Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Sõnamaraton
 
noh 19. veebruar 2011, kl 10.58
miks see keppi jutt labane on, kas sul ei lähegi vanaduses keppi vaja? ega sa igavesti nooreks jää...ja kui sul siis see mälu veel ehk virk ja hea on, siis tuleta mu juttu meelde...ma pakkusin tammepuust valmistatud keppi, millele sa toetada oleks saanud:P
ja huvitav küll....kas elumehed peavad tegema ringi siin kõigile naistele peale ja tõestama oma tegusid? ...jääb vähemalt seesugune tunne...et mõni ei saa sellega leppida:P
 
RR 19. veebruar 2011, kl 10.59
Mina pole näiteks kunagi arvanud, et ma elumees olen, juhul kui sa Anja just mind silmas pidasid. Samas pole ma siin foorumis ka labast kepijuttu kunagi ajanud.
 
Rexx 19. veebruar 2011, kl 20.55
hispaania kärbse mürgiga pidi saama soolatüükaid ravida.

arvestades seda, kui libedad on Tallinna tänavad, siis võib keppi või karku üsna varsti vaja olla.
la-femme 20. veebruar 2011, kl 12.00
Jutt läks vahepeal päris rappa. Aga seal vist kepikõndi teha ei saa, ikka kõva maapind, kuhu toetada, peab all olema.
Suuskadel saab praegu soost hästi läbi minna, ei vaju sisse ega midagi. Kepid ka abiks.

Aga....kui lähekski õige ja vaataks, mis soos toimub? Kas kaasatulijaid on?
Sõit tuleb päris pikk, annab maratonimõõdu välja küll.
Niisiis -




Sohu!


Vanasti tulnud pardiajajad* korra Pärnumaal Pärnu-Jaagupi kihelkonda Suigu valda, Tabria külasse Tani talusse.
Pererahvas ja kari jooksnud eest ära, ainult peremees Hans ei jõudnud õigel ajal ära põgeneda. Nähes, et võimata ära pääseda, peitnud Hans enese laudile põhkude alla ära. Pardiajajad otsima. Arvavad, et pererahvas enese ära peitnud. Eks leiagi viimaks Hansu õlgede alt üles. Kisuvad mehe sealt välja.
"Kus su varandus on?" pärivad pardiajajad.
"Mis mul on, kõik teie silma ees näha!"
"Kus su hõberaha?"
"Kust vaene talupoeg hõbedat võtab! Hea, kui aastas paar korda vaskkopikat saab näha!"
Pardiajajad ei usu Hansu juttu. Hakkavad otsima. Otsivad kõik kirstud, kapid läbi, ei leia raha.
Pardiajajad pärima: "Ütle, missugusel külamehel on raha! Vii meid sinna!"
"Kust külamehedki raha võtnud. Vaesed kõik kui kirikurotid."
"Kust siis rahamehi leida? Mõisast muidugi?"
"Võib olla! Ehk mõisates on."
"Hea küll, vii meid lähemasse mõisa, kus tead raha olevat!"
Hans viivitab. Ei taha minna. Pardiajajad märkavad ta kõhklemist. Pööravad piigi otsad ta poole.
"Ära viida asjata aega! Ruttu teele!"
Hans ümiseb iseeneses: "Või röövlid ristiinimeste juurde! Röövlite koht on soos!"
Vasta vaidlemata läheb Hans röövlite salgaga teele. Ei vii neid ühtigi mõisa poole, vaid Pööravere suurde sohu Kergu poole.
Esiti lähevad pardiajajad kartmatalt Hansu järele. Kui aga soo vasta tuleb, löövad mehed kahtlema.
"Kuhu sa meid viid?"
"Eks ikka mõisa!"
"Aga siin on ju soo!"
"Läbi soo läheb kõige sirgem tee!"
Pardiajajad sammuvad veel natuke maad Hansu järele, kuni ju põlvini sohu vajuvad. Nüüd märkavad, et õiget lugu ei ole.
"Kuhu sa meid viid?" käratavad röövlid.
"Sinna, kus teie koht! Kas arvate, et ma nii loll olen ja teid saagile viin? Olgu kui suur vaenlane, olgu ka mõisnik, teid ma talle ometi võõraks ei soovi. Sohu, põrgu te kuulute, sinna minge!"
Küll püüab Hans pardiajajad niisugusesse kohta viia, kust nad enam välja ei pääseks, aga vaenlastel läheb korda Hans kinni võtta, enne kui nõu oleks täide saadetud.
Vaenlased viivad Hansu soost välja, seovad kahe hobuse vahele ja kisuvad lõhki. Hans ei tahtnud röövleid mõisa viia, selle eest pidi ta elust ilma jääma.

See tee, kust Hans pardiajajaid sohu viis, on praegu alles näha. Hiljemini on seda katsutud korraldada, kuid korralikuks pole seda kunagi suudetud teha. Tee kannab meie päevil Vene tee nime. Pardiajajad, kes oma teejuhi tapsid, olid venelased.

/ Rahvajutt /

* Pardiajaja - sõjaröövel. Põhjasõja ajal olid need sõja jälgil käinud riisujatest venelased.
la-femme 20. veebruar 2011, kl 12.32
Vabandus!

Vabandan Anja ees, et ennastunustavalt kirjutasin paar riimita kommi tema luuleteemasse ja samuti kõigi teiste ees, kes end õiglaselt puudutatud tunnevad, et mulle selle eest märkust ei tehtud!
La femme.
 
Anja 20. veebruar 2011, kl 12.59
la femme, kes see nüüd pirtsutab..maimõelnud üldse nii nagu sina välja lugesid..aeks selle luulega ole nii, et see alltekst on vahel päris mõistetamatu;b

No ei jõua siin muudkui seletada..üks räägib kepist, teine maitea millest..tee siis neile selgeks et ei ole ma kaamel kahe küüruga..;)))))))
alissandra 20. veebruar 2011, kl 13.00
Lood lähevad päris kurvaks.
la-femme 20. veebruar 2011, kl 13.23
Anja, ma tegin vaid nalja!:)))

Aga nagu elu on näidanud, siis kõige õigem käitumine ongi oma viga tunnistada ja kui vaja, siis vabandada.
Igasugused eneseõigustused teevad asja alati veelgi hullemaks.
 
Anja 20. veebruar 2011, kl 13.40
Käitumisõpetuse kuldreegel on jääda iseendaks..see lihtsalt on aus teiste suhtes. Kindlasti tuleb ka endale teadvustada, kus viibid, millises keskkonnas ja mida sealt oodata ja mida see sinult ootab..;)) Ja miks sa, la femme, peaksid vabandama, kui sa pole midagi valesti teinud?!
la-femme 20. veebruar 2011, kl 13.52
Anja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ;)) Ja miks sa, la femme, peaksid vabandama, kui sa pole midagi valesti teinud?!

Hea vastus!:) Mulle meeldib!:)))
Ropp-Raivo 21. veebruar 2011, kl 14.20
Vaat kus kaks libedikku poevad siin teineteise võidu omavahel. Mida kõike teineteisele meeldimise nimel ei tehta!
la-femme 21. veebruar 2011, kl 20.47
Ütle iga päev kellelegi midagi ilusat ja su päev muutub paremaks!:)))

Sama soovitan, RR, sullegi......vaatamata sellele, et sa oled meil rohkem Ärapanija tüüpi mees......:)
 
Rexx 21. veebruar 2011, kl 21.00
praeguse külmaga saab kuiva jalaga isegi üle mere, küllap siis ka sood on käidavad.
 
tuvi 21. veebruar 2011, kl 21.02
praeguse külmaga võib isegi postkaste kontrollida, kindlasti on keegi sinna pesa teinud
 
Rexx 21. veebruar 2011, kl 21.13
ei usu, et postkastis nii soe oleks, et lind sinna elama asuks, aga korstnasse võivad küll sooja minna.
alissandra 21. veebruar 2011, kl 21.14
Jube kurb, minu postkastis pesitsevad ainult reklaamid.:((
 
Rexx 21. veebruar 2011, kl 21.19
reklaamid on tavaliselt sellisest paberist, mis ei taha hästi põleda. jama lugu. ajaleht pidi vähemalt sooja andma. ahsoo, nüüd ma siis taipasin, miks linnud postkasti pesa teevad - ajalehed soojendavad!:DDD
alissandra 21. veebruar 2011, kl 21.29
Noh, ma rääkisin muidugi ilma paberita postkastist, aga jah, need klantspaberil reklaamid ei põle sugugi hästi, need viin jäätmejaama paberi konteinerisse.
Nüüd võiks küll postkasti aga midagi prantsatada, nt õnnitlusi, mul varsti ilus ümmargune number ees, siis tuleb vait päris jääda, muidu riku juubel ära.:)))
Nelja kuuga tuhat kommi, on seda vähe või palju?
la-femme 21. veebruar 2011, kl 21.33
Minu postkast on täitsa tühi! Just praegu kontrollisin. Isegi reklaami pole, privaatsõnumist rääkimata.:(((

Reklaami tõi tütarlaps isiklikult kätte ja Eesti laualipukese andis ka veel. Oli hea päev!:)))
 
Rexx 21. veebruar 2011, kl 21.35
arvan, et see pole paha! tubli, et leiad alati midagi öelda. samas tuleb arvestada ka seda, et need kommid jagunevad mitmete foorumite vahel.
 
R 21. veebruar 2011, kl 21.37
Alleluuja, Rexx on ka koju jõudnud! Jälgime-vaatame...
la-femme 21. veebruar 2011, kl 21.38
Oh, ja mina olen oma pooletuhande juubeli täitsa maha maganud! Nii kurb!:(((

Sinul, Alissandra, 1/3 komme muidugi tuludeklaratsioonidest saadud. Ei olegi vaadanud, kas suur tulv hakkab juba vaibuma?
 
Rexx 21. veebruar 2011, kl 21.38
jah, pole teada, kuhu postasti see tuvi siis pesa tegi.:)
la-femme 21. veebruar 2011, kl 21.41
Mis see Alleluuja Rexxile nüüd tähendab? Väga salapärane.....:)
Eh, ja salasilm ka jälgimas.:D
 
Rexx 21. veebruar 2011, kl 21.50
mida siis jälgida-vaadata? ja kes need teie siis olete, kes jälgivad ja vaatavad? postkasti pesa ehitamist?:))
la-femme 21. veebruar 2011, kl 21.57
Jälgivad ja vaatavad, et kui sa Tallinna libedail tänavail kukud, saaksid sulle abikäe ulatada. Halvimal juhul toovad ehk kepi või kargu ka....
 
Rexx 21. veebruar 2011, kl 22.01
ohh, nii tore on, kui keegi su pärast muretseb ja abikätt pakub.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Rexx 21.02.2011 22.01.
 
R 21. veebruar 2011, kl 22.08
Hakkas lihtsalt silma, et õhtul, teatud kellaajal...kassanäed Rexxi nimi, koos uhke
hunduga, ikka viitsibs õna võtta.
Oh libedus...libedus. Läeb jutt ikka kargu-kepivajadusele...
Ropp-Raivo 21. veebruar 2011, kl 22.25
to lf
Halvimal juhul toovad kepi või kargu...paremal juhul saad aga kohe päris päris k*ppi!
Rexx meenutab mulle Sarikut 4 tankisti ja koer filmist.
la-femme 21. veebruar 2011, kl 22.28
Mismoodi mina saan? Mind ei jälgi ju keegi.
Ja ära unusta, et mina elan Lõuna-Eestis. Ega siin pole Tallinn, et libe on ja kukkumisoht ähvardab!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!