Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Tere, talv!
 
Rexx 22. detsember 2010, kl 22.07
Talvine pööripäev ehk talvine päikeseseisak on ööpäev iga aasta 21. või 22. detsembril, millal on põhjapoolkeral lühim päev ja pikim öö, lõunapoolkeral aga pikim päev ja lühim öö.

Päike asub seniidis lõunapöörijoone kohal. Põhjapooluselt põhjapolaarjooneni on polaaröö ja lõunapooluselt lõunapolaarjooneni on polaarpäev.


Talvisel pööripäeval on Päike seniidis lõunapöörijoone kohalSee on astronoomilise talve algus, põhjapoolkeral talve algus, lõunapoolkeral suve algus. Talvisest pööripäevast alates põhjapoolkeral päeva pikkus suureneb ja öö pikkus väheneb, aga lõunapoolkeral öö pikkus suureneb ja päeva pikkus väheneb.
 
Rexx 22. detsember 2010, kl 22.08
head talve algust! nüüd hakkavad päevad jälle pikemaks venima ja kaugel see kevadki on.
 
Anja 22. detsember 2010, kl 22.20
Sulle ka! Oeh, see on tõesti hea uudis, et kevad pole enam kaugel:) )
 
Rexx 22. detsember 2010, kl 23.12
minu poolest võiks see lumi peale uut aastat kohe ära sulada ja kevad alata.:) ei meeldi mulle see külm ja pimedus.
 
hulkur 22. detsember 2010, kl 23.27
jõulud-jaanipäev, lehed puus-lehed maas...................brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
post, pre ja siis vahepeal on 3 normaalset kuud. ülejäänu on üleminek talvele või talvest väljatulek.
moonika juba oli, klaarika ja paanika on tulemas(ennustati).
palmi alla tahan.
 
Leaanika 22. detsember 2010, kl 23.41
Minul on alati päevad ühepikkused, olgu siis suvi või talv, ikka kuskil 4-5 päeva kestavad:) Huvitav organismi eripära sel Rexxil, et talvel temal päevad pikemaks venivad.
 
Anja 22. detsember 2010, kl 23.59
Tegelikult on talv tõeliselt kaunis, kui ta on just selline nagu praegu..viimasel ajal üldse aastaajad ilusad ja sellised, nagu olema peavad..suvi kuum, sügis pikk ja värviline, talv külm ja lumine, kevad vesine ja peale talve eriliselt soe..
 
vihmanuss1 23. detsember 2010, kl 14.46
Lumiseid ja rahulikke jõule minu poolt unetutele!
 
aega on selle kiire asjaga 23. detsember 2010, kl 15.45
vara veel
 
Anja 23. detsember 2010, kl 15.58
Loodetavasti ei hakata ka siin heldimusest ja härdusest seda jõulujura ajama..kõik kohad seda niigi täis..
 
Rexx 23. detsember 2010, kl 16.22
Leaanikale tahaksin öelda, et tõesti hakkavad talvel päevad pikemaks minema ja suvel (näiteks augustis), hakkavad ööd pikemaks minema. kas sa pole märganud?:)))
 
vihmauss1 25. detsember 2010, kl 13.05
mul oligi see juba unund, et talv on lõpuks ometi ka ametlikult kohal
 
vihmauss1 28. detsember 2010, kl 06.39
kätte on jõudnud selle aasta kõige kõige viimane teisipäev.
ilusat und
 
Rexx 28. detsember 2010, kl 20.54
ae, ae, kus te kõik olete? ilmselt enne aastalõppu kole kiire ja käed-jalad toimetamist täis? vihmaussile head selle aasta viimase teisipäeva lõppu!:)
 
hiired nurgast 28. detsember 2010, kl 21.36
me oleme siin:)
 
panther 28. detsember 2010, kl 21.44
 
c*) 28. detsember 2010, kl 21.49
Elasid kolm
trolli - kolli
üksildasel
kõrgel mäel.
Järgemööda
tuhat aastat
olid vakka
iga päev Ükskord
pagan teab mispärast
kostis mäe seest
kõva müts, selle järel
mürin - kolin.
”Kes seal kollab?”
küsis üks. Mürin vaibus.
sajaks aastaks
pooleli jäi
mäe peal jutt.
Lõpuks teine
justkui ärkas,
vastas talle:
“See on mutt.” Jälle trollid
sada aastat
olid vakka
nagu puud.
Kolmas tõusis:
“Head aega!
Mulle ei meeldi
lobasuud.”
:DDD
 
m*) 28. detsember 2010, kl 22.00
Õige asi, õiges kohas.
 
vihmauss1 29. detsember 2010, kl 09.17
tere taas! head viimast kolmapäeva!:D

olen tõesti palju lobisema hakanud:) lihtsalt uni läks ära ja midagi muud ei viitsi nagu teha. küll uuel aastal jõuab.
alissandra 29. detsember 2010, kl 11.31
Pole kiiret kohe kuhugi. Tometamisi hetkel pole mingisuguseid, ainult ühte väikest päkapikku peab valvama. Majandab siin minu dokumentide ja arvutiga ja kirjutab igasuguseid tähti ja märke lisaks minu tekstile. Muudkui kustata üleliigset.

Head vana-aasta lõppu, unetukesed ja ka unised!
 
hulkur 29. detsember 2010, kl 12.34
uahh ja hommikut imelist!
mitte -tere, talv- vaid -tere, lumelabidas-....selline tunne, et kohe-kohe ilmub mõne hange tagant välja pingviin. või jääkaru. minu jaoks on eestis õkokatastroof aga kuna sai lubatud et jõulust uueaastani ei vingu, siis----oi, küll ma armastan talve, lund, tuisku ja tormi!

hüvasti, tiiger. tere tulemast, valge kass.
uusaastashampused tuleb panna hange nii, et enne kevadet üles leiab:)
 
11.31 29. detsember 2010, kl 15.51
Ma ei saa sinust aru, nüüd soovid kõigile unetutele ja unistele head, samas võid hüsteeritseda ja armukadetseda, räägi oma probleemid nende tekitajaga selgeks. Minu poolt on olnud siiani kõik muutusteta, ei ole ma midagi teisiti teinud.
panter 29. detsember 2010, kl 15.59
Uvvitav, ma vist poolpime või päris pime, aga alissandrat küll kuskil märatsemas pole näinud? Või on palavik mu ajusid pehmendanud ja ei saa essukestki siinsest aru.... ju siis nii ongi.:D
alissandra 29. detsember 2010, kl 16.12
Mina hüsteeritsen ja armukadetsen? Kunagi nooruses ehk jah, aga nüüd ja eriti siin. Mida asja? Isegi kui ma kedagi ka sõiman, siis ma ka ei hüsteeritse vaid ütlen kõike stoilise rahuga.:P
 
Rexx 29. detsember 2010, kl 21.01
arvan, et 15.51 on väga eksinud nii nurga kui ka adressaadiga. alissandrat ei saa küll sellistes tegudes süüdistada. aga eks ta ole - ükski heategu(soov) ei jää karistuseta... imelikke asju juhtub.
 
Rexx 02. jaanuar 2011, kl 00.01
tere talv, tere uusaasta ja tere euro. selline teretamise teema siis.:)
 
-frukt- 02. jaanuar 2011, kl 09.40
tere Rex ja tere hommik!
ära sööks veel mõned kommid,
viimsed kaloripommid,
läheks õue,
roogiks lund,
ja siis magaks jälle und:)
alissandra 02. jaanuar 2011, kl 09.50
Tere hommikust!
Talvest ja eurost on siiber, kuigi neid pole veel kaua olnud, aga siiski. Uuest aastast saab siiber 365 päeva pärast, vbla, vbla mitte. Kass on hea loom, ehk tuleb hea aasta.
 
Hulkurkass 02. jaanuar 2011, kl 18.09
ilusat uut aastat!
ootan lume sulamist, no sadu võiks vähemalt lõppeda. aasta algas tööpäevaga, nii et ei mingit erilist pidu minu jaoks aasta viimasel ööl...
tundub, et peaks puhkusele minema. kohe. ja siis suvel. ja novembris.
aga üldiselt: tore, et uus aasta ja kass ON kenam loom kui tiiger, käpajäljed ka pisemad.
------------------------------------
11.11.2011, Long live Bethesda!!!!!!!!!!
 
-frukt- 02. jaanuar 2011, kl 18.24
11.11.2011, Long live Bethesda!!!!!!!!!!

????
siinkohal tsiteeriks Delfikassi: "AH?"
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!