Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
üksikvanemad ja vaesus?
 
Mari 15. jaanuar 2014, kl 22.41
No ei jõua kuulata, et üksikemad ja nende lapsed virelevad vaesuses... nii ja nii palju lapsi elab vaesuses...Aga MIKS nad elavad vaesuses? Aidake aru saada! PS. Ise ka üksikema (tütar 15), lapse isa rahaliselt ei toeta, aga eluga rahul ja raha jagub kõigeks...
 
tore siis ju 15. jaanuar 2014, kl 22.51
kui saad suuremat palka, kui miinimum.
 
vaata 15. jaanuar 2014, kl 23.55
INIMENE tahab ka ELADA mitte ainult orja kombel rahul olla, et aastake jälle möödas ja ei olegi nälga surnud.
Sa teemaalgataja oled lihtsalt opakas või on see liba teema. Vahelduseks loe uudiseid või hindu ning korteri üüri- ja kommunaalhindadele viska pilk peale.
 
nõus 16. jaanuar 2014, kl 00.15
teemaalgatajaga nõus. ja kes saab miinimumi, on ikka ise süüdi, tuleb mitte tittesid treida, vaid õppida ja omale tasuv töö leida. enne, kui jalad mõne jobu ees laiali ajada ja soovimatu rasedus tekitada. kõik, kes palga üle vinguvad, on ise lollid, pole vaja minna tööle viletsa palga eest, kui ettevõtja ei leia töötajaid, siis tõstab palka. kui aga leiab, siis ei tõsta, lihtne ja loogiline ju. ainult vinguvad lollid ei saa aru sellest. ja kui palk on väike ehk oskusi pole suurema jaoks, siis tulebki elada kehvasti. TULEBKI! polegi enamat väärt.
 
prink lihas 16. jaanuar 2014, kl 00.40
Kas vaesuse pärast põlgasidki ta ära? Kardad, et pead hakkama teda ja võõrast last üleval pidama? Ehk leiad endas julgust talle seda ka öelda mille pärast topelt mängu mängid ja teda lollitad. Ise oled sa loomulikult ideaalne.
 
hi hi hi 16. jaanuar 2014, kl 00.47
tolad kuubis, elage siis teie nii HÄSTI nagu väidate ja ärge kiunuge oma hea elu otsas :D
 
eelmisele 16. jaanuar 2014, kl 00.55
Jah, me täitsa väärime üksteist, ainuke probleem, et me ei austa ega usalda teineteist.
 
Yep 16. jaanuar 2014, kl 01.01
 
Nii hea 16. jaanuar 2014, kl 07.37
nõus Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> teemaalgatajaga nõus. ja kes saab miinimumi, on ik
> ka ise süüdi, tuleb mitte tittesid treida, vaid õp
> pida ja omale tasuv töö leida. enne, kui jalad mõn
> e jobu ees laiali ajada ja soovimatu rasedus tekit
> ada. kõik, kes palga üle vinguvad, on ise lollid,
> pole vaja minna tööle viletsa palga eest, kui ette
> võtja ei leia töötajaid, siis tõstab palka. kui ag
> a leiab, siis ei tõsta, lihtne ja loogiline ju. ai
> nult vinguvad lollid ei saa aru sellest. ja kui pa
> lk on väike ehk oskusi pole suurema jaoks, siis tu
> lebki elada kehvasti. TULEBKI! polegi enamat väärt
> .

Nii hea
 
to Nii hea 16. jaanuar 2014, kl 08.30
Sinu loogika järgi pole sina jälle enamat väärt, kuna oled üksik, siis vääridki üksindust. Kes ikka tahaks kitsarinnalise inimesega koos elada. Aga kas sa ei ole mõelnud, et inimene ehk armastab oma tööd ja kõik erialad ei ole meie riigis korralikult tasustatud, näiteks lasteaiakasvatajad.Nad on tublid ja head inimesed ning ei vääri sinusuguste troppide halvustamist ainult selleks, et su ego ei luba võõrast last üleval pidama hakata. Kindlasti on maailmas ininesi, kes sinust enam teenuvad ja kelle jaoks enda loogika järgselt oled mõttetu tropp, oma väikse palga tõttu.
 
triibu 16. jaanuar 2014, kl 09.31
Konn arvas ka, et see ongi kogu maailm, mida tema oma mätta otsast näeb.
Minu arvates on see aga murettekitav, et nii palju lapsi elab vaesuses. Millega need lapsed päevast päeva tegelevad? Vahendeid pole, et reisida, huviringis käia, kinno ja teatrisse ei saa... inimene mandub nii pisitasa.
Ja kallis teemaalgataja, kunagi on ka sinu laps sellises
eas, kus ta hakkab endale mehekandidaati otsima...siis ongi valida ainult just nendesamade praeguste vaeste laste seast.
 
Rainer 16. jaanuar 2014, kl 13.40
Teemaalgatajale
Ei saa nii pime olla, et kõiki ühe mõõdupuuga mõõta...
Kõigil üksikvanematel ei ole sotsiaalset tugisüsteemi, vanemad on surnud ja lapsi pole kellegi hoolde jätta, pole maal elavat vanaema, kuhu lapsed saaks suvel minna, ega maalt saadavaid aiasaadusi, pole tädisid-onusid kes lastele jõuluks kinke tooks, pole oma korterit (on üürikorter kohutavate maksudega), pidev väsimus parema elu nimel ja pole aega iseendale jne.
Sinul teemaalgataja jääb tolerantsusest puudu ja see võib ka sinu üksinduse põhjus olla
 
ALGATAJALE --üks küsimus 16. jaanuar 2014, kl 17.30
MARI ON eriti TUBLI !((Keegi polegi toetanud või mis?
AGA MIKS TÜTREL--15OMA --ISA KODUS POLE ???
 
zuzu 16. jaanuar 2014, kl 18.15
täiesti nõus Raineriga. üksikemad (üksikvanemad) on nii erinevate taustadega, et neid ühte potti panna saaks vaid väga kitsarinnaline inimene. nt ma tean mitut, kes on saanud korteri oma eksi käest ja mis viga laiata, eksole. eks peamised probleemid tulenevadki eluasemest ja tööst. paljudel pole ka tugiisikuid, kellele toetuda...
 
Autor Mari 16. jaanuar 2014, kl 21.01
Minu tütre isa osutus väga vägivaldseks ja armukadedaks (oma lapse peale). Võtsin tite, lasin jalga sõbranna poole, läksin ülikooli, tegin karjääri (mitte küll oma unistuste erialal) ja hoidusin rohkemate laste tegemisast. Olgem ausad, Eestis võib naine endale just nii mitu last teha, kui ta üksi üles jõuab kasvatada. Miks nii paljud vaesuses elavad - isiklikult arvan, et enamuse puhul on see puhas laiskus ja mugavus. Jah, mulle meeldiks ka lasteaia kasvataja olla, aga minu kohustus EMANA on oma lapsele head kodu,haridust ja elu võimaldada! PS. üksik ei ole, aga pean paremaks praeguse mees-sõbraga eraldi elamist omada
 
oeh Mari 17. jaanuar 2014, kl 00.51
Kahju, et Hitler meie hulgast lahkunud on. Muidu oleksid saanud karjääri teha tema " parema käena " :D
 
Kadri1 18. jaanuar 2014, kl 06.01
Tuleb rikkad sponsorid leida, siis elab väga hästi.
 
vaatangi 19. jaanuar 2014, kl 14.09
vaata
15. jaanuar 2014, kl 23.55
Vahelduseks loe uudiseid või hindu ning korteri üüri- ja kommunaalhindadele viska pilk peale.


Eks ikka enamal juhul põhjustab seda materiaalset vaesust vaimuvaesus. Lapse tegemise ajal ei tule emmedel pähegi mõelda, millest teda kasvatama hakatakse. Kommunaalmaksud kõrged? Ju need ikka lapse tegemise ajal kah kõrged olid. Kui oled nii vaene, et oma eluga vaevalt toime tuled, siis tuleb lapse tegemisega oodata - terve mõistusega naine ei sünnita ometi vaesusesse lapsi ette teades, et ei suuda neid toita-katta.
 
nii ongi 19. jaanuar 2014, kl 21.39
Nokk kinni, saba lahti. Pljud üksikemad ja ka pered saavad vaevalt ots otsaga kokku ja lisaks targutuste ja halvakspanu osaliseks ja samal ajal riik vigiseb, et iive on miinuses ja rahvaarv kahaneb. Ehk ütleksid siinsed tarkpead, kuidas siis õige oleks. Nendel paistab siin kõigest õige visioon olemas olevat. Ehk jagaksite oma erakordset tarkust ka rumalatele
 
erakordne tarkus 20. jaanuar 2014, kl 11.30
Ega sa, nii ongi, ometi riigile lapsi sünnita? Või riigi korraldusel seda tee? Öelgu see müstiline "riik" (kes see küll selline on?), mida iganes - vastutus lapse kasvatamise eest jääb ikka lapsevanemale. Seega peab lapsevanem enne lapse tegemist kaaluma, kas ta suudab ikka lapse üles ka kasvatada või piirdub tema ülesanne ainult sünnitamise ja hädaldamisega, et keegi ei aita. Kummaline, et näiteks koera perre võtmise puhul ikka arutatakse põhjalikult, kas on selleks võimalusi. Aga laps tuleb nagu iseenesest, ei seal pole miskit arutamist vaja - eks pärast paista. kuidas hakkama saab.
Seega: kui rahaline seis vilets ja abielus ka ei olda, siis ära rutta lapse tegemisega! See ongi see "visioon" - aruka naise visioon. Püksikumm pingumale ja ongi probleem lahendatud.
 
nii ongi 20. jaanuar 2014, kl 16.03
Puust ette ja punaseks - riik ei peagi AITAMA, riik võiks tagada inimväärse töötasu, aga paistab, et nn.aruka naise visioon on võrdväärne meil orja omaga: pingutame aga püksikummi ja rügame hambad ristis. Ja ärge tulge seletama, et kõik sõltub iseendast. Keegi mainis kasvatajaid, õpetajaid. Ja mis on klienditeenindajatel kauplustes viga, et nemad inimväärset palka ei vääri? Või arvate, et mingi paberisolkijast bürokraat kuskil kontoris on vajalikum?
Ega ikka ole küll. Elav tõestus on meie riigikogu. Kas need 101 parasiiti seal tõesti väärivad 10x -et palka enam, kui inimene kes teeb ausalt oma tööd, mis iganes amet tal siis on. Selle asemel, et teiste saatusekaaslaste kallal närida võiksid Autor Mari sugused oma erakordsed oskused ja teadmised rakendada millegi vajalikuma rakendamiseks ja kraaksuda seal, kus see tõesti vajalik oleks. Tüüpiline orja mentaliteet - parastada ja tänitada neid kes on nö. rongist maha jäänud. Tõusik jääb tõusikuks. Olgu tal või 3 kõrgharidust :D
 
ihii! 22. jaanuar 2014, kl 12.52
Aga miks sa, nii ongi, siis ei asu tööle "paberisolkijast bürokraadiks kusagile kontorisse"? Või miks ei kandideeri riigikogusse ja kraaksud siin? Sind ju valitaks kindlasti - sul nii eluterved mõtted!

Sinu kirjutis kinnitab veelgi ütlust, et rumalus on esimene vaesuserisk.
 
nii ongi 22. jaanuar 2014, kl 22.32
sorry, aga tola oled ihii. Kui sul vähegi pea jagaks, siis oleksid aru saanud miks ma kommisin. Või oled sa taas üks järjekordne tola, kellele peab kõik puust ette ja punaseks tegema ? :D
 
liisu 23. jaanuar 2014, kl 00.06
tere
olen ka üksikvanem,nimelt kasvatan üksinda 3 last.Olin 16 aastat abielus,kui avastasin,et minu kallis abikaasa on endale armukese soetanud ja talle veel tite teinud.Kui tema suhe päevavalgele tui ütles ta minule ,minul on 2 valikut,kas hakkan tema ja selle naisega ühes majas elama,või kolin tänavale.Protestisin küll natuke,selle naisega ,ma ka ühes majas ma ka elama ei hakanud.Kolisin üürikasse.Möödas on 3 aastat,mul on oma kodu,käin 1,5 kohas tööl ja saan enda ja lastega ilusti hakkama.Aga teinekord oleks moraalset tuge lihtsalt vaja,sest tütar on puberteet.
Ütleks, et inimeste elu sõltub tema enda valikutest.Ja teiseks ei osanud mina 17 aastat ju tagasi arvata,et ma neid lapsi pean üksinda üles kasvatama
 
mõtled KUNAGI üksi---räägid ise endaga! 23. jaanuar 2014, kl 08.57
Mari Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> No ei jõua kuulata, et üksikemad ja nende lapsed v
> irelevad vaesuses... nii ja nii palju lapsi elab v
> aesuses...Aga MIKS nad elavad vaesuses? Aidake aru
> saada! PS. Ise ka üksikema (tütar 15), lapse isa
> rahaliselt ei toeta, aga eluga rahul ja raha jagub
> kõigeks...
TEAD MARI ???ÜKS LAPS JA HEA TÖÖKOHT,,SIIS EMAL --POLEGI VIST SUURT PROBLEEMI???ON KA TEIL VANAEMAD,,
AGA KUS ON 15-AASTASEL TEMA ISA???
MA ÜTLEKS MARILE!!! ,,SEE ISA PUUDUMINE ON
VEEL SUUREM TRAUMA,, ""KUI SINU RAHA!"
MINA HINDAN SEDA ISA JA EMA ,,KES KOOS ANNAVAD LASTELE HARIDUSE--MITTE SINA MARI ÜKSI!(SEE ON TÜTRELE POOLIK PERE--JA KÕIGE VALUSAM --KUI SINUSUGUSELE))
 
Alandlik ori !kes kuulab tööandjat 23. jaanuar 2014, kl 09.11
Kadri1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tuleb rikkad sponsorid leida, siis elab väga hästi
> .

KADRI ja sponsorid???... KUS NEID VEEL EESTIS LIIGUB???,,ma usun ,,et vana isad ja vanaemad ongi sponsorid! kes hoiavad väga teie lapsi,
 
Jajah 23. jaanuar 2014, kl 10.09
Loomulikult on tore, kui inimesed oma eluga hästi hakkama saavad. Selge see, et mõni on targem ja osavam, kui teine. Selge on ka see, et päris kõik siin elus ei sõltu iseendast. Imestama paneb siiski, et mis paneb selliseid enda arvates ülitublisid naisi või ka mehi nagu antud teema autor nii madalalt ja isegi alatult käituma nagu see teemaalgatus siin. Maaslamajat ju ei lööda, aga see inimene peab üleval nagu tavaline mats.
Millest selline käitumine. Tunnustuse puudumine? Kes see koera saba ikka kergitab.... Madal väga madal
 
üks paljudest 24. jaanuar 2014, kl 09.55
abielludes mõtlesin, et suur õnn ja armastus püsib elu lõpuni. olin armunud ja kogu maailm oli nii ilus. sündisid lapsed... aga siis tuli argipäev. võib-olla armununa ma tõesti ei märganud neid märke, mis oleksid pidanud mind valvsaks tegema. võib-olla ei tahtnud märgata, võib-olla olin rumal ja loll... ühel päeval sai lihtsalt selgeks, et ma ise võin kannatada, aga lapsed ei peaks seda kõike üle elama. nendele on vaja turvatunnet.

et miks ma elatist nõudsin ? jah tõesti, suutsin niipalju teenida küll, et lastel oli toit laual ja riided seljas. kuid ega eriti rohkemaks ei jätkunudki. aga me ometi lõime koos perekonna ja koos otsustasime ka lapsed saada. miks siis mina üksi pidin kõige eest vastutama ? kas nii on õige, et tema marsib lihtsalt järgmise juurde ja kogu vastutus laste eest jääb minu kanda ? lihtsalt unustada, et sul on olemas lapsed... aga laste õigus omada nii ema kui isa ? mitte rahas ei olnud küsimus, vaid selles, et panna üks mees oma tegude eest vastutama ja tagada lastele nende elementaarsed õigused. kuidas ma oleksin suutnud oma lastele hiljem silma vaadata ja öelda, et mu eneseuhkus ei lubanud teie õiguste eest võidelda...
 
piiga 25. jaanuar 2014, kl 16.56
Aga kui seadused ei kohusta mehi mitte millekski...meie riigis ju ei kohustagi....mehed lihtsalt valivad kergema tee... Kas teil, emad, on vahel selline tunne, et jätaks kogu kupatuse sinnapaika ja läheks ka? Minul on...aga pole kuhugi jätta!
 
kuldnokk 29. jaanuar 2014, kl 10.07
See on tegelikult üsna huvitav, et naised üksteise kallal nokivad ega arva, et mehel on pereplaneerimises sama suur vastutus. Isa vastutab lapse käekäigu ja heaolu eest sama palju kui ema, kas pole nii?
Või on mehed kuidagi vaikimisi sellest ülesandest vabastatud?
Mõtlen hoolega järele, kuidas oma pojale seda arusaamist sisse kasvatada. Noored peavad mõistma, et igast vahekorrast võib laps sündida ja see muudab elu alatiseks.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!