Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Märkamiseks
Ropp-Raivo 11. detsember 2014, kl 23.09
Teen vahekokkuvõtte.
Proua moosimadu on siis nagu natukene kirjaniku moodi, kes kirjutab siia omaloomingut, mitte ei kopeeri internetist tekste.
La femme ajab natukene segasemat juttu. Ühes kommentaaris ütleb, et kopeeris ja teises kommentaaris ütleb et ei kopeerinud. Tsiteerin:
Lisan siiski veel, et mina ju viitasin raamatule, kust ma jutu kirjutasin - “Ajatud lood” 2011.
Ükski meist kolmest ei kopeerinud internetist midagi ja mingit muljet jätta me ka ei püüdnud.
Aga las ta olla, tehke nii nagu soovite, mõelge ise või kopeerige internetist.
Ma mõtlen ettepaneku peale, kirjutada siia üks lugu elust enesest.
moosimadu 11. detsember 2014, kl 23.28
Odoot, paneme nüüd mõisted paika, et see üksteise kallal nokkimine otsa saaks.
Usun, et kasutasid "kopeerimist" algselt viidates plagiaadile, paranda mind kui eksin.
Teemaalgataja lugu on klassikaline traditsionaal, "tatsipau", hea tuumaga jutuke. Tema kallal me ju ei noki, ega?
La-Femme lool on viide all, ei mingit plagiaati. Samuti ilusa moraaliga, teemasse sobiv jutt.
Oma loo olen juba "ära seletanud", niipalju lisaks, et see pole äsjane, kopeerisin ta mujalt siia.
Miks me kolmekesi peaksime kellelegi mingit muljet jätta tahtma?
Sul, vaesel mehel, on täna vist vasaku jala päev.
Muidugi teeme siin kõik mida tahame ja sulgi on võimalus teha mida tahad. Tahad oma kehvast tujust kõnelda? Sellest saaks hea loo, mis sa arvad?
Tule mänguga kaasa, ära porise aia taga! :)
 
c*) 11. detsember 2014, kl 23.38
rünt, sa oled õigel teel :-D kuna aga ei minust ega sinust pikemate kirjete kirjutamisel asja pole, siis isiklikult mina jään lugeja tänuväärt rolli edasi. soovitaks sulgi seda teha, eksju ;-D
Ropp-Raivo 12. detsember 2014, kl 00.09
Ma siin avaldasin oma arvamust. Teil kõigil võib olla oma arvamus, mis ei kattu minu omaga.
Ma ise loeks parema meelega lugusid elust enesest. Lugusid, mis teie endiga on juhtunud.
Need "tark kõndis mööda teed ja ingel tuli talle vastu" lood ei ole minu jaoks nii põnevad lugeda, kui reaalsed lood elust enesest.
Mu tujul ei ole midagi viga.
moosimadu 12. detsember 2014, kl 00.30
Ok, sain su seisukohast aru.
Loodan, et mõni jutukirjutaja tuleb su soovile vastu.
Samuti loodan, et mõnele teisele inimesele pakkusid ka seni kirja pandud lookesed rõõmu.
Igaühele oma.
Ropp-Raivo 12. detsember 2014, kl 00.30
Näituseks miskit sellist.

Mõned head aastad tagasi tegin majale remonti ja mul olid palgatud sihukesed odavad töömehed oma külast. 15 eeku tund pluss lõunasöök. Katsu praegu selle raha eest ehitusmehi leida.
Ja siis ühel õhtul läks naabritel taas löömaks. See oli üks selline paar, kes ikka paar korda aastas korraliku kisma maha pidasid. Mees oli seekord naise miinus 8 prillid puruks murdnud ja minema visanud, et naine ei pääseks oma autoga ka kuskile liikvele. Olid ikka kakelnud ja viimaks viskas mees naise hommikumantlis ja toasussides uksest välja. Ise marssis trepist üles ja tegi naisele teise korruse akna pealt nän-nän-nän-nän-nääänä! Eit oli nii püha viha täis, et rabas trepi pealt kena valge silikaattellise ja saatis selle teise korruse aknast sisse. On kuradil ikka vihaga jõud!!! Mina poleks küll jaksanud visata.
Ja siis putkas naine üle heinamaa meile redusse. Nad minu naisega väheke nagu sõbrannad.
No ja nüüd siis viimaks jõuan pointi juurde ka, et päris offtopicut ei aja, aga lugeja peab minuga kannatlik olema.
Nu krääkisid siis eided öösel köögis oma krääkimised ära ja naabrinaane oli paar kärtsu konjakit ka sisse pannud. Naine pani ta viimaks lastetuppa magama, sest suve aeg ja lapsed oli mummolas. Minul oli puhkus ja naine sibas hommikul kella kuuest tööle. Ehitusmehed tulid vähe enne kaheksat. Oma küla mehed , juba tükk aega meil käinud ja meie elukorraldus oli neil ka teada. Marssisid suurde tuppa ja hakkasid asju sättima. Teadsid, et mina tõusen alles nende häälte peale. Ronisingi välja ja hakkasin kohvi sättima ja pakkusin meestele ka. Istusime ja mölisesime, kui äkki läks tagumise toa uks lahti ja naabrinaine marssis välja. Juuksed sarvis, hommikumantlis, silmad kissis. Pani mulle korraks käe kaela ümber ja ütles:"Aitäh kõige eest, ma lähen nüüd koju tagasi!"
Meestel olid silmad peas kui silgukarbid ja suur vaikus oli tükk aega õhus kui Kuramaal pärast sõja lõppu. Siis hakkasid mehed ülipüüdliku ja tehtud häälega tööasju arutama. Ega mul ei sobinud ju ka hakata naabrite kismat seletama ja ma olin ka vakka. Mehed ju teadsid, et mu naine läheb kuuest minema ja et lapsi kodus pole ja, et naabrimees läheb ka viie ajal hommikul merele ja eks nad arvasid muidugi, et hommikune pisike , hea äraolemine sai tehtud. No eks küla kellas ikka pärast kõvasti, aga kuna kaks asjaosalist paari teadsid täpselt, mis oli ja mida mitte, siis meid see ei mõjutanud. Aga külas arvatakse siiani, et meil naabrinaisega ikka kõva liebe oli.
Et siit moraal - ka mitte vahelejäämine on vahelejäämine ja vastupidi!
moosimadu 12. detsember 2014, kl 00.49
:D jajah, elu nagu filmis, on, mida meenutada, kirjeldada oskad sa värviliselt ja elavalt, hästi oskad!
Ja sinna see teema algne mõte - märkamine ootuseajal - sujuvalt uppus...



Toimetatud 1 kord(a). Viimati moosimadu 12.12.2014 00.50.
la-femme 12. detsember 2014, kl 19.15
Oot-oot, teeme nüüd ühe asja selgeks. Kus ma olen öelnud, et kopeerisin loo, nagu Ropp-Raivo väidab? Ma ütlesin selge sõnaga, et kirjutasin raamatust, millele viitasin. Nii on see ka tsitaadis kirjas.
Keegi võiks mind õpetada, kuidas saab raamatust siia kopeerida, jääks trükkimise vaev ära!:D:D

Kopeerimine ehk copy-paste ja kirjutamine/trükkimine on siiski erinevad tegevused, nii palju peaks igaüks aru saama.
 
Rexx 12. detsember 2014, kl 21.12
hea lugemine. tore, et kirjutada viitsite:))
 
RR 12. detsember 2014, kl 23.03
la-femme Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Oot-oot, teeme nüüd ühe asja selgeks. Kus ma olen
> öelnud, et kopeerisin loo, nagu Ropp-Raivo väidab?
> Ma ütlesin selge sõnaga, et kirjutasin raamatust,
> millele viitasin. Nii on see ka tsitaadis kirjas.
>
> Keegi võiks mind õpetada, kuidas saab raamat
> ust siia kopeerida, jääks trükkimise vaev ära!:D:D
>
>
> Kopeerimine ehk copy-paste ja kirjutamine/
> trükkimine on siiski erinevad tegevused, nii palju
> peaks igaüks aru saama.

Aga mõte jääb samaks, see ei ole omalooming, vaid kellegi teise teksti vahendamine. Tegevused teksti esile toomiseks on jah erinevad.
la-femme 12. detsember 2014, kl 23.30
Teemaalgataja kirjutas:
"Ma ei tulnud selle pealegi, et kõik peab olema omalooming. Soovisin seda vaid teistega jagada ja kõik."

Sama siin. Ma pole püüdnudki seda omalooduna näidata. Milleks ma siis viite lisasin? Kui oleks öeldud, et siia kirjutame ainult omaloomingut, siis ma poleks seda postitust üldse teinud.
Ava uus teema ja kehtesta seal kindlad reeglid, siis ei teki hiljem mingeid arusaamatusi.
Ropp-Raivo 13. detsember 2014, kl 00.07
Eks selles teemas võib ju ka väidelda:)
Teeme nii, et kes on natuke andekamad, need kirjutavad omaloomingut. Teised võivad kopeerida siia netist lugusid a la "tark kõndis mööda teed ja talle tuli vastu ingel".
Usun, et mõlemale žanrile leidub tänulikke lugejaid:)
Ropp-Raivo 13. detsember 2014, kl 00.09
Nüüd väike looke rubriigist "Vana kuld". Arvake, kes on autor?

Paelussi test :)

See oli parajasti ühe ekskursiooni öömaja kohas. Jagati inimesi tubadesse ja meie tuppa sattus 6 poissi ja üks naisõpetaja. See kartis meid et ma talle kaissu ronime. "Ega te mulle kaisu ronima ei hakka?" "Ei, ise võtad" vastasin. "No seda ma küll ei tee" pauguti mulle vastu. "Ma tean küll kust teid katsuda, et rehvleksid tööle hakkaks. Kõigi tüdrukute puhul on toiminud" kobisesin vastu. Nüüd lubas õpetaja magada üks silm kinni, teine lahti.
Läks jupp aega mööda kõik jäi vaikseks. no nüüd... kissa-kassa-tipa-tapa tasakesi läitsi õpetajanna voodi ette ja mängisin seal vilepilli nagi tantsitaks mõnd kobramadu.
Õpetajanna ärkab üles ja teeb üllatusest silmad suureks "Mida te nüüd teete?" küsib ta.
"Paelussi testi. Vilepilli kasutusjuhendi järgi pidi selle vilepilli mängimine ajama kõikidel ussidel pead püsti ja nendel ussidel sammuti mis siin allpool on. Nii, et kui naisel tõuseb, siis on tal paeluss" vastasin mina. Õpetajanna prahvatab naerma, "issand, tas ta ongi teil selline?", pealtnägijad vastavad, et nemad ei tunne mind. "Näib, et see vilepill ei tööta teil" itsitab õpetajanna. "Nojah, ma otsin selle komisjoni poest, seal väideti, et Bresnevi peal olevat töötanud. Paeluss olla Bresnevil tagumikust väljatulnud ja teki üleskergitanud" vastasin.

Mina liikusin edasi tualeti poole, õpetajanna jäi voodisse itsitama.
la-femme 13. detsember 2014, kl 00.53
Eks väitleme siis natuke.:D
Minu arvates ei sobi Ropp-Raivo kirjutised teemaalgatusega "Märkamiseks. Advendiaeg." Sellepärast ma soovitasingi uue teema teha, kuhu andekad omaloomingut kirjutada saavad. Siinsed jälle ei pea siis kogu aeg üht ja sama joru olematu netist kopeerimise kohta kuulama.

Muide, lood a la "tark kõndis mööda teed ja talle tuli vastu ingel" on rännanud suust suhu ja kestnud põlvest põlve sajandeid, samas kui andekas looming a la "Nii, et kui naisel tõuseb, siis on tal paeluss", unustatakse sealsamas, kus seda loeti.
la-femme 13. detsember 2014, kl 01.01
rünt kirjutas:
"siin kirjutab ainult üks ja see sama seltskond erinevate nimede alt.."

Äärmiselt terane tähelepanek! Hoopis hull oleks lugu siis, kui üks ja see sama seltskond kirjutaks ühe ja sama nime alt! :D
moosimadu 13. detsember 2014, kl 01.17
Seda minagi ennist ohkasin, et teema algne mõte läks korstnasse.
T-särgi trükimuster keset heegeldatud linikut. Eraldi mõlemad ilusad, koos nagu kahvellusikas - lusika jaoks hõre, kahvli jaoks nüri.
 
Rexx 13. detsember 2014, kl 09.44
no ma ei arva, et rr jutukestega oleks algsest teemast kõrvale kaldutud. näiteks:märka naabrinaist, kes on hädas, hoolimata sellest, mis külarahvas hiljem arvab...või märka vilepillipuhujat...kasvõi advendiajal...

:)
la-femme 13. detsember 2014, kl 10.50
Teemaalgatus oli küll rohkem hingelist laadi iseendasse vaatamisest, et märgata, kuidas eelkõige ennast saaks paremaks muuta. Kuid teretulnud on muidugi seegi, kui märgatakse sealjuures ka teisi inimesi, kes vajavad abi ja tuge.

Aga siin oli ka küsimus:
"Nüüd väike looke rubriigist "Vana kuld". Arvake, kes on autor?"

Pole raske ära arvata, et autor on Ropp-Raivo ise. Omalooming. Lugu elust enesest. Hellad noorpõlvemälestused. Tegemist pole mitte mingil juhul copy-paste meetodil internetist kopituga, sest nii madalale ei laskuks ta iialgi.
 
viies 13. detsember 2014, kl 11.33
Omik!

Sa Raivo ei väsi. Võtab pead vangutama. Miks sa pead kedagi lihtsalt oma madalatest instinktidest juhituna niimoodi taga kiusama? Kui inimene erineb millegi poolest teistest, siis on ta sinu jaoks nagu hiir kassile mängida. Mul tekib küsimus, kas sa tegelikkuses ka mõnitad inimesi, kel on näiteks mingisugune puue või ta erineb teistest mõne väikese kiiksu poolest? Kuidagi madal on see sinu ühe väljavalitud inimese kiusamise kampaania.
la-femme 13. detsember 2014, kl 12.24
No alguses lajatati meile kõigile võrdselt ühe mõõdupuuga, aga enim tuld enda pihta saab ikka see, kes kõige rohkem vastu julgeb hakata.

Sain aru.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati la-femme 13.12.2014 17.01.
 
viies 13. detsember 2014, kl 12.59
See viimatine tekst, mille Raivo esitas, pole küll tema enda sulest, vaid ühe teise kunagise unetu varasalvest.
la-femme 13. detsember 2014, kl 14.26
Võis olla küll Ropp-Raivo enda sulest, ta lihtsalt postitas kellegi teise nime alt. Aeg-ajalt ta ju seda ikka tegi. Olen isegi lasknud kord ühe siivutu jutu kustutada, mille siis, kui registreeritud kasutajaid veel polnud, keegi minu nime alt oli kirjutanud. Arvan teadvat, kes see oli.
 
??? 13. detsember 2014, kl 14.40
Miss Marple 14. märts 2011, kl 16.31
Kes on selle toreda jutukese autor?

Nastiku ja vilepilli test :)

See oli parajasti ühe kooliekskursiooni öömaja kohas. Jagati inimesi tubadesse ja meie tuppa sattus 3 poissi ja üks noor naisõpetaja. See kartis, et ma talle öösel "nastikut" näitan. "Ega te mulle... ?" "Ei, ise võtad" vastasin. "No seda ma küll ei tee" , pauguti mulle vastu. "Ma tean küll kust teid katsuda, et refleksid tööle hakkaks. Kõigi tüdrukute puhul on toiminud" , kobisesin vastu. Nüüd lubas õpetaja magada üks silm kinni, teine lahti.

Läks jupp aega mööda kõik jäi vaikseks. No nüüd... kissa-kassa-tipa-tapa-kissa-kassa tasakesi hiilisin õpetajanna voodi ette ja võtsin "nastiku" välja
Õpetajanna ärkab üles ja teeb üllatusest silmad suureks "Mida te nüüd teete?" küsib ta.
"Nastiku testi. Vilepilli kasutusjuhendi järgi pidi selle vilepilli mängimine ajama kõikidel ussidel pead püsti ja nendel ussidel sammuti mis siin allpool on. Nii, et kui mul tõuseb... vastasin mina. Õpetajanna prahvatab naerma, "Issand, kas ta ongi teil selline?", pealtnägijad vastavad, et nemad ei tunne mind. "Näib, et see vilepill ei tööta teil" itsitab õpetajanna. "Nojah, ma otsin selle komisjoni poest, seal väideti, et kunagi olevat töötanud.
....................................................

olavsu1
11. aprill 2011, kl 22.02 Registreerus: 4 aastat tagasi
Postitusi: 2,651
la-femme Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ja mitte ainult pealkirja....


jajah. tsensuur.

originaal tekst siis...

Paelussi test :)

See oli parajasti ühe ekskursiooni öömaja kohas. Jagati inimesi tubadesse ja meie tuppa sattus 6 poissi ja üks naisõpetaja. See kartis meid et ma talle kaissu ronime. "Ega te mulle kaisu ronima ei hakka?" "Ei, ise võtad" vastasin. "No seda ma küll ei tee" pauguti mulle vastu. "Ma tean küll kust teid katsuda, et rehvleksid tööle hakkaks. Kõigi tüdrukute puhul on toiminud" kobisesin vastu. Nüüd lubas õpetaja magada üks silm kinni, teine lahti.
Läks jupp aega mööda kõik jäi vaikseks. no nüüd... kissa-kassa-tipa-tapa tasakesi läitsi õpetajanna voodi ette ja mängisin seal vilepilli nagi tantsitaks mõnd kobramadu.
Õpetajanna ärkab üles ja teeb üllatusest silmad suureks "Mida te nüüd teete?" küsib ta.
"Paelussi testi. Vilepilli kasutusjuhendi järgi pidi selle vilepilli mängimine ajama kõikidel ussidel pead püsti ja nendel ussidel sammuti mis siin allpool on. Nii, et kui naisel tõuseb, siis on tal paeluss" vastasin mina. Õpetajanna prahvatab naerma, "issand, tas ta ongi teil selline?", pealtnägijad vastavad, et nemad ei tunne mind. "Näib, et see vilepill ei tööta teil" itsitab õpetajanna. "Nojah, ma otsin selle komisjoni poest, seal väideti, et Bresnevi peal olevat töötanud. Paeluss olla Bresnevil tagumikust väljatulnud ja teki üleskergitanud" vastasin.

Mina liikusin edasi tualeti poole, õpetajanna jäi voodisse itsitama.
Vasta Tsiteeri
Ropp-Raivo 13. detsember 2014, kl 16.34
Õige vastus. Vana kuld originaaltekst paelussiga on pärit metsavana sulest, minu arvates toredasti kirjutatud lõbus lugu, mida ma otsustasin ka teistega jagada. Ei mõelnud midagi halba seda tehes.
Hiljem on tehtud sellest väheke pikantsem versioon.

Minu arvates ei ole avalikku internetiruumi üles riputatud tekstide jagamine mingi kuritegu või kellegi mõnitamine, saage ükskord suureks ja ärge nähke igal pool tonte:)
Küll aga oleks taunitav, kui ma riputaks avalikku internetiruumi üles mõne isikliku kirjavahetuse mõne teise foorumi kasutajaga. Tehkem neil kahel asjal vahet.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!