Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
20-selt üksikemaks
 
lapsed isale 24. november 2012, kl 16.46
hea mõte lapsed isale määrata. jääks see sohilaste sünnitamine lõpuks järgi. kui naised teaks et ei saa mehelt alimente vaid peavad seda ise maksma hakkama, õpiks jalgu koos hoidma juhuslike jorsside ees.
 
lapse kodu 25. november 2012, kl 17.57
no siis peaks ju ulmeliselt palju lastekodusid ehitama, sest kuhu jorss lapse paneb?
 
hea idee 25. november 2012, kl 20.32
Selles iva ongi, et mees peab suures hirmus lahkumineku järel lapsega hakkama saama, või tuleb kriminaalkaristus. Tegid lapse, suuda teda kasvatada!

Naised õpiksid, et võib lapse mehele kaotada ja peab kindasti tööle minema, muidu peab kohtu korras aru andma.

Kumbki pool oleks võrreldes praegusega oluliselt rohkem motiveeritud.

Praegu eeldab iga mees, et laps on naisel ja jorsim mees kaob niisama uttu. Tuleks hakata määrama lapsi just mehele. Kui ei hoolitse, siis trellid ja laps niikauaks naisele, lisaks tsiviilhagi mehelt süvitiste väljanõudmiseks. Selline lahendus aitaks muuhulgas välistada üksikute kavalate naiste tulusat lapsekarjerismi rikka mehe kaenlas, sest laps läheks automaatselt isale kasvatada. Kui isa ei viitsi ega suuda hakkama saada, maksabki naisele kokkuleppelise summa. Peale selle ei saa enam ükski mees enam õelda, et kohus oli ebaõiglane ja ta jäeti lastest eemale. Naisel on rohkem võimalusi mehega õiglasele kokkuleppele jõuda, et soostub lapsi ise kasvatama.
 
hea idee 25. november 2012, kl 20.37
Enamus meestest ei suudaks üksinda lastega hakkama saada ja oleks ise valmis lapse emale maksma. Riik saaks hakata mehi reaalselt pokri panema ja hirmuga hakatakse korralikeks üksikisadeks või minnakse heaga naisele maksma, et naine kasvataks last ise. Viimane variant on kõige tõenäolisem. Kui isa ei suuda lapsega hakkama saada, oleks lastekaitse ja konstaabel turjal.

Praegune süsteem ei tööta kuskilt otsast, mehed on kadunud ja otsest vastutust pole. Naised on kitsikuses ja mõni naine ei viitsigi midagi ette võtta.
 
õnnetud naised 25. november 2012, kl 21.45
mehed saavad lastega paremini hakkama kui teie. kui ei usu, tehke proovi. ei tea mis supinahkadega te kokku olete puutunud et teistmoodi mõtlete. aga andke mehele võimalus ja näete et virisemist rahakerjamist ja kaastunde otsimist jääb delfis vähemaks.
 
Minuga juhtus sama 23. jaanuar 2013, kl 17.48
Ja läbi raskuste on nüüd kergem. Kui laps sul juba suurem pole sa veel vana, vaid vastupidi noor, mõistusega, targem.
Ei kahetse sekundikski, et nii läks. Vastupidi parem ongi.
 
vastutus 24. jaanuar 2013, kl 13.04
hea idee
25. november 2012, kl 20.37

...Praegune süsteem ei tööta kuskilt otsast, mehed on kadunud ja otsest vastutust pole. Naised on kitsikuses ja mõni naine ei viitsigi midagi ette võtta.

Aga miks peaks eeldama, et mees on vastutustundlik, kui naine vastutustundetult püksid maha ajas enne, kui jõudis meest tundmagi õppida? Mõlemad ju vastutustundetud! Ainult et üks vastutustundetu süüdistab millegipärast teist. Ja muidugi ka riiki - miks riik tal pükse jalas ei hoidnud, tema ju ei teadnud, et mehikesest issit ei ole! No ei olnud aega asja endale selgeks teha ja mis eriline asi see lapsesaamine siis ikka on!
 
ähh 28. jaanuar 2013, kl 11.34
mis toetust sul vaja on? miks mina peaks toetama kedagi, kes tahab üksikemaks saada? ma ei pea seda õigeks ega kavatse ka kuidagi toetust avaldada.
aga ma mõistan selle hukka ja arvan, et toetuse asemel tuleks sult kohe sünnitusmajas laps ära võtta.
 
20-lt 08. veebruar 2013, kl 19.29
noorelt ja teadlikult üksikemaks? Kas isa jääb lapsega suhtlema, kas lubad tal üldse seda teha?
Lapsele on ju isa vaja, muidu kasvab poolikute väärtushinnangutega inimene... näen ümberringi neid üksikemasid ja nende lapsi - eriti poegi - kahju lastest. :(
Vaid vähesed naised suudavad olla lapsele nii ema kui isa eest. Enamus siiski virisevad, et on üksikud, neid ei toetata, neid ei aidata, raha ei jätku, eksmehel uus silmarõõm jms. Kõrvalseisjana on hea ülevaade üksikemadest.
Mis rõõmu sa lapsele pakud, kui ise oled rahulolematu ja virised, et sind keegi ei toeta? Miks peab keegi toetama teadlikult valitud poolikut perekonda?
Mulle sellised lapse õiguste rikkujad ei meeldi (lapse õigus on kasvada peres, kui on ema ja isa).
 
Laps saada või mitte saada on 100% naise teha! 11. veebruar 2013, kl 19.56
vaadake elu läbi lapse silmade - te noored ja rumalad teadlikud üksikemad!! Mis jabur jutt, et a la las laps kasvab suuremaks, küll siis jõuad veel pidudel käia ja mehi sebida!! Vaadake neid üksikvanemate nutusaateid TV-st ja siis hakake üksi lapsi kasvatama tänapäeva ühuskonnas!
Lapsel ei ole lihtne olla vallasema laps, ehkki seda on sageli ja vallaslapsed üsna tavaline . Aga iga laps tahab ema ja isa- öelgu need vanatüdrukutest mammad ja joodikutest jorsid mida iganes!
20aastasel pole veel täit mõistust endalgi peas-olgugi et ta võib poest viina osta.
Lihtsalt mõnel lapsel ei vea juba sündimisest alates .
 
Heimo 03. veebruar 2016, kl 00.01
Minu arust on see igaühe enda asi kui noorelt või vanalt lapsi tahab. Kui ta on otsustanud nooruses laps teha, siis see tema enda valik, ja me ei saa teda elama õpetama. Minu arust väga julge tütarlaps on et nii nii noorelt emaks tahab. Jõudu ja jaksu sulle. :)
 
hommikune 07. veebruar 2016, kl 10.48
Jõudu ja jaksu üksi lapse kasvatamisel ja paluks ära süüdista mehi,kui nad teise mehe last ei taha kasvatada.
 
Ohjaa 14. veebruar 2016, kl 07.56
Eelkõige jõudu ja jaksu noore ema vanematele!
 
Lühike mälu 08. märts 2016, kl 05.09
See algus oli nii:
"noor ja ilus üksikema
28. juuli 2012, kl 10.05
Olen 20 ja saan peagi üksikemaks. See on minu otsus, aga millegipärast kuulen ainult kriitikat ja etteheiteid, toetust mittemingisugust!
Lihtsalt : see pole kellegi teise asi, mul on praegu parim iga sünnitamiseks ja mina elan oma elu ise!"


Üks rase kuulutas uhkelt, et toob ilmale isata lapse ja see pole kellegi asi.

Miks siin nii palju kommentaare on?
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!