Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Sõnamaraton
la-femme 18. november 2011, kl 22.16
Minul muide lendas mõni päev tagasi tihane tuppa. Pakettakna ülemise serva vahelt.
Mõtlesin küll, et kuidas ma ta välja saan, võib-olla läheb närvi ja hakkab edasi-tagasi lendama, kuid tegin akna päris lahti ja läks nagu vurrdi õue tagasi.
 
Rexx 18. november 2011, kl 23.11
pakun, et Jürgen Ligi ei sobi sellesse nimekirja.


mul käis tihane eelmisel laupäeval aknale toksimas. pole linde kunagi aknast toitnud. ehk oli hoopis sõnumitooja, aga sõnumit kah pole.....:))
la-femme 18. november 2011, kl 23.19
Jah, õige!
Jürgen Ligi on küll väga tubli rahandusminister, kuid sellesse nimekirja ta praegu ei sobi.
la-femme 18. november 2011, kl 23.26
Selle koduse ricotta-koogi hapukoorekattega, mida siin parempoolses veerus praegu välja pakutakse, teen ükskord ära!
Mmmm.....
 
Rexx 18. november 2011, kl 23.30
edu sulle, la-femme, kokkamises. olen kindel, et see saab maitsev kook olema! mulle ei meeldi küpsetamine, teen seda haruharva.
 
Rexx 18. november 2011, kl 23.34
kas selle küsimuse ja nimekirja koostamise ajendi said viimasest meistriristikust?:)
 
Rexx 18. november 2011, kl 23.38
Varajane Une-Mati

Ukse taga jalamatil
keegi kraabib jalgu juba.
Küllap see on Une-Mati.
Tuppa teda me ei luba.

Veel ei ole valmis säng.
Veel ei ole tulnud öö.
Meil on pooleli veel mäng.
Meie mäng on meie töö.

Ilmar Trull
meistriristikust



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Rexx 18.11.2011 23.39.
 
reelika 19. november 2011, kl 00.22
kas sõnamaraton on see, kui ma pikalt mehi landin?
la-femme 19. november 2011, kl 08.40
Reelika,
kui sa mehi lantida tahad, siis selleks pole küll Sõnamaraton õige koht.
Lantimiseks on lausa eraldi foorumid loodud nagu Saame tuttavaks ja Teki all. Olenevalt sellest, kuhu sa enne jõuda tahad. Mine vaata neisse.
la-femme 19. november 2011, kl 08.44
Rex, sa oled lisaboonuse ära teeninud!:)
Just sealt minu küsimuse ja nimekirja koostamise idee pärineb.

Ainult et minu jaoks on see nüüd eelviimane number, lahendan juba järgmist.
Ropp-Raivo 20. november 2011, kl 16.57
la-femme Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Reelika,
> kui sa mehi lantida tahad, siis selle
> ks pole küll Sõnamaraton õige koht.
> Lantimiseks
> on lausa eraldi foorumid loodud nagu Saame tuttav
> aks ja Teki all. Olenevalt sellest, kuhu sa enne j
> õuda tahad. Mine vaata neisse.

La femme juttu tasub uskuda, sest tema juba teab kus landitavad mehed liiguvad, ta on unetute nurga kuumim milf:))
 
Anja-Nanja 20. november 2011, kl 17.19
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 16.03.2016 16.56.
 
z 22. november 2011, kl 00.00
Sain hiljuti teada, et milf tähendab seksikat naist, kes võiks vanuse poolest su ema olla. Nii et kellele milf, kellele beib;) Minu jaoks on milfid siis üle 50-aastased. Varem arvasin, et milf on keskealine naine, kes käitub ja riietub nagu teismeline. Selles moonutatud tähenduses seda minu arust vahel kasutatakse.
 
z 29. november 2011, kl 21.26
Juhtus õpetlik lugu. Üks laps kulutas palju aega ja vaeva, et teha liivast vinge loss. Teine laps tuli, lõi lossi jalaga laiali ja irvitas kahjurõõmsalt. Mis on loo moraal?
la-femme 30. november 2011, kl 20.01
Loo moraal on see, et vanemad on lapse kasvatamise tähtsa töö jätnud tegemata, kuna selleks vajalik aeg kulus laenude ja liisingute teenindamisele.
la-femme 30. november 2011, kl 21.00
Elas kord lõvi, kes kartis hirmsasti kuke kiremist.
Iga kord, kui ta seda häält kuulis, jooksid hirmuvärinad üle ta selja.
Ühel päeval kurtis ta oma muret elevandile, keda see jutt väga lõbustas.
"Mis halba saab kuke kiremine sulle ometi teha?" ütles ta. "Mõtle selle peale!"
Just sel silmapilgul hakkas üks moskiito pinisedes ümber elevandi pea tiirutama.
"Kui ta mulle kõrva lendab, siis võin ma ju kurdiks jääda", kohkus elevant ja tõrjus putukat londiga eemale.
Nüüd oli lõvi kord naerda.

Mis on selle loo moraal?
Ropp-Raivo 01. detsember 2011, kl 10.45
la-femme Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Loo moraal on see, et vanemad on lapse kasvatamise
> tähtsa töö jätnud tegemata, kuna selleks vajalik
> aeg kulus laenude ja liisingute teenindamisele.

Mul on ka üks tuttav, kes lapsega tegelemise asemel armastab õhtuti diivanil lebotada ja Meistriristikut lahendada. Eks ta paratamatu ole, et töö tahab tegemist ja laenud maksmist ning vahel on kannatajaks lapsed.
 
z 01. detsember 2011, kl 21.57
Liivalossi lugu on nii õpetlik, et selles on kohe mitu moraali. Esiteks, lõhkuda on kergem kui luua. Teiseks, ei maksa ehitada midagi sellist, mille suvaline möödakäija võib ära lõhkuda. Kolmandaks, võõral krundil ehituslitsentsita tegutsedes on riskid suured;)

Elevandi ja lõvi kohta ütleks, et kõigil on ebaratsionaalseid hirme, seega kui teise hirmu üle naerad, siis naerad ka enda üle.
la-femme 01. detsember 2011, kl 22.30
Elevandi ja lõvi kohta võib öelda ka nii:

Kui me näeksime oma hirme teiste inimeste silmade kaudu, siis mõistaksime, et enamikel neist ei ole mõtet!
................................................................

Mis puutub Ropp-Raivo tuttavasse, siis see inimene ei tee ju hilisööni tööd, vaid lebotab niisama ja lahendab ristsõna, võiks küll selle asemel lapsega tegelda.
Ma siiski usun, et tema laps ei lõhu seda, mida teine valmis ehitanud on!

Muide, mulle tundub, et Ropp-Raivo on oma tuttava elukorraldusega kuidagi liiga hästi kursis. Meenutades, mida härra endast rääkinud on, tekib küsimus....?

Aga mis see minu asi on!
la-femme 01. detsember 2011, kl 22.46
Päeva lõpetuseks üks lugu ka.

Mangod

Üks mees ootas tuttavat külla.
Ta andis teenri kätte kaks küpset mangot, käskides need viilutada ja külalise saabumisel talle pakkuda.
Teener hakkas mangosid viilutama ja pistis seejuures ühe tüki suhu. See oli nii magus ja mahlane, et ta ei suutnud kiusatusele vastu panna ning sõi ära veel teisegi viilu.
Siis haaras teda söömahullus ja ta neelas ruttu ka kõik ülejäänud tükid.

Järsku nägi ta oma isandat maja suunas tulevat.
Nüüd hakkas teenril kiire.
Ta haaras roostes noa ja tormas isanda juurde, öeldes, et ta ei saanud mangosid lõigata, sest nuga oli nüri.
"Ma teritan ära," ütles too ja läks aeda kivi juurde ning hakkas nuga vastu kivi hõõruma.

Samal ajal paistis eemalt juba külaline.
"Ettevaatust! Ettevaatust!" hüüdis teener talle vastu joostes. "Ärge tulge meie maja lähedale. Minu isand on hulluks läinud. Ta kavatseb teil kõrvad ära lõigata!"

"Mu kõrvad ära lõigata?" hüüatas mees kahvatuks muutudes. "Miks?"
"Ta teritab seal nuga," ütles sulane aia poole viibates.

Mees nägi, et tema võõrustajal on tõepoolest nuga käes, mida ta ihub, ja samal ajal kohtusid nende pilgud. Ta ei jäänud ootama, et teada saada, miks võõrustaja tema kõrvu tahab, vaid pööras ümber ja jooksis minema nii kiiresti kui jalad võtsid.

Teener tormas isanda juurde ja ütles talle, et mees, kes oli kutsutud, läks minema koos puuviljadega.

"Mida?" ütles isand. "Ahnepäits selline! Kas ta võttis mõlemad mangod kaasa?"
"Jah, muidugi!" vastas sulane.

Mees jooksis tuttavale järele, ise karjudes:
"Anna mulle üks! Anna mulle vähemalt ükski!"

Külaline, kes arvas, et tahetakse tema kõrvu, jooksis nüüd lausa elu eest.
 
Rexx 01. detsember 2011, kl 23.07
aplad ja kurikavalad teenrid on lausa õnnetus. liiga head mangot tuleb ikka endal viilutada.:)
Ropp-Raivo 01. detsember 2011, kl 23.25
to lf

Eks me siin kõik ole endast pisut pajatanud. Kes on sama pikk nagu Medvedjev, kellele meeldib Meistriristikut lahendada, kes pole aasta otsa "seda" teinud...
la-femme 03. detsember 2011, kl 09.10
Meenus jutt väikesest poisist, kes oma tööga äärmiselt hõivatud isast väga suurt puudust tundis.
Sama kehtib ka laste kohta, kelle isad nendega tegelemise asemel armukestega aega veedavad.

PS Ei puuduta isasid, kes "seda" tööajast teevad.


25 dollarit laenuks

Mees tuli hilja õhtul väsinult töölt koju ja ärritus, kui nägi, et tema 5-aastane poeg ootab teda ukse juures.

"Issi, kas ma võin sinult midagi küsida?"
"Jah, muidugi, poeg! Mida sa teada tahad?" vastas mees.
"Issi, kui palju sa tunnis teenid?"
"See on küll mu oma asi. Miks sa üldse küsid sellist asja?" sai mees pahaseks.
"Ma tahan lihtsalt teada. Palun, ütle, kui palju sa tunnis teenid?"
"Kui sa just tingimata pead teadma, siis ma ütlen sulle: 50 dollarit tunnis."
"Oh," vajus väike peake norgu.
"Issi, palun, kas sa võiksid mulle laenata 25 dollarit?" jätkas ta.

Mees sai vihaseks:"Kui ainus põhjus, miks sa palud raha laenuks, on see, et sa tahad osta mõne rumala mänguasja või midagi muud mõttetut, siis kohe marss oma tuppa ja voodisse! Mõtle järele, miks sa oled nii isekas! Ma ei tööta ometi selleks iga päev nii kõvasti, et täita su kergemeelseid soove!"

Poiss läks vaikselt oma tuppa ja sulges ukse.
Mees istus maha ja tema viha kasvas veelgi, kui ta mõtles poja küsimustele. Kuidas julges ta küsida selliseid asju, et saada vaid raha?

Kui mees oli umbes tunni jagu istunud, hakkas ta pikkamööda rahunema ja mõtles: "Aga võib-olla on ikkagi midagi, mida tal on tegelikult vaja osta selle 25 dollari eest? Ta tõesti ei küsi raha väga sageli!"

Mees läks poisi toa ukse juurde ja avas selle.
"Kas sa magad, poeg?"
"Ei, issi, ma olen ärkvel," vastas poiss.
"Mõtlesin, et äkki ma olin ennist liiga karm su vastu," ütles mees. "Mul oli pikk päev ja ma valasin oma väsimuse sinu peale välja. Siin on 25 dollarit, nagu sa palusid!"

Väike poiss tõusis istukile ja naeratas.
"Oh, tänan sind, issi!" hüüdis ta. Siis pistis ta oma käe padja alla ja tõmbas sealt välja mõned kortsus rahatähed.
Mees nägi, et poisil oli juba raha ja viha temas hakkas uuesti tõusma. Poiss luges aeglaselt raha üle
ning vaatas seejärel isa otsa.

"Miks sa tahtsid veel raha, kuigi sul seda juba on?" torises isa.
"Enne mul ei olnud piisavalt, kuid nüüd on," vastas poiss. "Issi, mul on nüüd 50 dollarit. Kas ma saaksin osta ühe tunni sinu aega? Palun tule homme varem koju! Ma tahaksin koos sinuga õhtust süüa!"
Ja ta sirutas käe rahaga isa poole.

Mees oli vapustatud. Ta pani käed ümber oma väikese poja ja palus talt andestust.

...................................................................................................................

See oli lihtsalt üks lühike meeldetuletus kõigile, kel on väga palju tööd.

Me ei tohiks lasta ajal käest libiseda, ilma et oleksime mõnda aega koos nendega, kes on meile tõesti olulised ja südamelähedased.
Ärge olge ihned oma 50 dollarit väärt aega jagama nendega, keda te armastate.
Kui te sureksite homme, siis ettevõte, kelle heaks te töötate, võib teid asendada mõne tunni jooksul. Aga pere ja sõbrad tunnevad teist puudust kogu ülejäänud elu.
 
noh 03. detsember 2011, kl 10.52
on siis alles analüütikud ja muud mõtlejad koos...ei tea, kas peaks ka hakkama igat oma sõna ja sammu analüüsima?...hm, see on vist ikka päris hea mõtte...aga ma olen laisk, et seda teha....aga kusjuures, on huvitav seda vähemalt lugeda:P...aga vb ma ei oskagi seda...ehk tahab keegi seda mulle õpetada?:P
 
Rexx 03. detsember 2011, kl 13.50
ühes kõrvalteemas ma ei avanud seda muusikalinki, mis ähvardas pisaratekraani avamisega, aga la-femmel õnnestus siiski mu silmad veidi niiskeks teha...kahju nendest lastest, kellel pole seda tavalist mõnusat perekonnaelu.
 
noh 03. detsember 2011, kl 14.08
ma pole seda lasteteemat veel lugeda jõudnudki...õnneks siis vist, kui juba silma märjaks võtab
 
päkapliks 03. detsember 2011, kl 14.15
näen seda pidevalt....lapsi,kel köik olemas....ainus,mida pole,on vanemate aeg .....siin töesti kipuvad naeratused kustuma
aga....seda enam soovin ma ymbritsevatele
...elu ei koosne suurtest ohvritest vöi kohustustest, vaid väikestest asjadest, milles naeratused ja hingest tulevad lahked teod vöidavad ja hoiavad südameid ning kindlustavad heaolu.(sir. humphry davy)
la-femme 03. detsember 2011, kl 19.20
Alljärgnev lugu on spetsiaalselt nohile.
Selline, mille ta ometi kord ühe õhtuga läbi lugeda jõuab!:D


Eduka elu saladus

Targa juurde tuli keegi mees ja tahtis teada, mis on eduka elu saladus.
Tark mees vastas: "Tee iga päev üks inimene õnnelikuks!"
Pärast lühikest pausi lisas ta: "... isegi kui see inimene oled sa ise!"

Taas vaikis ta ja ütles siis: "Eelkõige - kui see inimene oled sina ise!"


******************************************************
 
nohhike 03. detsember 2011, kl 21.10
kuulge...kas keegi võiks mulle ette lugeda...ma ise häste ei seleta:P
 
noh 04. detsember 2011, kl 10.57
nii...mulle jäi silma, et la femme mulle siia ekstra jutu kirjanud....a sellega küll eksis...ei jõudnud ma seda ühe õhtuga läbi lugeda:P õhta vaata see silmanägemine kehv ja vaim ka tönts...nüüd hommiku kohe nagu terav pliiats:P...võtan siis nüüd selle lugemise ette....ja mis meie siit välja loeme?....et tuleb ennast õnnelikuks teha...a kas ainult täna?...või igapäev? ja kui ma igapäev ennast õnnelikuks teen, millal mul siis aega teisi veel õnnelikuks teha on?...egas see pole nagu sõrmenipsutamine, et nipsti ja kohe õnnelik....sellega tuleb ikka terve päev otsa tegeleda ja võibolla öö takka järgi?!...a teisi tuleb ka ju õnnelikuks teha...või kuidas? muidu hakkavad ütlema, et egoist selline:P, a seda mul vaja pole:PPP..aga kui päris tegelikult, ...la femme, kas ma paistan siis nii õnnetu olema...või hoopis terve õnnetusehunnik?:PP ja näe päikegi tuli selle jutu pääle välja....paljud nüüd sellest päiksest õnnelikuks said?...ma vist just sain:PPPP
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!