Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Palun aidake mõista
 
tüüpiline! 05. veebruar 2012, kl 16.49
8 kuuse poja ema 03. veebruar 2012, kl 23.54
Ahjaa, vanust 30. Esimene laps. See ehk selgitab, miks ma aborti ei teinud (kuigi olin juba ühe jalaga haiglasse minemas, et seda teha).
Oleks olnud 20a, oleks tõenäoliselt teinud aborti.

Ikka mõtlen tagantjärele, mitte ette! No äärmiselt loll naine - teeb kuuajalise tutvuse järel lapse. Ronib tundmatuga voodisse ja kaitsevahendeid ei kasuta. Ei soovimatu raseduse ega suguhaiguste vastu!
Ja veel õigustab ennast!
 
8 kuuse poja ema to tüüpiline 05. veebruar 2012, kl 21.13
Tegin mis ma tegin aga olen nüüd väga õnnelik :)
Otsustasime oma eksabikaasaga, kellega me omal ajal lapsi ei saanud, jälle koos elama hakata, kuna mõlemil olid tunded alles. Tundub, et kõik mu elus oli põhjusega - saingi lapse, keda enne ei saanud. Ja minu eksmehest saab tema isa:) Kord me just seetõttu lahku läksime, et lapsi ei saanud.
Nii, et kokkuvõttes ma ei kahetse mitte kui midagi, mul on ilus poeg, armastav mees, olen maailma õnnelikum ema ja naine :)
Elu on siiski ilus!
 
Lohe to lohe 06. veebruar 2012, kl 14.37
Mõistan vallasema ja üksikema vahet väga hästi. Tähenärmine ei muuda öeldu mõtet. Nagu ka need üksikud näited mõnest erandist kes toetusi ei kerja. Need kasseeritakse siis kellegi teise arvelt sisse, kuskile peab hambad ju lööma.
 
to lohe 06. veebruar 2012, kl 16.11
Kuhu lohe oma hambad löönud on?Ilmselt oledki oma õeluse pärast nõnda kibestunud,et pead kogu aeg hammustama...
Ja kes ning kuidas sinu lapsi kasvatas?Lohed ju ometigi poegivad?
Täna on soojem ja päike paistab-mine jaluta ja näe maailmas ka miskit head.
 
Lohe 06. veebruar 2012, kl 20.06
Ema ja isa kasvatavad last. Jalutuskäigu soovitus on liigne, käin lapsega jalutamas. Sõprade seas ei ole vallasemasid, just naabrite ja teiste ümbruskonna emade seas on neid aga massiliselt. Hakkab juba tunduma nagu endas oleks viga või peab ära kolima. Suhtlemisvaeguses emad kellel pole meest kellega oma lapsest rääkida.
 
to lohe 06. veebruar 2012, kl 22.15
Jah,muidugi, loheisa rabab tööd ja lohe jalutab järglast.Oh ei ,eksisin,loheisa ikka ka kodune,sest kellega muidu lohe räägiks? Ja nii kooli minekuni välja, sest lastaeaiad olid ju eluga mitte toimetulevatele peredele.
Kindlasti on lohe nii lahke ja ei võta riigilt igakuist lastetoetust.Tegelikult võiks selliseid lohesi rohkemgi olla-saaks riigil jääks hulk raha taskusse ja seda saaks kasutda näiteks lastekodu laste jaoks.
Raske on uskuda,et kui sa välja lähed, siis vallasemad sind karjas ründavad ja sinuga oma lapsest rääkida tahavad,eriti sinu "kenasi" kommentaare arvesse võttes.Ma küll ei tea Eestis ühtegi sihukest paika,kus elaks üks korralik lohe ja kari vallasemasi.
Üksikema staatusesse jõudmine ei tohiks sul ilmselt kaua aega võtta, sest ausalt öeldes on võimatu mõista, kuidas keegi üldse sinuga ühe katuse all elada jaksab-kui ta ei ole ise samasugune- ja oh , millised õeluselohed saavad te järglastest...
Juba piiblis öeldi: vanemate patud nuheldakse laste kätte...
 
mees 07. veebruar 2012, kl 09.47
Ja siis on veel naised, kes teevad eduka mehega lapse, et oma kindlustada endale 20 aastaks mõnus elu. Edukas mees valitakse abielumeeste hulgast, et ei peaks temaga koos elama või kui ta vaba on, siis tehakse kooselu põrguks ja mees laseb ise jalga jättes majad, autod, sisustuse..
 
hahahaa 07. veebruar 2012, kl 11.57
Ausalt, neid postitusi siin lugedes olen lausa rõõmus juba, et vallasema olen. Üks õnnelikus abielus lapse/laste ema ei ju ei tohiks küll kuidagi nii kibestunud olla. Ja pole neil ju ka lastest sooja ega külma, kui siin ainult oma seaduslikke tibukesi nendeks "õigeteks" peavad.
Olge siis edasi need "õiged" ja "õiglased", pritsige sappi ja igatsege taga aegu, mil lapsega tüdrukud endid ära uputasid.
Muide, lastetoetustest üksi elav vanem ( eriti kui tal vaid üks laps) küll kuidagi ära ei ela. Ja vallasemad teadupärast ei saa ka alimente välja nõuda. Nii et pole vaja karta, et teie rahakotist midagi selliste jõletiste jaoks peaks pudenema. Nii et jääb üle tõdeda, et vallasemad on üldiselt keskmisest paremat palka teenivad naised. On ju nii?
 
Lohe 07. veebruar 2012, kl 18.25
Lohe pole loll ja mõistab et vallasemad peavad oma lippu kõrgel hoidma. Selline naine peabki ju ennast kuidagi lohutama ja maailmale näitama kui õige otsus see oli. Aga kuskilt ju pigistab, sunnib ennast kaitsma, perekondadele häda ja lahkuminekut kaela manama. Üksi ja ausalt peeglisse vaatate, vallasemad? Olete uhked ja kindlad et tegite lapsele parima valiku?
Rohkem sõna ei võta, asjatu teemast mööda energiakulu. Ülejäänud rahvas ei pea oma valikuid ja valesi otsusi nii valjuhäälselt õigustama. Vallasemade hordidega kes Delfis kirjutavad ei jaksa lohegi võidelda. Ise seda eluviisi õigeks ei pea ja loodan et õpitakse väärtustama perekonda. Jätke oma lapsed tegemata kui pärast peate kisama kerjama ja kaitsma.
 
just ei lohedele 07. veebruar 2012, kl 18.28
Vallasemad ongi keskmiselt paremini toimetulevad, kuna kogu vastutus lasub neil ja muud valikut pole,peab hakkama saama.Ka üksikemad.
Austatud "terved"pereemad elavad tegelikuses aastast aastasse mehe rahakotist ja kui miskit viltu läheb on süüdlane kohe võtta-mees.
Lapsedki on üksik/vallasperes sõnakuulelikumad ja arukamad kuna neil puudub võimalus kahe erineva arvamuse vahel sebida.Samuti oskavad nad üldjuhul rõõmu tunda ka nn."tühistest"asjadest,on tolerantsemad ja jõuavad elus selle tõttu ka kaugemale.
Iga naine, kes tunneb,et soovib saada emaks,peaks lapse sünnitama.Ja sellistele iseseisvatele, tugevatele naistele pahatihti mehed kõrvale ei sobigi-mehed ei talu totaalset ise toimetulemist...
Jõude kõigile ja laske lohe hülgemöla kõrvust mööda!
 
viimasele 09. veebruar 2012, kl 18.10
ma ei vaidle üldse vastu, et vallasemad üksi kenasti toime ei tuleks, kuid olles palju erinevate lastega ja lastekollektiividega töötanud, võin küll väita et umbes 90%-l vallasema lastel on madalam enesehinnang kui tugevast perekonnast pärit lastel. Nad võivad olla tublid ja sõnakuulelkud, kuid kahjuks jääb neil tihti puudu enesekindlusest ja tihti ei julge nad ka vastutust võtta.
 
Kas tõesti 10. veebruar 2012, kl 12.59
soovite,et meid eestlasi oleks veel nii umbes 40% vähem.Statistika näitab,et selline on poolikute perede osakaal.Süüdlasi peab otsima siiski meeste hulgast,et nad ise oma järglaste eest ei hoolitse.
 
m 10. veebruar 2012, kl 17.11
Ei, tihti teevad selle otsuse just naised,sest see on nende õigus.
Lastekollektiivides on enamus ema-isaga lapsed ja selle põhjal järeldusi teha? Mitu protsenti ema-isaga kasvanud lastest on madalama enesehinnanguga?
Mäletan oma lapse lasteaiast peret, kus ema töötas kassapidajana(12 tunnised vahetused) ja kui oli tööl, oli kasvatajatel mure, kas nad peavad ta lapse õhtul endaga koju võtma või suudab lp.isa tulla järgi väikeses joobes ja taarumata. Kohati on emadel targem siiski isad väljavisata...
 
targem? 11. veebruar 2012, kl 20.03
m
....Kohati on emadel targem siiski isad väljavisata...

Targem oleks enne lapsetegemist endale selgeks teha, kellaga tegemist. Siis poleks tarvis kedagi välja visata. Kellele seda tagantjärele tarkust tarvis on?
 
m 12. veebruar 2012, kl 09.34
Kõik ei ole selgeltnägijad,tema oli mehega 2a abielus,sündis esimene laps ja teine sündis 3a pärast.Väiksem põnn oli 2a kui mehel tekkis alkohooli sõltuvus,enne seda oli elu ilus.Naine üritas võidelda 6a probleemiga ja siis andis alla,kahju küll aga kõik ei suuda alkohooli käest ennast vabaks tõmmata...Hakkas üksikvanemaks.
 
%%% 13. veebruar 2012, kl 11.40
Kas tõesti
10. veebruar 2012, kl 12.59

soovite,et meid eestlasi oleks veel nii umbes 40% vähem.

Ei, sooviksin, et üles kasvaks põlvkond terve psüühikaga terves peres kasvanud lapsi. Kahjuks on valdav enamus noori käitumishälvikuid poolikutest peredest ja tunnevad end seetõttu alaväärsetena.
Süüdlasi peaks otsima meeste hulgast, kes oma järglaste eest ei hoolitse? Ei, süüdlasi peaks otsima naiste hulgast, kes selliste süüdimatute meestega lapse teevad.
 
ugr 13. veebruar 2012, kl 12.05
Süü on nii meestes kui naistes ja üldises ühiskonna väärarengus.
 
Üksikutele ,praegu veel suhtes. 13. veebruar 2012, kl 14.37
Halb on lugeda sellist võhiku arvamust 11.40.Ka Sõõrumaa endised naised on mõned üksikemad,tegid nad miskit valesti?
Just heal järjel olevad mehed jätavad pere lihtsamalt maha.Süüdimatud aga söövad ja joovad rahumeeli oma naiste ja laste rahasid.
Keegi ei tea millal kallis kaasa sääred teeb,olgu ta või peaminister.
 
ka üksikema 13. veebruar 2012, kl 15.24
issand jumal küll!Tule taevas appi! Kallid õelusekotid kas teil endal ei ole piinlik? Ma olen ka üksikema ja omal valikul.Ei kahetse seda otsust ,et ära läksin selle inimese juurest.Ja suhtes olime aastaid enne kui lapse saime aga raseduse ajal sai selgeks ,et isaks see inimene ei sobi.Oma tõelist palet hakkaski ta näitama just raseduse ajal.Kuigi soov last saada oli rohkem tema poolne.Mis ma siis oleks pidanud tegema? Selle mehe juurde jääma kes poole raseduse pealt mõtleb ümber ,et tema ikka ei ole valmis? Kohe kindlasti mite:D
 
mina 17. veebruar 2012, kl 02.23
Siin on nii palju õelutsejaid, et paha hakkab. Selline tunne jääb kohati et üksikemad oleks just kui koletised.
olen 2 lapsega üksikema. ei otsi ma kuskil toetust ega ka sotsiaalabi, ei nõua alimente jne. saame lastega idealselt hakkama...ei ütleks küll et meil millesti puudust oleks. ja need emad kes saavadki kuskil toetust ju nad siis on selle ära teeninud ja vajavad seda.
 
veel valusam 28. veebruar 2012, kl 10.58
Tõeliselt valus on lugeda neid õelaid, vihkavaid ja parastavaid kommentaare üksikemade kohta...Kuidas teatakse kõiki nende mõtteid,plaane, hädasid...Kuidas peetakse juba sissejuhatavalt nende lapsi elult "vaesemateks" ja vähem väärtuslikeks.
Ollakse kahjurõõmsad, kui nad hakkama ei saa ja ollakse vihased kui nad nad hakkama saavad.Halb, kui nad saavad hakkama iseseisvalt ja halb, kui nad saavad hakkama kellegi abiga.
Kas need kommentaarid on kirjutatud naiste poolt, kelle isiklikku elu või lähedast on selline probleem puudutanud?
Seda on muidugi võimatu praegu uskuda, kuid võib olla on kunagi ka kellegi siin arvustaja tütar üksikema või kellegi minija või väimees üksikema laps. Kas siis on teie mõtted sama õelad?
P.S.Meie pere kaks parimat sõpra on üksikemad ja ei ole mul hirmu ega kahtlust oma meest neile appi saata ka üksinda.Ja seda juba 17 aastat.
 
to:veel valusam 28. veebruar 2012, kl 21.12
Sina ja su sõbrannad on eelmisest sajandist. Siis jah oli mees paha alkohoolik- Nipernaadi kes minema kõndis, kaabut kergitas ja lapsed naisele jättis.
Vaata praegu ringi ja mõtle natuke. See on nagu epideemia puhang mis praeguseid naisi tabanud. Emapalk, kapitalistlik ühiskond, töötus sigitab vallaslapsi nagu seeni vihma ajal. Kas seda saab normaalseks nimetada? Kas ikka peab neile naistele kaasa tundma, tolereerima sellist käitumist?
 
veel valusam to eelmine 29. veebruar 2012, kl 00.57
Olen jah eelmisest sajandist, ma arvan, et enamik selle teema sõnavõtjaid on pärit sealt.12 aastane vist oma dogmasid siin ei loobiks-veel.
Halvast joodikust mehest ei ole küll kuskil juttu ega mõtet olnud. Miks peaks? Emapalk paneb sünnitama eelkõige küll hüposotsiaalset naiskontingenti. Töötus soodustab vallas/üksikemadust...? Ehk tõlgid?? Et pole midagi teha, siis teen lapsi või? Eks igaüks ikka mõtlebki oma rikutuse tasemelt.
Tahan lihtsalt öelda, et olge oma vaenulike mõtete ja soovidega üksikemade kohalt ( ja tegelikult ükskõik kelle aadressil)säästvamad.Mõtetel ja soovidel on sageli komme täide minna või bumerangina tagasi pöörduda. Keegi ei valda teise inimese elust absoluutseid tõdesid.
 
ja 29. veebruar 2012, kl 08.32
Ja tegelikult mitte last üksikult kasvatavad "kõiketeadjad" võiks lugeda, mis toimub rubriigis perekond. Kõvad mudelid, millest juhinduda- mees oma armukesega, naine enda omaga ja lapsed jumal teab kellega, ega sõrmus sõrmes siis anna lapsele turvalist kodu. Mürgised sõnavõtjad lihtsalt elavad siin välja oma õnnetut elu.
 
põmmpead 29. veebruar 2012, kl 09.29
Bumerangina tuleb tagasi see et vallasemade lapsed ei oska samamoodi perekonda hoida ja saavad omakorda vallaslapsi. Nõiaring.
 
aitan mõista 29. veebruar 2012, kl 09.29
teemaalgatajale:
nüüd peaks asi selge olema. Üksikemad ei ole milleski süüdi - nemad ei tunnista, et midagi valesti tegid. Süüdi on raske lapsepõlv, rauast mänguasjad ja valitsuse vead. Ja loomulikult kaasinimesed - eriti need mehed, kellega nad juhusuhetes lapse tegid ja kes neist nüüd kuuldagi ei taha.
Ja seni, kuni nad aru ei saa, milles viga, ei ole olukorra paranemist loota ja vallaslapsi sigib aina juurde. Ning aina rohkem hädaldatakse, et ei jätku raha nende kasvatamiseks ja riik peaks aitama lastele isasid leida, kes lapsi ülal peaksid sel ajal, kui emme järjekordset juhumeest jahib.
 
aitan ka 29. veebruar 2012, kl 09.55
Üksikemad on väga tugevad, eranditeta. Tuleb (abielu)mees peale tööd kodu poole ja ta lihtsalt lohistatakse endaga kaasa ja vägistatakse. Tulemuseks siis laps.

Mehed see nõrgem sugupool, ei suuda nemad enda eest seista ega ennast kaitsta.

Nii, nüüd peaks asi siis tõesti selge olema.
 
viimasele 29. veebruar 2012, kl 13.06
Oled valesti aru saanud. Tulevane vallasema on potensiaalse isakandidaadiga nõrk habras naisolevus kes beebipllidest toitub või on suisa sigimatu. Tee vaid püksiauk lahti ja asu tööle. Milline mees võimalust kasutamata jätaks, seda nagu nad on ja poris püherdajad.
 
* 29. veebruar 2012, kl 13.07
 
to viimasele 29. veebruar 2012, kl 15.06
Esiteks: beebipillidest toituja või suisa sigimatu- ei saa lapsi, seega ei saa ta ka olla vallasema.

Teiseks: sead elasid vanasti laudas- sul on väga palju elus veel õppida, alusta elementaarsest ja tee endale selgeks, et mees on inimene.

Kolmandaks: poris püherdajad- koduseid murumänge pole sul siin mõtet arutada, tee endale oma sellekohane teema.

Õelus, mis ajab üle ääre, tuleb ju kuskil endast välja saada, muidu ju plahvataksid. Söö parem nüüd peotäis palderjanitablette ära ja rahune maha.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!