Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Aeg muutusteks on käes!
 
Rexx 19. mai 2011, kl 18.38
no teie eest ei saa kohe mitte midagi vajata. teil pole teada mitte ainult mu haridustase vaid ka lausa hinded päevikust!:DDDDDDDD

avasin seni, et piisab lugemise ja kirjutamise oskusest ning kümne piires liitmisest-lahutamisest...nüüd nõutakse juba ka siin diplomit ja tasemetöid.:)))))))

minu viimane raamat oli ilmselt aabits...:)
 
-frukt- 19. mai 2011, kl 18.48
Rexx, ärand üldista siin midagi. Keda sa pead silmas teie all? RR kui selline ei vaja teietamist, sest oma paadis on ta üksi.
Ropp-Raivo 19. mai 2011, kl 18.53
Muideks Rexxi puhul torkab tõesti silma, et ta oskab liita lahutada 100 piires ja liitlause moodustamine on tema puhul juba suur saavutus:)
Ropp-Raivo 19. mai 2011, kl 18.53
Frukt võttis minu soovitust kuulda ning laused algavad tal juba suure tähega!
 
-frukt- 19. mai 2011, kl 19.00
Kuuldavasti pole maailmalõpp enam kaugel, seega kasutan veel viimaseid võimalusi liitlausete ja suurtähtede maailmas.
 
Rexx 19. mai 2011, kl 19.02
vabandust, frukt, ei ole "teie" jah! ikka tema.
 
ähhh 19. mai 2011, kl 19.23
Raivo võiks õppida lause lõppu punkte panema. Emotikonid pole lause lõpus punkti eest. Vaata enda ukseesine enne üle ja siis tule teistele nina pihta viskama.
 
Lisa 19. mai 2011, kl 20.03
Rääkisite siin oma loetavate raamatute sisust. Lisan loetud osakese oma lugemisel olevast raamatust.

Ühel hommikul kolkis talumees kloostri uksele. Kui vend uksehoidja selle avas, ulatas mees talle imeilusa viinamarjakobara.

"Kallis vend uksehoidja, need on kõige ilusamad viljad mu kasvandusest. Ja ma tulin siia, et need ära kinkida."

"Suur tänu! Ma viin need kohe abtile, teda rõõmustab su ohver väga."

"Ei! Ma tõin need sulle."

"Mulle? ma pole nii ilusat loodusandi väärt."

"Alati, kui ma uksele koputan, teed sa lahti. Kui ma abi vajasin, kuna põud oli viljasaagi hävitanud, andsid mulle iga päev tüki leiba ja klaasi veini. Ma soovin, et see viinamarjakobar tooks sinuni natuke päikese armastust, vihma ilu ning Jumala imet."

Vend uksehoidja asetas kobara enda ette ning imetles seda terve hommiku: see oli tõepoolest kaunis. Seetõttu otsustas ta kingituse edasi anda abtile, kes oli teda alati tarkuseteradega julgustanud.

Viinamarjakobar tegi abti väga õnnelikuks, kuid talle meenus, et üks kloostrivend on haige, ja ta mõtles: "Annan vinamarjad temale. Kes teab, äkki toob see ta ellu natuke rõõmu."

Kuid viinamarjad ei jäänud kuigi kauaks haige venna tuppa, kuna too arutles: "Vend kokk on mu eest hoolt kandnud, toitnud mind parimate paladega. Ma olen kindel, et see toob talle palju õnne." Kui kokk tuli lõunaajal süüa tooma, ulatas haige vend viinamarjad temale.

"Need on sulle. Sa puutud kogu aeg loodusandidega kokku ja tead, mida selle Jumala loominguga teha."

Vend kokk jäi kobara ilust sõnatuks ning lasi ka oma abilisel viinamarjade täiuslikkust imetleda. Nad olid nii täiuslikud, et paremini kui kirikuteener, kes oli vastutav Pühima Sakramendi valvamise eest ja keda paljud kloostris pühaks meheks pidasid,- paremini kui tema poleks osanud neid keegi hinnata.

Vend kirikuteener omakorda kinkis viinamarjad nooremale noviitsile, et too näeks Jumala loomiongut ka Loodu kõige pisemates detailides. Kui noviits selle vastu võttis, täitus ta süda ülistusest Jumalale, sest eales polnud ta näinud nii imelist kobarat. Sel hetkel meenus noviitsile, kuidas ta esimest korda kloostrisse saabus, ja meenus inimene, kes oli talle ukse avanud; tänu tolle liigutusele võis ta täna olla nende inimeste seas, kes oskavad imesid vääriliselt hinnata.
Nõnda viis ta veidi enne õhtu saabunist viinamarjad vend uksehoidjale.

"Söö ja naudi. Sul tuleb siin nii palju üksi olla, need teevad sulle head."

Vend uksehoidja mõistis, et kingitus oli tõepoolest määratud temale, ta sõi ära kõik marjad kobara küljest ning jäi õnnelikult magama. Nõnda sulgus ring; õnne ja rõõmu ring, mis tekib alati nende ümber, kes on ühenduses armastuse energiaga.
Ropp-Raivo 19. mai 2011, kl 20.19
ähhh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Raivo võiks õppida lause lõppu punkte panema. Emot
> ikonid pole lause lõpus punkti eest. Vaata enda uk
> seesine enne üle ja siis tule teistele nina pihta
> viskama.

Sa katsu vähem jälle möliseda, kui sul midagi asjalikku öelda ei ole!
la-femme 19. mai 2011, kl 20.23
Komadele pööra ka rohkem tähelepanu!
Et ikka pandud saaks, sinna kuhu vaja!

Muidu jääb selline mulje, et oled ise ka põhiharidusega nagu me kõik - sinu arvates!
 
ähhh 19. mai 2011, kl 20.25
eki annab sellel sõnale "mölisema" sellise seletuse:

mölisema ‹37›

1. ebamääraselt, mulisemise moodi häälitsema. Vasikad inisevad ja mölisevad. Rahustab mölisevat sõnni.


Mida siis Raivo silmas peab, kas seda, et ma mulisemise moodi ei häälitseks, mis kindlasti siit ekraani tagant kosta pole või pean ma mölisevat sõnni rahustama?
 
noh 19. mai 2011, kl 20.27
ma teeks siia väikese paranduse....vasikad kindlasti ei mölise ega inise...ma olen maalt ja tean seda täpselt....
la-femme 19. mai 2011, kl 20.29
Sa ütled, et igav on. Miks sa ise vaheldust ei too, vaid küsid tüütuseni vaid üht ja sama küsimust - millal sa viimati meest said?
Nagu see kedagi peale sinu ja Anja-Nanja siin huvitaks!

Miks sa millestki muust ei jutusta kui oma kõrvalehüpetest?
Räägi kas või auklikest tänavaist või bensiinihindadest, ikkagi mingi vaheldus!
Ropp-Raivo 19. mai 2011, kl 20.34
ähhh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> eki annab sellel sõnale "mölisema" sellise seletus
> e:
>
> mölisema ‹37›
>
> 1. ebamääraselt, mu
> lisemise moodi häälitsema. Vasikad inisevad ja möl
> isevad. Rahustab mölisevat sõnni.


>
>
> Mida
> siis Raivo silmas peab, kas seda, et ma mulisemis
> e moodi ei häälitseks, mis kindlasti siit ekraani
> tagant kosta pole või pean ma mölisevat sõnni rahu
> stama?

Nagu venelased ütlevad- ne valjai duraka ähhh, saad väga hästi aru, mida ma mõtlesin.
Ropp-Raivo 19. mai 2011, kl 20.36
to lf
Ma käin siin harva ja küsin ühe korra kahe kuu kohta, millal sa viimati meest said.
Oma kõrvalhüpetest pole ma mitu kuud jutustanud. Nii et paluks laim jätta!
la-femme 19. mai 2011, kl 20.39
Käid harva, aga ikka ei suuda muud küsimust välja mõelda kui seesamune saamine.
Uskumatu ühekülgsus!:)))
 
ähhh 19. mai 2011, kl 20.42
Paraku ei mõista seda ütelust, sest ei valda keelt - kahju, et põhiharidus rohkem ei võimalda.
 
ähhh 19. mai 2011, kl 20.45
rsk, ja paar pitsi alkot ei tee ka head.
Ropp-Raivo 19. mai 2011, kl 20.47
to ähhh
Noorte värk, keeli ei osata.:) Tõlge- ära mängi lolli ähhh.
Ropp-Raivo 19. mai 2011, kl 20.50
to lf
Tegelikult küsis seda teemas seekord esimesena Anja.
Ma ei saa aru, miks sa häbened seda välja öelda, et sa pole selle aasta numbri sees ühegi mehe käest veel n*kku saanud?
la-femme 19. mai 2011, kl 20.52
Ära sa märgi, kui õppimisvõimeline RR on! Enne emotikoni punkt juba olemas!

Kui nüüd see ka kuidagi meelde jääks, et üte eraldatakse muust lausest komaga, siis oleks lausa tip-top!
 
ähhh 19. mai 2011, kl 20.53
Ega ma mängigi - olengi totaalselt loll, nagu lauajalg. Ei ääd ega ööd. Isegi mitte mööd.


Assaaa, vaatasin ekist järele, mida tähendab nikku saama. Seletus on järgmine:

∆ pasunasse andma; pasunasse saama näkku lööma; näkku löödud saama. Andis tülinorijale pasunasse. Läks kraaklema ja sai pasunasse.

Issand, ma ei usu enam seda ekit mitte üks põrm.
la-femme 19. mai 2011, kl 20.56
Ropp-Raivo Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> to lf
> Tegelikult küsis seda teemas seekord esimesena Anja.
> Ma ei saa aru, miks sa häbened seda
> välja öelda, et sa pole selle aasta numbri sees ühegi mehe käest veel n*kku saanud?

See ei ole isegi naljakas enam!
Kas sa tõepoolest ei oska millestki muust rääkida?



Toimetatud 1 kord(a). Viimati la-femme 19.05.2011 20.56.
Ropp-Raivo 19. mai 2011, kl 20.56
to lf
Mul on komad õiges paigas, katsu vähem möliseda.
Vt. sõnamaratoni teemas lehekülg 19 esimest Anja postitust.
Foorumis ei ole eesmärk omaette üksteise kirjavigu parandada.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Ropp-Raivo 20.05.2011 13.11.
 
ähhh 19. mai 2011, kl 20.59
... ega teiste eraelu üksikasjade kohta pärida.
 
tähelepanelik 19. mai 2011, kl 21.00
Ja nii nad üksteist ära sõid.
 
ähhh 19. mai 2011, kl 21.00
Ei, ma lähen nüüd ikkagist minema siit. Kaua võib ometigi.
la-femme 19. mai 2011, kl 21.02
RR,
sina ju alustasid suurtähtede nõudmisega!
Kes teistelt nõuab, peab ise eeskuju näitama.

Mind ei häiri kellegi kirjavead karvavõrdki. Teen neid ise ka vahel.

Ja komad sul õiges paigas ei ole, selles jään enda juurde.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati la-femme 19.05.2011 21.03.
la-femme 19. mai 2011, kl 21.15
Lisa,
see oli väga ilus lõik loetust! Mis raamat see on?
 
Lisa 19. mai 2011, kl 21.17
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!