Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Sõnamaraton
 
Rexx 28. märts 2011, kl 12.53
panin oma parima särgi valmis, et oleks kohe võtta, kui president seda küsima tuleb.:)
la-femme 28. märts 2011, kl 20.20
Mul on heameel, et presidendiküsimus on nüüd lahendatud!

Kuid miks mulle tundub, et diibi sõnavõtust kumab läbi solvumise noodike?
Et tema oli meie viimane valik?

Kulla diip, aga sa ise tahtsid ju naispresidenti!
Me tegime siis kõik, mis meie võimuses, et sinu soovi täita, aga vaatamata kõikidele pingutustele, see ei õnnestunud. Nagu kuningameestel leida õnneliku inimese särki.

Ja siis meil ei jäänudki muud üle, kui sind ennast presidendiks valida! Esialgu harjutad ametit selles nurgakeses ja sügisel kandideerid juba kaugemal.
 
R 29. märts 2011, kl 22.27
Vastuseks profileerimesele:
La-femme, on
Abielus või olnud. Humanitaar. Sealt siis hea sõnakasutusega.
Hoiab ennast vaos, kuigi skorpionina tahaks salvata
Seda teeb looritatult.
Spordilemb.


Kes võidab?
 
Rexx 29. märts 2011, kl 23.08
kas küsimus jalgpalli kohta?



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Rexx 29.03.2011 23.16.
la-femme 29. märts 2011, kl 23.42
Jah, küsimus jalgpalli kohta!
Parem pool muna kui tühi koor! Tubli, Eesti!:))))

Huvitav vastuanalüüs R-i poolt! Ei kinnita ega lükka ümber!:)))
 
R 30. märts 2011, kl 00.23
Ikkagi üks punkt.

Ega ei peagi kinnitama, ega ka tingimata ümber lükkama
Teeb Poliitikut!
Aga oleme uudishimulikud
la-femme 09. aprill 2011, kl 10.15
Tere, head inimesed üle ilusa Eesti!:)))

Maratonil osalejad tegid puhkepausi, sest ega nii pikka distantsi ilma vahepeatusteta ikka läbida ei jaksa. Vaatajate vanker on aga vaikselt edasi veerenud. Et see päris seisma ei jääks, selleks on vaja vahepeal rattaid määrida.
Teen seda nüüd.

...............................................

Selle loo rääkis Uku Masing ühele tuntud teoloogile, kui too mitmeid kordi palus endale rääkida mõnest keelemehele kõige olulisemast jumalakogemusest.
Masing keeldus seda tegemast ja jutustas alljärgneva loo.



Unenägu

Kord oli üks noormees aasal loomi karjatamas. Päikesepaistel istudes ja linnulaulu kuulates jäi ta magama. Ja siis nägi ta und, mis kirjeldas kogu tema tulevast elu. Kodus rääkis ta juhtunust isale, kuid vaikis sellest, mida ta unes nägi.
Isa nõudis visalt, et poeg talle kõik ära räägiks, kuid too jäi endale kindlaks ja ei öelnud midagi.

Lõpuks isa vihastas, pani poja puust künasse ja saatis jõge mööda alla. Poiss jäi rahulikuks, sest just niimoodi pidi see minema.
Küna jõudis kaldale just selles kohas, kus khaan parajasti oma vägedega laagris oli, õngitseti veest välja ja noormees viidi khaani juurde.
Too küsis, mis sõitu sina siin tegemas oled. Poiss rääkis khaanile loo ära, kuidas ta nägi und oma tulevasest elust ja kuidas isa vihastas, et temale sellest ei räägitud.

Khaan nõudis, et talle kui valitsejale unenägu ära räägitaks. Noormees ei teinud seda ja ta heideti vanglasse.
Mõne aja pärast vallutas selle ala vastane, kõik vangid vaadati üle ja poisilt küsiti, miks sina siin oled.
Ta rääkis jälle loo ära, aga kuna ta ka sellele khaanile unenäost rääkimast keeldus, siis jäeti ta edasi vangikongi.

Ühel päeval hakkas noormees laulma. Tal oli väga ilus hääl ja laul kostis vanglamüüride vahelt kaugele.
Seda kuulis khaani tütar, kes kohe laulja vastu huvi tundma hakkas. Isa armastas oma tütart väga ja lubas tal poisiga kohtuda.
Noored armusid teineteisesse otsekohe ja neiu palvele vastu tulles, lubas khaan neil abielluda.
Kord, kui nad juba tükk aega abielus olid olnud, istus naine oma mehe süles, sealsamas olid ka tema õed ja neil kõigil oli hea olla ja siis mees muigas vaikselt.
Naine küsis:" Millele sa mõtlesid?"
"Ma mõtlesin oma unenäole, kuidas ma kõik oma elu ette nägin!"
Naine palus:"Räägi!" Noormees mõtles:" No nüüd ma võin ometi lõpuks rääkida!" Ta jutustas loo ära ja samas läbis nõksatus tema keha.
Hetk hiljem leidis ta end samast kohast, kus ta kunagi karjas oli.

..........................

Miks Uku Masing siiski ei rääkinud küsijale lugusid, millest too arvas, et ta neid väga-väga peaks teadma?
Sest on olnud asju, mida ta on lasknud ennast keelitada rääkima, kuid pärast ei mäleta see, kellele on räägitud, neist midagi, ja tal endal on see läinud.

Toomas Paul
 
Rexx 09. aprill 2011, kl 11.06
ei saa kõigest rääkida, sest vahel ei mõisteta või hakatakse seda oma äranägemise järgi tõlgendama. parem vaikida lõpuni. aga eks inimesel ole ikka mõni nõrkusehetk...
la-femme 10. aprill 2011, kl 09.56
Aeg on üks suur sinihall lõngakera, ainult pole selge, kas keritakse sinna peale või sealt maha.

On kolm teed pattu teha. Teha seda ise. Anda käske teistele. Vaadata vaikides pealt.

Meheta naine on kui nimeta aine.

Kui nooruses otsid tuld ja keskeas tahad valgust, siis vanuigi igatsed soojust.

Inimene lapsena... kas pole ta alles liiga väike, et Mõõtmatu Jumal tema sisse mahuks. Ja suurena, kas pole ta juba liiga suur, et Jumalat enda sees veel üles leida?

Nikolai Baturin
 
Rexx 10. aprill 2011, kl 11.03
vaidleksin vastu vaid selle "nimeta aine" kohapealt.:)
la-femme 10. aprill 2011, kl 12.13
See "nimeta aine" on ikka väga tabavalt öeldud - ta peidab endas salapära ja on alles läbi uurimata!
Pakub palju rohkem huvi kui ammu teada-tuntud ained.

Iga mees tahaks olla tundmatu esmaavastaja....vist.
 
Anja-Nanja 10. aprill 2011, kl 12.48
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 17.03.2016 14.54.
Ropp-Raivo 10. aprill 2011, kl 22.57
Rexx Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> vaidleksin vastu vaid selle "nimeta aine" kohapeal
> t.:)

Kuidas sul omal praegu lood meestega on?
Ropp-Raivo 10. aprill 2011, kl 22.58
la-femme Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> See "nimeta aine" on ikka väga tabavalt öeldud - t
> a peidab endas salapära ja on alles läbi uurimata!
>
> Pakub palju rohkem huvi kui ammu teada-tuntud
> ained.
>
> Iga mees tahaks olla tundmatu esmaav
> astaja....vist.
Sul ilmselt endiselt meest pole:(
Mina pole tahtnud kunagi süütuid naisi k*ppida.
 
-frukt- 11. aprill 2011, kl 00.12
nägin eile unenägu, mis täna täide läks:(

nüüd ei julgegi enam magama jääda...
 
Rexx 11. aprill 2011, kl 01.40
no see frukt oskab kohe selline salapärane olla ja põnevust üles kruttida...mis unenäost on jutt ja kuidas see täide läks? kui ütled A, siis ütle ka B:))
 
-frukt- 11. aprill 2011, kl 17.32
ütlen hoopis C!
la-femme 11. aprill 2011, kl 19.44
-frukt- Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> nägin eile unenägu, mis täna täide läks:(
> nüüd ei julgegi enam magama jääda...


Magamine pole ju keelatud, et unenäos nähtust ilma jääda. Edasi rääkida ei tohi!
Aga nutusest märgist järeldan, et nägid halba und ja seega oleks kasulik see ikkagi välja öelda, et kõik oleks jälle sama hästi kui enne.
Kuid eks sa ise tea!
Ma uurima ei hakka, nii uudishimulik ma pole!:)

Selle targa raamatu nime oleks küll teada tahtnud, mida sa ükspäev lugesid, kuid isegi seda sa meile ei öelnud. Oled ikka salapärane küll!:)))

Äkki see raamat ongi minu jaoks liiga tark, eelistan midagi kergemat, mis on hõlpsam läbi närida...
 
Anja-Nanja 11. aprill 2011, kl 20.22
No ja Rex ja la femme..kuidas teil siis nende meestega on? või olete süütud neitsid?;b:DDD
la-femme 11. aprill 2011, kl 20.33
Ära ole nii uudishimulik - saad ruttu vanaks! Seda sa ju ei taha?:)))
la-femme 11. aprill 2011, kl 20.39
RR,
sina võiksid pigem sellele rohkem tähelepanu pöörata, et sa jälle blokki ei saa....:DD

Muuseas, ma sain ka eile märkuse, et mu postitus sisaldab midagi Delfisse mittesobivat, kuigi kirjutasin ainult ühe luuletuse.
Üsna varsti taipasin, mis see oli....ja viskan kivi nende itimeeste kapsaaeda.
 
Anja-Nanja 11. aprill 2011, kl 21.55
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 17.03.2016 14.53.
la-femme 11. aprill 2011, kl 22.25
Nägid nüüd, mida ma Ropule Raivole vastasin!:)))

Tegelikult me Rexiga seekord ignoreerisime tema küsimust, sest ta on seda meilt juba liiga palju küsinud.....:)))
Ropp-Raivo 11. aprill 2011, kl 23.04
la-femme Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Nägid nüüd, mida ma Ropule Raivole vastasin!:)))

> >
> Tegelikult me Rexiga seekord ignoreerisime
> tema küsimust, sest ta on seda meilt juba liiga pa
> lju küsinud.....:)))

Ilmselt igatseb lf, et olavsu mind jälle "ära blokeeriks".
Aga nüüd küsimuse juurde.
Rex tegelikult pelgab mind ja ei vasta igaks juhuks midagi, sest mine seda vana isahane tea...
Ilmselt tal meest pole.
Lf on tegelikult kunagi mehel olnud (või omanud vähemalt boyfrendi), aga hetkel on ka temal meestega kitsas ja sel aastal pole lf veel mehe kaisus armurõõme nautinud erinevalt mõnest teisest naisunetust:)
la-femme 11. aprill 2011, kl 23.10
> Ilmselt igatseb lf, et olavsu mind jälle "ära blokeeriks".

Ei, miks? Oled täiesti valesti aru saanud!
Olge ikka mõlemad siin, on kohe palju lõbusam!:)))
 
-frukt- 12. aprill 2011, kl 15.39
selle vana isahanega seoses tuletab mulle lapsepõlvest üks lugu meelde:

vanaemal oli kaks hane. millegipärast tegid nad pesa ühe vana maja varemetesse. emane istus enamasti ilusti pesas paigal, aga isahani luusis ümber varemete, pidades tervet platsi enda omaks!
küll me kartsime sealt mööda minna! kunagi ei teadnud, kust ta välja kargab ja taga ajama hakkab.

siis me pidasime teda lihtsalt üheks kurjaks linnuks, alles hiljem saime aru, et ta kaitses oma pesa:)
la-femme 15. aprill 2011, kl 20.59
Suursugused! Peaaegu nagu luiged!:)))

Huvitav, kas vana isahani ka seal on? Mitte ei saa aru!:)

 
-frukt- 15. aprill 2011, kl 21.15
ma lisaks veel , et lausa armsad:)
meie hane ma seal ei tuvastanud, aga kui ta püüab, siis võib ehk kunagi nende hulka pääseda.
 
-frukt- 15. aprill 2011, kl 21.22
segaduste vältimiseks lisan foto meie isahanest enne teeleminekut:

 
möh 15. aprill 2011, kl 21.29
pakun, et pilt on tehtud enne pagasikontrolli?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!