Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
laps spermadoonoriga
 
Triinu 26. juuni 2012, kl 15.18
Tere

olen 30aastane ja mul pole õnnestunud ühtki tõsist suhet luua. Vaadates oma seniseid kogemusi, ei usu ka, et ma kunagi seda õiget kohtan, kurb aga tõsi:(

Kas kellelgi on siin kogemust vallalisena, ilma kaaslaseta kunstliku viljastamisega? Tean, et kui on meditsiinilised probleemid, siis vist haigekassa maksab, aga pole õnnestunud leida infot, et kas ja kui palju see maksab, kui ma lihtsalt olen suhete alal nii luuser, et ei suuda meest leida, aga lapsi ikka tahaks...

Päris nö üheöösuhet ka ei hakka lapsesaamiseks otsima, sealt võib muudki ebameeldivat kaasa saada...

tegelikult on sellise otsuse vastuvõtmine päris raske. Endale tunnistamine, et ilmselt minu jaoks ei ole seda õiget olemas:(
 
J. 26. juuni 2012, kl 15.55
Miks sa arvad, et asi on nii lootusetu?
Võib olla pole sul lihtsalt meestega õnne olnud?
Või arvad, et kõik on sinus endas kinni?
Kui nii, siis proovi analüüsida, et miks kõik on nii läinud nagu on.Ja mida võiks endas (ja oma suhtes) muuta.
 
Agnes 26. juuni 2012, kl 16.06
Miks mitte üheöösuhe? Vähemalt pole protseduur valus...võibolla isegi hakkab sex meeldima :))
Kallis protseduur!
 
Lauri, 23a 26. juuni 2012, kl 17.16
Inimesed võiksid siiski neiut aidata ja anda juhiseid, kust vastavat abi leida.

Triinu küsimused.
1. Kas riik toetab üksikut naist lapse saamisel kunstlikult?
2. Kui ei kui suur on selle protseduuri maksumus?

Vastused:
Seadused: https://www.riigiteataja.ee/akt/261097?leiaKehtiv

§ 21. Vallalise naise kunstlik viljastamine konkreetse mehe seemnerakkudega
§ 22. Vallalise naise kunstlik viljastamine doonori seemnerakkudega

Uuri edasi ise ja googelda
 
aitan ka 26. juuni 2012, kl 17.45
Kõik naised ei peagi lapsi saama. Kui sa ei suuda endale meest leida või ei oska teda kinni hoida, oled ehk emana ka läbikukkumisele määratud? Loodus sätib need asjad paika, inimene ei pea punnitama üheöö suhte või sermapanga abiga. Su laps sulle aitäh ei ütle ühel ega teisel juhul.
 
Triinu 26. juuni 2012, kl 20.36
oh, miks siin delfis on küll nii, et küsimustele vastamise asemel hakatakse hoopis mingeid muid soovitusi andma. Kas tõesti on raske kirjutamata jätte, kui ei tea vastust?

ps guugeldanud olen küll ja küll, selletõttu ka küsin siit, et äkki keegi teab.
 
Triinule 26. juuni 2012, kl 23.10
Kui sa juba delfi foorumi peale ohkima hakkad, kuidas siis last kasvatada kavatsed. Usu et neid ütlemisi tuleb sul kordades rohkem taluda.
 
keegi äkki teabki 27. juuni 2012, kl 05.18
Kasva veel...Laps ei ole sul nukk, vaid elus inimene, kellest tuleb suur ja tugev mees või naine kasvatada. Aga et rasedaks jääda, selleks peab sul olema tugev haridus, kindel hea palgaga töökoht ja oma elamine, soovitavalt mitte laenurahade eest. Sul peab olema majanduslik mõtlemine, juhul kui üksi last hakkad kasvatama, siis peaksid sul olema teadmised, kuidas sa seda teed...lapsele tuleb tagada vääriline lapsepõlv ja tore kooliiga. Edu siis! Aga enne kasva suureks!
 
Viimasele 28. juuni 2012, kl 23.03
No kuule!! Kes siis on nii ideaalsete elutingimustega, nagu siin kirjutad?? Et kohe pangalaenu ei tohi olla. Tule ikka maa peale!!
Ja tõesti, kui inimene on otstanud, mida te näägutate?? Teiset küljest, paljud lapsed kasvavad ilma isata, ühel päeval. Triinu on algusest peale oma lapsele täisväärtuslik pere. Ega laisk ,lohe, õiendav isa peres ka igakord midagi anna.
 
jane 29. juuni 2012, kl 11.20
mis üheöösuhtel häda on? esiteks on ju nii odavam, teiseks saad pärast elatist nõuda.
miks sa ise tahad maksta, kui selle eest sulle makstakse?
 
saastad 29. juuni 2012, kl 11.41
Steriliseerima peaks sellised emased mitte takka kiitma. Mis täisväärtuslikust perest siin saab juttu olla kui pole isa. See kiun laisast ja lohest ei vii kuhugi. Tuleb ringi vaadata ja parem valida kui joodik, laisk ja loll mees.
 
Maria 29. juuni 2012, kl 12.07
Triinu, edu sulle! Ma ise võtsin peaaegu sama otsuse vastu. Nüüd mul on pisike kaunitar olemas.

Inimesed,te olete nii õelad. Pere ei ole see, kus on ema+isa+laps; pere on see kus on planeeritud laps ning teda armastavad. See ei loe mitu vanemad lapsel on.

Usun, et Triinu võib hea emana olla ning suudab anda lapsele kõike mida tal vaja on.
 
to:Maria 29. juuni 2012, kl 12.54
Su jutul oli iva sees, ainult lause jäi lõpetamata. Teen seda sinu eest
Pere ei ole see, kus on ema+isa+laps; pere on see kus on planeeritud laps ning teda armastavad v a n e m a d.
 
jeerum 30. juuni 2012, kl 00.29
Miks peab naine loobuma üldse lastest ka, kui meest pole?
Mina kasvatan last üksi, ex pidas paremaks järsku hoopis alkot armastama hakata meie asemel. See ei tähenda et lapsel on miskit saamata w puudu, kui on ükd vanem. Ma olen ka isata kasvanud, mingiks friigiks küll ei pea end.
Ja igatahes on lapsele etem rääkida et emme tahtis sind nii väga, et otsustas su ilma isata saada(spermapangast), kui see et tibuke su isa on joobar w luuser.
 
ah 30. juuni 2012, kl 18.18
Eks see teeb sama välja, on laps doonorist või juhusuhtest sündinud. Isa lapsel ei ole ja ema pole olnud niipalju naine et teda lapse emaks ja abikaasaks tahetakse.
 
Triinule 30. juuni 2012, kl 21.30
ära tee delfi sitaloopijatest välja, ise ka aeg-ajalt eksin siia, aga veendun taas, et mõistlikku vastust leiab siit harva
aga kui lapsesaamisesoov suur, siis võiks ju ikkagi reaalset meest kasutada, enne tuleks muidugi kodutöö ära teha ja korralikult valida
enamus lapsi kasvab ilma isata, see et abiellud ja perekonna lood, ei garanteeri küll midagi, lõpuks ilmub pildile ikka mõni "niipalju naine", kes leiab, et tema on õige inimene su perekonda lõhkuma.
 
kordamine 06. juuli 2012, kl 09.29
Selliselt last planeeriv ema on tõeline imbetsill ja isakandidaadi õnnestumine on vene rulett.
Ja sellise linnu laps ei tahaks ka olla. ''Ema'' ei tea ''isast'' rohkem kui mõned pinnapealsed vestlused mehe suguvõsa ja geneetiliste haiguste teemadel. Mees salgab oma skisofreenikust ema ja maniakaal-depressiivse isa maha kui kebensit saada loodab. Enda harvaesinevad langetõvehood koos suhkruhaigusega jätab ka märkimata. Kes selliseid asju ikka võõrale rääkima läheb, need suguvõsa haigused kooruvad aastate või kuudega välja.
Kui selle emaga peaks midagi juhtuma, ei võta isa teda iial endale. Põlgab naist ja ühes temaga jääb igavesti vastumeelseks ka laps. Enne annab lastekodusse kui endale elamisse võtab.
Kui laps suureks saab ja tõe teada oma ''perekonnaloost'' peaks ta emale näkku sülitama.
 
no 26. juuli 2012, kl 13.43
saa need lapsed omale kuidas tahad, see sinu valik, kuid troppi meest pole küll kellelegi vaja
 
noja 26. juuli 2012, kl 14.43
Tropi mehega troppe lapsi on vaja? Ei hakkaks lapsi tegema kui mees ei tahaks neid samavõrd kui isegi. Ahjaa, vabandust- meest ei ole. Siis pole ka last vaja!
 
Amanda 26. juuli 2012, kl 15.29
Head kommentaarid siin ikka! Soovitatakse üheöösuhet jne. Appi appi! Spermapank on ikka 100% kindalm, kui mingilt suvaliselt Jürilt laps saada ja suguhaigusi äkki ka ravida pärast.
 
teadja 28. juuli 2012, kl 20.45
spermadoonoriga on väga suur oht saada mingi geneetilise haigusega laps
kannata nüüd ja oota: kui tekivad mõne mehega tunded, siis tuleb ka laps õnnelik
tunneteta lapse sigitamine on rõve ja sul on siis lapsega paratamatult külmad suhted
 
teadjale 28. juuli 2012, kl 21.07
Ka tunnete tekkimisest üksi on vähe- laps vajab perekonda, mitte spermadoonorit ega tunnetest pakil juhusuhet.
 
feminist 30. juuli 2012, kl 00.41
...ema pole olnud niipalju naine et teda lapse emaks ja abikaasaks tahetakse...
Meestel on ikka hea arvamus endast. Neil isegi ei löö pähe, et lihtsalt pole mehi, kes latist ülespoole jääks.
Teemaalgatajale. Mul on paar tuttavat naist, kes on teadlikult endale lapsed teinud. Lapsed ja emad on rahul. Üks kasutas spermadoonorit, teine käis reisil ja vaatas ilusa poisi välja. :) Ära tee ilkujatest väja, kui sul on lapsesoov, siis tee see ära nüüd. 40selt on juba jamam. Päikest sulle!
 
manduv ühiskond 30. juuli 2012, kl 00.57
Kas lapsed on juba 18 aastased, et on oma tõsiseltvõetava arvamuse isata kasvamise suhtes avaldanud?
 
mina 30. juuli 2012, kl 11.45
Triinu vastan sinu küsimustele nii palju kui oskan. Pöördu oma küsimustega viljatus kliinik Nova Vita poole asub Tammsaare teel seal uues ärikeskuses. Seal on 2 väga head omaala spetsialisti, ükskõik kumma juurde sattud. Kui sa oled terve naine ja ainult suhte probleemid. siis ei tehta sulle seda kallist protseduuri on ka lihtsam varjant IUI. See ei ole kallis. Kindlasti sa ei pea jääma lasteta.
Edu sulle
 
oota õiget aega 30. juuli 2012, kl 12.37
Milleks last esotada, kui pole võimeline sobivat abikaasat leidma ja jäetakse laps ilma isast ning terviklikust perest?

Naiselikul egoismil pole piire.
 
Mees 31. juuli 2012, kl 11.22
Olen isata kasvanud. Tegelikult ei soovi sellist saatust kellelegi. Väga paljud asjad elus tuleb ise õppida, läbi valude ja vaevade, mis isa abi korral oleks palju lihtsam. Kuidas mingis olukorras käituda, mis valikuid teha, kasvõi lihtlabaseid oskusi, nagu autojuhtimine, omandaks kergemini. Materiaalsest heaolust rääkimata.
Arvan, et see mõjutab mind elu lõpuni, arvan, et normaalses peres kasvanuna oleksin palju parem inimene; oleksin elus paremini hakkama saanud, ehk oleks mõni asi lihtsamalt kätte tulnud.

Lausa marru ajab selline suhtumine - teen endale lapse, et mul poleks igav, et ta mind vanaduses toetaks; kuigi olen kehva iseloomiga ja üldse poolik inimene, ei suuda enesele partnerit leida. Mida laps võiks sinusugusest vanemast arvata, ei tule sihukesel emasel pähegi.
(endal küll vanemad lahutasid)

Noh, mida selle peale kostate, "lapseprojekti" omanikud ja planeerijad?
 
Mees 31. juuli 2012, kl 11.27
Kui juba jahumiseks läks, siis ennetavalt
- ah et olen nii hea vanem, et meest pole vaja? Sa ei tea midagi. Sittagi sa oleksid.
- parem meheta, kui joodik mees? Miks peaks joodiku meheks võtma. Üht halba ei ole vaja vabandada teisega.
- lapsi on vaja, öeldagu mis tahes? Jama. Inimesi on maailmas niigi liiga palju ja miks neid vaimselt vigaseid ja poolikuid inimesi juurde toota.
 
niisama 07. august 2012, kl 22.45
Mees Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Olen isata kasvanud. Tegelikult ei soovi sellist s
> aatust kellelegi. Väga paljud asjad elus tuleb ise
> õppida, läbi valude ja vaevade, mis isa abi korra
> l oleks palju lihtsam. Kuidas mingis olukorras käi
> tuda, mis valikuid teha, kasvõi lihtlabaseid oskus
> i, nagu autojuhtimine, omandaks kergemini. Materia
> alsest heaolust rääkimata.
> Arvan, et see mõjuta
> b mind elu lõpuni, arvan, et normaalses peres kasv
> anuna oleksin palju parem inimene; oleksin elus pa
> remini hakkama saanud, ehk oleks mõni asi lihtsama
> lt kätte tulnud.
>
> Lausa marru ajab selline s
> uhtumine - teen endale lapse, et mul poleks igav,
> et ta mind vanaduses toetaks; kuigi olen kehva ise
> loomiga ja üldse poolik inimene, ei suuda enesele
> partnerit leida. Mida laps võiks sinusugusest vane
> mast arvata, ei tule sihukesel emasel pähegi.
> (
> endal küll vanemad lahutasid)
>
> Noh, mida sel
> le peale kostate, "lapseprojekti" omanikud ja plan
> eerijad?

Õige jutt. Lapse jaoks on ülioluline teada kust ta pärineb, kes on tema ema ja isa. Jättes lapse ilma isast, jääb pool tema elust alati puudu. Kõige õilsam oleks kui inimene, kes ei suuda kuidagi peret luua, loobuks teadlikult lastest. Minu silmis oleks selline inimene tõeline kangelane, sest just niiviisi mõtleks ta oma "laste" heaolule.
 
Tõnu 08. august 2012, kl 10.55
Kui ei oska suhet luua ega hoida, siis pole ka last vaja saada!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!