Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
harry potter
 
urve 29. oktoober 2001, kl 19.26
ostsin oma lapsele. ühel õhtul oli igav ja hakkasin lugema. läbi lugesin. huvitav oli. ostsin järgmise osa ka. enne lugesin ise läbi, siis andsin lapsele. veel huvitavam oli. ühesõnaga, soovitan. pole see ühtegi lasteraamat.
 
Musimumm 30. oktoober 2001, kl 15.12
Harry Potter on ülekõige ! Me loeme koos oma 10.a tütrega, 4.osa praegu käsil. Mõlemad ootame õhinal õhtut, et saaks Harry Potteri juurde :-)
 
Kats 05. november 2001, kl 14.34
Naljakas lugu jah selle Potteriga. Lugesin 4 osa ühe hooga läbi ja ootan nüüd viiendat pikkade silmadega. Raske uskuda, et see on lasteraamat.
 
maris 08. november 2001, kl 14.30
Naljakas lugu selle Potteriga tõesti. Minu abikaasa, kes on raamatute suhtes vägagi valiv ja elitaarse maitsega, luges kolm osa jutiga läbi ja ütles et täitsa hea lugemine olnud.

Mina lugesin esimese osa läbi - olin vaimustatud. Lugesin teise osa läbi - olin natuke vähem vaimustatud. Lugesin kolmanda osa läbi - oli tunne nagu karuselliga sõidaks - muuudkui ringi ja ringi, ühed ja samad pildid kihutavad silme eest mööda, maastik õõtsub vastikult ning seismajäämine (ehk siis sarja lõpp) on veel kaugel... Neljandat osa pole enam ostnud. Ju ma vist olen kiiksuga ...

Samal ajal hindan Potteri seeriat sellepärast, et need raamatud on hulga inimesi, eriti noori, jälle lugemise juurde toonud (teleka vaatamise ja niisama molutamise asemel).
 
verx 12. november 2001, kl 14.40
Tänu Potterile avastas minu poeg lugemise lõbu. Ennem huvitus koomiksitest ja luges vaid kohustuslikku kirjandust, nüüd (on 12 a) läheb kõik, mis ma talle koju kätte viin - seiklusjuttude klassika jms Häda on aga juba selles, et raamatukogus on valik liiga kesine.
 
Juhan 15. november 2001, kl 19.59
1. heh heh Potter on küll hea lugeda, aga noh mida raamat edasi seda rohkem autor kordab end.

PS: ei ole Potteri vastane, aga natuke on midgai siiski valesti selle kirjutisega

2. Andke lastele Naksitralle

3. Une-mati, Päris-Mati ja Tups

4. ja siis vanematele lastele Kääbik ning seejärel "Sõrmuste isand"

5. ja siis "Düün" ;)
 
Juhan 16. november 2001, kl 17.21
ja siis vaatasin ning sorisin mälus

6. Lindgren? Pipi Pikksukk

7. Jansson Muumitroll

8. Hannu Mäkela Härra Huu (natuke liiga palju keerleb jutt õlle ümber ;))

9. J.D. Salinger "Kuristik rukkis"

10. Douglas Adams "Galaktikas hääletaja käsiraamat"
 
Juhan 16. november 2001, kl 17.27

ja nimekiri

11. hobune, kes kaotas prillid ära
 
Juhan 16. november 2001, kl 17.34
12. Annie M.G. Schmidt, Viplala

13. Astrid Lindgren, Meisterdetektiiv Blomkvisti jms

14. Astrid Lindgren, Bullerby lapsed jms

15. Friedrich Reinhold Kreutzwald, Eesti rahva ennemuistsed jutud, (aa kohati on see raamat õudukaid täis - elavad surnud, undavad luud jms)
 
Juhan 16. november 2001, kl 17.44
16. väike prints

17. üle linna vinski

ütles tark prillidega kolleeg seina tagant ;)
 
Kathy 18. november 2001, kl 01.38
Kuule Juhan, Kuristik rukkis on küll kõike muud kui lasteraamat. Muidu pole tõesti viga.
 
teadja 19. november 2001, kl 16.14
Ostsin ka Potteri lapsele. Lugesin läbi, ostsin teise osa ka. Ootasin natuke, ilmus kolmas ja neljaski. Mulle meeldis. On küll keerutamine sama asja ümber, aga samas ka põnev ja kaasakiskuv. Seda parem kui ta lapsi lugema tõmbab.
Eeelpool olevale loetelule lisaks

Dr. Doolittle lood (v.a ratasmajake, selle tõlge ei kannata mingitki kriitikat)

James Herrioti raamatud

A. Dumas Kolm muskeätri

J. Verne Saladuslik Saar

J Stevensoni Aarete Saar ja Must nool

Amfiibinimene
 
kerli 23. november 2001, kl 16.53
Juhani nimekiri on pikk ja ilus, aga praktika näitab, et üks keskmine 10 aastane poiss ei loe ühtegi neist meelsasti. Harri Potter läheb nii, et isegi koolis vahetunnil pool klassi loeb.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!