ise luges viimane kord oma raamatud üle ja neid oli lausa 200 tükki! Selle peale asus tema kohe neid sorteerima ja sai osast lahti. Ta küll ei märkinud, mis ta nendega tegi. Minule tegi see natuke nalja, sest 200 raamatut ei peaks sellist paanikat põhjustama (mis muidugi ei tähenda, et tuleks raamatuid mõtlematult koguda) ja otsustasin sellepärast delfi publikult küsida, et kui palju teil kodus raamatuid on? Minul on (õigemini küll "meil on", sest suure osa sellest on jätnud eelmine põlvkond) 872 raamatut, peale selle veel Loomingu Raamatukogusid mitusada - täpselt ei teagi, sest minu vanemad ei tellinud seda aastate kaupa, vaid ostsid ainult konkreetselt neid, mis huvi pakkusid.

Ah jaa - veel tuli mulle meelde, et too daame ahastas, et jätkub väga hästi. Aga kuhu ta 70 pani, seda ta jälle täpselt ei öelnud.
 
Lugeja 04. juuni 2009, kl 19.43
Lõpus olen midagi soganud, kirjutan siis uuesti.

... too daame ahastas, et käterätte olla tal lausa 100 tükki. Aga nüüd on 30 tükki ja jätkub väga hästi. Aga kuhu ta 70 tükki pani, seda ta jälle täpselt ei öelnud.
 
triin 04. juuni 2009, kl 21.21
Mul omas kodus(st ise ostetud raamatuid, vanematel kodus enda omad)umbes 3mx2m riiulitäis(ära ei viitsi lugeda). Mulle on õpetatud, et raamatud on pühad ja ka kõige viletsamat hoian kõrvuti oma lemmikutega, ära viskamisest rääkimata.
 
eneL 04. juuni 2009, kl 22.00
Et sellel daamil oli käterätte 100 ja raamatuid 200? ;-)
Mul on üks seinatäis raamatuid. Riiuli kõrgus veidi üle 2m ja pikkus 4m. Väiksemas formaadis raamatud on kahes reas.
Enne oli veel rohkem, aga siis hakkasid vähendama, et nad mahuksid ühte seina ära. Olen laiali jaganud. Palju raamatuid on ka välja laenatud.
Tegelikult mahuks lae alla veel üks/paar riiulit. Mul on kõrged laed
 
On 05. juuni 2009, kl 01.23
kolm seinatäit kodus, maal ... vähemalt samapalju. Olen küll mõelnud, et palju on, aga lahti saada ei taha või ei oska.
 
ex libris 05. juuni 2009, kl 09.52
Olen oma raamatute nimekirjaga jõudnud 1850-ni ja umbes kolmandik on veel üles kirjutamata.
Olen ka palju /sadu/ raamatuid andnud vabatahtlikele jm raamatusoovijatele ja hea meelega annaks veel osa ära.
 
A 05. juuni 2009, kl 11.01
Kodus esivanemal oma isiklik raamatukogu - tuhandetes, ja ainult head teosed :)
 
kratt 05. juuni 2009, kl 11.33
üldiselt ei ole palju...
asi pole ehk huvi puududses,ei olegi neid kuskile panna:ema nt.ostab päevalehega ilmuvaid raamatuid kokku ja neid topib ta ka kuhu toppida annab.
kui mul isiklik elamine oleks,siis hangiks küll mitmesse seina jurakad riiulid ja täidaks ainult endale meelepärase lugemisega-lausa unistus juba.
 
hmm 05. juuni 2009, kl 15.15
Ka üle tuhande ikka
 
Moor 05. juuni 2009, kl 15.45
Kokku pole lugenud, ehkki juba pool aastat pean plaani kataloogi koostama hakata. Paartuhat ehk, kui silma järgi hinnata. Õnneks on üks tuba raamatukoguks kujundatud, seega mahutamisega probleemi pole, 3,5 m annab kõrgusesse riiuleid tekitada.
 
yx 06. juuni 2009, kl 10.05
Ei ole palju, kuna olen kõvasti raamatuid viimastel aastatel müünud ja kinkinud inimestele, kelledele just need raamatud on olnud olulisemad kui minule.
Tiraashid on väiksed - milleks koduga endale raamatuid, mida oled lugenud, pead heaks, aga tead, et enam järgmise 10-15 aasta jooksul ei loe. Samuti ei unista ma sellest, et minu kohustuseks oleks varustada lapsed täiskasvanueas lugemisega.

Nii et endal on olemas vaid need, mis veel lugemata, lemmikraamatud ja ametialased - kokku natukene vähem kui 1000
 
kreet 06. juuni 2009, kl 10.54
kujutage ette, minul pole kodus absoluutselt mitte ühtegi raamatut( kui mingid tööpaberitega kaustad ja ajakirjad välja arvata)
jumala tsill on olla, ei mingit kopitand haisu, ei mingit tolmu
ja ma ei viitsiks lugeda niikuinii, sest loevad need, kellel omal fantaasia puudulik või kes on lihtsalt noliferid.
 
to kreet 06. juuni 2009, kl 12.47
no mina loen näiteks sellepärast,et meeldib.avastasin lapsena,et raamatumaailm pakub mulle kõikke seda millest oma elust puudu jäi ja lugema ma jäingi.
raamatunarkar enam pole,kuid suht palju loen ikka(natuke enne magama keeramist nt.).
veidi halvustava ja solvava tooniga Su väide:"loevad need,kel fantaasia puudulik"-sry,mu fantaasial pole suurt häda midagi,minu jaoks täitsa jätkub.

ja muuseas-raamatud ei tekita kopitanud haisu ja tolmu-võibolla siis kui tegu mingite vanaaegsete esiesiemade pärandusega...või kui meeletult laisk oled vms.
 
kreet 06. juuni 2009, kl 13.02
oih sorry ma ei tahtnud kedagi solvata, ma lihtsalt räägin nii kuidas asjad on
 
irw 06. juuni 2009, kl 22.39
kreet, see paistab sinu kommentaaridest kaugele, et sa midagi peale cosmo lugenud pole :D
 
raamatud 06. juuni 2009, kl 22.48
Mul üle 6000, olen ka enamiku läbi lugenud, aga tõepoolest võiks neid poole vähem olla. Pole kohta, kuhu panna. Annaksin ära, aga inimesele, kes ka loeb, mitte ainult toakaunistuseks ei kasuta. Kuigi nüüd, kui Kreedale mõelda (kui ta pole lihtsalt mingi vaikselt pihku istitav provotseerija), siis pole ka raamatud enma prestiiži asi.
 
Moor 07. juuni 2009, kl 21.28
Kreet on lihtsalt järjekordne fooruminähtus. Kauased delfarid on siin näinud neid mitmeid, värvikamatest on meeles Triin. Kreet on lihtsalt tollase Triinu veel noorem, blondim ja lollim alter ego.
 
kreet 07. juuni 2009, kl 21.52
aa et kui ma arvan mõndadest asjadest teisiti kui tavalised teksade ja t-särkidega luuserid, siis ma olen kohe loll või ?
blond ma ka pole ja pole kunagi olnudki, mulle ei sobikski blond
 
tiia 07. juuni 2009, kl 22.03
Ei saa küsimusest aru? Et mitu meetrit neid raamatuid siis nagu olema peaks? Ei loe ju raamatute arv, vaid see, mida nende raamatutega ette võetakse ( kui palju ja MIDA loetakse ), võin olla ka usin raamatukogude külastaja... Kui küsimus on selles, kui palju ma loen, siis vastus on : väga palju.
 
Vivian 08. juuni 2009, kl 15.01
Mul sai just 1000 täis. Enamus viimase viie aasta jooksul kogunenud. Vanematekodus on aga veel mõned tuhanded. Kõik on kallid, midagi ei raatsi ära anda.

Riiuleid olen ka selle viie aasta jooksul muudkui juurde ostnud. Varsti enam seinaruumi pole, eks siis peab hakkama lae alla seadma neid:)
 
prilla 08. juuni 2009, kl 16.01
mina jälle mõtlesin, et kui meile ka lõpuks jõuab miskinegi sarnane vidin nagu amazon kindle, mis siis saab meie kodudes levinud raamaturiiulitest? kindlasti on inimesi, kelle jaoks on ainumõeldav variant ikkagi paberkandjal kirjandusteos. paljudele oleks mõlemad variandid kasutusel. mina tolmuallergikuna tunnen head meelt, et selline vidin on olemas, mis asendab raamatuid täis riiuleid. reisides on kindle muidugi mugavaim variant, kuigi see eeldaks meie pere puhul seda, et ühest ei piisaks, muidu on meil reisil vahel mehega kahe peale mõned teosed.
samas on jällegi sisekujunduslikult ka raamaturiiulitel oma veetlus.
oma kodus olevaid raamatuid ma üle lugenud pole, seega arvuliselt ma kogust öelda ei oska. palju on neid, mida mina avanudki pole. mitmeidki raamatuid käin hoopiski rmtk-st laenamas, tänaste hindade juures pole mõtet ühekordselt loetavaid raamatuid omale riiulisse seisma soetada.
aga kui siin keegi tunneb, et tema riiulis on üleliigseks muutunud Rutherfurdi "London", siis selle ostaksin suurima hea meelega ära, nimelt on minu oma kolimise vms käigus kuskile vasakule kolinud, jättes minu teda tagaigatsema.
 
Mul on 08. juuni 2009, kl 18.30
kuskil üle 500.
 
ufaa 08. juuni 2009, kl 18.40
umbes 6-7000 peaks olema...ma olen neid ikka jooksvalt ära ka andnud, kinkinud ja visanud. ca 5000 neist tuli vanematekodust. jah, visanud, sest sita raamatu võib ka ära visata (st pannud prügikasti kõrvale)
 
uskumatu! 08. juuni 2009, kl 23.12
Et see idioot Kreet on ka raamtute teemal kaasa rääkima trüginud! Uskumatu inimene! Kallikesed, ärge võtke teda tõsiselt. See on mingi libategelane. Umbes täpselt nagu mingi paha viirus, mis tahab maamuna pealt kõike head ära pühkida.
 
raamatukoi 08. juuni 2009, kl 23.56
mul silma järgi hinnates paar tuhat, täpset arvestust pole kunagi pidanud. enamik soetatud nõukaaja lõpus, osa ka vanemate raamatukogust pärit. viimasel ajal ostan väga valikuliselt, n-ö igapäevalugemist hangin raamatukogust. tegelt peaks oma kogus inventuuri tegema küll, kappides on terve hulk selliseid, mis mulle tõesti enam midagi olulist ei tähenda või on oma sisult lihtsalt ajale jalgu jäänud (kõik raamatud paraku pole ajatud...)
aga kreeda-teemaga seoses meenub vahejuhtum ühe tuttavaga, kes ükskord mul külas olles väitis, et tema oma koju neid tolmukogujaid küll ei taha... ja siis tegi eriti hea avalduse: et vaata, tänapäeval ei hinda keegi sind enam selle järgi, palju sul raamatuid kodus on, see oli vanasti, kui koduraamatukogud suure au sees olid... see jahmatas mind päris tõsiselt: appikene, kas ta tõesti arvab, et minu jaoks on raamaturiiul mingi prestiiži ja mulje avaldamise atribuut??? mina omast arust sisustan oma kodu ikka endale ja nende asjadega, mis mulle olulised ja vajalikud on... ütlesin seda ka talle, mispeale ta vaatas mind sellise näoga, et nojah, loll, kes vabandust ei leia...
 
prilla 09. juuni 2009, kl 11.21
to raamatukoi
mitte et ma momendil Sulle vastuvaidleks, kuid ma pisut nagu mõistan seda tuttava mõtteavaldust. et eelmistel aastakümnetel vaat polnud meie riigis eriti võimalik silma paista majandusliku heaoluga. ei paistnud ju tänaval silma kui hea auto vms kellelgi on. sama kehtis välimuse (rõivad jms) kohta. eks siis oli tähtsam tunne, kui vähemalt enda harimisele ressursse kulutati, kas või näiliselt. praegusel ajal on lihtsam nö egolaksu saada juba tänaval õiges "varustuses" patseerides, hakka siis veel omale raamatuid koju muretsema ;)
siinkohal ei väidagi ma seda, et kõik inimesed (Sina nende seas) seda tegid/teeksid. ja võibolla polnudki see Sinu tuttava mõttekäik, vaid minu tuletus Sinu sõnastusest.
Sinu postitust üle lugedes tekkis mul veel järgminegi mõte, et ega tõepoolest tänapäeval keegi imetle kellegi teise kodust raamatukogu või selle mahtu. võibolla tuleb see ka sellest, et igaüks saab end väljendada talle sobivas kanalis, et kes ostab raamatuid, kes köögikäterätte, kes hinnalist portselani, kes mida. et see nagu on loomulik, et inimene ostab seda, mida talle meeldib, mis see teinegi sellest kiidab. ja eks tänapäeval on raamatud ka kättesaadavamad, ole ainult mihkel neid ostma. kuigi minagi olen avastanud, et kui kuu-paari jooksul kordagi raamatupoes ei käi, siis on rahakotis kohe seda tunda. :)
seega viimast mõttekäiku järgides, peaks tõesti hoopis tänapäevaste raamatute suuremas koguses koju ostleja olema imetlust/kadetsemist väärt.
 
"pärandusmiljonär" 09. juuni 2009, kl 11.28
kodus u.5000
maal ligi 15000

miks nii palju?
olen kaks raamatukogu päranduseks saanud. pea kõik ilukirjandus.

kodus, vanematel siiani seinad raamatuid täis (kunagi tuleb kolmas raamatukogu veel päranduseks :D)
kodune on nii.
kevadel seoses remondiga sorteerisin jälle raamaturiiulid üle ja viisin osa maale aga klassika jääb (sh balzac jms. kooli kohustuslik kraam - mul on lapsed), reisikirjad kõik - poeg loeb, nipet näpet veel, luule loomulikult, kunst ja erialane kirjandus ja ikka ei saanud vähemaks kui viis tuhat...

raamatud teevad kodu koduseks.
loen neid ikka ka :), kuigi käin iga kuu raamatukogus on mõnus kui alati on midagi mõnusat kodust võtta - tänase ilmaga ei viitsiks raamatukokku kõmpida :D


ah jaa, kui olin noor ja elasin üürikates oli mul ainult 500 raamatut - kusjuures pea kõik luule, veidi eraialast. aga kõik selline esmavajalik kraam, ilma milleta tõesti läbi ei saa.

ma tõesti ei mõista ilma raamatutega kodusid.
mina tahan, et mul vajalikud ja armsad teosed oleksid alati kättesaadaval.




köögiläterätte on mul 5-6, saunalinasid ainult neli, käterätte tiba rohkem :D
 
Tukunui 09. juuni 2009, kl 12.33
Umbes 3000 ringis, olen palju maale viinud, seal on raamatutuba, ruumi rohkem. Ostan äärmiselt vähe, ruumi ei ole, ja raha ka. Pean ennast keskmiseks raamatulugejaks, palju võtan raamatukogust.

Aga Köögikäterätte on 25 (ämma pärandus), saunalinasid 6 :)
 
kreet 09. juuni 2009, kl 15.53
miks ma ei või raamatu teemas kaasa rääkida ???
nagu mis seal halba on kui ma arvan teistmoodi kui need igasugused villased kodukanad siin, kes jooksid kohe oma raamatute arvu kokku lugema ?
suht närvi ajab selline suhtumine, et kui sa teemaalgatajaga 100% ei nõustu , siis sa oled kohe loll ja liba ja mai tea mis veel
kõik inimesed on erinevad nii et keegi ei tule mind siin hukka mõistma.
 
Röövik, 09. juuni 2009, kl 16.36
Sind hukka mõista ei tohi, sina aga kõiki ja kogu aeg? Jumala eest, mine ja mölla mujal.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!