Unetute nurgake
Sõnamaraton
 
noh 02. veebruar 2011, kl 07.01
oooo...la femme on meil neitsi maarja:P
ja RR, ära enam küsi teiselt selliseid kõlvatuid küsimusi, ehk teine ei saanud isegi aru, mida sa just silmas pidasid oma küsimusega:PP
 
-frukt- 02. veebruar 2011, kl 15.07
ole mõni päev ära ja juba siin segadus majas:)
tegeldakse kõlvatustega, kirjutatakse üksteisest mööda...

aeg on teid harida teemal "vanainimese asi".
ja kust mujalt ikka tarkusi ammutada kui netist.

mõningad otsingu tulemused on siin:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Peavalu viitab sul algavale pohmellile. Vanainimese asi. "

"oops: vanainimese asi , ei näe ju seda "

"Juba jälle ununes. . /vanainimese asi. . :oops:"

"Mina olen tšehhi toodanguga rahul, CZ-75 on minu jaoks hea küll. ;-)), aga noh, vanainimese asi ;-)"

"Ma pidin seda teile kirjutama, vabandage mind, vanainimese asi."
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

järeldus on ühene, tegu on terviseprobleemiga, mis on seotud vananemisega. mälu ja silmanägemine halvenevad..., lepitakse tšehhi toodanguga...

la femmet selles küll kahtlustada ei tohiks!



Toimetatud 1 kord(a). Viimati -frukt- 02.02.2011 17.27.
 
. 02. veebruar 2011, kl 16.01
küsimus on veelgi keerulisem. kuna aeg on väljamõeldis, siis pole vanust sisuliselt olemas, inimesed on. keskenduks sõnadele inimene ja asi, need on reaalsemad :)
Vikipeedia ütleb:
Legaaldefinitsioon: Asi on kehaline ese.
Asjadeks on kõik esemed, mis füüsikalises mõttes ruumi täidavad. Nad võivad olla nii tahked, vedelad kui gaasilised. [viide?]
Mõned kehalised esemed on asja mõistest välistatud. Hindamiskriteeriumiks on selles valduse saamise võimalus: asjadeks ei loeta asju, mida ei saa haarata. Nii ei loeta asjadeks üldiseid hüvesid (res communes omnium): vaba õhku, voolavat vett, merd. Asjaks loetakse aga näiteks elektrivoolu ja soojust. [viide?]

vastuseks sobib JAH
 
-frukt- 02. veebruar 2011, kl 16.16
kui mina lähenesin asjale tavanetikasutaja vaatepunktist, siis punkt läheb hoopis kaugemale:)

ta hiilgab tõeliselt progressiivse lähenemisega! punktuaalse täpsusega tehakse kõik selgeks ja teaduslikult tõestatuks:)
 
. 02. veebruar 2011, kl 16.31
:) a RR väidet valgekssaamisest on vast teaduslikult keerukas tõestada.
võib vaid loogiliselt järeldada, et valge pruut on beebiootel.
õnnitleme?
 
-frukt- 02. veebruar 2011, kl 17.18
neti abiga sain teada, et valgekssaamine on rahaliselt üsnagi kulukas.
sellise järelduseni jõudsin lugedes foorumit eeva.ee:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ripley:
ma mõtlesin et kuidas on võimalik "hammast" valgeks saada? Kas kuidagi kodus(ma arvan et mitte...) või siis paneel peale, või mingi valgendamine vms. Ootaks soovitusi.

krissukas:
Ega valgendust haigekassa kinni ei maksa, aga eks tuleks kõigepealt konsultatsioonile minna ja nõu küsida, mis oleks parim võimalik variant.

Morgen:
Valgendavate protseduuridega on nii, et pead kõik ise kinni maksma.
Mina käisin just hiljuti konsultatsioonis, kuna mul juhtus väikesena õnnetus. Arst rääkis, et Valgeks aitab nii klasuurimine, kui ka valgendamine, kui valge tuhmub (eriti neil, kes joovad kohvi, teed ja punast veini) ja seda peab käima pidevalt uuendamas, mis on küllaltki kulukas..

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NB!sõna "hammas" asendada valgendamist vajava kehaosaga
 
noh 02. veebruar 2011, kl 17.41
mina muidugi pidasin silmas rohkem "vanainimese asja" all ühe lugulaulu fraasi:
akna taga tuulehoog
kambris vanaema koob
...la femme vastas vast sellele tuginedes...et ta pole see aasta veel vardaid kätte võtnud:P
 
vanainimeseasi 02. veebruar 2011, kl 18.02
akna taga tuulehoog
kambris vanaema koob

rikkuse see majja toob
sest ta valgeid kindaid loob

igaüks saab valgeks käe
kuigi raha palju läeb
la-femme 02. veebruar 2011, kl 19.08
Assa mait, kus noh läks ikka elevile!:D Justkui oleks seda vanainimese asja temalt endalt küsitud!:DD
Kahjuks pean tal natuke hoogu maha võtma ja meelde tuletama, et jutt oli vaid ühest viimasest kuust, mis tal suures sabinas märkamata jäi.

Keegi võiks ju sellesama küsimuse ka nohile endale esitada.
Et ta saaks siis uhkelt vastata: loomulikult olen......:DD mitu korda.....:DD ega ma mõni eunuhh ei ole:DDD

Ma ei olnud siiski päris kindel, miks noh mind ikkagi Neitsi Maarjaga võrdles.
Uurisin asja - näh, nii pole ju õige öelda, asi on kehaline ese! - no ajalugu siis, ja sain teada, et kui NM esmakordselt Jeesuslapsega kirikusse läks, süttisid küünlad iseenesest põlema.
Täna on küünlapäev.
Sealt see päev oma nime on saanudki.
Mina arvasin siiani, et mingitelt Eesti rahva kommetelt.
Kuid mis seos minul selle kirikuskäimisega võiks olla, seda ma ikkagi ei tea!:)))

Ja nüüd on nohil juba hoopis teine jutt - vardad ja kudumine.....ehee...:)))
Mis ajast kudumine kõlvatu tegu on?
la-femme 02. veebruar 2011, kl 19.13
Kui frukt hakkas hamba valgekssaamisest rääkima, mõtlesin, et see läheb küll teemast mööda. Vanainimese asja peale peaks iga hammas ikka verele minema, mitte valgeks.
Kui lõppu jõudsin ja nägin, et hammas tuleb asendada hoopis muu kehaosaga, siis sain aru et ta rääkis ikka õigest asjast!:)))
 
noh 02. veebruar 2011, kl 19.49
nu näed...ja la femme vastaski mu eest...seega ei saagi keegi mulle seda küsimust esitada...ohh, nii kahju:( :PPPPP
la-femme 02. veebruar 2011, kl 19.56
Ja läkski mu vastus täppi või! Päris hea!:)
 
noh 02. veebruar 2011, kl 20.06
kas pean kommenteerima?:PP vaata, kuni 18a meeldisid mulle väga tütarlapsed nimega ilma...aga siis järsku hakkasid mulle hoopis hiljad meeldima....ja see tähendab...eks või ju teile ka fantaasiaks mõtlemist jätta:PP
la-femme 02. veebruar 2011, kl 21.32
Säutsud:
••Mul on sinised silmad. Olen saanud need oma isalt.
Minu emal on ka sinised silmad. Ta sai need samuti minu isalt.
/OldFunnyJoker/



•• mis mõttes paneme sokid jalga??!
ei pane ju sokke jalga!
jalad sokki.
/upsidedowncat/
Ropp-Raivo 03. veebruar 2011, kl 00.15
Tore la femme, et leidsid aega vastata.
Mind huvitas, kas la femme on sel aastal juba "vanainimese" asja teinud:) Möödunud aasta kohta ei hakanud küsima, sest ise arvan, küllap la femme mõõdunud aastal vast ikka tegi "vanainimese" asja. Suur tüdruk juba:) ja küllap seal Tartus ka mehi leidub, kes vajadusel "asja ära toimetavad".
Eks ma märtsi alguses uurin jälle.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Ropp-Raivo 03.02.2011 00.16.
 
Anja 03. veebruar 2011, kl 20.46
Siinset teemat lapates jääb mulje, just kui sex olex kõlvatu tegevus..no maei tea..äkki vanaemadele, nunnadele ja väärakatele meestele;b Mu meelest on seks üpris ropp, aga niiiii hea tegevus..kuidas ikka saab sele asemel valged kindaid kududa, aru maisaa..või noh, pedede värk, et teed käe, suu, noksi kakaseks...aga et seks ehk vanainimesteasi kõlvatu..ilmselt ikka tegu siin eunuhhidega..kuiginad väidavad vastupidist..´;b;))) Ikka kuival mehed..ma arvan, see arvesse ei lähe, et mingeid hüljatuid külanaisii rahuldamas käivad..see pidavat mehe ju pärssima, kui ta allaarvestust naist käima paneb..siis pidavat tal ka aju uperkuuti tegema..no taandarengut..;)))))))))))

* assa, küll ma nüüd saan, kiimas külaeitedelt ja konnasilmadega vanuritelt..;b
 
äge 03. veebruar 2011, kl 22.28
pole hullu kedagi. lihtsalt üks onu tahtis tädi tähelepanu pälvida. koolis ka ju nooruses
poisid tõmblevad endid kasvõi ribadeks, et plikad neid vaataks.

tegelikult oli teema " sõnamaraton ". la-femme ise teab, mida ta täpselt mõtles.
kuhu viib see maraton meid seekord?
la-femme 03. veebruar 2011, kl 22.35
Ropp-Raivo Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Eks ma märtsi alguses uurin jälle.

Mida?! Märtsi alguses jälle!
Mis ülekuulamine siin nüüd lahti läheb?
Ma isegi tegin erandi ja vastasin ausalt - lootuses, et sellega on siis kõik!:)
Kui see aga edasi kestab, siis tuleb sul, Raivo, ikka vastav oma teema teha!
 
Rexx 03. veebruar 2011, kl 22.36
sõnamaraton siis nagu sõnasport. ehk ei viigi kuhugi. ikka ise peab minema...
la-femme 03. veebruar 2011, kl 22.42
Põikame siis seekord luulemaale.:)))


On see nüüd Kuldse Jänese või Valge Kassi aasta, mine sa võta kinni!
Veiko Märka on igatahes nädala luuletuse kirjutanud sel puhul kassist.

Kassi laul inimesele

musta kassi öösel ei näe
ka neegrit seletab silm halvasti
siiski pole tähtis mis värvi on inimene
peaasi et ta hiiri ei püüa
meile ohtlikuks toidukonkurendiks ei muutu
võimas oh võimas on üliinimene
võimsam siiski ülikass
nõnda nurrus Zarathustra
meile sündis jõulude ajal Petlemmas
korraga viis lunastajat
ka kassidele ei meeldi
et Savisaar Lasnamäele õigeusu kirikut ehitab
jõudumööda käime seda ikka reostamas
omavahel öeldes:
mošee oleks parem variant olnud

/ EE: Täna algab idamaade kalendri järgi Valge Kassi aasta. /
Head uut aastat!:)))
la-femme 03. veebruar 2011, kl 22.53
Võrumaal valiti kassiaasta alguse puhul ilusaim kass.

http://uudised.err.ee/index.php?06223579
Klõpsa pildile.

Aktuaalses Kaameras näidati pikemalt. Hästi ilus triibuline kass on!



Toimetatud 1 kord(a). Viimati la-femme 03.02.2011 22.54.
 
Anja 03. veebruar 2011, kl 23.14
No ma ei tea, kas nüüd uskuda delfit, la femmet või jumalat...;))) Et siis mis looma aasta algab? Mu teada hiinlased ikka seda va kuoldset jänest taga ajavad, mis punasega kullatud..valge kass jah, on ka seoses, aga see on nagu kurat ehk idioot, kes ei tea, kumb ta nüüd oligi - kass või jänes...;))))))))
Ikkagi arvan, et jänes, sest kass on egiptuses nagu tegija, hiinas sümboliseerib ta viljakust ja mitmesoolisust..ehk siis peded, see on teie aast.sa vaata elton sai juba isaks..ei..emaks oot ei ..isaks..ah kurat seda teab:)))))))))

Jänes on armas loom..paljuneb ja seksib nagu nugis..igatahes on oodata viljakat aastat, kui keegi muidugi jänese kaela kahekorra ei keera.. Samas, ega kass kah sitem sigija ole..aga noh, ma ei tunnista ühtegi kassi peale siiami - mu meelest ainuke, kes kassi mõõdu välja annab, ja no on natuke valge ka..;)))))))
la-femme 03. veebruar 2011, kl 23.30
Vahet pole, kass või jänes - pehmed käpakesed on mõlemal!:)))
 
Anja 03. veebruar 2011, kl 23.46
La femme..on ikka vahe küll..üks on jänes, teine kass..käpad jah, pehmed, aga üks on pikkkõrv, teine lihtsalt nurruv lõvi aseaine..;b Ei, mulle meeldib kui on jänes, selline armas aavikuemand, või aevikuisand..kass aga on ja jääb lollakaks pea ees klaasi jooksjaks, kui ta ei saa aru mis toimub..saa vaata, kuidas kassid ise end autodele ette söödavad - sa keerad vasemale, et kassist mööda saada, atema keerab kah..no on loll! Ama ühe jänese olen alla ajanud korra..ei kutsund sööma..ilmselt järgmine mööduja pistis potti..;b Aga kui siiiamitest, siis jah, kuninglikud kassid..neid ei saa võrrelda ühegi külakassiga..´ja ärge vaielge vastu - ainus, kes on kass, on siiam - tal on iseloom ja ta ei tee jänesehaake..;))))))))))
la-femme 03. veebruar 2011, kl 23.57
Ei, tea miks suveniirid Pekingis on paari erandiga kõik punased, kui on ometi kuldse jänese aasta?

http://www.postimees.ee/?id=371478
 
Anja 04. veebruar 2011, kl 00.03
Konfutsius visati kah Pekingist välja..oleks ta sinnajäänd, oleks maailm riigimehi ja tarkpäid täis..paraku aga on nii, et tarkus ei kõlba maailma jäledale tarkusele..ära usu kommareid..ära mine valima!!!!!..;)))
 
Anja 04. veebruar 2011, kl 00.08
No näiteks, mis suurriik on see enam, kui niger, alamklass, ahvist arenenud järglane suurriiki juhib? On ju USA meil maailmanaba..on ta jee..see on vastus Konfutsiuse väljaajamisele..ei ole sulane kunagi kõlvanud isandaks..ja see jääb nii, ei muutu..nagu ka peded ei ole võimelised sünnitama../kuradi surrogaatemad - rahaahned mõrrad!/
Maailm on pe..s..põrguvürst võtab vist oma..aga ta nii rumal, ehk idikas, et ei oska valida..;))))) Ta võtab ainult selle, mis talle ette söödetakse..ehk siis paska..peded, feministid, pedod ja muu saast..irw.
la-femme 04. veebruar 2011, kl 22.16
Kassi ja jänese aasta


Kas ikka hiinlased ise ka teavad,
missugust aastat nad õigemaks peavad?

Ja mida algaval aastal võiks võita?
Mida võiks osta või mida võiks müüa?
Ehk jänese aastal saaks tasuta sõita.
Kassi aastal võiks nurru lüüa.

Ilmar Trull
 
Rexx 04. veebruar 2011, kl 22.20
hiina kalendri järgi algas jänese aasta, vietnami kalendri järgi kassi aasta.
la-femme 04. veebruar 2011, kl 22.29
Lugesin ka seda kusagilt. Võib-olla ongi nii, mine tea!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!