Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Sõnamaraton
 
panther 07. august 2011, kl 22.09
tulen just pulmast, lakku täis ja lõbus, aga nii palju võin öölda, et sul Vagrandike on õigus, mis õigus. nii palju ma veel matsu jagan. '

kellel siinseist katus sõidab, toda ei tea. mul katust igastahes ammu enam põle. lännuuuuuuuu....:)
 
z 07. august 2011, kl 22.33
suurte arvude teadust ei tea, asjade võimalikkuse üle pole ka kompetent otsustama;)

keegi vist jagab meile siin hindeid, enamasti miinuseid, ainult luuletajad said plussi;)
 
panther 07. august 2011, kl 23.47
suurte arvude kohta käis vist sõna googoloogia.... a ma kebin nüüd põhku, sest pea on nii raske, et ähvardab klaverit rünnata.:)
Ööd!
alissandra 08. august 2011, kl 07.41
Ehheee, kas tõesti mõnel täna jälle pea haige?:P Mul on ka siin üks indiviid, kes oli pool ööd koomas, praeguseks jummala täis veel ja tööle ei jõuagi. Krdi lakekrantsid. Viin on ikkagi tarkade inimeste jook.:))
 
põhh 08. august 2011, kl 08.54
Omik!:) Koomas pole, viina pole ka joont. Täiesti sirgelt istun ja loodan, et räägin ka adekvaatset juttu.:) Tööle pole vaja minna ja mina lakkekrants pole - kaslane uopis.:)
panter 08. august 2011, kl 09.29
Küsimus ka. Teab teist keegi, mis asi on nii suure massiga nagu 3 miljonit päikest?
Ja missugust kaaluühikut kasutatakse planeetide ja tähtede kaalumisel (SI süsteemis siis)?



Toimetatud 1 kord(a). Viimati panter 08.08.2011 09.35.
alissandra 08. august 2011, kl 09.38
Linnutee galaktika kese on 3,7 miljonit päikese massi.
SI massiühik on kilogramm.
alissandra 08. august 2011, kl 09.41
Planeetide kaalumist küll ei tea. Enne toimetamist küsisid ju lihtsalt massiühikut.:)))
 
VagrantCat 08. august 2011, kl 16.34
(siin kiivriga kass planeetidevaheliselt lennult)
nii, päev imeline, vihm sajab, seen kasvab, maakera keerleb:)

kvargist- leidsin ta leheküljelt "füüsika lollpeadele":)
salakirjast( mille diip m u i d u g i kohe läbi luges), annan taibukatele võtme-
LÄJL PO ÕÄJNBMJL.
ÕÄJNBUV ÕÄUBC MJIUTBMU LBVFN BFHB. ?????????????

vihje -1-------------------------VÕTI = UVSH.
vihje 2-------------------------mõtelge nihkega.
---------------------------------------------------------------------orbiidileeeeee!
 
-frukt- 08. august 2011, kl 17.30
minusugune taibu tänab võtme eest:)

kõik on võimalik.
võimatu võtab lihtsalt kauem aega.
 
VagrantCat 08. august 2011, kl 17.37
EPTJSHKD:
jahaaa! käima läks!
võttis lihtsalt kauem aega, natukene:)
tegelt lihtne ju, kui tead, milles point on?
 
-frukt- 08. august 2011, kl 17.47
jhbubift:E
 
-frukt- 08. august 2011, kl 17.51
selle kohta, et kõik on võimalik, tahaks lisada, et täna hammustas mind kõrvahark!
seda poleks ma temast iialgi uskunud:(
niiet peale parmude, sääskede ja puukide põgenege ka kõrvaharkide eest!
 
VagrantCat 08. august 2011, kl 18.04
igatahes panthri küsimuse juurde tulles:
1. mittemidagieisaaru....
2.mass ja kaal on 2 erinevat asja-võimalik, ikkaeisaaaru.
3.ma ei oska isegi midagi kokku tuututada vastuseks:(
annanpunktallapunkt
(mh füüsikaliselt, keemikaliselt ja poliitikaliselt umbtumm ja värvipime)
 
-frukt- 08. august 2011, kl 18.48
mulle tundub, et panther on tähetornis käinud ja planeetide "kaalumist" näinud.

võiks meilegi saladuse paljastada, kuidas see käib:)
 
-frukt- 08. august 2011, kl 19.02
guugli abil sain teada, et planeete kaalutakse kilogrammides. näiteks uraani mass on 25 kg.
 
VagrantCat 08. august 2011, kl 20.03
frukt, jäta kägu rahule, ära aja linnukest:P
http://www.smartconversion.com/otherInfo...
 
-frukt- 08. august 2011, kl 20.48
mis-mis, mina ja kägu???

mina sain oma andmed guugeldades!!!

aga tundub, et mind veeti ninapidi! olen seda varemgi kuulnud, et noored on hukas ja nüüd on sellele tõestus olemas!

nimelt jõudsin oma otsingutega sellisele leheküljele, kus üks kooliõpilane pakkus oma viielist tööd müügiks.
lugesin suure huviga tema juttu uraanist ja sain omaarust hulga targemaks:(((
 
-frukt- 08. august 2011, kl 20.50
 
VagrantCat 08. august 2011, kl 21.14
1.(võtan kõike sõnasõnalt sp tõlgin) st "ära aja kägu".......
2.noored raisus juba püramiididest saadik.......
3.füüsikas olen endiselt loll ja loodan, et panther seletab lõpuks asja lahti....kui keegi tarkpea enne teda seda ei tee:)...............
 
-frukt- 09. august 2011, kl 11.47
tundub, et panther tiirleb kuskil tundmatul orbiidil ja me peame selle segadusega leppima.
 
VagrantCat 09. august 2011, kl 12.01
hommik imeline, tahaks lihtsalt orbiidilt maha saada ja selle kiivri ükskord peast ära võtta, kõrvad sügelevad:)

segadustest - vaatasin just londoni google map´si, kus rahutuste kolded peal....hirmutav.
 
ükskaks 10. august 2011, kl 03.21
et mis teema siin on? mis tähendab sõnamaraton? et mida rohkem sõnu, seda parem?
alissandra 10. august 2011, kl 08.25
Vaevalt selle mõttega teema tehti, aga maratoniks on ta nüüd kujunenud küll.:)
 
z 10. august 2011, kl 20.43
kui panter võttis end täis lakkuda, siis ta kas ei olegi "sedapsi" või on tegemist äärmiselt vastutustundetu kodanikuga.

päikese massi kasutatakse astronoomias ühikuna.

mida nimetatakse kaalumiseks? kas igasugust massi määramist või ainult teatud kindlaid menetlusi? äkki skiso teab;)

sõnamaraton? siin peab vist vähehaaval kribama, mitte liiga palju korraga:p mul on vahespurt praegu;)
 
panther 10. august 2011, kl 22.16
Jajahh, Alissandral muidugi õigus, et Linnutee keskosas olev must auk on niisama suure massiga kui (alissandra täpsematel andmetel) 3, 7 miljonit päikest.:)

Sõnastasin oma küsimuse teise poole vähe valesti ja arusaamatult (vabandused), aga pidasin silmas seda, et rahvusvahelise standardi (SI) suurimat ühikut (mida küsides silmas pidasin) - yottagrammi kasutatakse, et kaaluda tähti ja planeete (Maa kaalub näiteks 6000 yottagrammi ringis) ja väikseim kaaluühik on yoctogramm, mida kasutatakse subatomaarsete osakeste kaalumiseks.:)
 
panther 10. august 2011, kl 22.39
Ma pole vanainimese asja juba paar aastat teinud, seega ei saa "sedapsi" olla.:)
panter 11. august 2011, kl 10.36
Tänan Sind Raivo oma suuvoodri kulutamise eest ja selle eest, et teavitasid minu eest teisi mu eraelulistes asjades.:)))))))))))))))))))) Paraku paned oma ajamäärusega mööda.:)))

Päeva meeldivat kõigile!
 
noh 11. august 2011, kl 12.14
ja mina arvasin, et see on tõsi...ja et hädasolijat tuleb aitama minna:PPPPPPPP
Ropp-Raivo 11. august 2011, kl 14.11
Ega mina ka alati suuvoodrit kuluta, eks siin nurgakeses käib igasugu rahvast. Samas kolm aastat ilma seksita pole just naljaasi, seega noh, sa võiksid appi tõtata:)))
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!