Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
lapse elatisraha arvutamine
 
ka ema 20. oktoober 2012, kl 21.09
Palun vaata siia ka,ehk on abi https://www.eesti.ee/est/teemad/perekond/varalised_suhted_perekonnas/elatis_lapsele
 
kuri 21. oktoober 2012, kl 01.36
ahahahaa...jube vahva on lugeda. ma ma ma ma ...iga naine ikka vaadaku ise, kuidas lastega hakkama saab. need on suht lollid naised kes lapsed meestele sunnitavad. no kust seline motlemine tuleb. eestimaa on uks solgimaaaaaaa, kus lapsi nagu prugi ukse taha vistakse. Algul kakeldakse selle ule, kes on peab rohkem. TAHAKSIN VAHEST OKSENDADA TEIE JUTU PEALE. Emad on nii haledad omi lapsi kaitsma, et peavad mehi suuidstama, nende elu rikkumises ja neile lapse tegemises. Ma lihtsalt ei saa aru. Kannatage kallid naised oma laste nimel valja. Lopetan ,s est voin palju halvsti oelda. Kuna ei ole just hea naine.;)
 
muri 21. oktoober 2012, kl 09.01
to kuri

aga ma kasvatasingi oma lapsed üksinda, alates vanema lapse 6 eluaastast täiesti üksinda. Isa lastega ei suhelnud ega käinud ka vaatamas oma 5 last.

nüüd on lapsed täiesealised ja koolitatud ja head töökohad.

nüüüd tulid isale lapsed meelde, sest vaja ju lasta lastel oma vanaduspäevad kindlustada.
Ise ta laste poole pöörduda ei julenud, küsis otse läbi kohtu igalt lapselt 100 eur.
 
kuri 21. oktoober 2012, kl 12.56
Jah ja kui minu endine mees tahaks tulla ja oma lapse kaest peaks midagi kusima, siis ta ei julgeks seda iial teha, peaks minuga silmitsi seisma.
Praeguse mehe naine aga voiks veidi puhata oma kusimistega. Ara vasitab, kuidas kohe moni ei suuda lapsi kasvatada, sest mehe saadetud elatis on moeldud koikide asjade jaoks. No kust koik sellised kummalised seadused tulevad. Arvutame elektri ka laste peale voi mis ma siis kodus utlen, et te ei saa internetti kasutada, et isa ei saada elektri raha, et arvet tasuda. Pagan. Toesti haige.
 
muri 21. oktoober 2012, kl 13.45
elekter, üür, vesi, prügivedu, puhastusvahendid - vot kõik need asjad mida laps tarbib või kasuta ju ongi lapse kulud!

Ja ma ütlesinju selgelt et ei tulnud is eotse küsima vaid küsis läbi kohtu, küsis oma KOV sotsialtöötaja toel ja kasutades riikliku tasuta õigusabi.

mind kohtusse ei kutsutud ja mul ei olnud selle asja juures ka mingit sõnaõigust
 
kulud 23. oktoober 2012, kl 13.22
Kõik oma eluasemekulud jaota nii mitmeks osaks, kui palju elamispinnal inimesi. Siis saad teada laste osa. Ja see lapse osa tuleb võrdselt katta nii emal kui isal.
Näiteks kui eluasemekulud kokku 300 euri (no teoreetiliselt) ja peres elab ema, laps ja emme uus kallike, siis lapse osa on 100 euri. Poole sellest peab panustama ema, pool isa.

Aga kui te ei taha, et lapse isa vanaks saades lastelt elatist nõuab, siis ärge nõudke ka temalt midagi. Veel parem - valige isa enne lapsetegemist!
 
ettevaatust! 23. oktoober 2012, kl 15.06
kulud Kirjutas:
-------------------------------------------------------

>
> Aga kui te ei taha, et lapse isa vanaks saades
> lastelt elatist nõuab, siis ärge nõudke ka temalt
> midagi.
> !


VAAt just selliselt käitudes ongi lapse isa puhas poiss ja igati õigustatud lapselt ealtist saama!

Normalneon ja norm peres sadakse ju hakkama ilma igasuguse paberimajanduse ja ametlike nõudmisteta.
- Kui elatist ei nõuta sisi järelikult on kõikkorras ja isa panustab lapsele. Pole ju millegagi tendada, et se enii polnud, ealtise võlgu ja nõudmisi ju pole kusagil!

aa vaat nõuate elatist - kjääb kohuotsus annate täiturile jääb sinna märk maha jne
 
v aatan ette 24. oktoober 2012, kl 13.23
Kui midagi sellest ettevaatusele manitsevast tekstist aru ka saaks!
 
lob 26. oktoober 2012, kl 08.54
muri Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> elekter, üür, vesi, prügivedu, puhastusvahendid
> - vot kõik need asjad mida laps tarbib või kasuta
> ju ongi lapse kulud!
mis kulu see prügivedu on? meil on kohustuslik prügivedu, me ei suuda nii palju prügi toota, kui vedamas käiakse ja kustotsast siis lapsel see kohustuslik kulu peale pandud on?
See tähendab, et prügiveoarve ei muutu sellest, kas laps on või pole, kas prügi tekkib natuke rohkem või vähem.
Arve muutub alles siis kui prügi tekkib oluliselt rohkem, nii, et peaks konteinerit suurendama või sagedust tõstma.
 
eelmisele 26. oktoober 2012, kl 11.55
no see prügiveo tasu on nüüd küll jah kõige väiksem tasu elatise arvutamise juures...
Kuid kõik oleneb olukordadest ja lapse vanusest.
näiteks:
elataks ekortermajas kus prügi eest tasumisel on kriteeriumiks korteris elavate inimeste arv - laps elab ju selles korteris ja läheb ka kirja inimesena.
teiseks, kui laps on väike ja kasutatakse mähkmeid siis ongi nii, et põhilise osa prügist moodustavad mähkmed.

Jah ma saan aru, olen ise ka kuulnud, et inimesed räägivad, et neil pole prügi, ei teki.
No tere talv, tekib ikka küll:
jalanõud saavad vanaks, riided kuluvad asjad lähevad katki jne.

samahästi võiks ju ka öelda, et laps ju ei tarvita pesupulbrit ega wc puhastusvahendit ka...
laps ei tarvita aga lapse järelt koristamiseks ja lapse asjade pesemiseks see ju kulub
 
kuri 01. november 2012, kl 14.30
ja ma tahaksin kuulda siin ema, kes jagab need kulutused oma laste, ehk uue mehe ja enda vahel. Kui mu abikaasa kusis, et miks sina siis ei maksa laste eest midagi, siis ta arvas, et isa peabki maksma. kui sa kusitud , et emal endal pole ju uldse voimalik 300 euri kuus naidata lastele. Pagan kull...jagage jah oma kulud juuksenoelani pooleks.arge sunnitage lapsi, kui te muud ei suuda teha, kui arvutada , et mis millele kulub ja palju kulub ta lasteriiete pesemiseks. haiged , minu jaoks taitsa haiged naise, kes ei oleks tohtinud emadeks saada. selline motlemine lapsele vaiksest peast , kole ja suurest parast on koik hirmsates lagunevates suhetes.
 
fafa 01. november 2012, kl 15.25
Õigus, kuri! Naine, kes ise ei taha üldse panustada lapse kasvatamisse, vaid ootab ainult lapse isalt raha, ei tohiks lapsi sünnitada!
 
tasuta töö? 01. november 2012, kl 22.50
miks see exnaine peaks siis tasuta tööd oma exmehe lastele tegema? ega ta heategevastus ole?

miks lahkumineku korral naise ohverdus peaks suurem olema kui mehel?
enamus naisi lastega jääb isiklikust õnnest tulevikus ju nagunii ilma.
 
lahendus 02. november 2012, kl 11.29
Ärge tehke lapsi erinevate meestega ja ärge tormake ühest voodist teise. Ja hoopis lihtsam on elada - paljud tobedad probleemid jäävad ära!
Aga selleks on muidugi pisutki arukust tarvis.
 
kuri 02. november 2012, kl 20.10
kuidas nais ohverdus siis suurem on. Koik mis vaine vara jaab ju naisele ja mees konnib tavaliselt kaes taskus minema ja hakkab nullist pihta. Siis kui mehel on juba uus armumine ja uus voimalus elu elama hakata, siis tuleb eks ja hakkab tingimusi looma, et tema ja mees said lapsed ja nuud mees hakaku panustama koigega. ma lahen kohe endast valja, kui sellele tagasi motlen.
 
muri 02. november 2012, kl 20.41
minu meelest ka
need eelmised lapsed koos exiga mingu puu taha sest mehel uus armumine ja uus elu ja tulevad uued lapsed ja elu läheb edasi.
 
pole kuulnudki 02. november 2012, kl 21.55
missugune mees siis kõik endisele naisele jättis? misasi selle kõik moodustas? lapsed vist, kellest enam teadagi ei taha?
ikka pooleks, pooleks lähevad need laste kasvatamise kulud, kulla kuri.
ja kui sind lastega ukse taha visatakse, siis ju nõuad ka kõik pooleks, on ju?
 
kuri 03. november 2012, kl 00.16
halloo...pole kuulnudki...ma kasvatan ise oma lapsed ja mind pole vaja minu enda ostetud korterist kuhugile visata.
Ma raagin, et uldjuhul konnib mees minema ja jatab naisele, moobli, teleka , kuulmkapi, auto ja lapsed. Kuna naisel on ju oigus kodule.Hiljem hakab neile maksma veel raha. Naine ei panusta enda poolt mingit osa, kuna temal ju pole. Tema palk ei ol moeldud arvete maksmiseks. Ma uldiselt ei saanudki aru, kuhu ta palk laheb.
Uhesonaga.D head ood...
 
amortisatsioon 03. november 2012, kl 16.55
eks see kola, mis naisele jäi, ole ju kulunud ka,, nii nagu meeski seconda handiks muutus ja vajas väljavahetamist.
Kooselu ajal panustas naine ju ka sellesama kola ostmisee, panustas aega, raha, oma noorust..
 
kuri 04. november 2012, kl 00.19
jajah. panustas oma nn usaga, et tana teeme oleme, sunnitame ja see tegu on vaja hiljem mehel ules kasvatada. kuna tema oli tugevam ja oli seljas.
Ma arvan, et mehel oli ka aeg uue elu jarele. ma ainult ei moista milleks seda amortiseerinud asja uldse vaja tagant jarele nutta on. Ta ei muutu ju enam paremaks. Seega naised te raagite tihti oma sonadele vastu.
Mulle sobib, seda vana kasutada aga minu vana argu keegi tagant jargi endale enam noudma tulgu, seda veel selles kontekstis, et ups ka lapsed on.;)
 
to kuri 04. november 2012, kl 09.04
ups kui sul on lapsed siis ma neid ei kadesta vaid tunnen kasa
-mama vahib pidevalt netis ja lastest ei tea tuhkagi

ja no eks need mehe esimesed lapsed onka inimesed, sinu enda lapset õekesed, vennalesed - mis sest et poolikud
aga kas su lapsel on kunagi tulevikus hea kui temale öeldakse, et näe see su pool vend või õde ja vaata kus istub poe taga.

Et siis kui ned sinu mehe esimesed lapsed ei sa korraliku koolitust, haridust, kui nad ehk puudust kannatavad ja pole korraliku riiet seljas jalanõud jalas siis on se häbiks sinu lastele.
sest krahmid kõik omale ja esimesed lapsed mingu su arust puu taha

ja see, et vanemad peavad panustama võrdselt ei pea paika. Rohken panustab ikka see kel võimalused suuremad

teisi lapsi st sinu lapsi tehes ja saades pidite juba nii sina kui ka mees võtma vastutuse nende esimeste laste suhtes, et esmalst olgu nende vajadused kaetud ja eks siis mees tehku róhkem tööd ja nähku rohkem vaeva kui rohkemaid lapsi tahtsi. Ja kui eestvedamine laste asjus oli sinu poolt siis palun väga, panusta ise oma lastesse rohkem, et mees ka oma esimesed lapsed saaks normaalselt kasvatatud.
 
kuri 05. november 2012, kl 20.05
AHAHA...minul on enda lapsed ja mehek enda omad. Mina olen enda omad ise suureks saanud kasvatada ja ei pea kellegi ees nagu poris kaima.
Mehe eks aga vaadaku ise oma laste jarele, kui nad nuud on juba enam vahem suured. Selge.
Ma ei viitsi siin teemat kerida, sest me jaame nagunii erinevate motete juurde.
Ja mu lastele ei tule uhtegi ei joodikust venda poe taha.;)Uhesonaga...lapsed ikka on enda lobu, mitte mehe suu;)
 
lapse süü 05. november 2012, kl 22.31
ja mis on lapse süü, et tal lollakad vanemad on?
 
to kuri 06. november 2012, kl 08.24
no aga palun, ela siis oma elu - miks sa siin jahvatad. kuluta oma raha isenedale, tee omaenda lastele või lastetalstele nt kogumishoiused ja panusta nendele. Käi reisimas, võta mees kaasa, tee talle reisid välja nt.

Ja mehe exnaine saada puu taha kui tuleb sinult raha küsima- küsi vastu, et kes su lastetegemise lõbu sai? sina ju seal osaline polnud niiet igaüks ikka maksku enda lõbud ise kinni.

Ja ära sega end mehe asjadesse ega loe raha tema rahakotis. Kui mees saab väiksemat palka siis on se meeh asi kohtu kaudu taotleda elatise vähendamist.
 
kurjale 06. november 2012, kl 14.03
aga sa võtsid selle mehe ju sulaselgest armastusest ja nüüd pirised mingi raha pärast, mis mehe lastele läheb?
aga kuhu siis jumalik suur armastus jääb? otsa sai vä?
kui sai otsa, tuleb ju uue mehe jahile minna.
 
naeratab 06. november 2012, kl 16.08
Kuri selle pärast kuri ongi, et tema elukaaslane pidi oma eksnaisele alimente maksma ja Kurile jäi vähem kui ta oleks tahtnud :))) Et siis oleks eksi alimendid, uue mehe palk ja tema panus.
Ikka virisetakse kui omal king pigistab.
 
kuri 06. november 2012, kl 21.55
kuri on kuri jah selle parast, et nii motetu naisele on vaja elatist maksta, kes uritab siis maailmale naitada, et tema on, tema teeb ja teised on pahad.
Kui ma saaksin lastele kohe raha anda oleksin onnelik. Eestis aga saab ema raha ja siis vaatab edasi, mis selle teha.
Armastus on alles , jouan reisida, jouan ka lapselapsele raha anda. Kahju neist kes ei joua omasi lapsi ise kasvatada.
Loomulikult ongi normaalne, minu palk, mehe palk ja see teebki perekonna ja nii me siis roomsalt elamegi. Reisime ostame asju, elame ja tahame veel paremini elada , kui praegu. Rumalad, aru vist ei saanudki keegi.;)
 
to kuri 06. november 2012, kl 22.42
aga kui laps on 16a siis saab jah elatise raha kanda lapse arvele kuid selleks on vaja kohtust määrust

teiseks võib ju mees teha kohtule taotluse, et kuna raha ei jõua lasteni siis ta soovib ise osta lastele asju koos lastega ja anda ise neile raha.

ja ostate lastele asju, hoiad tsekid alles ja vajadusel esitad.
võite küsid aka lastekaitse töötajalt, et nt annab mees raha lastele riiete ostmiseks, aga lapsel ikk apole ja siis laps küsib ja ikkaisa ostab, et siis juba võikski nii teha et ostate ise kui vaja
 
põhimõte 07. november 2012, kl 03.15
kui mul oleks laps kellegi kaabakaga, kelle järgmine moor ju jõukal järjel, nagu kuri siin kiidab, ma pigistaks iga kohustusliku sendi mehelt ehk lapse isalt välja.
miks mitte? ei unista märtri surmast.
 
tasuta töö 07. november 2012, kl 14.42
kuri loeb mehe sente, mis see kohustuslikus korras exnaise lastele andma peab. kas mehe exnaise töö laste heaks on siis tasuta boonus vä? ise naine, see kuri mutt, aga hävitakse mehe exnaise maapealt kui ainult saaks. ja sellised jalgade hargitajad perekonnad lõhki ajvadki..ja ma ikka imestan, et suur ja lõpmata armastus mehe vastu lõppes armastusega mehe rahakoti vastu.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!