Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Jaanikombed
Ropp-Raivo 16. juuni 2012, kl 20.18
Tere! Kuna jaanipäev tulekul, siis võiks meelde tuletada vanu jaanikombeid. Teen ise otsa lahti ja räägin natule meie lõunanaabrite jaanikommetest.
Ise käisin paari aasta eest ühes Läti väikelinnas. Naistel on kõigil rikkalikud lillepärjad – ainus öö, kus abielunaine võib pärga kanda ja võõra mehega "seda" teha, Janis´tel on tammepärjad, autod tammeokstega ehitud. Lõkked püramiidikujulised, rõhtpalkidest, kask tipus, süüdatakse tipust. Magama sel ööl enne päikesetõusu ei minda. Orkestrid on tellitud päikesetõusuni ja üle selle, kuni on tantsijaid. Lõkke ümber käivad ringmängud lauluga. Tuttavad käivad üksteisel öö jooksul külas – tulevad laia lauluga. Elab ka vana komme end alasti kasteses rohus veeretada ja seejärel suguühtesse astuda. Paljudel olid käes õllepudelid, kuid purjus lätlast ei juhtunud ma jaaniööl nägema.
 
misssss? 16. juuni 2012, kl 20.36
et lillepärg pähe ja võõra mehega keppi? davai:)
 
kallid naised 16. juuni 2012, kl 20.44
ärge unustage,et see öö on ainus.
 
mis ainus? 16. juuni 2012, kl 20.51
minu arust on järgmine aasta jälle.
 
siss 16. juuni 2012, kl 20.52
Ropp Raivo lillepärg peas alasti kasteses rohus püherdamas - ei ole ilus kujutelm.
 
siss 16. juuni 2012, kl 20.53
to mis ainus?

Maailmalõpp ju pidi tulema. ;)
 
Anja-Nanja 16. juuni 2012, kl 21.00
-



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Anja-Nanja 16.03.2016 19.22.
 
Lembit 17. juuni 2012, kl 00.29
Sõnajala õie otsimine on kena komme. Eks otsimise käigus saab muudki teha:)
 
jajah 17. juuni 2012, kl 07.58
Teele ja Toots teevad "seda" asja . Toots küsib, et kas tagant ka või. Teele küsib, et kas Imelik oled või?
la-femme 17. juuni 2012, kl 08.58
No ja kui pidu läbi, siis lauldakse:
"Hakkame mehed minema,
kodu poole kõndima..."

Lätlased kuulavad ja mõtlevad, et midagi on siin väga valesti.
Mis nimelt?
 
-frukt- 19. juuni 2012, kl 21.02
kõndima asemel on ehk roomama?

aga teemaalgatajat tahaks küll kiita! kasutatud on mitmeid liitlauseid, punktid on omal kohal, lisaks saame informatsiooni, mis kellelgi mööda külgi maha ei jookse.

seda teemat võiks nüüd ka põhja poole tuua, näiteks valgustada kasvõi seda, mida teevad vanad isahaned jaanipäeval. kas nad üldse seda tähistavad? mis pärgi nemad kannavad? millise orkestri saatel tantsivad?
Ropp-Raivo 20. juuni 2012, kl 09.46
to frukt
Milline peen sõnademäng! Tõsi küll, veidi iroonilises võtmes.
Kui sa pead silmas minu tegemisi jaaniõhtul, siis ega siin miskit saladust ei ole. Lisaks nooblile elamisele pealinnas on mul veel olemas võimalus käia kahes maakodus. Jaaniõhtul peab inimene olema ikka loodusele lähemal, seepärast sõidan maakodusse, suhtlen inimestega, teen grilli, joon kesvamärjukest (võimalik, et ka hundijalavett) ning tunnen end mõnusalt. Võimalik, et astun läbi ka külajaanikult.
Aga sina ise?
 
anonüümne anna 20. juuni 2012, kl 11.58
on alles kiidukukk! minu Albert küll selline ei ole.
vana isahani tundub fruktist sisse võetud olevat!:P
 
RR 20. juuni 2012, kl 15.03
Vaat kus ütles!
Eks kalambuurid ning "sõnademäng" lubatu ja lubamatu (loe roppuste) piirimail on minu postitustele omane.
Mulle ei meeldi lihtlausetega kommenteerimine stiilis täna on ilus ilm, mul on kõht täis jne Mänguilu peab ikka ka olema:)
 
Anja-Nanja 20. juuni 2012, kl 16.39
-



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Anja-Nanja 16.03.2016 19.20.
 
-frukt- 20. juuni 2012, kl 21.07
ei olegi jaanipäevaks mingeid erilisi mõtteid, mida teha võiks. no lätti võiks küll minna, see oleks midagi uut ja huvitavat:)

kuigi ma siin eespool kiitsin liitlauseid, siis tegelikult hindan ka lihtlauseid kõrgelt. imetlen inimesi, kes oskavad lühidalt ja konkreetselt end väljendada.
endal on just see probleem, et pika jutu puhul kipub algus ära ununema:():

samas lühike jutt võib ka rappa minna. ere näide on anonüümne anna:D
 
Rexx 20. juuni 2012, kl 21.42
mis vahe on jõuludel ja jaanipäeval? jõulud on ainult kord aastas, aga jaanipäev on igal aastal.:)))
 
anonüümne Anna 21. juuni 2012, kl 12.07
jutt läks eile natuke rappa jah! Albert viskas ainult korraks pilgu peale ja ütles kohe, et siin on tõmme vastastikune.
aga noh, tema teab sellistest asjadest rohkem kah!
Ropp-Raivo 21. juuni 2012, kl 17.15
Tubli Anja, nii tore sõnavõtt sinu poolt:)
Jaaniööl tuleb ikka sugu teha.
Anna jutu peale ei oska kohe miskit kosta.
 
vanem naine 22. juuni 2012, kl 05.02
Võiks ka Loomaeda pesukarusid minna vaatama.
la-femme 22. juuni 2012, kl 21.20
Tänavu võiks võtta plaani
joosta jaanipäeval jaani.

Ja et külarahvas kisaks,
kaerajaani kargan lisaks.

Nagu tõkkejooksja tõkke
ületan ka jaanilõkke.

Ilmar Trull


Huvitav, kuidas jaani joostakse?
Ukse tagant ukse taha nagu mardid ilmselt mitte, sest kedagi pole ju kodus. Siis tule juurest tule juurde? Seda võiks isegi kaaluda.

Aga kaerajaani karata?
Ma ei tea …... ei hakka vist ….. jah, minust jääb tegemata.

Üle lõkke hüpata?
Seda ma kindlasti ei julge! Kui keegi meist sellega üldse hakkama saaks, siis on see diip. Tema on selline uljaspea!
Ropp-Raivo 24. juuni 2012, kl 21.21
Aeg kokkuvõtteid teha.
Kes hüppas üle lõkke, kes jõi hundijalavett, kes avastas end võõra naise/mehe kaisust jne?
alissandra 25. juuni 2012, kl 08.43
Kuna vihma nii laup kui pühap kallas, siis ma tegelesin ainult magamisega.:))
la-femme 25. juuni 2012, kl 18.54
Ääretult kena sääsevaba jaaniõhtu oli!:)))
Vihma küll sadas ning külm ja tuuline oli ka, aga ega kõike head korraga ei saa.
Pühapäev seevastu oli soe ja päikeseline ning grillipidu sai ikka ära peetud.
Ja ime küll - isegi sääski polnud!:)
 
noh 25. juuni 2012, kl 21.25
täna on selle eest sääski toppelt:P
 
R 26. juuni 2012, kl 01.58
alissandra on minu kloon
 
kuu 24. juuli 2012, kl 01.22
siin igasuguseid foorumeid läbi lapates näib, et eestlastel on pidevalt jaanipäev. rekvisiitide poolest tunduvad lätlased küll kõvemad käsitöömeistrid olevat, aga no meie kehvade suusailmadega on pärja tegemine ka üsna keeruline ettevõtmine.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!