Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Uus mees
 
muff 15. juuni 2012, kl 06.10
Kuidas öelda lapsele (9a)võimalikult valutult, et olen leidnud endale uue mehe, kellega tahaks koos edasi minna?
 
tule jumal appi! 15. juuni 2012, kl 10.06
Seda ei olegi võimalik valutult öelda! Laps ei soovi ühtegi võõrast oma perre. Mitte kunagi!!!! Isegi siis mitte, kui sa teda veenad ja vaimselt tümaks teed ja ta sulle vastu vaielda ei taha/ei julge. Lapse turvaline maailm variseb kokku. Kahjuks korduvalt tõestatud juba enne sind!
Ehk ikka kannataksid oma "eluga edasi minekuga" seni, kuni laps on suuremaks kasvanud ja kodust välja läinud! Praegu on sinu "oma elu" elu koos lapsega!
 
d 15. juuni 2012, kl 10.17
kas te siis koos kolmekesi polegi midagi vahvat ette võtnud? et näha kas uus mees üldse klapib lastega?siis oleks küll seda viimane aeg teha...
 
g 16. juuni 2012, kl 11.48
esialgu võiks ju neid vähehaaval tutvustada. teha midagi koos, käia kuskil. ei maksa sellega kiirustada. ja last fakti ette panna - et nii on.
kaua olete tundnud? kuidas tead, et tahate edaspidi koos olla?
 
tule jumalale appi 16. juuni 2012, kl 15.20
Väga lolli juttu ajad...kui see laps üks kord täiskasvanuks saab, küsib ta vanemalt, et miks sa pole oma elu täinud elada!
 
tototo 16. juuni 2012, kl 15.34
eks kõik oleneb ju taustast ja minevikust. kui kaua olete lapse isast lahus elanud, kuidas laps lahutusest üle sai, kas oled juba varem ka oma uusi mehi tutvustanud/kellegagi koos elanud, kui kindel on uus suhe jne jne.

on ju ka selliseid naisi, kes iga aasta leiavad endale elu armastuse, kellega plaanivad elu lõpuni koos olla. ja laps jääb siis selle vahele.
 
optimist 16. juuni 2012, kl 17.06
Aga sa pane laps lastekodusse, ütle talle, et sa ikkagi ei sobi emarolli, sulle on võõrad mehed tähtsamad, luba talle, et korra kuus käid vaatamas teda, ja siis võid iga nädal uue mehega koju tulla. Sa ju sellest ikka saad aru, et mitte ükski mees ei hakka iialgi sinu ex-mehe last armastama!
 
tule jumal appi! 17. juuni 2012, kl 10.29
tule jumalale appi 16. juuni 2012, kl 15.20
Väga lolli juttu ajad...kui see laps üks kord täiskasvanuks saab, küsib ta vanemalt, et miks sa pole oma elu täinud elada!

Jälle üks tüüpiline tibi, kes arvab, et elu lapsega ei olegi ema oma elu. Kas ainus "oma elu" on uus mees? No ei saa tibinad aru, et lapse sünnitamisega võetakse vastutus laps turvalises keskkonnas üles kasvatada. Kodu koos võõra mehega (kes tavaliselt ei jää viimaseks) ei ole enam lapsele turvaline. Ja kui tehti mehe osas vale valik, siis - kahju küll- nüüd tuleb laps üles kasvatada üksi ja see "oma elu" lükata tulevikku. No miks tehakse lapsi, kui mehed on veel tähtsamad?

Optimistile tõeliselt 10 punkti. Ikka täiearulisi liigub ka siin.
 
to:tule jumal appi 17. juuni 2012, kl 12.05
Ole realist. Sort üksikemasid teevad oma lapsed valmis nagu märtsikassid, solgutavaid neid siis mööda ilma ringi ja hõõruvad ennast iga isase külge. Siin teemaalgataja on leidnud pikaajalise paastu järgi inimese, kelle koju viia, mis selles halba on.
 
ohoo! 17. juuni 2012, kl 12.59
Kas laps siis nende uute meestega veel harjunud polegi!?
 
eva 17. juuni 2012, kl 23.43
to:tule jumal appi 17. juuni 2012, kl 12.05
Ole realist. Sort üksikemasid teevad oma lapsed valmis nagu märtsikassid, solgutavaid neid siis mööda ilma ringi ja hõõruvad ennast iga isase külge. Siin teemaalgataja on leidnud pikaajalise paastu järgi inimese, kelle koju viia, mis selles halba on

Kui jõudis nii kaua "paastuda", siis jõuab ehk kuidagi ka lapse täisealiseks saamiseni välja venitada. Kumb siis emale tähtsam on: kas lapse heaolu või enda "paastu" lõpetamine? Ja kui tõesti häda nii suur,et enam ei kannata, siis rahuldagu oma himu väljaspool kodu ja jätku lapsele ta õnnelik ja rahulik lapsepõlv ning turvaline kodu. See, et emme endale järjekordse mehe välja valis, ei tähenda, et see mees ka lapsele armas ja omane oleks või selleks ka saaks. Aga võõras ja ebasümpaatne mees oma kodus ... no pange end lapse olukorda!
 
kle eva 21. juuni 2012, kl 21.50
vähem mürki pliiiiiiz:P
mõnes mõttes on sul õigus...kodu peaks jääma lapsele koduks, ei pea ju kohe koos elama hakkama. Mine sa tea, võib-olla sobivad mees ja laps omavahel ja kõik on kena. Aga kui ei sobi, siis jääb lapsele vähemalt kodu, kus pole inimest, kellega ta ei sobi. Naine võib mehega kohtuda väljaspool kodu.
Hundid söönud, lambad terved:)
Ja eva, kõik üksikemad ei ole meestenäljas emased. Ära üldista, mul on mitu sõbrannat-tuttavat, kes ei kavatsegi vabadust käest anda ja elavad rõõmsalt lapsele-lastele. Mina jällegi ei saa aru, kuidas saab elada kaaslaseta, sest ei kujuta ette oma elu ilma oma meheta. Nii et, inimesi on igasuguseid, tegusid on igasuguse põhjusega ja tegude tagajärgi on erinevaid. Pole vaja mütsiga vehkida.
 
to kle eva 22. juuni 2012, kl 09.55
Ainult lapsele elamine on ka haige, teeb lapsest varakult egoistliku despoodi, kes harjunud et laps ainult ema päralt. Ja pärast kui oma ellu astub ei oska ema enam enda omaga midagi peale hakata. Võõrad mehed elamises pole samuti hea.
Nii et kõige õigem on ikka laps oma abikaasaga teha ja siis ühise perena ta üles kasvatada. Ja meest tuleb valida et pärast poleks ohkimist.
 
* 22. juuni 2012, kl 09.55
ema ainult lapse päralt
 
to to kle eva 22. juuni 2012, kl 19.44
mis siis leskedest saab? panevad urni ööseks padjale või? hommikul joob urniga kohvi ja õhtusöögi ajal räägivad päevastest rõõmudest, muredest ja tuleviku plaanidest? laps näitab kevadel urnile tunnistust ja küsib klassiga reisule minemiseks raha?
teate, mis-ma ei salli targutajaid!!!!
 
juula 22. juuni 2012, kl 21.12
tule jumal appi ja optimist olete vist väga kibesutmnud inimesed, kelle arvates ei tohiks naine, kellel on laps enam meeste poole vaadata. ja mis loll jutt on see - et uus mees ei hakka naise last armastama? puhta lollikari siin.
Tasapisi - kohtutde alguses kodust väljas. nii suure lapsega saab kõik ka läbi arutada
 
tädi 03. juuli 2012, kl 03.17
lennutage väljapool kodu leitud meestega aga laste hing jätke puutumata ega see mees ei jää ju su juurde igaveseks, vaid litutab ja paneb jälle ajama,sinu lapse hing aga lõhki ja teised lapsed hakkavad su last narrima,et näe ema on sul lipakas. kasvata laps suureks ja tõmba siis nii,et keel vestil.
 
HM 03. juuli 2012, kl 09.08
ise enesest tore, et nii vana inimene nagu tädi aruvtit tuhnneb. sellsit jama ajavad suust väjla tõesti vaid 70.a. igandid
 
HM le 03. juuli 2012, kl 14.03
olen tädi jutuga nõus.. ei ole neid tütarlapsi, alaelaisi lapsi,vaja vanameestele oma kodus ette sööta.
kui mees on asjalik, organiseerib kohtumised mujal.. naisel ja laste emal pole mingit garantiid, kui mitu on tema elamisest ja lastest üle käib kuni mõni kauemaks pidama jääb.. tavaliselt ei jäägi.
 
ülihaige 03. juuli 2012, kl 21.47
ülihaiged inimesed kommivad siin. arusaamatu, miks teemaalgataja üldse siis kirjutas. kibestunud idiootide klubi.
 
üks klubiline 03. juuli 2012, kl 22.22
sa ülihaige tee kommuun lastega naistest, et laped kasvatatakse ühiselt ja graafiku kohaselt käiakse mujal litutamas.
 
tädile 04. juuli 2012, kl 09.21
Neid üksikemade lapsi narritakse nagunii, ega selleks ei pea ema ringi litutama. Nagunii arvatakse et litutas kui juba laps isata on.
 
loen ja ei imesta 04. juuli 2012, kl 14.54
Järjekordne vastus küsimustele: miks üksikemadest lugu ei peeta ja nende üle irvitatakse.
 
to:muff 13. juuli 2012, kl 11.40
räägi lapsega! olen ise üksikema pea 4 aastat, minu laps sama vana, lapse suhted oma isaga väga head, kõik ongi nagu tegelikult hästi, samas mina tahaks ka enda kõrvale meest. alguses kui lahku kolisime, oli laps katekooriliselt vastu, et meie koju üldse mingi mees võiks tulla(kuigi tol ajal ei olnud see isegi toreetiliselt võimalik)ta lihtsalt avaldas oma arvamust. nüüd kui nii lapse kui minu elu on paika loksunud, on ka laps oma arvamused muutnud(seda vabatahtlikult ja ise).Nüüd oleks tal siiralt hea meel kui minu kõrval keegi oleks, sest minu õnn on tema jaoks oluline. laps on minu jaoks kõige tähtsam ja mees kellega ma ehk oma elu jagama hakkan peab kindlasti sobima ka minu lapsega.olen nüüd kohanud üht meest kes teoreetiliselt võiks meiega sobida.rääkisin sellest võimalikust teooriast ka lapsega. ma tundsin tema vastuses väikest hirmu teadmatuse ees..ta püüdis seda küll varjata aga see oli olemas. vastus oli siiski kindel jaa, tema omalt poolt oleks valmis tegema endast sõltuva, et asi toimiks.

Ei ole need üksikemad nii meeleheitel ja kindlasti ei ole nad saamatud:) samuti ei naerda üksikvanema lapse üle. püüavad naerda ehk sellise pere lapsed kelle vanemateks on osad siinsed kommijad. väga palju sõltub ikka sellest kui palju on lastele antud enesekindlust ja õigeid väärtushinnanguid.
 
Amanda 13. juuli 2012, kl 12.50
Ma loen neid kommentaare ja suu jääb lahti inimeste kitsarinnalisusest!!! Teemaalgataja ei tundu olevat lehtsaba moodi, nagu siin osad üritavad näidata, vaid arvestab väga oma lapsega. Ma olen ka kasvanud ilma isata (ema lahutas, kui olin 6 kuune), uut meest ta endale enam ei tahtnud. Mina oleks siiski soovinud, et tal oleks keegi kõrval olnud, kellega oma muresi ja rõõme jagada. Samuti oleksime vennaga soovinud isaeeskuju, sest oma lihase isaga ei suhelnud. Ausalt ka, see loll jutt, et mees ei armasta võõra lapsi... minge kuu peale! Enda tuttav venelanna kasvas eestlasest kasuisaga, kes hoidis teda ja õde nagu oma lapsi.... Kui mees armastab naist, siis armastab ka naise lapsi! Vot nii! Ja kui on asjad vastupidi, siis selline mees ei väärigi tähelepanu.
 
tere tulemast lasteaed:) 13. juuli 2012, kl 20.40
see naistekas on ikka jummala õige koht kus sitta seinale loopida.....ajukääbikud koos.
Sa teemaalgataja mõtle ka enne, kui siit nõu küsima hakkad...irwwww
 
õpetaja 14. juuli 2012, kl 18.06
keegi siin väitis kaljukindlalt, et üksikemade lapsi narritakse teiste laste poolt. Kelle teiste? Tänapäeval, kui pea pooled klassi õpilastest on nii või teisiti poolikutest kodudest, ei narri neid keegi ja mitte keegi ei tekita sellel pinnal küsimustki.

Sellest ajast, kui Luts Kevade kirjutas ja seal köstri sohipoega narriti, on ikka väga palju vett merre voolanud ja normaalsete inimeste arusaamad on muutunud. Igasugused tädid võiks sellest juba hakata aru saama ja mitte naeruvääristada end kitsarinnalisuse ja üksikemade vihkamisega.

Pole ju mõtet ronida foorumisse, mis korralikku õnnelikult abielus olevat tädi ei puuduta. Aga miks õnnelik inimene nii tige on, sellest ma küll aru ei saa. Väidetavalt pidada vihkamine soodustama vähirakkude arengut. Nii et ettevaatust, tädid.
 
mis loll jutt 16. juuli 2012, kl 16.28
on jah haiged inimesed siin kommenteerimas. aga elage siis oma tibuemme elu ja tampige ennast maha nii palju kui saate.

mina olen oma ema valiku üle õnnelik, ema leidis uue mehe, kui mina olin 7 aastane, kuna see mees mulle väga meeldis, siis ei tekkinud küsimust ka, et kas võiksime koos pere olla. siiamaani väga hindan ja austan oma kasuisa, fantastiline tore inimene.

aga teie susisege siin edasi, vaesed ja hingelt haiged inimesed. kahju teist kohe.
 
to 16.28 16. juuli 2012, kl 17.02
SINULE muidugi see mees meeldis, aga sellele mehele kindlasti ei meeldinud, et naisel, kellega ta voodit jagab, on mingi teise mehega laps. Ju siis polnud lastetut naist parajasti silmapiiril, et ta sinu ema otsa pidama jäi, või oli su emal suur korter/maja, mis iganes põhjus, aga SINU üle see mees kindlasti "õnnelik" ei olnud.
 
to to 16.28 16. juuli 2012, kl 18.34
Sina oled ikka väga haiget saanud inimene. Kas sa ravile ei tahaks minna?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!