Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Küsimusi üksikvanematele
 
vanamoodne 29. juuli 2015, kl 23.11
Viimasel ajal on pidevalt artikleid, et abielu oleks nagu mingi igand.
Kes räägib, et pole raha suure pulmapeo korraldamiseks, kes jälle, et ”paber” on nõme.

Tahaksin küsida siin foorumis:

Kui paljud üksikemad/isad on ise tagasi lükanud abieluettepaneku? Jah, mõnikord võib ka naine algatuse teha.

Kas üldse ei pane selline asi mõtlema, et laps sünnib ”väljaspool abielu”, st emal ja isal on erinevad perekonnanimed ja lapsel ehk tulevikus on vaja seletada seda?

Kas on nii suur hirm abielulahutuse korral kohtukulude ees?

Kas üldse selline moment on nagu välistatud, et see abieluettepanek võiks tulla enne lapse saamist ja see oleks nagu meeldivalt kõditav tunne, kus tunneksite, et te olete tähtis sedavõrd oma armsamale, et ta tahab teiega liidu sõlmida kogu eluks?
 
kaasaegne 29. juuli 2015, kl 23.48
Kust otsast tegu üksikvanematega kui lapse ema ja isa elavad koos, aga mingi bürokraadi poolne tempel puudu?
 
kus on probleem 29. juuli 2015, kl 23.53
Kus sa elad? Tänapäeval ei pea abielludes ühise nimega olema. Tean mitut abielupaari, kus naine jättis oma nime alles ja mehel oma nimi. Üks paar võttis aga täiesti uue nime (ei ole ei mehe ega naise vana nimi).

Kuidas sa seletad siis seda, kui vanemad on abielus aga erinevate nimedega? Mis seal siis keerulist selgitada on? See ühise nime komme ei sünni ju lapsega koos kaasa - ta õpib ja näeb seda teiste pealt. Kui ta teab enda mäletamisest alates seda, et vanemad on erineva nimega, siis ei teki küsimusi. Ehk küsib hoopis, miks tädil ja onul sama nimi on, kas nad on õde ja vend? Ma ei saa aru, miks lapsi peetakse nii rumalateks. Need on teie endi mõtted. Lapsed ei mõtle üldse nii. Ja kui neile nii seletada nagu ongi, siis nad ju saavad aru
 
eesmärgid 30. juuli 2015, kl 00.19
kuna suhte aluseks oleks ka ühes suunas vaatamine ja samade tõekspidamiste jagamine, siiss tuleb leida mees, kes ise ka abiellumist oluliseks peab. muud kepivaraindid koos laste juhuslike sigitamistega aga kõrvale jätta.
 
mees 30. juuli 2015, kl 08.11
Tänu feminismile käivad naised hoogsalt tööl ja nende palgad pole midagi nii nirud nagu räägitakse. Kui midagi ei meeldi võetakse lapsed ja kõnnitakse minema, sest palk + elatisrahad võimaldavad üürida korteri. Ei mingit lahutusejanti ega varajagamist.
 
Welcome to 2015! 30. juuli 2015, kl 08.15
abielu on igand-tänapäeval ei abiellu ükski moodne endast lugupidav indiviid. Moes on hoopis multikulti-mida multim seda parem. Nt eriti hipp oleks mõni filippiino kodustada:)
 
-------- 30. juuli 2015, kl 10.32
Minu arust on abiellumine jälle moodi läinud, räägitagu sellest paberi mõttetusest mida tahes. Nüüd abielluvad isegi juba need, kes on aasta(kümne)id niisama koos elanud, rääkimata noortest. Vähemalt minu tutvusringkonnas on pulmitamine viimastel aastatel vaata et peamiseks meelelahutuseks saanud.
Ma ei ütle, et koos elavad inimesed peaksid abielus olema, aga kindlasti vaatan sellisele paarile ja nende suhtele palju lugupidavama pilguga, sest inimesed on andnud kõigile selgelt teada, et neil on soov ühiselt läbi elu minna. Niisama kooselu tähendab minu jaoks peamiselt seda, et lihtsalt sel hetkel ollakse koos.
 
tts 30. juuli 2015, kl 11.34
Mina tean naist, kes on kolme mehega abielus olnud ja kõigiga ka lapsed saanud. Aga kasvatab neid ikkagi üksi.
 
vanaaegne 30. juuli 2015, kl 20.39
kaasaegne
29. juuli 2015, kl 23.48
Kust otsast tegu üksikvanematega kui lapse ema ja isa elavad koos, aga mingi bürokraadi poolne tempel puudu?

Sealt otsast, et kui see ilma templita armastus otsa saab. Ja otsa ta saab, sest kui armastus oleks tõeline olnud, siis oleks mõlemad soovinud seda ka templiga kinnitada. Vaat siis on millegipärast neil lapsega tüdrukutel seadus kohe üliväga tähtis - ei siis ole juttugi enam tähtsusetust bürokraatiast. Enne oli seadus tobe, aga nüüd aidaku seadusetegijad lenduläinud armastust otsida ja mis kõige tähtsam: aidaku raha saada. Kus siis on kaasaegne suhe?
 
tts 30. juuli 2015, kl 23.53
Kui lapse isa nimi on sünnitunnistusel kirjas, pakub seadus täpselt ühepalju kaitset lapsele, vahet pole, kas vanemad olid abielus või mitte.
 
Küsimus oli 31. juuli 2015, kl 00.33
tts Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui lapse isa nimi on sünnitunnistusel kirjas, pak
> ub seadus täpselt ühepalju kaitset lapsele, vahet
> pole, kas vanemad olid abielus või mitte.


.... miks lihtsalt ei abielluta.
 
tts 31. juuli 2015, kl 01.29
Vastasin sellele, et pärast otsitakse seaduselt abi, et raha saada lapsele, kuid seal tõesti vahet pole, kas abielus või mitte, seadus kaitseb lapsi ühtmoodi, kui isa on teada. Kooselu puhul tavaliselt on isa sünnitunnistusel.
 
isa sünnitunnistusel 31. juuli 2015, kl 15.52
Millegipärast see kooselu-isa punnib tavaliselt maksmisele kõigest jõust vastu ja püüab end puruvaeseks teha, et mitte sendikest välja anda. Abielumees enamasti mitte.
Vahe selles, et abielumees on naist endale kaaslaseks tahtnud ja seda ka kõikidele avalikult teada andnud. Kooselu-mees aga ootab lihtsalt paremat juhust ja seni naudib kooselu hüvesid lollikesega, kes end alandada laseb. Mehikesel pole ju olnud plaaniski elu kooselu-naisega siduda.
 
tts 31. juuli 2015, kl 15.59
See on puhtalt sinu arvamus, mida sa ei suuda tõestada. Reaalsuses on palju näiteid abieluisadest, kes pärast lahutust lapsed unustavad ja sentigi ei leia.
 
isa sünnitunnistusel 01. august 2015, kl 17.00
No ei ole puhtalt minu arvamus. Lugege vallasemade hala kasvõi siinsamas foorumiski. Ei taha nende kooselu-mehed lapsest midagi teada.
 
tts 01. august 2015, kl 18.04
Olgem täpsed terminites. Vallasema on ema, kelle lapse sünnitunnistusel pole üldse isa nime ja kes saab riigilt üksikvanema toetust. Kui sünnitunnistusel on mõlemad vanemad, ei ole ametlikult ka vallasemast juttu ja riigilt vastavat toetust ei saa. Halajaid on aga igasuguseid, alates ehtsatest vallasemadest, lõpetades abielunaistega, kes küll mehega koos elavad, kuid lapse eest ikkagi ise hoolitsema peavad, sest härra raha ja aeg kulub mujale.

Kas pärast lahkuminekut maksavad paremini elatist need isad, kes olid abielus, või need, kes ei olnud, seda ei oska keegi adekvaatselt vastata, sest uurimusi pole tehtud. Oleneb mehest. Kui isa on töötu joodik, siis ei päästa, kui enne abielus oldi, raha ei tule ikkagi. Joomarlus kujuneb välja aastatega, nii et ei saa ka naist alati süüdistada, miks abiellus sellisega. Kui isa on aga aus ja kohusetundlik mees, siis maksab elatist ka siis, kui ei elatud koos ja naine teise mehega jalga laskis ning last ei näitagi. Lurjusest isa leiab aga alati vabanduse, miks mitte maksta, vahet pole, kas oldi abielus või mitte või kelle süül lahku mindi.

Ja ei maksa tulla seletama, et abielluvad ainult õilsad mehed ja headel kavatsustel. Tegelikult on palju põhjusi, miks keegi abiellub või abiellumata jätab, seda nii meeste kui naiste puhul.
 
kokkuvõtteks 03. august 2015, kl 15.52
Et siis viinamarjad on hapud!
Kui naiseks ei võeta, siis on miljon põhjust abielu halvustada, põhjendusi leida, miks mitte abielluda jne.
 
tts 03. august 2015, kl 16.47
No võib ka nii öelda, kuidas kellelegi. Mis endasse puutub, siis ei jõudnud pärast lahkuminekut õnne tänada, et abielust asja ei saanud, sest oleks asja saanud, oleks see mees mind rahast lagedaks teinud.
 
Nii ja naa 09. august 2015, kl 18.22
Tean abielus olnud peret, kus isa ei panustanud pereelusse suurt midagi, esikohal olid tema enda vajadused. Kui naisel sellisest virelemisest kõrini sai ja lahutuse sisse andis ning kahele lapsele ka elatist soovis, seda vabatahtlikult ei antud. Isa ütles, et laste peale ei kulu ju suurt midagi.
Aga naine ajas laste vanaema abiga selja sirgu ja nõudis isalt lastele korraliku elatise välja. Oi seda mehe viha ja raevu mis sellele järgnes - mind röövitakse!
Ei aita see abielu kokkuvõttes midagi, pigem on üks probleem lisaks kui lahku minna otsustatakse.
 
ka nii tehakse 10. august 2015, kl 08.50
tuttava tütar pold abielus ja sai elukaasaga lapse ja laps naise nimega
ja kuna tahtsid veel last siis mees nõus ainult kui laps tema nimele

sündisid kaksikud ja need mehe nimel

nüüd on poiss 6 aastane ja nooremad 4 aastased ja poiss on ikka väga õnnetu ja ei saa aru, et kas on ikka nad üks pere
 
Nii ja naa 10. august 2015, kl 10.49
to: ka nii tehakse
Mis mõttes ei saa aru, kas ikka on üks pere - et ema oma perekonnanimega on siis keegi võõras või? Pigem ei oska siin vanemad oma lapsega suhelda ja talle asju selgitada.
Kust üldse see igand, et laps peab isa nimel olema, kui tegelikult on põhikasvataja alati ema?
Ja tõesti, väga paljud jätavad abielludes oma nime alles või võtavad mehe nime lihtsalt lisaks. Mis on ka loogiline - tänapäeva maailmas ei muutu naine mehe "omandiks" peale abielu.
 
eda 10. august 2015, kl 11.16
Aga kaasajal ongi nii, et emal on üks perekonnanimi, tema elukaaslasel teine ja lastel kolmas. Kui lapsi rohkem, siis võivad need ka erinevate perekonnanimedega olla.Issid ise on kadunud, nendest ongi jäänud vaid lapsele perekonnanimi.
Ei oskaks ise ka seda kuidagi lapsele selgitada.
Ei mõista ka sarnaselt Nii ja naa-ga, milleks lapsele isa perekonnanimi, kui vanemad abielus ei ole. Lapse kasvataja on ikka ema ja kui isa ei tahtnud ema naiseks võtta, siis ongi laps ema perekonnanimega. Isa ju ema omaks ei ole tunnistanud, milleks siis talle laps, kui lapse ema naiseks ei kõlba. Ma küll ei tahaks,et mu laps sellise mehe nime kannaks. Nojah....ega ma sellisega lapsi ei saakski, aga see selleks.
 
to tts 15. august 2015, kl 14.34
"Mis endasse puutub, siis ei jõudnud pärast lahkuminekut õnne tänada, et abielust asja ei saanud, sest oleks asja saanud, oleks see mees mind rahast lagedaks teinud."

Sa kirjutad seda aastal 2015. Mis aastal kooselu alguse sai ja pulmamõtteid heietasid? Praegu ei saa pulmi pidada ilma abieluvaralepinguta. Kas seda teadsid?
 
erinev perekonnanimi 15. august 2015, kl 14.39
Eestis paikselt elades ei ole probleemi, mis perekonnanime keegi kannab. Kui aga läheb reisimiseks, siis võib see olla tõsiseks probleemiks...
 
elis 15. august 2015, kl 16.27
Enamik maailma naisest ei võta mehe perekonnanime, nt hiinlased, araablased, hispaaniakeelne maailm. Probleemid reisidel oleks ikka väga suur erand ja jabur olukord. Kui maailma arvukamatest keele- ja kultuuriruumidest pärit naised ja nende lapsed on erineva nimega, siis piirivalvurid jms töötajad pigem ikka eeldavad, et naisel ja lapsel ongi erinev perekonnanimi.
 
erinev perekonnanimi 15. august 2015, kl 19.53
Kahjuks ei eeldata, et perekonnanimi on erinev. Seda peab ikka tõestama, et erineva perekonnanimega täiskasvanu on konkreetse lapse vanem.
 
elis 15. august 2015, kl 20.35
Sama perekonnanimi võib ju ka kellel iganes olla. Kui riigi seadused näevad ette, et on vaja päriselt kontrollida, kas laps reisib koos vanemaga, siis seda tuleks sünnitunnistuse kaudu teha ja iga lapse puhul. Muidugi on igasuguseid riike, aga see oleks ikka veidi najakas, kui lapsevanemaks olemise tõestuseks piisab samast perekonnanimest.
 
erinev perekonnanimi 16. august 2015, kl 17.14
Sünnitunnistusest ei pruugi alati küll olla. Ja need "igasugused" riigid ei olegi meist sugugi kaugel. Erinev perekonnanimi toob lihtsalt paberimajandust juurde, ei muud.
 
tts 18. august 2015, kl 06.56
to tts Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> "Mis endasse puutub, siis ei jõudnud pärast lahkum
> inekut õnne tänada, et abielust asja ei saanud, se
> st oleks asja saanud, oleks see mees mind rahast l
> agedaks teinud."
>
> Sa kirjutad seda aastal 20
> 15. Mis aastal kooselu alguse sai ja pulmamõtteid
> heietasid? Praegu ei saa pulmi pidada ilma abieluv
> aralepinguta. Kas seda teadsid?

------------------------------------------------

kooselu oli 1984 -2006
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!