Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
lastest loobumine
 
üksikvanem 28. juuni 2011, kl 14.50
Läksime mehega hiljuti lahku, leidis noorema ja ilusama. Meil on kolm väikest last. Probleem on selles, et mehe arvates peaksin mina hakkama nüüd lapsi üksi kasvatama ja tema alustab puhtalt lehelt uut elu. Sellega ma küll leppima ei kavatse, tahaks äkki isegi veel uue mehe leida (vanust ka alles 24 a). Küsimus siis selles, et kuidas lastest loobuda?
 
tige tädi 28. juuni 2011, kl 14.55
Sain ma ikka õigesti aru,et sina,ema,kavatsed lastest loobuda ?
 
Mia 28. juuni 2011, kl 15.03
Sellele oleks pidanud ikka varem mõtlema, kui nii noorelt kolm last sünnitasid. Vaesed lapsed, keegi neid ei taha. Aga loobumine ei ole võimalik, lapsed ei ole lemmikloomad, kelle annad varjupaika. Laste isale elatis peale ja kasvatadki oma lapsi elu lõpuni. Tore, kui leiad enda kõrvale mehe, kes võtab sind koos lastega ja ka hoolib neist. Kui ei leia, elad üksi ja tuned lastest rõõmu.
 
! 28. juuni 2011, kl 15.07
 
uu 28. juuni 2011, kl 15.16
Ei ole siin midagi, kui kumbki ei taha, siis see ei koti kedagi, ise olete teinud, ise kasvatate, aga poolteist last saadad isale, poolteist kasvatad ise.
 
MIDA? 28. juuni 2011, kl 15.46
ma ei usu, mida teemaalgataja kirjutab! kust sellised naised tulevad?? "ma tahan uut meest ja lastest loobuda"
Kas sa laste peale ka mõtled? neil on tõenäoliselt raske ja arusaamatu olukord,et vanemad on nüüd lahus. mis mõttes lastest loobuda? sunniviisiliselt laste isale? palun väga, ma loodan et isa paneb sulle siis alimendid peale!!!!
või et isa ei taha neid lapsi, mina ka enam ei taha???!!! No ma lähen närvi praegu!
 
see teema 28. juuni 2011, kl 16.56
Ongi arvatavasti selleks tehtud, et siin mõnd ullikest närvi ajada. Need libateemad on tegelikult nagu anekdoodid - loe ja naera kuidas mõni loll usub kõike mida näeb ja loeb.
 
! 28. juuni 2011, kl 23.27
Kahjuks on ka selliseid lapsi olemas . Tean ise sellist last 8a , ema ei taha uus mees , uus laps . Isa ka mitte tal oma elu . Laps vanaemal kes teda ka väga ei soovi .
 
Gr 28. juuni 2011, kl 23.59
Kurat võtaks loll naine. 3 VÄIKEST last, need on sinu omad, ise tahaksid nende olukorras olla??
 
tegelikult 29. juuni 2011, kl 08.39
See teema on loodetavasti jah libateema, aga tegelikult on probleem ju täiesti olemas. Klassikaline noorte käitumismall: kõigepealt tehakse lapsed (ärge õiendage, mul on suur armastus!), siis hakatakse nende isaga tuttavaks saama. Siis selgub, et täiesti vale mees (mees on siga!) - järelikult lahku. Pärast lahkuminekut tarvis kibekiiresti uus isane majja tuua (ega siis mina pea üksi olema!, aga lapsed on jalus. Tavalielt ei jää see uus isane mitte viimaseks isaseks, kes sealt majast (voodist) läbi käib.

Ja lõpuks imestatakse: miks meie lapsed on nii närvilised, õpiraskustega, käitumisprobleemidaga, vastutustundeta, miks hulguvad jne.
 
laulusalm 29. juuni 2011, kl 09.12
lastekodus, siis on päevi paremaid...
 
muki 29. juuni 2011, kl 12.30
alles oli teema, kus lastekodu juhataja rääkis, et lastest loobuda jah ei saa ise, hooldusõigus võidakse ära võtta, kui lapsi halvasti koheldakse, aga ise loobuda ei saa hooldusõigusest. kui ise nö lastekodu ukse taha viid, siis igal juhul läheb politseiga tagaotsimiseks ja osa palgast lastekodule hooldamisrahaks.
 
jolanda 29. juuni 2011, kl 16.37
Ikka saab loobuda, kui lapsele lapsendaja leiad.
Muidu ju poleks lapsendamine võimalikki.

Aga tegelikult pole see teema midagi erilist, lihtsalt tavaliselt siis kui ema lapsi ei taha, kasvatab neid isa ja kui kumbki ei taha, siis vanaema või mõni lähisugulane.
Ma arvan, et kõik teavad lapsi kes on isade kasvatada ja osa neist just seetõttu, et ema loobus. Kõik teavad ka kindlasti lapsi, kes tegelikult on vanavanemate kasvatada, kas nende vanemad siis on surnud? Enamasti mitte.
 
Mees 29. juuni 2011, kl 19.54
No minu mõistus küll ei võta kuidas saab oma lapsest loobuda.Mina ei suudaks.Laps on midagi ülimat siin ilmas,vähemalt minu jaoks.
 
marko38 04. juuli 2011, kl 23.01
Miks sa siis tegid need lapsed, kui taha neist loobuda, ära sellist lollust küll tee
 
ee 05. juuli 2011, kl 23.19
saada laste isale ja ta uuele kasvatada.
 
ee 05. juuli 2011, kl 23.20
ja ise kao ära muidugi
 
ema 13. juuli 2011, kl 07.15
Mis siin imestada, kui 24-selt 3 last, siis pole ju muuks aega jätkunudki. Kõrvadevahe alles täitsa tühi. Aga kuidas siis sellises vanuses enam vahendid meelde ei tule? Ja milleks inimesel, kes lapsi vihkab, 3 last ilmale tuua? Kui poleks lastevihkaja, siis ei uuriks foorumis, et kuidas neist vabaneda. Uus suhe ja uus kolmik pakub kangesti huvi. Miks sa lahutuse ajal suud lahti ei teinud ja isa hooldajaks ei lasnud määrata?
Tegelikult nii lolli küsimise peale oleks vaja ka tõeliselt rõvedat vastust. Umbes et pane pange ja uputa ära nagu jõhkardid kassipoegadega teevad. Leidub meil ikka tõesti naisi! Sihukestel tuleks munajuhad läbi lasta lõigata sundkorras.
 
Lii 13. juuli 2011, kl 19.28
Mul aimugi kas saab ise lastest loobuda. Peaks juristi käest uurima.
Ei tea kas liba või ei aga kahjuks leidub selliseid emasid, kes oma lastest ei hooli ja kui seadust ei ole siis võiks sellise seaduse luua, et vanemad saavad oma lastest loobuda kui seda soovivad, sest ega see ei ole ka mingi elu ega lapsepõlv, sellise ema kõrval. Vaesed lapsed...
Samas leidub ju ka selliseid kes teevad lapsi ainult raha pärast ja hiljem jätavad lapsed jumal teab kuhu ja mis olukorda... sellistel võiks teha kastreerimis-seaduse
 
mitte loobuja 13. juuli 2011, kl 20.47
arvan,et teema on mõtlemapanev. Usun,et ema ei kavatse loobuda,vaid otsib lahendust,seda omal viisil.
Minu kolme lapse isa jättis lapsed, .Põõrduisin lastekaitse spetsialisti poolel,et mis saab,kui isa ei täida omas kohuseid.Loomakaitsjad ju koheselt võtavad peremehelt looma,kui peremees hoiab neid näljas,ei hooli,teda avalikustatakise jne...
Lastekaitsespetsialist ütles seepeale,et siis tuleb viia turvakoju. Ütlesin,et prooviks isaga ta ennem suhelda.Suhtles,isa olevat õelnud,et keelan lastega kohtuda.
Küsisin,et mis siis saab lapsed ju hooleta.Lastekaitsetädi ütles,et tuleb siis lapsed lastekoju viia,aga enne pean sisse (psühhiaatriasse) minema,aga sisse niisama ei saa,pean saatekirja võtma. Küsisin,et kas isa ei pea saatekirja võtma ,tädi ütles,et isa ei pea saatekirja võtma..
Selline vaatenurk seaduse poole pealt.
Lastest piole loobunud,ega pole seda kunagi mõelnudki teha,
 
teemaalgataja 13. juuli 2011, kl 22.48
Tänan kõiki asjalikke nõuandjaid, sain juba teada, mida tegema pean. Kohtu kaudu saab siiski lastest loobuda.
 
Gasolina 18. juuli 2011, kl 00.26
lastest saad loobuda vaid uue lapsendaja kasuks.

tohoh, mis siis viga, kui saaks niisama loobuda - tahan- teen omale lapsed, tahan-loobun nendest.
 
tead teemaalgataja 18. juuli 2011, kl 00.32
mine näita kohtunikule seda teemat ja sul võetakse vanemaõigused kiirelt ära, sellise suhtumisega ema küll ema nime ei vääri.

vaesed lapsed, isa osutus mölakaks, ema veel suuremaks.
 
võrdsus- võrdsus 18. juuli 2011, kl 01.52
eelkirjutaja siis naise kraes kinni. Huvitav, miks see üksi lapsi kasvatav naine peaks ennast pooleks, ei neljaks ( kolm last ja ise ka) rabelema..
vaevalt ta elu alustades seda just eesmärgiks seadis.
mis süü sel naisel rohkem kui töllakasl mehel?
Minu meelest täiesti ratsionaalne otsus ju.
lapsi vanevanemad mujal maailmas niisama kasvatada ei saa, tuleb taotleda hooldamisõigus kohtu kaudu. tavaliselt on see pikk ja suurt raha nõudev protsess.
 
n38 26. juuli 2011, kl 09.15
Aga kust selline suhtumine kõik alguse saab? Olgem ausad, omajagu süüd on selles ikka kodul ja vanematel, inimeste väärtushinnangud on ikka nii sassis kui sassis olla saavad. Lisaks veel see, et tänapäeval on see lastesaamine nii mugavaks tehtud, antakse ju kohe hunnik raha ka pihku, igasugu abipakikesed, sünnitoetused ja see neetud emapalk. Ma saan aru, et iivet on vaja tõsta ja lapsevanemaid toetada, kuid paraku elu näitab seda, et selle emapalga pärast sünnib siia ilma väga palju õnnetuid lapsi, keda tegelikult ei taheta, kelle edaspidiseks kasvatamiseks raha ei ole ega tule, sest emapalk saab ju aasta pärast otsa ja mis siis saab, kuhu sa selle lapse paned ning kust tuleb siis kodus olles see rahahunnik? Vastutustunnet pole inimestel, perekonda ei väärtustata absoluutselt. Emad annavad juba maastmadalast oma lastele halba eeskuju teisi perekondi lõhkudes, uuel mehel oma lastega kohtuda ei lubata jne. Mida siis nendel noortel inimestel kodust õppida on, kui inimesel on selline kasvukeskkond, siis ta ei oskagi ju muud moodi elada, tema jaoks on lõpuks loomulik, et vahet pole mis saab, peaasi, et endal hetkel mugav on.
 
jobu 26. juuli 2011, kl 12.03
24-aastase naise mees (ilmselt vanuse poolest ka 24-25 kanti) leidis noorema naise? 15-aastase või? see ju tüdruk alles, mitte naine.
 
rahu. ainult rahu 08. august 2011, kl 18.35
Aga ära kiirusta, lahutus on alles väga värske, see on kõigil tohutu raske aeg ja ollakse valmis milleks iganes. Kui siiski üksi ei saa, nõua kohtus hooldusõigust esimeses järgus isale. Kui tunded veidi lahtuvad, võid kohutavalt kahetseda ja siis tagasikäiku enam ei ole. Kardan, et tahad praegu isale kätte maksta, kuid mõtle ikka, miks laste arvelt. Anna andeks, et soovitan, teadmata sinu elu. Lastest on nii kahju.
 
M 09. august 2011, kl 15.25
Ma esimese hooga ytleks, et palun palun, meie abikaasaga vaid ootamegi voimalust, et lapsendada. Aga kahjuks pole see nii lihtne...Kui vaid saaks nonda, et lapsed ei peaks ootama, olema lastekodus jne...
Ma ei kritiseeri sind, ei moista hukka...Minul on voimalik synnitada, aga abikaasa kahjuks ei saa lapsi...minna spermpanka on aga mottetu...nii palju on neid kullakesi ilma perede ja oige hooleta. Oleks see vaid voimalik, et lapsuke(mis iganes vanuses) lubataks ka meile kunagi.
 
rongaema 15. august 2011, kl 16.47
Mis te kaagutate, et teie ei kujuta ette. Ei kujuta, mis siis? Nigel kujutlusvõime siis.
Teemaalgataja, jah, anna kohtusse avaldus vanemlike õiguste äravõtmise kohta. Nii lihtne see ongi. Ja lapsed lähevad lastekodusse.
 
lihtne 15. august 2011, kl 21.40
lähed lastekaitsetöötaja juurde ja annad talle teada, kirjutad avalduse, et soovid loobud aoma lastest kuna sul puuduvad materiaalsed v'imalused lastele inimväärset elu pakkuda ja vaimselt ei ole sa ka võimeline hoolitsema nende heaolu eest.. nii lihtne see ongi, edasi juba sotsiaal ja lastekaitse otsustavad mida teha ja kui jääd endale kindlaks siis oled paari nädala jooksul lastest lahti. ei pamda lastekodusse vast ikka kusagiule peree saadetakse. enda tuttav nii toimis ja ei kahetse
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!