Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
uus suhe?
 
ehh 12. aprill 2013, kl 01.53
ads, sind lugeda oli nagu moosi saia peale:) ja tänan olemast elav tõestus selle kohta, et latt olgu seal, kus ta olema peab;)

madalseis tuleneb peaasjalikult ike venivast talvest, mis igatsugu mõtteid ja igatsusi peale ajab, kuid olen ka ise sedameelt, et üksiolemise paanikat ei peaks küll keegi põdema, see miski iidsete aegade juurutatud paanika ja no kamoon, klubidesse mehi lantima? hehh :D
valdav turumentaliteet samas on kah üks nukker nähtus, ent see juba laiem teema.

lapsed lahkuvad kodust? ehh, ma oma vanema puhul ei jõudnud ära oodata, mil ta kord jalad alla võtab :D no lahkuvad siis, kui on loomulik lahkuda ja selleks ajaks tervitad avaramat isiklikku ruumi küllap isegi;) kuid ega nad sellepärast veel maamunalt ära ei kao, ikka nahistavad teinekord vastu ööd uksest sisse ja otsivad õdusat seltskonda:)
 
ja punkt 12. aprill 2013, kl 11.28
Ehh, sa ikka ilmselt olid oma lastele hea ema, kui nad ka täiskasvanuna ema juurest õdusat seltskonda otsima tulevad! Ju siis oli kodu lastele turvaline paik ja on praegugi!

Kuidas saab inimene olla üksildane, kui tal on täiskasvanud lapsed ja õige pea ka lapselapsed?
 
näiteks 12. aprill 2013, kl 15.52
on täiskasvanud lapsed läinud välismaale tööle või õppima ja vahemaa on pikk...
 
ja punkt 12. aprill 2013, kl 22.07
Tean-tean seda tunnet, kui lapsed kaugel ja kokkusaamised aina harvemad. Pühad sageli üksi, ka sünnipäevad vahel ilma lasteta. Õnneks on nüüd ikka võimalik suhelda teisiti, kui ainult kirja teel. Lobiseme lastega vahel hiliste öötundideni. Ja kuna kaamera ka töötab, siis näen ju last silmast silma. Aga üksildasena end küll ei tunne......
 
näiteks 12. aprill 2013, kl 22.17
kui see muudatus oli alles hiljuti...? arvan ise ka, et varsti see tunne kaob :), alguse asi...
 
ka lastega 22. aprill 2013, kl 22.42
Minul hetkel selline kogemus:
ei olnud plaanis veel kedagi uut leida, kuna lahkuminek veel liiga värske, aga siiski see juhtus. Minu kõige suurem hirm on just see, et tema on harjunud elama rahus ja vaikuses, aga 2 väikest last teevad ju lärmi. Reaalselt ma ei kujuta ette kuidas see kooselu olema hakkaks.
Aga armunud olla ja kohtamas käia on väga tore. Aga siiski tahaks ju ärgata kallima kõrval igal hommikul, vahest on lahus oleks väga raske...
Kindlasti ei tohiks karta uut suhet. Ja mis mina endale lubanud, et koju ei hakka ma ühtegi meest enne tooma, kui suhe kindel. Kui ei peaks siiski suhtest midagi välja tulema, et lapsed peaks seda nägema.
 
sitasitik 23. aprill 2013, kl 00.32
ehh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> tänan kaasamõtlejaid erinevate arvamuste eest!
>
>
> kõik on võimalik - seda ma kuulda tahtsingi:)
> et ikka juhtub ilusaid lugusid ka veel eestis, tän
> an sind jagamast!
>
> Vassili, ma ei saanud pär
> is kõigist su mõttekäikudest aru, näib, et otsid i
> se tutvust? küsin esmalt, kellest sa 25 aastat van
> em oled?
>
> kopranahk, küsin sinultki, kas ole
> d mees või naine, mis generatsioonist ja kas sul k
> a lapsi on? pisut eluvõõraste klisheedena kõlavad
> taolised "nii on"-stiilis sõnavõtud. mis tähendab
> "ennem tulevad"? üldjuhul jah, täiskasvanud teevad
> seda seksivärki enne ja siis pärast tulevad lapse
> d, kuid prioriteedid oma isiklikus elus järjestab
> ju igaüks siiski individuaalselt;) või on sul valu
> s suhtekogemus, kus sinu partner on olnud rohkem p
> ühendunud oma lapsele ja oled sina jäetud tahaplaa
> nile? minu puhul on kindlasti tütar praegu mu esma
> ne prioriteet, esteks on ta alaealine ja vajab jub
> a seetõttu rohkem tegelemist kui mistahes täiskasv
> anu ja teisalt, iga vastutusvõimeline vanem vaatab
> esmalt ikka, et kutsikad hoitud oleks. Mis aga pu
> udutab võrdväärset suhet, siis minu jaoks ei saa t
> äisväärtuslik täiskasvanute vaheline suhe konkuree
> rida sidemega lastega, need on lihtsalt totaalselt
> erinevad asjad ning mees, kes taolist probleemi n
> äeb, on ilmselgelt emotsionaalne imik, kellega pol
> eks mul ka midagi peale hakata.

Aplaus!
 
kopranahk 24. aprill 2013, kl 18.43
Ükski normaalse mõistusega mees ei loo püsivat suhet naisega, kelle jaoks laps on A ja O. Põhjusel, et mees tahab partnerlust naisega (mitte tema lastega), ja ok kui sel naisel on laps(ed). Mees peab tundma, et ta on naise jaoks olemas, mitte laste kõrvalt nähtav..
Kui mees armastab naist ja on hinges vaba luukeredest, siis armastab ta ka naise last. Ja laps tunneb selle ära ja võtab ema uue mehe vastu just "nagu ema elukaaslase".
Naised muudavad sageli ise oma elu põrguks..
 
selgeltnägija2 25. aprill 2013, kl 09.35
Asun ka oma klaaskuulist infot ammutama.
Sekundeerin selgeletnägijale ;)
Nimelt minu kuul näitab, et kopranahk on mees! 38-aastane, sündinud oktoobri lõpus. Veel näitab kuul, et tõenäoliselt on skorpioni tähtkujus ka ta naine ja veel teisigi pereliikmeid - näiteks vend.
On eeskujulik abikaasa ja isa ning kuna on elu on harmooniline nagu klassikaline muusika, käib naistekas oma adrenaliinilaksu saamas...
 
to kopranahk 26. aprill 2013, kl 17.59
Küsimus kopranahale. Miks vaimne inimene nagu sina tunneb vajadust naistekas õpetada ja juhendada inimesi? Mõnes mõttes ajaraisk ju? On see sisemine tung/vajadus teadmisi jagada?
samas ju ei meeldi sulle vist olla guru ;)? Aga ikka selle tee kipuksed valima..
 
box 28. aprill 2013, kl 06.42
No naised kohe ei suuda lahus hoida teemat ja isikut, ikka kipuvad "muid asju" otsima.
 
musike 28. aprill 2013, kl 09.48
naised ei saa sinna parata, et neil meesolevuste läheduses hakkab jobudetektor tööle, ükskõik mis teema parajasti käsil pole. no ja nii mõõdetigi antud teemas kopranaha "jobundus" üle. näib, et osuti ei kukkund veel "jobu" peale. muidugi oleks koheselt olnd huvitatuse kadu antud mesolevuse suhtes :)
 
nii ta on 28. aprill 2013, kl 09.51
kopranahk Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> Naised mu
> udavad sageli ise oma elu põrguks..

Mehed muudavad sageli ise oma elu põrguks..

ei tea küll , mis fenomen see on?
 
tiibadega kurat 28. aprill 2013, kl 10.21
Fenomeeni nimi on lõputu inimlik lollus :)

Päikselist päeva üksikutele ja kaksikutele!
 
inimlik 28. aprill 2013, kl 11.52
õnneks on lõputu ka inimlik hingesuurus/täituvus :)
 
teemaalgatjale 28. aprill 2013, kl 13.09
Sul on see mees elus olemas. Iseasi, miks te suhet pole loonud. Võibolla pole aeg veel õige?
 
mitmekesi 28. aprill 2013, kl 19.26
`Üksi` kirjutas

Ühel päeval lahkub laps kodust olles ise täiskavanu. Istud üksi ja mõtled...kõik need pikad aastad ütlesid igale kandidaadile ei...

Aga samas võib ka nii minna:
Ühel päeval lahkub laps kodust, olles ise täiskasvanu. Istud üksi ja mõtled ...kõik need pikad aastad ütlesid igale kandidaadile jah - ehk oleks võinud siiski pisut valivam olla? Ehk oleks siis lapse psüühika tervem, suhted temaga paremad ja ise õnnelikum?

Kumb variant parem näib?
 
Üksi 28. aprill 2013, kl 22.31
Võtaks selle kolmanda...

...ühe korra nende pikkade aastat jooksul ütlesin ühele kosilasele jah. Ta oli igati toeks mulle ja lapsele, omavahelised suhted olid alati korras. Nüüd, kus laps on läinud laia maailma on hea koos vananeda...

Muinasjutuks ilus :)

Aitäh, mitmekesi :)
 
ehh 28. aprill 2013, kl 23.30
teemaalgatjale Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sul on see mees elus olemas. Iseasi, miks te suhet
> pole loonud. Võibolla pole aeg veel õige?


Kas ka selgeltnägija? :)) palus niis täpsustust, kus ta on ja milline välja näeb - kui kätte saan, hakkan kohe suhet looma:)
 
kopranahk 29. aprill 2013, kl 17.48
Siin keegi küsis minult midagi, teema välist. Nõus Muidexiga. Lisan veel: (sry üldistuse pärast) naised ootavad tasuta lõunaid ja kui neile neid pakutakse, siis nad pole ikka sellega rahul.. Kas te ise teate, mida siis ikkagi tahate?
Kel huvi Olemise vastu, see vaatab, mis toimub Eluahela erinevates lülides. On aeg endale, aeg lähedastele, aeg sekkumiseks ehk lolluseks..
Naiste(ka)s on ju mehel loomulik käia..
 
ehh 29. aprill 2013, kl 18.09
kopranahk, milles sa nõustud Muidexiga (st kes on muidex ja mis ta ütles?) ja mida pead silmas tasuta lõuna all? Ma üldistusi üldiselt ei armasta küll, samas, sul võib õigus olla, et üldiselt on inimesed saamahimulised. Kuid mispoolest naised seda rohkem on, ehk täpsustad? Mehed tahavad samuti tasuta lõunaid, ainult neil menüüst eelistused ehk testtsugused;) Ent võrdväärses suhtes muarust ei peaks olema mingit vorst-vorsti vastu lõunatamist vaid loomulik energiavahetus, mis sobib sellisena mõlemale poolele (sooerinevuste tõttu ju saadakse-pakutakse erinevat, elik täiendatakse teineteist vastastikku ja siin pole saamahimuga tegemist vaid täisväärtusliku elamisega, nii leian mina).

Tulles tolle laps vs mees arusaamatuse juurde tagasi, siis sisuliselt pead neid ka ise erinevateks nö armastusteks, aga miskipärast näed omavahel ikkagi konkureerimas... ehk on see sellest, et tükitakse ka lapsi armastades olema emotsionaalsed imikud: st täiskasvanu riputab end emotsionaalselt lapse külge (olen muide kohanud üht sellist üksikisa) ja siis teeb tõesti lapsest pealtnäha A ja O, sisuliselt aga kurnab last, ei võta ise jalgu alla ega paku midagi ka partnerlussuhtes. Laps, kui vanema esmane prioriteet, millest mina juttu tegin, tähendab mujaoks midagi muud: laps on hoolealune nimelt - mees seda, no oleks tõesti parem, kui ei oleks :) ja sellisel juhul täisväärtuslik mees ei saa konkureerida lapsega, küll aga alaarenenud mees, kes naise hoolealuse peale armukade.

Ja "ema elukaaslaselt" mina ei ootaks, et ta minu lapsi armastab, küll aga ilma respektita minu laste suhtes i saa ma keskit oma püksi lasta, no way.
 
teemaalgatjale 29. aprill 2013, kl 18.45
> K
> as ka selgeltnägija? :)) palus niis täpsustust, ku
> s ta on ja milline välja näeb - kui kätte saan, ha
> kkan kohe suhet looma:)

Ei ole :(. Ag ma panin kaarte. Ja need näitasid, et su elus on armastav mees olemas juba. Väljanägemise kohta ei pajata kaardid küll midagi..
 
naine 29. aprill 2013, kl 19.06
vaidlen vastu, et naised ootavad tasuta lõunaid... See eeldus on vildakas ja seisab savijalgel nagu ka eeldus, et mehed ootvad tasuta lõunaid.
 
;) 29. aprill 2013, kl 20.09
Tulge mõistusele, söömine on täiesti loomulik nähtus. Keetke supp koos valmis, laske natuke jahtuda ja helpike samuti koos.
 
kopranahk 29. aprill 2013, kl 21.02
Väljend "tasuta lõuna" on teatavasti kujund. Ja selle tegelikuks sisuks on - lihtsalt niisama annan, tingimusteta.. Mehed üldjuhul jah ootavad millegi "välja/ärateenimist" a la tunnustan siis, kui on põhjust = produktiivne tulemus.
Naine kui postitaja: kui kõik naised on kõige pakutava vastu nii tõrksad ehk ei-jäta-see-endale, see ei sobi kui sina, siis - kahju on mehest, kes sellise naisega koos on..
 
naised on segased 29. aprill 2013, kl 21.09
Sest kui nad ära armuvad, armastavad meest koos saba ja karvadega, aga kuna nad peavad vastuarmastuse väljateenima, siis hakkavadki tõestma, et väärivad meest ja selle tähelepanu :)
Hakkavad siis pingutama lattide nimel, mille mees astab. kes püüab olla hea, kes sale, kes seksi jnejne

ma nimetan seda peast lambaks minemiseks ;),

sest kui nad pole ära armunud, suudavad nad end vägagi väärtustada :)
see siis armudes mingi ajutine enda kaotamine.
 
kopranahk 29. aprill 2013, kl 21.36
Jah, öeldakse, et mehelt ei saa võtta väärikust - ta annab selle ise ära. Naise puhul aga .. - on väärikus täitsa ära võetav. Paraku. Soolised iseärasused..
 
kah naine 29. aprill 2013, kl 21.44
nooo mina andsin oma väärikuse täitsa ise ära :(
täitsa pääst hulluks keerasin, aga ma olengi hull muidugi.

imtelen neid, kes suudavad jääda alati iseendaks ja astuda väärikalt kõrvale, ükskõik, mis ka ei juhtuks!

niiet kaldun arvama, et see väärikus on ära antav ja ära võetav mõlema soo esindajate puhul ega ole liigitatav sooliste iseärasuste alla
 
kopranahk 29. aprill 2013, kl 22.50
Kah naine: väärikus on midagi enamat..
Nt:
väärikus ‹-e 5› s. as. < väärikas; eetika kategooria, milles väljendub inimese enesehinnang ja tema ühiskonnapoolne väärtustamine. Rahvuslik, aadellik, akadeemiline väärikus. Sirge rüht andis talle sõjameheliku väärikuse. Ta esinemises oli rõhutatud väärikust. Kellegi väärikust riivama. Oma väärikust kaitsma, jalule seadma. Püüdis oma väärikust päästa. Ilma oma au ja väärikust kaotamata ei saanud duellist loobuda.

Aga tõsi see on, et mehed ja naised tõlgendavad ja ka kogevad väärikust erineval moel.
 
;) 30. aprill 2013, kl 18.32
Hea, et "tasuta lõuna" mõistet selgitasid...:D
Mehed ja naised tõlgendavad ja kogevad kõike, mitte ainult väärikust, erineval moel.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!