Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Märkamiseks
 
Advendiaeg 06. detsember 2014, kl 21.55
Elas üks mees. Ühel päeval ta suri. Ta vaatas ennast ja imestas. Tema keha lebas voodil, temast oli jäänud vaid hing. See oli paljas ja läbipaistev. Mees oli nördinud: ilma kehata olla oli ebamugav. Tema mõtted ujusid hinges ringi nagu värvilised kalad. Tema mälestused lebasid hinge põhjas – kõigile näha. Nende hulgas oli ilusaid ja häid – selliseid, mida oli meeldiv kätte võtta. Aga oli ka selliseid, mis olid talle endalegi vastumeelsed. Ta püüdis ebameeldivad mälestused hingest välja raputada, aga see ei õnnestunud. Nüüd püüdis ta asetada sümpaatsemad mälestused ülespoole, nähtavamale ja astus siis edasi talle määratud teed mööda.

Jumal heitis mehele korraks pilgu ega öelnud midagi. Mees arvas, et küllap Jumal ei märganud tema halbu mälestusi, ja ta suundus heatujuliselt paradiisi poole. Pealegi oli Jumal paradiisi ukse tema ees lahti jätnud. Möödus mõni aeg – raske öelda, kui palju täpselt, sest siin kulges aeg hoopis teisiti kui Maa peal. Ühel päeval läks mees uuesti Jumala juurde.

„Miks sa tulid?“ küsis Jumal. „Ma ju ei sulgenud sinu ees paradiisi väravaid.“

„Issand, „ütles mees, „mul on halb sinu paradiisis. Ma kardan iga oma sammu. Liiga vähe on minu hinges head, see ei suuda katta halba. Mul on tunne, et kõik näevad, kui halb ma olen.“

„Mida sa siis tahad?“ küsis Jumal.

„Sa oled kõikvõimas ja kõikeandestav,“ ütles mees. „Sa nägid mind läbi, kuid ei peatanud mind, kui ma püüdsin varjata oma patte. Halasta mulle ja kaota mu hingest kõik halb.“

„Ma ootasin sinult hoopis teistsugust palvet,“ vastas Jumal, „aga olgu, ma teen, mis sa palud.“ Ja Jumal võttis mehe hingest kõik, mida too häbenes. Ta kõrvaldas mälestused reetmisest, argpükslikkusest, alatusest, valest, laimust, ahnusest ja laiskusest. Ent unustanud vihkamise, unustas mees ka armastuse, unustanud langemise, unustas ta ka tõusmise. Hing oli tühi ja kõle ning tundis end veel halvemini kui enne. Aga Jumal oli armulik ja pani hinge tagasi kõik, mis seda varem täitnud oli. Nüüd küsis mees: „Issand, mida ma pean tegema? Kui hea ja kuri on minus nii lahutamatult kokku sulanud, kuhu ma peaksin minema? Kas tõesti põrgu?“

„Mine tagasi paradiisi,“ vastas Looja, „sest ma pole loonud midagi peale paradiisi. Põrgut kannad sa ise endaga kaasas.“

Mees pöördus tagasi paradiisi. Möödus aeg ja taas tuli mees Jumala palge ette.

„Looja,“ ütles mees, „ma tunnen end ikka halvasti sinu paradiisis. Sa oled kõikvõimas ja kõikeandestav – halasta mulle ja andesta mu patud.“

„Ma ootasin sinult hoopis teistusugust palvet,“vastas Jumal, „aga olgu nõnda, nagu sa soovid.“ Ja ta andestas mehele kõik, mis too oli teinud.

Mees aga läks tagasi paradiisi. Möödus aeg ja taas oli mees Jumala ees. „Mida sa nüüd tahad?“ küsis Jumal.

„Suur Looja,“ ütles mees, „mul on halb sinu paradiisis. Oled kõikvõimas ja kõikeandestav ning andestasid mulle mu patud. Aga ma ise ei suuda endale andestada. Palun sind, aita mind!“

„Ma ootasin seda palvet,“ vastas Jumal, „kuid see on kivi, mida mina ei suuda tõsta.“
la-femme 07. detsember 2014, kl 15.18
Märkasin!:)) See on väga hea lugu. Ootan huviga järgmist.:)
la-femme 10. detsember 2014, kl 19.50
No ei tule järgmist lugu kusagilt, ei tule. Ei ole ilus alustatut pooleli jätta. Lisan siis ühe omalt poolt.

Tõde ja armastus

Tark läks pärast surma taevasse.
“Kuidas sa oma elu elasid?” küsis talt ingel.
“Ma otsisin tõde,” vastas tark.
“See on hea,” kiitis ingel. “Jutusta mida sa tegid, et seda leida.”
“Ma teadsin, et inimeste poolt kokku korjatud tõde on üles kirjutatud raamatutesse. Seetõttu lugesin ma palju raamatuid,” vastas tark.
Ingel naeratas.
“Taevalikku tarkust vahendab inimestele religioon,” jätkas tark, “ja nii uurisin ma pühasid raamatuid ning külastasin pühakodasid.”
Ingel naeratas lahkelt.
“Tõde otsides reisisin ma palju,” pajatas tark edasi.
Ingel noogutas heakskiitvalt.
“Mulle meeldis vestelda ja vaielda teiste tarkadega. Meie vaidlustes sündis tõde,” lisas tark.
Ingel noogutas.
Tark vaikis.
Ootamatult muutus ingli nägu süngeks.
“Kas ma tegin midagi valesti?” kõhkles tark.
“Sa tegid kõik õigesti, kuid sa ei lausunud sõnagi armastusest,” ütles ingel.
“Mul ei olnud aega armastuse jaoks, ma otsisin tõde!” teatas tark uhkelt.
“Sõge inimene!” hüüdis ingel kurvalt. “Seal, kus puudub armastus, ei ole tõde. Sügavaim tõde sünnib vaid armastusest!”

“Ajatud lood”
2011

.......................................
Moosimadu, ae! Nüüd on sinu kord!
:D
moosimadu 10. detsember 2014, kl 19.58
Muig... kuidas sa teadsid, et ma siin piilumas käin? :) Ja miks sa mind provotseerid?? :DD

Kiusatus oli juba pärast esimest lugu. Mõlemad senikirjutatud on omamoodi, mõlemas tarkus ja soojus sees, kirjutajatele aitäh!
Ma ei taha vana asja siia panna, need on natuke "googeldamistundlikud", aga midagi uut ma teen, luban!
la-femme 10. detsember 2014, kl 22.43
Mismoodi ma provotseerin? Ma vaid julgustasin sind. Lase aga tulla.
Ega sellest pole midagi kui ongi guugeldades leitav. Pealegi võivad vanad asjad peidus olla nagu üks patukahetsuse lugu, mille ma äsja leidsin. Aga sellest mõni teine kord.
moosimadu 10. detsember 2014, kl 22.53
:)



Toimetatud 1 kord(a). Viimati moosimadu 25.12.2014 20.35.
moosimadu 10. detsember 2014, kl 22.56
See ei jää siia kauaks.
Kui midagi uut peale tuleb, vahetan välja.
Varsti.
Mõhk Metsavana 10. detsember 2014, kl 23.30
piibel seebiks! mitu osa sellest saaks...
moosimadu 11. detsember 2014, kl 00.17
Jajah, seda nalja ma polegi veel kuulnud...
Ropp-Raivo 11. detsember 2014, kl 13.07
Ma teeks veidi kriitikat.
Ühest küljest on see tore, et te copy paste meetodil siia lugusid kopite ja püüate jätta endast muljet kui suurest ja targast jutuvestjast.
Teisest küljest on kurb, et teie oma peakesed ei suuda ühtegi juttu ise välja mõelda või siis jutustada midagi elust enesest (näiteks mõnd lugu mis on teie endaga sündinud).
moosimadu 11. detsember 2014, kl 14.02
Ropp-Raivo Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma teeks veidi kriitikat.
> Ühest küljest on see
> tore, et te copy paste meetodil siia lugusid kopit
> e ja püüate jätta endast muljet kui suurest ja tar
> gast jutuvestjast.
> Teisest küljest on kurb, et
> teie oma peakesed ei suuda ühtegi juttu ise välja
> mõelda või siis jutustada midagi elust enesest (nä
> iteks mõnd lugu mis on teie endaga sündinud).

Ropp-Raivo - ma kopisin, aga see ei ole võõra kirjutatud, see on mu oma kirjutatud. Võõrale oleksin autori nime lisanud, ma ei vaja võõraid sulgi.
Mõhk Metsavana 11. detsember 2014, kl 14.30
Ropp-Raivo Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma teeks veidi kriitikat.
> Ühest küljest on see
> tore, et te copy paste meetodil siia lugusid kopit
> e ja püüate jätta endast muljet kui suurest ja tar
> gast jutuvestjast.
> Teisest küljest on kurb, et
> teie oma peakesed ei suuda ühtegi juttu ise välja
> mõelda või siis jutustada midagi elust enesest (nä
> iteks mõnd lugu mis on teie endaga sündinud).


et sul oleks mille kaudu kirjutajat mõnitada?
moosimadu 11. detsember 2014, kl 16.27
Mõhk Metsavana, kui sa pole teistes foorumiosades märganud, siis siinne hüpoteetiline kriitika, mis siin võiks ette tulla on minu jaoks pisim asi mille pärast põdeda.
Ropp-Raivo 11. detsember 2014, kl 16.50
See metsavana on pisut paranoiline tüüp. Solvub VÄGA kergesti, talle tundub, et talle tehakse kogu aeg ülekohut, teda kogu aeg mõnitatakse. Mõni inimene lihtsalt on selline, näeb tonte ka seal kus neid tegelikult ei ole.

Seega proua moosimadu, ärge pange seda metsavana viimast repliiki tähele:) Tore kui see jutt oli teie looming, aga lugu jäi kuidagi lõputa...
moosimadu 11. detsember 2014, kl 16.55
Lõputa see jääma pidigi. Piiblist näpatud tegelased, sestap on järg üldtuntud, iseasi, kelle silmade läbi nähtuna see esitada.
la-femme 11. detsember 2014, kl 18.25
Moosimadu,
sul on fantaasiaküllane ja hästi kirjutatud lugu, kahju ainult, et seegi kohatust kriitikast puutumata ei jäänud.
moosimadu 11. detsember 2014, kl 18.38
See on loomise loomulik osa, ükski kriitika pole kohatu kuni kritiseeritakse tehtut, mitte tegijat. Ma mõtlen seda täiesti tõsiselt.
Iseasi, kui looja on nii habras, et ta seisab vaid oma loodu najal püsti, siis pole mõtet ka loomingut puutuda. Pole vaja ju haiget teha....
Mina seisan (vägagi) ise :)
Mõhk Metsavana 11. detsember 2014, kl 18.51
moosimadu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mõhk Metsavana, kui sa pole teistes foorumiosades
> märganud, siis siinne hüpoteetiline kriitika, mis
> siin võiks ette tulla on minu jaoks pisim asi mill
> e pärast põdeda.

Ma ei käi teistes mülgastes tuhnimas. Aga inimese suhtes, kes on kui http://et.harrypotter.wikia.com/wiki/Rita... peabki olema äärmiselt paranoiline.
la-femme 11. detsember 2014, kl 19.11
moosimadu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> See on loomise loomulik osa, ükski kriitika pole
> kohatu kuni kritiseeritakse tehtut, mitte tegijat.

Just! Seda ma silmas pidasingi, et kritiseeriti tegijaid, mitte tehtut: ".... tore, et te copy paste meetodil siia lugusid kopite ja püüate jätta endast muljet kui suurest ja targast jutuvestjast."

Ükski meist kolmest ei kopeerinud internetist midagi ja mingit muljet jätta me ka ei püüdnud.
moosimadu 11. detsember 2014, kl 19.32
Aaa, ma mõtlesin, et ta guugeldas ja leidis midagi, arvasin, et leidis ja kahtlustas... ma teiste peale ei mõelnud, eeldasin niikuinii, et need on omalooming, kuna autori nime polnud - elementaarne, Watson, viitamata asjad on esitaja looming. Antud lugude puhul ilus ja südamest tulev looming.
Kristalselt aus olles põen ma kriitika ja kahtlustuste pärast ainult siis kui see tuleb inimestelt, kellest hoolin. (ok, kutsuge mind upsakaks, kuid see on valutuim viis eluga toime tulemiseks...).
Muig... mu nahk on isegi paksem kui ise arvasin, loodan, et ka teie ei saanud võõra inimese kahtlusest visatud kivist haiget. Kui saite, siis ... puhun peale: "see läheb mööda".

Mõhk Metsavana: pisut elutervet paranoiat on ainult kasuks. Ma panen ise selles lauses rõhu sõnale "pisut" :D Aga üldiselt on elu ju ilus, oled nõus? :D
moosimadu 11. detsember 2014, kl 19.34
Ok, nüüd oleks aeg uute lugude jaoks, eks?
Pööripäevaeelne pimedus peab lootust täis olema, palun veel mõni lootusrikas lugu!
la-femme 11. detsember 2014, kl 20.04
Lisan siiski veel, et mina ju viitasin raamatule, kust ma jutu kirjutasin - “Ajatud lood” 2011. Need on pärimuslood, millel autori nime juures polegi.

http://www.sator.ee/ajatud-lood/

Teemaalgataja kohta ma muidugi ei tea, kas ta on selle ise kirjutanud või ka kusagilt leidnud. Igatahes pole see copy-paste internetist.

Kes siis kirjutaks uue loo?
moosimadu 11. detsember 2014, kl 21.33
Ehk keegi neljas?
Miks mitte Ropp-Raivo?
(Kui küsite, siis, jah, provotseerin:D)
Mõhk Metsavana 11. detsember 2014, kl 21.47
moosimadu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ehk keegi neljas?
> Miks mitte Ropp-Raivo?
> (K
> ui küsite, siis, jah, provotseerin:D)

tema on siin teiste lugudest, eriti just neist mida inimesed on iseendast kirjutanud, teinud eriti roppe ja rõvedaid töötlusi. missuguseid normaalse inimese silmad ei kannata lugeda.

ta peab avaldamiseks ootama reede õhtut, siis seisavad ta saavutused kauem üleval kui mõni tund.
 
teemaalgataja 11. detsember 2014, kl 22.06
Pole netist kopeerinud, aga autor on minu jaoks teadmata.
Ma ei tulnud selle pealegi, et kõik peab olema omalooming. Soovisin seda vaid teistega jagada ja kõik.

Rahulist jõulukuud kõigile!
moosimadu 11. detsember 2014, kl 22.23
Oh, me mõistsime üksteist vääriti - ei pea ju omalooming olema. Palun vabandust, et Su teemasse nii palju kõrvalist juttu tootsime!
Sa tegid ilusa alguse, teemalgataja, aasta kõige pimedamal ajal on südamlikud ja soojad lood väga vajalikud, aitäh!
On Sul ehk veel mõni taoline lugu pakkuda, loeks hea meelega?
 
rünt 11. detsember 2014, kl 22.43
moosimadu on pimedusega löödud. siin kirjutab ainult üks ja see sama seltskond erinevate nimede alt.

need pealt näha südamlikud teemaarendused ilmusid pärast suuremat kaklust. mis järel mõnele sai (vist) selgeks, et pole mõtet vaeva näha ühe eriti ettevaatlikuks tehtud kala püügiga. Kala peab ennast muidugi väärtusetuks ega saa aru, miks teda kiustatakse.
moosimadu 11. detsember 2014, kl 22.51
Pime või ei, miks ma ei või võõrastest kõigepealt head eeldada, selle asemel, et kohe hakata uurima, kes kellele nüüd ära teinud on?
Tedremängud ja kalapüük nende tegevuste ülekantud tähenduses mind ei köida, teen end praegu meelega pimedaks ja kurdiks ning naudin lihtsalt hetke.
Puhas nauding.
Edit: ma ise kirjutan siin teatud "superfännide" tõttu ainult ühe nime alt ja eranditult sisselogitult. Hea muretu tunne.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati moosimadu 11.12.2014 22.53.
 
teemaalgataja 11. detsember 2014, kl 22.56
Mitte midagi ei saa sellest ründi jutust aru, mis kalad ja püüdjad?
Inimesed, ärge otsige kõiges mingeid intriige ja ärge mõelge üle.

Moosimadu, mul ei ole kahjuks rohkem jutukesi. Teiste omasid loen küll hea meelega.
Ropp-Raivo 11. detsember 2014, kl 23.03
Mõhk Metsavana Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> moosimadu Kirjutas:
> ---------------------------
> ----------------------------
> > Ehk keegi neljas
> ?
> > Miks mitte Ropp-Raivo?
> > (K
> > ui küs
> ite, siis, jah, provotseerin:D)
>
> tema on sii
> n teiste lugudest, eriti just neist mida inimesed
> on iseendast kirjutanud, teinud eriti roppe ja rõ
> vedaid töötlusi. missuguseid normaalse inimese si
> lmad ei kannata lugeda.
>
> ta peab avaldamisek
> s ootama reede õhtut, siis seisavad ta saavutused
> kauem üleval kui mõni tund.

Tahaksid sa sellest lähemalt rääkida? Miks just reede?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!