Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
kindlustunne
 
vihmauss1 15. november 2010, kl 09.45
elus polevat midagi kindlat peale surma ja maksude.

täna on siis see maksude maksmise päev.

kohe hommik algab vastavas meeleolus: ilm on hall ja sombune. pidin juba kardinad eest ära tõmbama, kuid väljavaade oli masendav, seega loobusin.
järjest süngemad mõtted tikuvad ligi....
ja seda juba nädala alguses!

võiks ju mõelda asjale pisut teise nurga alt: juba iidsetest aegadest on meie esivanemad pidanud igasugu andameid, kümniseid, koormisi maksma. see "traditsioon" on ilmselt sama vana kui inimsugu. ja nüüd saan minagi oma panuse anda!:D

kahjuks on mul suuri raskusi sinna teise nurka pääseda. loodan, et minusuguseid on siin teisigi.

ja nii me hulbimegi külmas mässavas vees, seltsis on vähemalt segasem:)

panter 15. november 2010, kl 10.08
Hommik! Ma vist pole ärganud piisavalt korralikult, et tabada kogu su jutu mõtet, vihmauss. Aga ma püüan.:)
panter 15. november 2010, kl 10.13
Püüan ärgata ja tabada tabamatut.:)
Mnjaaaaa, need sombused ilmad ja pime aeg on igapäevased meie kliimas ja nendega on vaja kohaneda. Kuigi, kui aus olla, siis see saabub ikkagi ootamatult:) peale suve. Igal aastal. Järjekindlalt. Tulemata ei jää kunagi, aga ikkagi me pole sellega rahul ja kipume torisema.:)

Maksudest saad vabaks vaid kuskile (näiteks) Indiasse kolides, kus puu all soojas kliimas võid mediteerida ja mitte millelegi mõelda.:)))
 
vihmauss1 15. november 2010, kl 10.47
panter, mu jutu mõte võib tõepoolest optimistidele arusaamatuks jääda.
sina ilmselt oledki see, kes kõike positiivse nurga alt vaatab:)

(kuigi mulle tundus, et seal pildil oled sina vasakult kaheksas)
 
Rex 15. november 2010, kl 11.30
oot-oot, mis makse siis nüüd, st täna, makstakse?
 
vihmanuss1 15. november 2010, kl 11.36
Mina jälle soovitan teemaalgatajal täna rohkem mitte peale võtta, sest muidu võib ta ennast leida paari tunni pärast teisest nurgast, kuhu tal oli ennist raskusi pääsemisega.
 
vihmauss1 15. november 2010, kl 11.38
vaata Rex, ma ei taha nii üksikasjalikuks minna, kuid olen kuidagi kõik oma arvetemaksmised ajastanud tänasele päevale:(
kunagi mõtlesin, et miks koera saba raiuda tükihaaval. praegu ma selles enam nii kindel pole. terve saba korraga-see on ikkagi liig:(((
 
vihmauss1 15. november 2010, kl 11.41
oma kloonile lohutuseks niipalju, et ilmaaegu muretsed mu pärast!

mul lihtsalt ei jätku selleks enam vaba raha:D
 
Rex 15. november 2010, kl 14.34
olen kuulnud, et koertel enam sabu ei raiuta. lausa keelatud! aga eks see raha väljaandmine tekitab stressi küll, kui järgi kipub liiga vähe jääma. samas võiks ju positiivselt mõelda, mida sa nende arvete eest juba saanud-tarbinud oled....
 
vihmauss1 15. november 2010, kl 15.05
Rex, täitsa õige tähelepanek sul selle saba raiumise koha pealt.

ma ütleks selle peale, et isegi koertest hoolitakse tänapäeval rohkem:DDD
 
Rex 15. november 2010, kl 15.44
koerad ei pea makse maksma, neil on selle jaoks inimesed olemas.:)
 
Rexx 15. november 2010, kl 21.03
vihmauss1-le: mässavas vees pole paha olla, kui oskad hästi ujuda, nagu see seltskond seal sinu pildil.:)
la-femme 15. november 2010, kl 21.14
Mul koera pole ja mässavas vees ujuja ma kindlasti ei ole. Sellepärast ei oska ma eelnevale midagi lisada.
Lähen teema juurde tagasi ja vaatan elule pisut avarama pilguga. Ei tahaks nõustuda sellega, et peale surma ja maksude siin ilmas midagi kindlat rohkem polegi.

Filosoofiline lähenemine kindlatele asjadele on: ruum, mis seisab paigal ja aeg, mis liigub.

Einsteini arvates olid kaks kindlat asja universum ja inimese lollus.

Inimlik vaatenurk on surm ja sugutung.

On veel kaks kindlat asja, mis inimesi ajast aega huvitanud on - poliitika ja ilm.

Poliitikast Naistekas ei räägita, kuid ilmajuttu on siin aetud rohkem kui miskit muud:)))
 
panther 15. november 2010, kl 21.31
vihmauss1 kirjutas:
-------------------------------------------------------
> panter, mu jutu mõte võib tõepoolest
> optimistidele arusaamatuks jääda.
> sina ilmselt oledki see, kes kõike positiivse
> nurga alt vaatab:)
>
Mina ja paadunud optimist? Lubage naerda...:)

> (kuigi mulle tundus, et seal pildil oled sina
> vasakult kaheksas)

Ma küll end ei tuvasta kuskil...:))))) Ootan kannatamatult uusi prille...:) Siis ehk leian end sellelt mõnusalt ulpivalt parvelt ülesse.
Tegelikult tekitab see pilt tunde, et tahaks sealt parvelt peakat hüpata... mis siis et vesi on külm...sulps sisse ja uuesti välja.:))))
la-femme 15. november 2010, kl 21.47
Hakkas huvitama - kas linnud hulbivad külmas mässavas vees või õõtsuvad mõnusalt parvel?
 
panther 15. november 2010, kl 21.49
Sama, kui küsida, kas klaas on pooltühi või pooltäis.:)
la-femme 15. november 2010, kl 21.52
No siis ju oledki paadunud optimist!:))
 
vihmauss1 15. november 2010, kl 22.56
eks ma siis seletan selle pildi lähemalt lahti:
seal on kujutatud kõige tavalisemid maksumaksjaid, kes näevad vaeva, et pinnal püsida. mingit parve neil all ei ole, ise peavad võitlema, et mitte põhja käia.
mäslev vesi nende ümber kujutab makse. nagu pildilt näha, on nad täielikult maksude meelevallas!

pildilt puudub 2 gruppi. ühtedel on õnnestunud lendu tõusta ja nad ei muretse maiste asjade pärast:)
teine grupp on aga maksukoormusele üldse alla jäänud ning põhja vajunud:(
 
Talib 15. november 2010, kl 23.14
jah, ma tegelikult tahaks kohe natuke terminites norida, minu jaoks on maksud ikka need, mis ma 10-l ja 20-l kuupääval riigile maksan, 15-l võid sa maksta oma eelmise kuu arveid ja see on juba oopis teine tera, sest reeglina maksad sa millegi eest, mida sa oled juba tarbinud või siis lähiajal tarbid, seega on need summad mingilgi moel sust endast sõltuvad. maksud on aga jah vääramatud, kui just kinnimajja ei soovi minna :-)

aga pessimist ei maksa olla, varsti tuleb lumi maha ja siis on kõik ilus ja valge

_______________
no onju hää pääv :-)
 
vihmauss1 16. november 2010, kl 06.39
no mis sa kostad! vaja veel seda 10 ja 20 kuupäeva ka meelde tuletada:(((

ma lihtsalt valisin statistiliselt keskmise päeva.

isegi minu jaoks oleks liig sel teemal siin 3 korda kuus kaeblemas käia!

aga lund ootan rõõmuga, sest selle vaatamise eest veel maksma ei pea:)
 
vihmauss1 16. november 2010, kl 06.43
ja paluks mind tarbimishulluses mitte süüdistada!
ma ei ole võimeline palki oma silmas nägema, samas teiste pinnud loen kõik üle:P
alissandra 16. november 2010, kl 10.53
Talibil on õigus, oma arved on võimalik kontrolli all hoida. Tarbid vähem, maksad vähem. Maksudest ei tea paljud inimesed üldse midagi, sest suurema osa maksab tööandja ja töötaja palgast peetakse muud vajalikud maksud kinni.
Oma tarbimistest saab hea ülevaate kui teha ökoloogilise jalajälje test. Tulemused võivad olla üllatavad.
http://www.ut.ee/mobility/jalajalg/
 
vihmauss1 16. november 2010, kl 12.23
tegin testi ära ja selgub, et kuskilt peaks end koomale tõmbama. sain 1,83.
norm oleks aga 1,8.
mõtlemisainet küllaga.
alissandra 16. november 2010, kl 12.56
Sa said ikka eriti vähe ju.:) Mina sorteerin prügi, söön endakasvatatud toiduaineid palju, ei larista veega ega vooluga, ei osta eriti riideidki, aga ikka on jalajälg 2,55. Muidugi autoga saab palju sõidetud.
 
vihmauss1 16. november 2010, kl 14.08
seal oleks võinud iga asja juures kirjas olla, mis on kõige õigem.

mitme koha pealt võttes olen laristaja küll, kuid need vist pole seal olulised:D
 
vihmauss1 16. november 2010, kl 14.10
näiteks ma ei kasvata ise ühtegi söögikõlbulikku taime, ei söö ka mahetoitu.

globaalses mõõtmes oleks see ju tõeline priiskamine!
 
medä-medä 16. november 2010, kl 19.28
Nüid oo keik see unetute raffas välla surnu vai?
Säänne vaikus puha, et ma vei iks isigi rüüki ja laamendada siin naapallu kut tahan, mette kiigi es tule moole ütlema, et olle vakka.:D

Ega tuu põlegi vist na paha mõttepoig. Laiutada (koa lõugu laiutet) põlegi alati võimalik ja nüid oo siin säänne torre hetk käen.

Moa vei rääki ja rüüki ja keski es ütle, et räägi riigikiilen, vai, et mes sa mats köhid siin naamuudu. Pudrumulk kohe kinni!:D

Monuloogitada veib, aga täna es ole tolless koa eriti tahtmist. Tuu tu om, et kut om veimalik, siss es taha ja kut põle, siss tahass keik surnuss rääki.

Moa sai nüid uma linnukse kirja seie täämpä. Veib südamerahun mujale uitama menna.

Õhtukset illosat!:D
 
Rexx 16. november 2010, kl 23.26
laiuta, laiuta siin, medä-medä. võid pikutada ka, kui soovi on:)))
 
vihmauss1 18. november 2010, kl 21.23
kas sa näe, kes siin monuloogitand on!
ja kus see parem koht siis on, kuhu sa uitama läksid?

mul tekkis ka ükspäev selline mõte, et igal pool mujal on parem kui seal, kus ma olen. aga võta näpust:(
kui kõik reeglid sai läbi loetud, mida seal mujal võis ja mida mitte, siis tundsin, et minu laeks jääb see unetute nurgake siin:(((
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!