Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
soovitage raamatut tugevatest naistest
 
mai 20. september 2010, kl 18.03
Soovitage raamatuid, kus naised näitavad meestele koha kätte, realiseerivad oma suured unistused või tõusevad fööniksin tuhast. Elulooraamatud ei huvita ja suurem osa klassikast loetud.
 
Pärja 20. september 2010, kl 19.47
Soovitud tunnustele vastab F. Weldon "Naissaatana elu ja armastus". Copi:Fay Weldon on tunnustatud Suurbritannia romaanikirjanik ning filmi- ja telestsenarist, keda hinnatakse ka teravmeelse ja omapärase mõtteviisiga ajakirjanikuna. Tema paljudesse keeltesse tõlgitud teoseid saadab müügiedu terves maailmas. „Naissaatana elu ja armastus“ saavutas suure populaarsuse BBC telesarjana ja seejärel Hollywoodi filmina, mille peaosalisteks on Roseanne Barr ja Meryl Streep.
 
Kuutiiger 20. september 2010, kl 22.38
Samanimeline ongi romaan kah: Penelope Lively "Kuutiiger". No ikka aastaid tagasi ilmunud, aga olen 2 korda lugenud. Väga tugev isiksus on naispeategelane. Või õieti - eks tema lugu see olegi...
 
eneL 20. september 2010, kl 23.41
Kaverin "Avatud raamat" - ühe naise elukäik lapsest tunnustatud mikrobioloogiks.
Judith Michael "Kõik, mis sulle kuulub" - koduperenaine kaotab mehe ja töötab ennast üles ehtekunstnikuna
Beryl Markham "Koos ööga läände" - (autobiograafiline) - Keenia naislendurist ja võidusõiduhobuste treenerist. Küll elulugu, aga selline, mis tundub juba ilukirjandusena.
Utrio "Vasklind" - mis võiks veel rohkem olla edulugu, kui Soome suhteliselt vaesest perest 11. sajandi kuningakodadesse
 
xx 21. september 2010, kl 00.28
Barbara Wood, Domina
 
Margret 23. september 2010, kl 14.54
Mai raamatus Minge üles mägedele on iseteadlik ja söakas taluperenaine.
 
Mann 23. september 2010, kl 15.33
Mina soovitaks Dina - raamatute sarja, autor H.Wassmo. Dina on selline isepäine naine, kange ja veidi omamoodi. Aga seal on teisi olulisi tegelasi ja -liine ka, nii et mitte ainult tugevast naisest.
 
,,..,, 23. september 2010, kl 22.32
S. Oksanen "Puhastus"
 
niinii 24. september 2010, kl 06.58
Rubina "Päikeselisel tänavapoolel"
 
Nodzu 24. september 2010, kl 11.40
Meenub ainult kuri klassika:(
Wassmo ka loomulikult!
mmmm
Tuulest viidud - kahjuks ka klassika.
Valikuvõimalus?
Erica Jong on 1 feministist kirjanik.
oeh
Inglite poolel?
Desiree?
Söö, palveta, armasta- pigem eneseotsimisest kui tuhasttõusmisest
Üksteist minutit ;(

oo, muidugist!!!-RUITLASE NAINE :)))
 
hm 24. september 2010, kl 20.55
varrakust: "Patud", "Kuulda ööbikulaulu","Ööbik laulab".
 
leonberger 25. september 2010, kl 18.57
Keegi eelpool pakkus, ja ma olen temaga väga nõus - Kaarina Utrio raamatud sobiksid hästi; juba soome-ugri taust on lähedasem kui nt Tuulest viidud.
Erica Jongi küll tugevate naiste kategooriasse ei liigitaks. Samasugune neurootiline iseenda-elu raamatusse kirjutaja nagu me kohalik Murutar.
 
Terje 28. september 2010, kl 10.25
Petrone "Kas süda on ümmargune?"
Gilbert "Söö-palveta-armasta"
Undset "Kristiina Lauritsatütar"
Hoeg “Preili Smilla lumetaju”
aga miks mitte ka S.Rannamaa “Kadri.Kasuema”.
 
m&m 28. september 2010, kl 20.26
Pipi Pikksukk otseloomulikult.....
 
krants 01. oktoober 2010, kl 05.33
Oeh, mul piisab peeglisse vaatamisest ja oma CV lugemisestki...
 
kessu 01. oktoober 2010, kl 09.42
Dreiser "Õde Carrie" - aga see ka suht klassika tegelikult, võib-olla juba oled lugenud.
 
saaresinine 03. oktoober 2010, kl 13.54
mina oleks ka penelope lively "kuutiigrit" soovitanud. india knighti "minu elu peopesal" on ka väga lahe. hilja valtoneni raamatud
 
z 06. oktoober 2010, kl 12.10
Elke Vesper- Kohutav Maria,kunstnik Suzanne Valadoni elust. Vaimustav raamat tugevast ja põnevast naisest ja pealegi lugu tõsielust.
 
Pakun 06. oktoober 2010, kl 15.19
Kullimaja Marta
Maria Siberimaal
 
kris 08. oktoober 2010, kl 14.00
"lahutatud naiste klubi" -?? oli vist selline pealkiri.Film ka tehtud
"Kõik mis sulle kuulub" J.Michael


Soome Hilja Valtoneni raamatud on suurepärane kerge ja armas lugemine, peategelasteks enamasti isepäised noored naised.
 
nora 08. oktoober 2010, kl 14.43
Halldor Kiljan Laxness "Salka Valka"
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!