Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Elatisabi ja ebavõrdne kohtlemine
 
Ritsikas 09. jaanuar 2017, kl 21.43
Küsimus suurele ringile. Tõenäoliselt saan õigesti aru, et alates 1 jaanuarist 2017.a saavad need üksikvanemad taotleda riigilt elatisabi maksmist, juhul, kui teine vanem, kellelt on elatis välja mõistetud, seda ei maksa. Aga need üksikemad, kes ei ole lasknud nüüd lapse sünnitunnistusele isakannet teha, st pole kelleltki elatist lasknud välja kohtu poolt mõista, nendel ju ei ole õigust riigilt midagi taotleda. Kas riigi arvates sellised vanemad, üldjuhul siis emad, või ka siis sellised vanemad, kes ei ole mingil põhjusel kohtusse pöördunud ega teiselt poolelt kohtu kaudu elatist välja nõudnud - polegi üksikvanemad? Kas tegemist ei ole ebavõrdse kohtlemisega. Miks riik sekkub pereellu selliselt, et seab üksikvanemal kohustuse pöörduda esmalt kohtusse ühe vanema suhtes ning kohustuse esitada kohtule taotluse elatise väljamõistmiseks sellelt vanemalt, kes oma kohustust ei täida?
 
nonoo 09. jaanuar 2017, kl 21.53
kus see ebavõrdne kohtlemine on? Kui see üksikema on otsustanud jätta teiselt vanemalt elatise nõudmata, ehk siis jätnud kasutamata võimaluse panna ka teine vanem oma kohustusi täitma, siis on see inimese enda vaba valik. Järelikult pole tal seda raha vaja, milleks riik peaks siis vägisi kellelgi raha toppima.
Pealegi saavad sellised üksikvanemad riigilt juba abi- üksikvanema toetust.
Kuidas see riik siis sinu ellu sekkub, ega riik ei käsi sul kohtusse minna, kasvata oma last üksi, nagu soovisid ja ole oma valikuga rahul. Mitte keegi ei ole sind sundinud sellist valikut tegema, sinu enda otsus.

Ebavõrdne kohtlemine oleks see, kui riik toetaks ühtemoodi nii neid, kes on käinud kohtutes ja võidelnud oma lastele raha saamise eest, kui neid, kes ei viitsi ise lillegi liigutada ja ootavad ainult riiglt käsi pikal toetusi.
 
eks 09. jaanuar 2017, kl 22.25
riik hakkab ju isadelt seda toetust tagasi nõudma. Sinu lapse isalt ei saa nõuda, sest pole teada, kes ta on.
 
guugel 09. jaanuar 2017, kl 22.45
1. jaanuar 2017 käivitub uus elatisabiskeem, millega tagatakse üksinda last kasvatava vanema lapsele igakuine, kuni saja euro suurune elatisraha. Elatisabi maksmine ei vabasta elatisvõlglast tema kohustustest, vaid riik nõuab võlgnevuse kohustusi rikkunud vanemalt välja.

.................................................
Miks sa ei lasknud siis lapse sünnitunnistusele isakannet teha, ei teadnud ehk isegi, kes ta on?
 
skd 09. jaanuar 2017, kl 23.07
Tänapäeval ei ole isaduse tõestamine küll mingi probleem. DNA test ning issil ongi alimendid kaelas.
 
arulagedale 09. jaanuar 2017, kl 23.23
Ritsikas Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Miks riik sekkub pereellu sellis
> elt, et seab üksikvanemal kohustuse pöörduda esmal
> t kohtusse ühe vanema suhtes ning kohustuse esitad
> a kohtule taotluse elatise väljamõistmiseks sellel
> t vanemalt, kes oma kohustust ei täida?

Mis pereellu riik sekkub? Sekkuks siis, kui mõni naine ei taha lapse isast midagi kuulda, riigi töötaja aga pressiks talle teda ja tema alimente vägisi peale :-)

Alustaks sellest, et kas sa üldse tead kes lapse isa on ja kas see mees on nõus, et laps tema oma on?

Kui mees ei soovi lapsest midagi kuulda ega tema kasvatamisel osaleda ka rahaliselt, soovitaks esitada kohtule avalduse isaduse tuvastamiseks ja elatise väljamõistmiseks.

Elatisabi ei tule mingist riigikassast, elatisabi maksmine ei vabasta elatisvõlglast tema kohustustest, vaid riik nõuab vanemalt, kes oma lapsele elatise maksmata jätnud, võlgnevuse välja.

Kui isa pole, siis pole ka kelleltki välja nõuda.

.
 
100 10. jaanuar 2017, kl 01.09
"Aga need üksikemad, kes ei ole lasknud nüüd lapse sünnitunnistusele isakannet teha, st pole kelleltki elatist lasknud välja kohtu poolt mõista, nendel ju ei ole õigust riigilt midagi taotleda."

........................................................
Mis mõttes ei ole? Nad saavad ju riigilt vallasema toetust kahekordses lapsetoetuse määras, mis praegu on 50+50 eurot.
 
ametnik 10. jaanuar 2017, kl 07.53
Eelmine eksib, nn vallasema toetus(üksikvanema lapse toetus) ei ole võrdne lapsetoetusega
...
riigi abi üksikvanema lapsele(sünnitunnistusel isa andmeid pole st isadus tuvastamata) on 19,18/kuus

/Üksikvanema lapse toetust 19.18 eurot kuus saad, kui
• sinu lapse sünniaktis või rahvastikuregistris puuduvad andmed lapse isa kohta
• sinu lapse teine vanem on tunnistatud ametlikult tagaotsitavaks


Üksikvanema lapse toetust maksame alates lapse sünnist või vanema tagaotsitavaks kuulutamise päevast.

Üksikvanema lapse toetuse maksmise lõpetame sulle järgmistel juhtudel:
• isaduse tuvastamine või omaksvõtt,
• lapse vanema tagaotsimise lõpetamine või sama vanema eest toitjakaotuspensioni määramine,
• vanema abikaasa või kasuvanema kaotuse korral toitjakaotuspensioni määramine./


Seega kui isaduse tuvastamisest olulisem tundus saada kuus 19 eurot siis nii ongi.

Valik oli ema oma.
Loomulikult võib nüüd siiski lasta isaduse tuvastada...
 
on siis isa või ei ole mitte? 10. jaanuar 2017, kl 11.24
Riik maksab lapsele isa asemel. Aga sinu lapsel ei ole ju isa olemaski - kelle eest ta siis maksab?
 
Naine 10. jaanuar 2017, kl 12.29
Ilmselt on teemaalgataja jäänud rasedaks pühast vaimust. Siis on ka mõistetav, miks pole isa sünnitunnistusele märgitud.
 
Kui märkus kl 12,29 vastaks tegelikusele, 10. jaanuar 2017, kl 12.49
siis kindlasti oleks keegi üksikemadest juba ammu selles arvamuses nimetatud olendi vastu kohtusse pöördunud. Siin peab ikka keegi muu mängus olema.
 
oks 10. jaanuar 2017, kl 14.20
Mul on tõesti imelik mõista teemaalgatajat. Millise probleemi välja mõtleb.? Lapse kasvatajad on lapsevanemad. Ei maksa kogu aeg kõiges riiki süüdistada.
 
Katrin123 10. jaanuar 2017, kl 14.23
Mina saan teemaalgatajast täitsa aru, näiteks minu lapse isa keeldus lapse registreerimisele tulemast, ei jäänud midagi muud üle, kui laps enda nimele võtta. Laps tuli ära registreerida peale sündi 30 päeva jooksul ning ausalt juriidiliselt on kergem, kui sellisel puhul ongi laps ema nimel. Kohtusse ei ole ma ka näiteks pöördunud, tean küll, kes on lapse isa ja ka isa on seda ise tunnistanud, et on lapse isa, kuid registreerimisele ei tulnud. Kedagi sundida ei saa. Tegelikult jah ainult väljapääs on kohus, kohus saab sundida DNA testimisele minekut.
 
T-Mac 10. jaanuar 2017, kl 15.26
Oleks ka veidi naljakas, kui riik peab hakkama naisele meest ka valima. Kui võtsid tolguse, kes oma last ei tunnista avalikult, siis sinu valik. Hirm tuleb peale, kui vaadata, mida inimesed soovivad, et riik peaks nende eest ära tegema. Varsti äkki sooviks, et riik mõtleks ja elaks ka sinu eest.
 
Leelokas 10. jaanuar 2017, kl 17.05
Ega teemaalgataja ei ole süüdi, kui tema lapse isa ei täida oma kohustust. Nõustun sellega, et ka käesoleval hetkel on riik suht mannetu, midagi ette võtma selles osas, et üks või teine vanem oma kohustust täidaks. Lapsi tehakse nii, et vähe pole. Ega need lapsed sooloprojektid pole, vaja on ikka alati kaht poolt ja, milles lapsed süüdi on, et nendel tolgusest vanemad on. Olen suht kindel, et järgmisena riik seabki tagasi lastetusemaksu ja tegelikkuses hakkavad need inimesed, kellel lapsi pole üleval oma maksudega pidama neid lapsi, kelle vanemad nendele miskit ei maksa. Mitte ei pea siunama neid vanemaid, kes üksi oma kohustust täidavad ja süüdistama viimaseid, miks ühe või teisega lapse tegid vaid hoopis tuleks kiruda neid, kes oma kohustust ei täida. Riik peab kuskilt selle raha kätte saama ja küll näeme, et taguma hakkavad seda raha hoopis need, kes seda tegema ei peaks.
 
Üksikema 1001 10. jaanuar 2017, kl 17.36
Vähemalt pooled üksikemad on lapsed saanud üheöö suhtest ja nad ei teagi lapse isa nime ega muid andmeid. Nad toodavad riigile lapsi -tööjõudu. Miks riik ei aita neid tulevase tööjõu tootmisel ega võõraste pagulaste ülalpidamine pole kasulikum.
 
segi läinud vist.... 11. jaanuar 2017, kl 11.10
Katrin123
10. jaanuar 2017, kl 14.23
Mina saan teemaalgatajast täitsa aru, näiteks minu lapse isa keeldus lapse registreerimisele tulemast, ei jäänud midagi muud üle, kui laps enda nimele võtta.

Jälle riik süüdi või, et naine jobuga lapse tegi? Ja enne ei vaevunud selgeks tegema, kellega lapse tegi. Kas riik oleks pidanud sulle enne seda jobu tutvustama või? Ärge ronige mehega voodisse, kui abielus ei ole ja sedasorti üllatused jäävad kohe ära.
 
Kruudid 11. jaanuar 2017, kl 12.48
Lastetud värisege, tahate näha, et varsti tuleb lastetusemaks. Seda mõtet on varemgi välja käidud ja, küll see ka teoks tehakse. Küll neid lapsi, kelle omad vanemad üleval ei pea, hakkavad ülal pidama need, kellel lapsi pole. Nagu eelpool keegi juba avaldas, riigil on vaja raha saada, et selliseid üksikvanemad toetada. Kindlasti selleks mõeldakse miskit välja. Egas riik võib ju toetada üksikvanemaid ja mõtleb, et saab tulevikus mittekohustusttäitvalt vanemalt midagi välja nõuda, see on loll mõte, surm ei võta ka sealt, kust võtta ei anna, seega jään ka põnevusega ootama, mis saama hakkab. Kahjuks meil Eestis on nii palju lapsi, keda peab üleval ainult üks vanem.
 
Jospel 11. jaanuar 2017, kl 16.22
Ei saa aru miks naised ise oma lapsi ei taha toita mehed ainult külvavad seemet naiste soovil ja ega nad ei pea toitma ja katma kõiki neid sadu lapsi mida naised soovivad öeldakse et viisakas mees tuleb vastu naiste soovidele
 
Lastetusmaks 12. jaanuar 2017, kl 09.19
Kruudid Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Lastetud värisege, tahate näha, et varsti tuleb la
> stetusemaks. Seda mõtet on varemgi välja käidud ja
> , küll see ka teoks tehakse. Küll neid lapsi, kell
> e omad vanemad üleval ei pea, hakkavad ülal pidama
> need, kellel lapsi pole. Nagu eelpool keegi juba
> avaldas, riigil on vaja raha saada, et selliseid ü
> ksikvanemad toetada. Kindlasti selleks mõeldakse m
> iskit välja. Egas riik võib ju toetada üksikvanema
> id ja mõtleb, et saab tulevikus mittekohustusttäit
> valt vanemalt midagi välja nõuda, see on loll mõte
> , surm ei võta ka sealt, kust võtta ei anna, seega
> jään ka põnevusega ootama, mis saama hakkab. Kahj
> uks meil Eestis on nii palju lapsi, keda peab ülev
> al ainult üks vanem.

Lastetusmaks ei ole nüüd küll mingi uus asi. Maksin ka omal ajal seda maksu peale abiellumist seni kui laps sündis. Otse palgast võeti maha ja haiguslehe sh ka sünnituseelse ja sünnitusjärgse lehe rahast läks ka maha. Alles siis kui esitasin lapse sünnitunnistuse lõpetati mahaarvamine
 
lastetusmaksust 12. jaanuar 2017, kl 09.29
Vallalised naised ei ole kunagi lastetusmaksu maksnud ega hakka ka maksma. Vallalistel naistel ei peakski lapsi olema. Egas riik tolereeri lõtva püksikummi.
 
Ohohh 14. jaanuar 2017, kl 02.56
Üksikema 1001 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Vähemalt pooled üksikemad on lapsed saanud üheöö s
> uhtest ja nad ei teagi lapse isa nime ega muid and
> meid. Nad toodavad riigile lapsi -tööjõudu. Miks r
> iik ei aita neid tulevase tööjõu tootmisel ega võõ
> raste pagulaste ülalpidamine pole kasulikum.

Milline tark statistika!
Aga statistikablogi järgi on lausa kolmandik üksikvanematest lahutatud, ehk enne ikka abielus olnud, 15% seaduslikus abielus ja 5% lesed. Sinu "statistika" järgi peaks olema kõik need, kes kunagi pole abielus olnud, oma lapsed saanud üheööpartnerilt, kelle nimegi ei tea.
 
Nelli1 14. jaanuar 2017, kl 22.17
Kyll ei tea, kes siin kommenteerijad on, aga kummastav on see, et kõik millegipärast kiruvad üksikvanemaid, kes oma kohustust siis täidab, aga mitte seda, kes oma kohustuse täitmata jätab. Teemaalgatajale aga jah teadmiseks, et anna oma lapse isa kohtusse, tuvasta isadus ja nõua raipelt elatis välja. Ei ole oluline, kas laps on sündinud üheöö suhtest või abielus olles. Lapsesaamine ei ole kunagi ühepoolne, mees võib seal kohtus karjuda, midatahes, et tema last ei tahtnud jne, kohus naerab sellise jutu peale ja ongi kõik. Enda kogemusest tean rääkida, et pigem selline loll jutt ärritab kohut, et vanemad, kes te oma kohustust lapse ülalpidamise juures ei täida, hoidke parem kohtus suud kinni. Teemaalgatajale jõudu, paraku on jah sedasi, et need naised, kes on võtnud endale kohustuse lapse üksi üles kasvatada, sealjuures jätmata lapse isa registrisse märkimata ei ole riigi silmis mitte keegi. Muidugi veel seda ka, et kui lapse isa isadus on tuvastatud, siis ära unusta taotlemast registrikande muutmist.
 
taevas appi 15. jaanuar 2017, kl 20.48
kui sina kulla ritsikas otsustasid, et sinu lapsele piisab ühest vanemast, siis on mõistetamatu milles riik süüdi on? oled sa kindel, et tead kes su lapse isa üldse on?
kindlasti ei teinud sulle last riik. uskumatu ussike.
 
Ritsikas 15. jaanuar 2017, kl 21.45
to taevas appi: Minu lugu on tegelikult selline. Et 6 aasta pikkusest suhtest sündis laps, lapse isa nime tean. Lapse isa last ei tahtnud olles seisukohal, et ta ikka ei ole valmis isa olemas, mina otsustasin lapse sünnitada. Lapse isa on lapse sünnist teadlik, isanime keeldus andmast, ja olin nõus sellega, et laps tuleb minu nimele. Kui läheksin kohtusse isadust tuvastama, siis saaks see tuvastatud ja elatise nõue saaks esitatud. Ei ole teinud seda veel sellel lihtsal põhjusel, et ma lihtsalt ei taha, et mu laps peaks tulevikus vajaduse korral ülal pidama oma n-ö isa, kes temast ei hooli, kes on talle täiesti võõras inimene, kes teda enda omaks ei tunnista. Ei ole süüdi mu lõdvad püksikummid ega midagi ,alati ei ole kõiges süüdi naine. Käesoleval hetkel kasvatangi oma last üksinda, sest tema isa on nii mats, et ei ole last tulnud vaatama, toetusest ei räägigi. Mul savi, mida ta minust arvab, aga oma last ma armastan ja mingi hinna eest ei olnud nõus tegema aborti sellepärast, et seda lapse isa tahtis. Ükski mees ei paneks mind sekunditi kaaluma, kas valida tema või laps.
 
tule taevas appi! 15. jaanuar 2017, kl 22.49
Lapse isa last ei tahtnud, aga naine ikkagi sünnitas? Ja abielus ka ju ei oldud - see on ju kindel märk, et mehel pole naisest ei sooja ega külma. Kõlbas sokipesijaks ja supikeetjaks, aga naiseks mitte.... No ma ei saa aru, mille üle see naine siis nüüd kurdab. Nüüd on isa mats ja mis kõik veel. Kurta on ainult omaeese lolluse üle - saada laps mehelt, kes seda ei soovi. Laps elab kogu elu teadmisega, et oli soovimatu. Milleks üleüldse sellise mehega 6 aastat elada? Kes selle matsi lapsele isaks valis?
Kas tõesti normaalseid mehi ei leidunud, et matsiks peetud mehega laps saadi?
 
ei ole või? 15. jaanuar 2017, kl 22.57
Nelli1
14. jaanuar 2017, kl 22.17
...Lapsesaamine ei ole kunagi ühepoolne..

No kuidas ei ole? Kui mees selgesõnaliselt ütleb, et ta last ei soovi, vaid ainult seksi, siis on ju naine ikkagi lapse saab, siis on ju ühepoolne. Öeldi ju selgelt, et soovitakse ainult seksiteenust. Kui naisele see variant ei meeldinud, siis oleks pidanud igasuguse suhte lõpetama. Aga ei - tema oli algul nõus, aga pärast hakkas lärmama.
 
kui mees ikka ei taha, siis 16. jaanuar 2017, kl 02.14
muretseb ise, et lapsi ei tekiks.. vasektoomia, kondoom ja muud vahendid ju täiesti legaalselt olema.

Oma laiskuse eest tuleks ikkagi ise maksta.vaevalt selle mehe till nüüd parem oli kui mõnel teisel, et ei oleks pidanud kaitsevahenditele mõtlema.
 
teenindaja ja klient 16. jaanuar 2017, kl 10.50
Mees suhtub sel juhul naisesse kui prostituuti, kelle hooleks on ka raseduse vältimine. Tema on klient ja ta teavitab sellest kohe suhte alguses. Ei ole kliendi asi, kuidas prostituut rasedusest hoidub. Kas tõesti sellest aru ei saada? No ja kui naisel on nii loll pea, et aru ei saa, siis - loll pea ongi kere nuhtlus.
 
Juhan 17. jaanuar 2017, kl 11.38
Hahaa, mulle meeldivad naised, kes oma õiguste eest seisavad, ole nii lits kui tahes, naised seiske oma laste eest ja pange mehed ka vastutama. Kallid naiste mahategijad siin, mis te sõimate teemapüstitajat litsiks. Viimane kas on lits või pole lits, mis tähtsust sel on seda last sisuliselt hakkate tulevikus või juba peate mitmeid selliseid lapsi üleval teie ise - riik - maksumaksjad. Tegelikult hoopis teile on kotid pähe tõmmatud. Sa Ritsikas mine kohtusse, tuvasta lapse isa isadus ja nõua elatist, kui jobu maksma ei hakka, teevad seda siinsed kommenteerijad jõudu.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!