Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
laps spermadoonoriga
 
arvan 09. august 2012, kl 01.13
Spermapank on ikka parem ,saab vabalt valida seda ,mitu kõrgharidust ,professoritiitlit on kandidaadil ,millised on füüsilised näitajad ,esivanemad kontrollitud gen. haiguste suhtes ,valida silma ja juuksevärvi järgi jne.Võimalus ,et laps tuleb ka elus edasijõudev ,haritud ja head töökohta omav on suurem ,kui mingi x suvalise jorsiga nurga tagant.
 
jah 09. august 2012, kl 09.11
Kui on valida kahe halva vahel- paarikuine juhusuhe või kontrollitud spermadoonor, siis viimane.
Aga milleks ennast ja oma tulevast last eos õnnetuks muuta, jätke see laps parem tegemata.
 
kõik 10. august 2012, kl 19.07
need kes siin seletavad, et spermadoonorlus on halb variant, ei peaks ise üldse mingeid lapsi omama ega saama, nii mehed, kui naised
 
kats 10. august 2012, kl 21.02
Vapustavad kommentaarid enamuses. Siin ilmselt mingi kari isaseid kommenteerib, kes ise halva tausta tõttu doonoriks ei sobi vm :)
 
2 lapse ema 11. august 2012, kl 19.15
Te olete tõeliselt vastikud kommenteerijad!

Elus kõik muutub ning vabandage, aga ega üle 30 normaalset VABA meest ei olegi võimalik leida! Mida peab üks naine, kes soovib lapsi, teie meelest tegema?

Väga vähe on mehi Eestis, kes oleksid Mees Suure Algustähega. Naised on need, kes kasvatavad lapsed üles tublideks inimesteks. Loobuvad enda vajadustest ning on TUGEVAD.

Toetan teemaalgataja initsiatiivi -olles ise tugev, suudad ka lapsest tugeva inimese kasvatada!

Pigem tõesti spermapank kui kaitsmata üheöösuhe.
 
Tõnule 12. august 2012, kl 16.25
Laps õpetab ka meestega ringi käima ja neid mõistma.
Kogemus näitab,et naine peab sageli olema just nagu juhendaja.
Postitajale ytleks,et oleks pidanud varem lapsele mõtlema,oleks ka juba mingi kavaler olemas.
 
2 lapse emale 12. august 2012, kl 19.27
Naine üksi ei kasvata last tugevaks ja vaimselt küpseks täisväärtuslikuks inimeseks. Seda peaksid sa kahe lapse emana ometi teadma?
 
viimasele 12. august 2012, kl 20.24
mees ikka pigem abitööjõud.
kõik nagunii naise õlul.mees aitab vaid mat.kyljega toime tulla,vastutus nagunii naisel,kes vaidleb vastu.
 
ausalt 12. august 2012, kl 20.33
mingit mõttetut meest pole vaja, saage juba need mehed ükskord aru, ei ole neid mehi ka materiaalselt vaja, siin naisteka foorumis on nagunii emased mehed
 
to viimasele 13. august 2012, kl 15.38
Ei elaks ega ei teeks lapsi mehega kes on ainult rahakott. Siiralt kahju on nendest naistest, kellele sellest piisab.
Kes emale puhkust annab kui lapsel hambad tulevad, haigus kallal? Kas suurpuhastust või pereüritust peavad ka üksi tegema? 1000 asja ju kodus, milles mees osaleb, peab osalema ja elementaarne et osaleb. Üksikemadest ei saa üldse aru, aga need naised kelle mees vaid diivanikaunistus ja rahakott on ka kõvasti puusse pannud.
 
Osaleb, 15. august 2012, kl 20.44
kui abitööjõud,neid leidub ikka,kui oma ei sobi.
Kahjuks ei ole mehed nii tähelepanelikud,et imikut või väkelast pikemalt hoida,remondiideed ja ostusoovid tulevad ka naistelt ju.
 
väga haiged kommentaarid 07. oktoober 2012, kl 15.57
... kuule sina isata kasvanud, sul on valik ju mitte elada. Ma oleks emale igavesti tänulik kui ta valiku puhul kas ma saan elada või mitte olla sündinud valiks selle esimese variandi:)
 
üksikvanema poolt 09. oktoober 2012, kl 10.02
üksikvanema elu on täiesti tore, kui laps on samasooline.. st ema j tütar. palju vaba aega lapsega koostegemiseks, jääb ära keerukas küpsetamine ja vaaritamine ja kui seda teha, saab koos teha, elu koos lapsega on palju lihtsam kui koos mehega. Proovitud mõlemad variandid ja iialgi enam ei abielluks.. just nimelt lõputu koduorjamise pärast.
 
till 10. oktoober 2012, kl 18.23
Just nimelt. Eesti mees kipub ise lapse eest olema, keda vaja sussutada ja toputada. Pole vaja mingit loikamit diiavanile, kahekesi lapsega saad kogu oma tähelepanu lapse arendamisele koondada. Eesti isased ei võta lapse kasvatamisest osa, nad on rahakotid. Kui teenid ise hästi, siis pole sul seda lisataskut ju vaja.
 
viimastele 11. oktoober 2012, kl 10.12
Kibestunud ja eluvõõrad inimesed. Lapsele pole vaja rahakotti vaid isa armastust. Tuleb valida mees, kes poleks ainult diivani kaunistus ja kui te sellist ei leia, on viga teis endis ja olete soojätkamiseks kõlbmatud.
 
eelmisele 11. oktoober 2012, kl 10.43
täiendan ja parandan sinu kommentaari selliselt:
"ja kui te sellist ei leia, on viga teis endis ja olete soojätkamiseks kõlbmatud" - pigem on viga siiski nendes naistes ja ka meestes, emades ja isades kes pole osanud oma poega kasvatada, pole olnud ise valivad ja nõudlikud ja mehed on olnud lihtsalt lorud.
 
Türki 16. oktoober 2012, kl 18.00
Soovitan käia Türgis rasestumas. Isaga enam kunagi kokku puutuma ei pea, laps on ilus võõrapärane ja tõmmuke. Saad oma kena lapsukese.

Türgis ei pea heledad naised oma välimuse pärast muretsema, pealetükkivaid tõmmusid on palju kes ei vali üldse. Neile sobib kõik.

Kumm on sealkandis patt.
 
to Türki 27. oktoober 2012, kl 08.42
Khmm, siis võid sa raseduse asemel saada midagi muud "toredat". Pigem ikka pangast see doonor valida.
 
to viimasele 27. oktoober 2012, kl 08.44
Kuna selliseid mehi on vähe, siis järelikult kõigile ei jätku. Ja hüsteerilise otsimise asemel võiks midagi otstarbekamat teha - kasvatada kunstviljastatud last.
 
Liisu 27. oktoober 2012, kl 23.01
Elu mõte on elu edasi anda! Kui sa seda ei tee siis sinu poolt jääb see panus maailma andmata. Ükskõik, mis variandi kasuks valid, tuleb see sinu südamest ja tähendab on õige asi. Inimesed, kes Sind siin hukka mõistavad on lihtsalt halvad. Kahju, et nii ideaalsest perekonnast pärit kaasmaalased siiski nii kibestunult mürki pritsivad. Mina olen ka kasavnud nõ ideaalses perekonnas, kus oli isa-ema-vend ja mina. Ema oli õnnelik, et sai uhkustada oma ideaalse mudeliga väljas pool kodu-tegelikult sai aga isa käest iga nädalavahetus tappa ja isa oli salajoodik. Teised muidugi ei teadnud sellest midagi aga see millisena mina ja mu vend sellest perest välja kasvasime ja kuidas elus hakkama peame saama see on muidugi nüüd meie probleem, eksole... Edu Sulle ja pea püsti, teed õigesti, kui teed seda südamest!
 
Liisule 28. oktoober 2012, kl 21.38
Pole mõtet vastandada halba veel halvemaga. Lapsele on ühtviisi õnnetus kasvada joodiku peres ja sama suur õnnetus kasvada isata.
Elu mõte pole elu edasi anda ükskõik mis hinnaga ja viletsa kvaliteediga. Elu anda et vireleda, alaväärsena tunda ja poolikust perest pärineda? Ei pea ennast halvaks inimeseks kui lastele sellist elu ei soovi.
 
Liisu 29. oktoober 2012, kl 11.12
Eelmisele: Aitäh aga miks Sa eeldad, et üksik vanema laps peaks virelema ja end alaväärsena tundma..? Mis Sa arvad, kui hästi mina ennast lapsepõlves tundsin...perekonnas, mis oli ühiskonnas aktsepteeritud. Ja üleüldsegi, kui ideaalne oled Sa ise või keegi meist siin ilmas, mis asi on ideaalne....??? Kus kohast te võtate arvamuse, et see on ideaalne ja teine on alaväärne...? Kui teed midagi südamest ja heade kavatsustega, siis sa ei saa eksida, see on minu elu õppetud olnud ja tean, et see on ainus asi milles võid siin elus kindel olla. Mingid välja mõeldud mudelid elus edasi minna ei aita!
 
spermapumpadele 31. oktoober 2012, kl 20.43
Kuidas te julgete poolvõõraga last hakata tegema? Ei karda et laps aidsi või süüfilisega sünnib? Lihtne trippergi oleks last kandvale emale ebameeldiv.
Ei hooli te oma lapse tervisest ega isata kasvamisest. Milleks sellistele üldse last vaja on?
 
Hämmastav 02. november 2012, kl 22.14
Hämmastav sopaloopimine siin. Häbi kaasmaallaste pärast, kes teise murele sellised sapised kommentaarid vastu kirjutavad. Jääb vaid üle loota, et elu teile endile neid inetuid soove tagasi ei läkida.

Mitte keegi ei ole selle pärast vähem naine või vähemat väärt, et ta pole omale sobivat partnerit leidnud. Kellel veab lotos, kellel armastuses, eksole...

Teemapüstitajale julgustavaks infoks nii palju, et ehkki protseduur võib olla kulukas, ei ole see teps mitte valulik! Olen ise taolisi protseduure teinud (ehkki meditsiinilistel kaalutlustel, mitte partneri puudumise tõttu). Täpsemaid hindu ei oska sulle paraku keegi siit öelda- ka mina mitte, kes ma IVF läbi olen teinud. Seda saab sulle öelda üksnes arst, kes taolisi protseduure teeb. Soovitan minna konsultatsioonile- võetakse ka vajalikud analüüsid jms, misjärel saad ka hinna teada.

Ps! Ka abielu ei garanteeri lapsele isa. Minu hea sõbranna käitus nagu musternaine- enne haridus, hea töökoht, eluase, siis abielu. Abielu aga purunes juba paari aasta pärast, sest mees lihtsalt leidis TEISE naise. Abielust sündis tollele naisele laps, kes nüüd isata kasvab, kuid lapse ema saab väga hästi majanduslikult ka ise hakkama ja on lapse jaoks musterema- tegeleb temaga, käib teatris, lapsele on võimaldatud huviringe jms.

Samuti võib teemapüstitaja leida toreda meesterahva ka siis, kui tal juba laps olemas on. Saatuse teed on etteaimamatud ja iial ei tea, millal uks kellegi õuele koputab.

Olgem ikka sallivad üksteise suhtes :)
 
vigade parandus 02. november 2012, kl 22.16
Tahtsin öelda, et iial ei tea, millal õnn kellegi uksele koputab :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!