Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Jäängi üksi?
 
ema 2 lapsega 13. august 2014, kl 16.53
Mees leidis uue armastuse, kui noorim laps oli vaevu pooleaastane. Nüüdseks olen juba 2 aastat üksi lapsi kasvatanud, mees ei maksa ei elatist ega praktiliselt kohtu ka lastega.
Iseenesest on meil lastega koos nii vahva, kuid aegajalt poeb hinge igatsus sooja ja südamliku partneri järgi, kelle kaisus päeva alustada ja lõpetada. Kuna tugivõrgustik praktiliselt puudub, siis käingi igal pool ainult lastega- kuid nii ju uut suhet ei leia... Või leiab? Kuidas on teie kogemused?
 
greteke 13. august 2014, kl 17.07
Ega sa hernes ole, et ilma toeta kohe maas maoli, ei saa juba ükskord selgeks, et naine ongi üksi, tal võib olla kari lapsi ja mitu meest, aga ta on ikka üksi.
 
aju 13. august 2014, kl 17.17
Kõik saab korda.
 
lihtsalt üks 13. august 2014, kl 18.05
See mida sina igatsed, on taevariik. Oleks meil samasugune elukord nagu oli kunagi meie esivanematel, iga pühapäev mindi kirikusse, Piibel oli au sees, siis ei oleks mees nii kerglaselt jätnud oma peret maha, sest selle peale oleks vaadatud väga halvasti. Piibli järgi on mees perekonna pea, st et temal lasub väga suur vastutus pere toimimise ees. Piibli järgi ei tohi ka mees oma peret maha jätta uue armastuse pärast. Tal on kohustus Jumala ees, oma naise ees ja laste ees. Piibli järgi peab mees naist armastama ja teda hoidma kui nõrgamat astjat. Aga samas ei tohi ka naine meest oma tuhvlialuseks teha, vinguda ja alavääristada. Ta peab mehe autoriteeti peres aitama hoida.
Kuna aga tänapäeval enam ei usuta Jumalat, ei hoolita perekonnast ega truudusest, siis ma ei oska kohe midagi selle peale kosta. Uus võib ju tulla, aga sama kiiresti ka kaduda. Temalt pole sul õigus isegi nõuda midagi oma laste heaks. Tema võtab sinu lastelt seda emakest ka vähemaks, isa neil niigi pole. Seega ei võida sellest keegi, ainult sinu unistused ja enesepettus. Viimaks on ikka eimidagi. Õpi olema rahul sellega mis sul on. Ära unista sellest, mida sul pole. Need petlikud unistused viivad sind pettumuseni. Ole tänulik kõige selle eest, mida Looja on sulle andnud, märka seda. See õnn, mida sina igatsed, pole muud kui üks enesepetmine, milleks sa peaksid seda uuesti ja uuesti läbi tegema, mida juba kord oled teinud. Otsi elult sügavamat mõtet kui mees, siis sa leiad midagi püsivamat kui hetkeline õnnetunne.
 
arvamus 13. august 2014, kl 19.10
See on ikka väärt mees, keda naised tahavad. Naine on see, kes VALIB mehe.
Samuti on algataja ise selle mehe välja valinud, nii et süüdistada saab ainult iseennast.
Häda on selles, et keemia tekib naistel ühtede ja samade meestega ja neid mehi on vähe.
 
...... 13. august 2014, kl 19.12
elatis ametlikult on ikka välja nõutud?

Mehed ei ole otsa saanud ja ei saa siis ka, kui sa oled lapsed suureks kasvatanud. Lastel on sind praegu väga palju vaja ja see aeg nagunii kunagi enam tagasi ei tule, tegele rahulikult nendega, kuni nad on veel pisikesed ja tahavad sinu seltskonda, sa hakkad sellest siis puudust tundma, kui nad oma käike käima hakkavad.
Selliseid segavaid ja ärevust tekitavaid mõtteid ei maksa mõelda, tee midagi meeldivamat oma vabade hetkedega.
 
ei saa aru 13. august 2014, kl 19.19
miks lastele elatist ei nõua?
 
küsimus 13. august 2014, kl 19.19
ma samuti ema kahe lapsega. tutvuks, sõbruneks, arutleks elu üle? ma olen tallinnas. kui huvi, jäta e-mail.
 
mnjahhaa 13. august 2014, kl 19.28
et siis taas üks selline naine, kes ei nõua mehelt elatist? et lased mehel tibide peale sinu laste raha ära kulutada? mis õigusega? see on sinu laste raha, kui sul seda vaja pole, siis kogu lastele arvele. aga mitte nõuda, on sigadus, ainult debiilik teeb nii. marss mees kohtusse! ja maksab tagant järele.
 
piripiiga 13. august 2014, kl 19.33
lihtsalt üks - tahaks ropult sulle öelda, aga hoian end tagasi.
 
lihtsalt üks 13. august 2014, kl 20.02
piripiiga.
Miks? Miks sa mind vihkad? Mil põhjusel? Et ma Jumalat usun? Nii vähe ongi vaja, et ropult kuhugile saata, justkui oleks see saatja millegi poolest parem. Ütle julgelt, saada kõik ettejuhtuvad inimesed heasse kohta, vihka, sõima - nii sa elad endast negatiivsed tunded teiste peale välja ja ilmselt läheb su enda enesetunne sellest paremaks. Lase tulla!
 
Teemaalgataja 13. august 2014, kl 20.05
Kust te võtate, et elatis pole ametlikult välja mõistetud?
Elatis ON algusest peale ametlikult välja mõistetud, kuid kuna mehe arved on võlgnevuste tõttu arestitud täituri poolt, siis nüüdseks on mees tulude varjamisel piisavalt osavaks muutunud, nii et isegi täituri kaudu ei laeku enam midagi.
Aga mitte see polnud teema sisu...

Teemasse vastjatele aitäh! Sain mõtteid ka teisest vaatenurgast- ilmselt jah on õige oma tähelepanu 100% lastele suunata ja end naisena hetkel tahaplaanile jätta. Lihtsalt aegajalt tuleb nii suur igatsus sooja ja harmoonilise mehe-naise suhte järele...
mansion ghost 13. august 2014, kl 20.07
´lihtsalt üks´, usu millesse iganes aga PALUN tee seda omaette või omasuguste seltsis, mõnes poolkinnises klubis/koguduses
 
elis 13. august 2014, kl 20.09
Olen 6 aastat last üksi kasvatanud. Tundub küll väga pikk aeg olevat üksi olemiseks, aga nii on see läinud. Loomulikult igatsen ka suhet, soojust, armastust jne jne, aga samas, praeguseks enam ei oska ette kujutada, mis tunne oleks suhtes olla. Mul on tugivõrgustik ja elu muidu ka korras. Laps käib koolis, tal on rohkem omad sõbrannad olulised, mina olen järjest üksikum. Kui laps on nt vanavanemate juures, siis ma olengi üksi kodus või saan mõne sõbra/sõbrannaga kokku, aga otseselt nö väljas ei käi, et tutvuks uute inimestega vms. Tööalaselt tutvun küll uute inimestega ja esimestel üksikutel aastatel mõned tagasihoidlikud armumised isegi olid, aga peale neid pole juba mitu aastat midagi olnud.
Lohutan ennast sellega, mul on lihtsalt selline eluetapp :D Selge see, et suhet kuidagi sundkorras tekitama hakata pole ka mõtet, kui sujuvalt elu käigus kedagi ei kohta, siis ei kohta.
mansion ghost 13. august 2014, kl 20.13
`ema 2 lapsega´ ehk teemaalgataja, tõesti kõige lollim on sihitult meesterindel rapsima hakata. On suur vahe, kas üksik ema lastega või "lits lastega"
 
Teemaalgataja 13. august 2014, kl 20.18
mansion ghost- lits lastega ma kindlasti pole ja sihitult meesterindel ei rabele. Laste isa on olnud seni ainus mees mu elus.
mansion ghost 13. august 2014, kl 20.30
nojah, nagu minu laste ema on ainus naine mu elus.
Aga mis sellest abi? Sa oled vast samaealine minu oma lastega ;)
 
üksikemade armaada 13. august 2014, kl 21.50
Ei jää üksi, kui ei lituta, pole mehest lahkumineku järel sadadega maganud ja kui ei nõua uuelt mehelt raha enda eksiga tehtud vääksude kasvatamiseks. Valisid laste tegemiseks mehe, ise vastutad koos eksiga. Tegid kehva valiku, oma viga. Uus mees pole selles süüdi! Miks peaks uus mees hakkama teise mehe last kinni maksma ja pere ajast laskma naisel aina eemal viibida (ekside juures)?
 
lihtsalt üks 13. august 2014, kl 22.57
Vot nüüd ma alles hakkan rääkima. Juba sellepärast, et mul kästi vait olla. Et siis mis õigusega? Meil ju kehtib usuvabadus. Mul on asjadest oma nägemus. Praegu ei viitsi küll pikalt rääkida, aga selge on see, et vastutustundetud mehed taevariiki ei saa ja püüdku nad pealegi elada ilma vastutust võtmata, kord peavad nad ikkagi andma oma tegudest ja tegematajätmistest aru Jumala palge ees.

Noh, mis saab ühel ausal ja vastutustundelisel inimesel olla selle vastu? Ei midagi. Õiglus on ju hää asi, eksole! Nii et mehed ei ole loodud mitte naiste kulul liugu laskma ja iseendale elama, vaid nende vastutus ongi tegelikult Looja poolt loodud suuremaks kui naise oma, ent nad loovutavad vabatahtlikult oma positsiooni naistele ja elavad ise ainult oma himudele. Ja tulemuseks on see, et mees juba himustab rohkem teist meest kui naist. Ehk on see kõik omavahel seotudki - karistus Jumalalt meestele, kes on loobunud oma osast, mis neile on perekonnapeana antud.
Noh, minge nüüd vihast roheliseks! Sõimake! Aga selles arutluses võib olla oma sügav tõetera sees. Ma ei saa öelda, et see kindlalt nüüd nii on, aga igal asjal on oma põhjus ja tagajärg ja võimalik, et need homode suured hordid on üks osa sellest, et lapsed kasvavad üles ainult naiste hoolitsuse ja kasvatuse all ja neil puudub täielikult kokkupuude meestega. Vanasti õppis poiss kodus isa kõrval juba maast madalast mehe töid tegema, mehe rolli peres. Nüüd pole enam eeskujusid, isa ja meest ei saa asendada keegi.
 
Daam Kübaraga 14. august 2014, kl 14.34
Ma loen ja imestan, et kuidas on võimalik, et Eesti inimesed on nii õelad?! Miks te olete sellised?! Minu jaoks jääb see siiani arusaamatuks :( Ega meie kõrval olevad inimesed ei saagi ennem sellistest muredest aru, kui te ise ei ole neid läbi elanud.
Mansion ghost- kust võtad sellise julguse, et Naisi "l..ks" sõimata? Saan aru, et meie riigis kehtib sõna- ja mõttevabadus, kuid kas oled mõelnud ka sellele, mida need sinu huupi öeldus sõnad endaga kaasa toovad??!! Me oleme kõik erinevad isiksused, erinevatel emotsionaalsetel tasanditel jne. Juhul kui sul on tütar ja tema lastega maha jäetakse, kas siis samuti sõimad oma tütart " l..ks" ??? Ennem kui oma suud pruugid siis palun mõtle hoolega järgi..."Üheksa korda mõõda üks kord lõika"

Teemaalgatajale : Elu läheb nagu ta läheb, kui Sinu elus on see õige aeg küll Sinu ellu tuleb ka see õige mees :) Ma alati ütlen, et universum kuuleb Sinu soove. Ennem kui soovid, pead Sa täpselt järgi mõtlema oma soovi, küll see ka siis täitub.
 
ilmik 14. august 2014, kl 14.34
ei tea, kas jääd üksi, on ju ikka kuulda lugusid, kus õnn tuleb lahkuläinute õuele. aga nu raske on kindlasti, sest lastetu mehe jaoks võib olla paras shokk järsku kahe lapsega kokku elama asuda. nu ja kooselu on su soov, nagu mõistan? ootad toetust laste kasvatamisel ja ülalpidamisel? selline mulje jäi teemaalgatusest. ma isegi soovitaks, et kui lastetu armsama leiad, ära koli kokku kiirelt, sest proosaline argipäev lükkab ta eemale lihtsalt. võimalik muidugi, et just su lapsed on eriti toredad jõmmid, aga võimalik ka, et parajad kraagad.

ja kui lastega mehe leiaksid, kas ise taluskid olukorda, kus su kodus müttab nt 4 last nädalavahetustel? nu kui ta on hoolas isa nn mahajäänud lastele, see uus mees, siis lapsed ta kaasa toob. ise taluksid sellist assa? ja et eelistab mingil määral siiski oma lapsi? võimaldab paremad trennid-asjad just neile? ei no, ma saan aru, et sa ei usu, et see võimalik oleks, aga reaalsuses ilmselt on. kõigile ei jagu ja kellele jagub, need on omad.
 
mõtle järele! 14. august 2014, kl 15.20
Su lapsed on ju alles nii väikesed. Kas tõesti soovid nende kõrvale oma koju võõrast meest? Igast mehest ei saa ju neile kasuisa - enamusest ei saa, aga alguses sellest aru ei saada. Seda enam, et esimene kord panid ikka valikuga väga mööda, saan aru, et mehel ei olnudki sinuga mingeid tõsiseid kavatsusi. Või olite abielus?
Kas sa ei karda olukorda, et su lapsed, kes on jäänud ilma isast, jäävad nüüd ilma ka emast, sest viimane pühendab end uuele armastusele? Ja sulle võib see uus väga armas olla, aga lastele üleüldse mitte. Ja jälle on kaks katkise hingega last maailmas juures.
Kasvata enne oma lapsed suureks!

Mulle nii meeldis Gretekese kirjutis: Ega sa hernes ole, et ilma toeta kohe maas maoli.
 
Teemaalgataja 14. august 2014, kl 18.28
Aitäh teile! Mõni vastus pani pisarad jooksma ja liigutas väga.
Esiteks, ma olen arvestanud ja heal meelel valmis laskma oma ellu meest "lisadega" :) Minu jaoks ei oleks üldse probleem, kui neid kodus müttaks 2 asemel nt 4. Ainus mure, et nad omavahel klapiksid. Kuid ka siin mõtlen, et mida nooremalt kokku saavad, seda lihtsam oleks ilmselt kokku kõigil kasvada...?

Teiseks, ei koliks ma uisapäisa kindlasti kellegagi kokku ja esimene möödapanek mehe valikul on mu lati väga kõrgele tõstnud. Pigem olen üksi, aga lastega mitteklappiva mehega ma kindlasti suhet ei looks. Laste heaolu on minu jaoks siiski esmatähtis. Lihtsalt nii armas oleks leida üks suure südamega soe inimene enda kõrvale. Rahaliselt saan ise hakkama, seega rahakotti ma ei otsi. Küll aga oleks hea tunne, kui kõrval on tore inimene, kes on moraalselt laste kasvatamisel abiks. Ulme sellist meest leida? Võiks ju mitte olla :)
mansion ghost 14. august 2014, kl 18.46
Väga kahju `kübaraga moor`, kes end ära ja puudutatuna tundis, järgnev kinnitab vaid Sinu rumalust.

"Mansion ghost- kust võtad sellise julguse, et Naisi "l..ks" sõimata? Saan aru, et meie riigis kehtib sõna- ja mõttevabadus, kuid kas oled mõelnud ka sellele, mida need sinu huupi öeldus sõnad endaga kaasa toovad??!! Me oleme kõik erinevad isiksused, erinevatel emotsionaalsetel tasanditel jne. Juhul kui sul on tütar ja tema lastega maha jäetakse, kas siis samuti sõimad oma tütart " l..ks" ??? Ennem kui oma suud pruugid siis palun mõtle hoolega järgi..."Üheksa korda mõõda üks kord lõika""

Kummitusel on siiralt kahju lastega mahajäetud naistest, kui meespool saba seljas pere juurest uutele jahimaadele läks.
Samas ei tekita mingit emotsiooni ega kaastunnet, kui mahajätmise põhjustas naine oma liiderliku käitumisega. Uskumatu aga ka selliseid on palju.
On hulk mehi, kes "jumaldavad" vabameelse ja piiranguteta seksuaalkäitumisega naisi ja on neid, kes sellistest suurema või väiksema kaarega mööda käivad - lõppkokkuvõttes ei taha seda naist omale kummadki.

´Daam Kübaraga´ ; "Üheksa korda mõõda üks kord lõika"
Enne mõtle ja siis tegutse - tagantjärgi kaagutamine ja meeste siunamine on täiesti kasutu.
 
lihtsalt üks 14. august 2014, kl 19.32
teemaalgataja
Kui palju sa tead oma tutvusringkonnast selliseid peresid, selliseid mehi? Kui su tutvusringkonnas, sugulaste seas on enamusel naistel suure südamega mehed (mitte variserlikud, kes võõraste ees on kompud, aga kes naisega kahekesi jäädes muudavad oma olekut koheselt), siis ei ole see ulme, vaid reaalsus. Kui see aga on pigemini erand, siis ehk on asjatu ennast unistustega liialt üles kütta. Vaata, kui inimene midagi nii väga tahab, siis on ta kerge saak igasugustele kavalatele psühhopaatiatele, kes suhte alguses nii palju igatsetud tähelepanu osutavad nii naisele kui lastele, kuid kes ühel hetkel sind täiesti lambist litsitama hakkavad, nagu siin üks ghost juba tegi ja siis hakkad hirmu all elama, tekib suhtesõltuvus veel. Sellepärast ma sulle soovitasingi mitte igatseda seda, mida sul ei ole, vaid õppida olema tänulik ja õnnelik selle üle, mis sul on. Nii sa õpid olema rõõmus, selle asemel, et õnnetult mingit tabamatut õnne taga ajada ja selle nimel oma praegust olemasolevat elu mitte märgata.
 
Teemaalgataja 14. august 2014, kl 19.42
lihtsalt üks- aitäh Sulle! Sul on nii väga õigus tegelikult!
 
piripiiga 14. august 2014, kl 20.43
lihtsalt üks - minus pole vihkamist kellegi vastu, saati sinu vastu. mind hämmastab ainult see, et kas Jumala uskumine annab sulle õiguse teise inimese elust usku armastusse väljapigistada? igasugused variserlikud jumalasõnakuulutajad, kes siiralt arvavad, et Jumal kedagi karistab, on šarlataanid. ma pole tihti kummitusega nõus, aga seekord kirjutan kahe käega alla. sa usu rahus omaette, mida uskuda soovid.
 
lihtsalt üks 14. august 2014, kl 21.45
Mina ei ole variser. Mina räägin seda, mida mina oma puhta ja siira südamega usun. Kui sulle ei meeldi, siis pole see minu asi. Kes ütleb, et ma peaksin seda tegema, mida sina või ghost mul käsivad? Kas sina oled Püha Vaimu osaduses, et sa tead öelda mulle, mis on õige ja mida mina rääkida tohin ja mida mitte? Eks inimene pea Jumalat rohkem kuulama kui mõnda piripiigat, sest kes on üks piripiiga Jumalaga võrreldes? Tühine ennasttäis ninatark, kel pole Jumala tarkust ega ka jumalakartust. Jumalakartus on tarkuse algus ja minul on Jumalalt saadud tarkust ja ma jagan seda vahel ka teistele, tahavad nad siis kuulda või mitte, see ei ole enam minu asi. Mis siis kui Jumal mulle kogunisti prohveti ande annab ja ütleb, mine ja kuuluta? Kas ma siis peaks tulema siia sinult või ghostilt küsima, et mis teie sellest arvate, kas ma ikka tohin seda teha?
Jumal on minu Isa ja mina ausan ja armastan Teda. Ma suhtlen Temaga iga päev. Igal päeval ma kurdan talle oma mured, igal päeval ma mõtisklen Tema armu suuruse ja tarkuse üle. Ma kuulan Pereraadiost vanade, juba ammu lahkunud suurte pastorite jutlusi, need on nii sügavad ja nii õiglased ja nii armulised. Aga ma kuulan ka tänapäeva pastorite jutlusi ja needki on täis usku ja siirust. Ma ei eita, et ka usklike seas on varisere ja me kõik eksime, ka usklikud inimesed. Ent ma tean, et ka kõik mu eksimused tulevad viimaks mulle kasuks, teevad mind targemaks, sest paljast teooriast ei muutu me keegi, muutume ainult sellest, mis meie südant puudutab, vahel selle pikalt valutama paneb. Seda elu soovitan ma kõigile - elu koos Jumalaga.
Piibel muide räägib ka Jumala armulikkusest ja erilisest hoolest lesknaiste vastu. Praegu ei oskagi õiget seisukohta võtta, kas mahajäetud üksikemad on nagu lesed või mitte. Paljus nad ju on sarnases seisundis. Vana aja Iisraelis ei tohtind keegi neile liiga teha, sest Jumala sõna ütleb, et Tema ise on lesknaistele mehe eest ja vaeslastele Isa eest ja kui keegi neile liiga teeb, siis Ta teeb nende endi naised leskedeks ja lapsed vaeslasteks. Sellise erilise Jumala kaitse all olid need õnnetud ja abitud inimesed. Tundub karm? Aga jumalakartus siiski toimis ja inimesed tegid head sellistele peredele, sest nii nad korjasid Jumala õnnistust ja halastust ja heldust oma perele. jumal tasus neile nende heateod.
Piibel on kõige targem raamat maailmas, täis elutarkust, Jumala tarkust, õpetust heaks eluks, ligimesearmastuseks. Ma ei häbene Jumalat, ma ei häbene Jeesust Kristust, sest Ta käis mööda maad ja tegi head ja halastas ja aitas kõiki, kes Tema poole pöördusid. Kui palju imelisi julgustussõnu ja lohutust jättis Ta oma õpetusega meile - no kuidas ma peaksin seda häbenema või kartma neid, kes mulle ütlevad - pea suu! Kao oma Jumalaga sekti, põranda alla! Eks kogu maailm ole Tema päralt, Tema loodud - kuidas sa siis saadad selle, kes sind, väike tühine piripill, lõi, pärapõrgusse? Eks Tema ole kuningas ja sina vaid tühine inimlaps, vilets patune olend, kes armu vajab. Anna endale aru oma väiksusest ja tühisusest!
 
piripiiga 15. august 2014, kl 09.31
kui ma hakkan praegu mõtlema, kui palju kurjust on maailma sündinud nende inimese poolt kirjutatud raamatute enda suva järgi tõlgendamise abil (piibel, koraan jne.), siis mul hakkab kurb.

uskus ju ka Hitler, et aaria rass on loodud ainsana rassidest Jumala näo järgi.

ja kui Jumal on meie kõigi isa, siis mina olen tema tütar ja kes julgeb Jumala tütart nimetada tühisuseks? kas sina, lihtsalt üks?
 
naine lastega 15. august 2014, kl 09.37
mina olin üksi lastega 15 aastat. pärast lahkuminekut laste isast ma lihtsalt ei suutnud meestega sel tasandil suhelda, sest pettumus oli nii suur ja hing sai kõvasti haiget. pühendusin oma lastele - meil oli väga tugev ja lähedane pere (on siiani, kuigi lapsed juba omaette pereinimesed).
mõned aastad möödusid ja pikapeale hakkasin ringi vaatama ning mehi taas märkama. oli põgusaid tutvusi ja vastastikust sümpaatiat. kuid ei leidnud ma sellist meest, keda oleksin tahtnud oma koju viia ja lastele tutvustada kui oma partnerit. kodu oli minu kindlus ja seal ei olnud võõral kohta. aga väga häid sõpru leidsin küll.
hiljem olin vist üksi elamisega nii ära harjunud, et ei kujutanud elu teisiti ettegi. kui siis ühel päeval tuli inimene, kes tõestas, et ta ilma minuta ei saa, oli mul ikka tükk tegemist, et selle kõigega harjuda. harjun veel siiani, kuigi nüüdseks oleme koos elanud juba üle viia aasta.
mis tulema peab, küll see tuleb. ei ole vaja paaniliselt otsida ja igast pakkumisest kinni haarata. lase asjadel lihtsalt kulgeda ja vaata, mida on elul sulle pakkuda. lapsed on tegelikult väga suur väärtus - nad on terveks ülejäänud eluks. lapsed ongi sinu tugivõrgustik :).
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!