Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
lapse elatisraha arvutamine
 
ema 25. september 2012, kl 10.07
Tere!

On tekkinud lapse isaga probleem lapse elatisraha arvutamisega. Mis läheb lapse kulutustesse mis mitte.
Kas üür, kom, elekter, vesi, tv kas need tuleks jagada kolmeks või kaheks. Kas need lähevad üldse arvesse. Kas keegi saaks mulle saata linki kus loeksin ise ja saaks ka talle saata. Olen sellest väsinud ja lihtsalt tahaks teada ja mitte temaga vaielda.
Tänan!
 
Emma 25. september 2012, kl 10.16
http://www.tere.eu/et/videokanal/reklaamiklipid
 
Toit 25. september 2012, kl 10.19
http://www.rlk.ee/et/tooted
 
Leibur 25. september 2012, kl 10.19
http://www.eestipagar.ee/tooted/leiva-saiatooted1
 
lapse kulud 25. september 2012, kl 10.57
kui esitad elatise nõude 145 eur suurusele summale kuus siis ei pea sa mitte midgai tõestama, sest see on miinimumelatis.

Kui aga lapse kulud on suuremad, nt käiblaps mingis kallis ringis nagu peotants või motosport või on puudega laps ja ravikulud suured siis võid need suured kulud jah juurde lisada ja pooleks jagada.

ja eks laps loomulikult vaatab ka televiisorit, kasutab interneti. Kindlasti on kulutused veele ja elektrile, kui lapsel on korteris oma tuba sis vastavalt sellele saab ka välja arvutada elektri ja sooja kulud.
Loomulik on see, et lapse riided jms määrduvad enam kui täiskasvanul ja seega igasugused vee kulud kuuluvad ka lapse kuludesse.

Samuti laps kasvab ja vajab ühel ajal mööbli vahetamist ja ka oma toa remonti, tapeet, värvid nt.


Kuis selge on see, et suurema dkulutused teeb alati see vanem, kellega koos laps elab
 
ema 25. september 2012, kl 15.04
Oi te olete ikka õelad.
 
üks teine ema 25. september 2012, kl 15.54
1)Toit-
2)Rõivad, jalatsid(aasta jooksul ostetud jagada 12 kuuga)-
3)Mänguasjad
4)Hügieen(nt mähkmed, pesemisvahendid, hügieenitarbed)
5)Vaba aeg, meelelahutus(nt. jõulud, sünnipäev, kino, teater)
6)Trenn(nt. bassein, sporditarbed)
7)Huvialad(nt.ringid, klubid, kolleksioneerimine
(8)Lasteaia- ja koolikulud(nt.toiduraha, ekskursioonid, õppevahendid))
9)Kulutused meditsiinile(nt. ravimid, visiiditasud, vaktsineerimine)
(10)Eluasemekulud(nt. üür, kommunaalkulud, vesi, elekter, prügivedu, kodulaenumaksed))
(11)Sidekulud(nt.internetiühendus, telefon))
(12)Taskuraha)
13)Muu(nt.arvuti, mööbel,kulutused transpordile, erivajadused)


ÜÜR ei ole ema kanda, üür on osa eluasemekuludest st 1/2 üürist on lapse kulu kui elavad ema ja laps.
Liising, laen jne ei lähe tõesti arvesse
 
Elatisraha arvutamise alused 25. september 2012, kl 15.54
loe siit:

http://raulpage.org/koolitus/henberg.pdf
 
nii 25. september 2012, kl 20.00
Koli korterisse, mida on odavam üleval pidada ja selleks et delfis häsaldada, pole isalt interneti tasu vaja nõuda. Või anna laps isale kasvatada kui endale üle jõu käib.
 
naa 25. september 2012, kl 21.53
vaata nii, minu lapse isa näiteks ei ol eüldse huvitatud lastega tegelemisest.

ja internet peab olema, sest mina näen nii lapse e-kooli ja saan suhelda oma tuttavatega, luged aõhtul uudiseid, vaadata filme jms - sest mul lihtsalt pole vaba aega, et käia kodust väljas, pean ju teenima, et lapsi elatada.
Samas ka lapsed suhtlevad netis ja neil se evajalik ka kooli asjade jaoks. Vaatavad ka filme ja muusikavideosdi - mul ju seda raha pole, et lapsi kinno või kontserdile saata
sry - loomulikult neti kulud elatises kirja
 
Naine 26. september 2012, kl 08.18
Mees ei pea su kinoõhtuid kinni maksma või vaatama et sõbrannadega suheldud saad. Lapsele ei tee arvuti puudumine halba. Aga milles su probleem on, kas mees ei taha ettenähtud miinimumi maksta?
 
ema 26. september 2012, kl 08.49
Suured tänud sulle "üks teine ema"
Tegelikult on asi selles. Eksmees jonnib ja ei saa aru mis kuulub lapse ülalpidamis kuludesse. Tema on hetkel rumal ja miks peaks siis mina olema helde ja hea kui just tema oli see kes uksest välja astus. Minu arvamus on:iga mees peab vastutama oma tegude eest.
 
ehh 26. september 2012, kl 08.56
Et siis kättemaks lapse kaudu, mitte niivõrd soov, et isa last toetaks?
 
üks teine ema 26. september 2012, kl 08.58
ma soovitan, et kui mehega veidigi rääkida annab siis sin apane kirja mida laps sinu meelest vajab ja siis anna mehele lugeda ning küsi et millistst asjdeta sealt nimekirjast laps peaks loobuma?

sa koristad kodus ja lapse järelt teadagi vaja rohkem koristada. Saapaviksid, kingakreemid vihmavarjud, lapse mobiil jms. isegi seep ja hambapasta, hambaharju nt läheb aastas ikka mitmeid ju ja mida kõike veel. laps tahab kino, teatrisse loomaaeda.
vajab ka voodipesu, tekki patja, käterärikuid, koolilapsel kulub jalanõusid päris palju sest koolis nõudmised ja jalg kasvab ka.

ja kui mees leiab, et mõnda asja pole vaja siis küsi, et kas ta ise kasvas ilma selleta või et kas taise saab ilma hakkama.

Vüiksid teha mehel eettepaneku, et teete lapsele pangakonto ja ta kannab lapse elatise raha sinna kontole, sina oled kasutajaks ja mis lapsele ostate see läheb sealt arvelt ja kannata sinna mõlemad raha võrdselt ja kui jääb üle siis las jääb - kogute tulevikus tekivate vajaduste jaoks. nagu uusem ja suurem jalgratas, uisud, suusad jms, klassieksursioonid, koolilõpu riided jne
 
oioi 29. september 2012, kl 18.09
Nende "jonnivate" isadega on raske,endalgi kogemused ses teemas.Täpselt nii,minul on sama arvamus,iga mees kes on lapse valmis vorpinud,peab ka vastutama selle lapse heaolu eest!Oma exmehele ikka ütlesin ,et "Polnud siis mõtet last valmis vorpida,kui nüüd kinni ei jõua plekkida"!Aga hetkel maksab siis(kohtu kaudu välja nõutud) miinimumelatist 145eurot!
 
kolmas ema 10. oktoober 2012, kl 14.00
Olete õnnega koos. Minu laste isa maksab kolmele lapsele elatist 100 kuus kui hästi läheb. Ükskõik kui palju ma põhjendan või palun. Kohtutäitur laitab käsi ja teha polegi midagi - lapsed olid, on ja jäävad ikkagi rohkem emade eralõbuks, ka siis kui elatakse koos, viimasel juhul ainult isalt kergem toetust saada.
 
neljas ema 10. oktoober 2012, kl 15.18
mina ei saa sentigi, lihtsalt ei maksa ja vara ka nüüd kanditud mehel ja palka ei saa - no pole tööd, aga jah elustiil on midgai muud kui töötul või paadialusel - ütleb, et uus naine finantseerib ja sponsoreerib
 
nojah 12. oktoober 2012, kl 22.11
Tehke aga rohkem lapsi vastutustundetute meestega! Ärge jumala eest meest enne tundma õppige, kui lapsed teete. Ja soovitatavalt ei maksa ka abielluda - no milleks teie armastusele seadust vaja on. Aga vaat kui see mehike jalga laseb, siis on kiiresti seadust appi tarvis!
 
neljas naine 12. oktoober 2012, kl 23.14
enne abiellumist oli seljataga 4 aastat tutvust, 2 aastat kooselu ja esimene laps sündis 3-ndal abielu aastal....
 
kolmas naine 15. oktoober 2012, kl 13.28
Sarkastikutele teadmiseks, et abielu või mehe "tundmaõppimine" ei ole absoluutselt mingi garantii. Arvasin ka ise nii: ja peale 9 abieluaastat tõstan käed ja tunnistan, et ma ei tundud oma kolme lapse isa, kuigi pidasin teda isana alati heaks valikuks! Aga kui lahutus ukse ees, muutus kõik. Ja ükski abielu siin ei aita, ükski seadus ei aita - kes seadust täita ei taha, see seda ka ei tee, kes inimlik olla ei soovi, sel kohustust pole. Nii lihtne ongi ilmaelu. Proovi järgi kui ei usu.
 
Maksan 16. oktoober 2012, kl 17.53
Mees peab vastutama oma tegude eest? Aga naised kes teevad aborti, lasevad neegriga jalga jne. Kas nemad vastutavad oma tegude eest? Kas Eestis on sugude võrdsus? Mehed ei saa aborti teha, seega tuleks see keelata naistel. Kui lapsel on isa teada, siis abordi teoks vajalik isa nõusolek.

Naistel on lihtne. Kui nemad ei taha vastutada, siis minnakse abordile. Meestel on keeruline, kui nemad ei taha vastutada siis nad pannakse vastutama. Siin on kohane see mõnus lause, "polnud vaja siis vorpida kui nüüd ei taha vastutada või plekkida".

Huvitav, mida see soovolinik selle kohta kostab. Ilmselt seda, et kuna hetkel naiste õiguseid ei diskrimineerita, siis on kõik korras. Tähtis ongi see, et naisi ei diskrimineeritaks. Sündimata lapse huve ei kaitse mitte keegi. E isaagi kaitsta, sest seadust pole.

Kas naised oleksid valmis samamoodi vastutama, kui laps oleks isa juures? Kas te maksaksite iga kuu selleks, et lapsel ja ta isal oleksid kõik mugavused?

Hull peast, karjute, onju? Mis tähendab, isa juures, lapsed on ju emade eraomand! St teie lapsed on, teised lapsed, v.a. muidugi sõbrannade omad, võivad muidugi ju isade juures elada, KUI NAD HEAD ISAD ON. Kas keegi küsib teie käest, kas te olete head emad? Kas keegi kontrollib?

Mina ise makan hetkel 250 eurot kuus. On seda palju või vähe? No kui naine ise peaks seda mulle maksma, siis oleks seda ilmselgelt üleliia, sest miinimum on 145€ ja tal poleks sedagi. Aga kuna mina maksan seda talle, siis on seda liiga vähe ja vot sellega ei tule mitte kuidagi välja.

Seda enam et laps on minu juures väga palju ja siis maksan ka kulutused mina.

Ehk, ma maksan siis kui ta on seal ja ka siis kui ta on siin.

Kas keegi rääkis midagi rahast, lastest ja õigustest?
 
isale 16. oktoober 2012, kl 18.19
Su jutus on iva sees. Samamoodi peaksid isad kontrollima, kuhu nende raha läheb mis lastele makstakse. Kui ema lapsele kiunub et elu on raske, isa on siga ja raha on vähe, õõnestab ta lapse õnnelikku lapsepõlve ja tuleks isale anda kui isal paremad tingimused ja ta ise tasakaalukas ja endaga toimetulev.
Abordi nõusolekut peaks mehelt küsima, samamoodi ka seda, kas lapsesoovi on. Kui naine üksi need otsused teeb, siis ka vastutagu üksi.
 
no noh 17. oktoober 2012, kl 16.17
mees ikka vastutab ise, kellega voodit jagab ja kas lapsi teeb? või on tegemist vastutusvõimetu indiviidiga? siis toogu vastav paber ka arstilt, naised teavad siis eemale hoida.
 
lutikas 18. oktoober 2012, kl 23.49
Iga endast lugupidav ja vastutustundlik naine otsustab ikka ise, kas ta laseb endale lapse valmis "vorpida"või mitte. Ja kui laseb, siis võtab ta endale vastutuse ka see laps üles kasvatada. See jutt, et kui "vorpisid lapse valmis, siis pead ka maksma" ongi ehe näide osade naiste suhtumisest teemasse. Kurb ainult, et selliseid frukte nii palju on...See on ju loomulik, et isad lapsi toetavad, kuid see peab jääma ikkagi mõistuse piiresse. Väga paljud emad üritavad lükata iga kui viimse väljamineku isa kaela, arvestamata tegelikult sellega, et vanemate kohustused on VÕRDSED. Elus võib juhtuda nii mõndagi-lapse isa võib samahästi näiteks surma saada ja kelle kallal te, vaesed naised, siis kraaksute? Saate oma kindla toitjakaotuspensioni iga kuu ja mitte üks kiunumine ei aita-rohkem lihtsalt ei tule ja kõik.
 
küsimus 19. oktoober 2012, kl 01.32
ja kus oli mehe till, kui lapsi tehti? kes maksab kinni lapse ema aja? ta ju kulutab seda lapsele tunduvalt rohkem kui mees? Kui lapse isa surma saab on see üksikvanemale kindlasti kergenduseks, sest siis saab riikliku toitjakaotuspensioni.
 
toitjakaotuspension 19. oktoober 2012, kl 01.33
toitjakaotuspension oleks parim, mis üksikvanema lapsele juhtuda saab. See laps ei pea siis oma ludri isa vanaduses ülal pidama.
 
mimm 19. oktoober 2012, kl 06.51
Yks idikas arvab, et lapsel pole vaja arvutit ja internetti!!! Halloo!!! Milline koolilaps saab ilma arvutita hakkama! Kasvatasin yksi, miinimum elatisrahaga tubli noore mehe yles. Oppis hasti, oli kooli populaarseim, eriti algklassi laste hulgas, tubli sportlane. Kui gymnat lopetas ilmus ka issi kohale oma ihuvilja imetlema. Oleks siis mulle monegi tanusona oelnud. Isegi ei teretanud!
 
halloo 19. oktoober 2012, kl 09.37
Kahjuks paljud saavad ilma arvutita hakkama, sest vanematel pole võimalik seda osta ja paljud saavad internetita hakkama, sest seda lihtsalt pole.
Koolis on arvutid ja internett, seal saavad need seda kasutada, kellel kodus pole võimalik.
 
üksik ema 19. oktoober 2012, kl 10.12
meil pole ka arvutit ja internetti, ei ole isegi telefoni ega telekat ja saame ka hakkama''lapsele olen julmalt öelnud, et minu palk on selline, sellesttasume elamiskulud- ni palju, toidule, riietele läheb nii paljuja kuna sinu isa sind ei toeta sina ted aei huvia siis pole sulle ka neid asju vaja, sest mina neid osta ei jaksa.

lapse isal endal muidugi kõik asjad uues peres olemas -
olen saatnud last, kitalmidgai vaja, et mingu is ajuurde kasutagu sela arvutit, algul ta läks, aga ei lubatud nüüd on suurem ja ei lähe üldse enam sinna majja, vai dõues käib isaga vestlemas ja seda ka sis kui nt isal vaj amuru niita või mingit tööd teha- saab 2 eur tund.
täna läks lehti riisuma.

muidugiis auus naine passib peale ka et poiss ei loodredaks ja tühjalt aeg aei raiskaks ja töötasu või tööaeg arvutatakse minuti täpsusega.

nutke või naerge - nii on
 
ka ema 20. oktoober 2012, kl 21.06
Issand jumal,ma ei saa aru inimestest kes tulevad siia õelutsema ja ei saa siis mõistlikult aidada,küsimustele vastata!Mina olen läbi elanud selle tee just viimati,kus nõudsin oma lapsele alimente,asi käis meil kohtu kaudu,nõudsin miinimum elatist 145eurot....kuid kui oleksin soovinud suuremat summat,siis oleks pidanud mul olema väga hea põhjendus,mix mul on suuremat summat vaja!Loomulikult on selge see,et lapse isa peab toetama last.Suutis teha-peab suutma ka vastutada, hoolt kanda selle eest,et lapsel kõik eluks vajalik olemas oleks!Üür,kommunaalid jne. kuuluvad selle sisse....lapse isa ei pea neid üksi maksma,vaid sinuga pooleks....sest laps ei saa ju pea varjuta elada,kuskil kuuse all!Ma ei saa aru,mix te süüdistate naisi-kas naine jääb rasedaks õhust.-või millest?Minu teada on vaja nii meest,kui naist lapse eostamiseks....seega on mõlemal poolel vastutus lapse ees. http://www.alimendid.eu/elatise-taotlemine.html
Piilu seda lehte,ehk saad natukenegi abi!
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!