Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
Muusikat, mis tooks apaatiast välja
 
Valge 07. september 2004, kl 15.28
Palun soovitage mulle head muusikat, midagi väga kurba ja ilusat, liigutavat, midagi läbiraputavat, mis paneks mu TUNDMA jälle. Olen peale raskeid aegu tühi ja apaatne, tahaks tunda, tahaks nuttagi, kui veel naerda ei saa. Täna jalutasin linnas, kui järsku kostis kusagilt äärmuslikult ilus kitarrilugu, mille peale ma nagu ärkasin, midagi liigutas end mu sees ja üle pikkade aegade tundsin, et olen elus. Ka nuttes saab tunda, et oled elus. Nutt on progress, apaatia on paigalseis. Peaasi, et emotsioonid minuni tagasitee leiaksid.
Mitte lääget ja magusat, vaid ilusat, sügavat ja liigutavat, mis ärataks tardumusest.
 
:) 07. september 2004, kl 15.40
nüüd üles, keda needus rõhub...

meil laulud aitavad elada, võita...

ainult valges, valged õied käes...
 
bibigon 07. september 2004, kl 16.11
Anu Tauli "Tähe tüdär". Juhul, kui rahvamuusika töötlus peaks sulle meeldima.
 
Tiina 07. september 2004, kl 16.14
Vahest Riho Sibul? ("Jahe sinine" või "Poeet külmetab klaasmäel")
Võib-olla ka "Jää-äär". (nt "Oota") Või Alender.
Ise kasutan sellistel puhkudel enamasti "Ruja" antoloogiat.
 
sõõrik 07. september 2004, kl 16.16
ei tea ju, mis sulle meeldib... aga ehk võiks lähtuda kitarrimuusikast? Ja mitmete maade mustlasmuusika (vene romansid?) ja flamencod - eed võiksid küll aidata.
 
Unetu 07. september 2004, kl 17.48
Just hiljuti rääkisin The Carpenters´itest, julgen seda sullegi soovitada. Ilus naisehääl, ootan huviga millal eesti kahes taktis keegi nii sügava häälega tüdruk laulma tuleb.
Praegu mängib mul Red Hot Chili Peppers, see võib olla ka nii või naa.
 
thekla 07. september 2004, kl 23.39
Minu meelest melanhoolne ja kuidagi eriliselt hinge minev on Nick Cave. Ja siis soovitaksin veel Arvo Pärti ka...- tasapisi hiiliv aga samas äratab palju -palju emotsioone ja on ka nukrameelne.
Muidugi see köik on äärmiselt isiklik ja personaalne.
 
mm 08. september 2004, kl 00.47
Vanalinna Muusikamaja Kitarristuudio on tore. Ma ei tea, kas neil plaat on üldse välja antud ja netist teda ka nagu eriti ei leia.
Tracy Chapman ka äkki. Beck'i viimast albumit, Sea Change ka soovitaks.
 
tin 08. september 2004, kl 08.50
Proovi Krzysztof Kieslowski filmi Trois couleurs: Bleu soundtracki, selle originaalmuusika on loonud Zbigniew Preisner. Minu meelest väga kurb, ilus ja liigutav. Ja võimas.
 
S. 08. september 2004, kl 09.53
Villu Veski tango nuevo.
aga seda ainult dvd-na saada.
Ruja't soovitaksin mina ka. ainult tuju tõstmiseks ruja ei kõlba, tundeid tekitab aga kindlasti.
 
meret 08. september 2004, kl 10.42
Garbareki hullutav sax.
 
Ameliina 08. september 2004, kl 12.11
Soovitan Amelie filmimuusikat. Suurepärane ja loihtsalt parim. Mind aitab just sellistel puhkudel. Ja vaata ka filmi, see mõjub kindlasti hästi:)
 
m 08. september 2004, kl 13.21
pisut new-age'lik Deva Premal
 
Mari 08. september 2004, kl 13.43
Ära nurgas nukrutse (st.mine kodust välja),vaata Estonias Carmenit,Padaemandat,La Traviatat - aitab kindlasti ja "loksutab" tunded paika!
Proovitud asi. EDU - tunne mõnu kasvõi ilusast ilmast.Mine õue,jaluta.Kodus konutamine, ka koos muusikaga võib süvendada kurbust jne....
 
bridgette 08. september 2004, kl 15.30
eesti muusikast Vanilla Ninja uuemad lood, milles on powerit (raputab tardumusest ülesse). välismaa raamatutest võiks lugeda midagi Paolo Coelholt, mis aitab endas selgusele jõuda ja oma teed edasi käia või leida. päikest sulle ja kalli sel nukral vihmasel sügisel :)
 
Kuule bridgette 08. september 2004, kl 16.31
Jälk!!!! No kaua võib ühte ja sama jura igaks puhuks soovitada. Matustest pulmadeni, leinast õnnejoovastuseni ikka üks ja ainus teema. Lõpeta ära.
 
asda 09. september 2004, kl 14.24
Aimee Mann
 
Helle 09. september 2004, kl 14.30
Tajo Kadajas`e "Hingelaulud" on ka kosutavad.
 
iks ygrek 09. september 2004, kl 15.28
Beethowen avamäng Fidelio.
Wagner Palverändurite koor Tannhäuserist.
 
chick 09. september 2004, kl 15.38
Jimmy Eat World - Hear You Me
Annie Lennox - The Saddest Song
Lee Ann Womack - I Hope You Dance
Evanescence - My Immortal, Forgive Me
A Prayer For The Soul Of Layla - esitaja nimi hetkel ei meenu, aga tegu on looga, mitte lauluga, kuid siiski, väga kurva ja liigutava looga
 
Mer 09. september 2004, kl 20.46
parim muusika maailmas (suvalises järjestuses):

*yann tiersen (tegi muusika filmile Amelie)
*aimee mann (tema laulud on kõik superhead, aga tuntumad on filmist Magnolia)
*heather nova
*jewel (esimene ja teine plaat on eriti head, ehk siis Pieces Of You ja Spirit)
*tori amos
*dido
*suzanne vega
*travis
*frente
*milla jovovich (kõige parem on plaat The Divine Comedy, kus on tema enda laulud)
*paula cole
*sarah mclachlan
*air
*fiona apple (kõige parem plaat When The Pawn)
*camera obscura (plaat Under Achievers Please Try Harder)
 
sooda 10. september 2004, kl 22.21
texas

'halo', 'inner smile'

popmuusika küll, aga ikkagi
 
deedee 11. september 2004, kl 17.56
mõne kinos sulle sügavalt muljet avaldanud filmi soundtrackid mõjuvad, toovad kogetud emotsioonid meelde. "Gladiaatorist" lõpulugu "Now We Are Free" äkki? Või Annie Lennoxi lugu kolmanda "Sõrmuste isanda" lõpust?

ja muidugi Dolores Del Rio hispaaniakeelne a cappella cover Roy Orbisoni loost "Cryin'" "Mulholland Drive'is".
 
mimss 12. september 2004, kl 03.07
see orbisoni lugu, jaa!!! minul on see filmi soundtreckist maha võetud just tolle tädi esituses ja ma kuulan teda JÄRJEST, tõeliselt eksistentsiaalne värk, aga ma ei või vanduda, kuidas ta just eri meeleolude puhul aitama peaks
 
Salinger 12. september 2004, kl 13.50
Oi see "Crying" Mulholland Drive'ist on TÕESTI superlugu!!!
 
ss 12. september 2004, kl 21.37
Kas see Mulhollandi laulja nimi polnud mitte Rebekah Del Rio?
 
ee 14. september 2004, kl 16.03
Rebeccah vist, ja ei tohi unustada sedagi, et ta oli Los Angelese parim halaja.
 
hmm... 14. september 2004, kl 17.37
vaata filmi "Kõrbekuninganna Priscilla seiklused", pane hääl häästi kõvaks... film ise tõsiste killast (vähemalt minu arust) tegelikult aga mulle alati positiivse süsti andnud :D
noojah... muusikast... Jäääär mulle parim ja viimasel ajal avastanud ka Genialistid (tõsine pauer muusikas ja veel millised sõnad...)enda jaoks...
 
mireille 17. september 2004, kl 00.44
minu ühed lemmikud
true romance filmi tunnus muusika, samast filmist "viens mallika sous le dome" (sellise pealkirjaga leidsin ta netist). pure moods - indian chant
 
Tjunsu 06. detsember 2023, kl 12.50
https://www.youtube.com/watch?v=Hdqv-2ZjUbc
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!