Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Täna tuli lumi
 
uudis 26. oktoober 2017, kl 00.13
Niisiis, sajabki lund ja maa on valge, i-iilus!
 
von Freen 26. oktoober 2017, kl 01.20
masendav

peab talveunne või kanaaridele ära minema
viimane aeg....
 
uudis 27. oktoober 2017, kl 01.16
Ah soo, et sina elad põhjapoolkeral alles vähest aega? Siin ju ikka olnud lumed ja pimedad ajad, külma ja porigi. Lõunamaadel on umbes üks aastaaeg alati, minul pole sinna himu minna, pealaele leekiv päike ei paku mõnu.
Lühidalt käia, ok, aga ruttu koju tagasi. Seega olen soojakartlik inimtüüp. :-)
 
von Freen 27. oktoober 2017, kl 18.48
:)

vastupidi
ma olen siin pöhjanabal olnud juba liiga kaua selles asiongi

esimesed 15 aastat tundsin rõemu "küllon kena kelguga"
järgmised 15 aastat olin ükskõikne "vahet pole"
järgmised 15 aastat ajas närvi "itaallastel jääb kütte- ja talveriiete papp alles"
nüüd jookseb järgmine viisteistaastak "mavihkan talve"

vaadake....
kui ma saaksin talve ambadristis äraistuda kusagil soojas ökokontooras või kasvõi treipingi taga sis maelaks vbl isegi üle. aga kuna ma tüöötan peaasjalikult flooras kus piab igasugu maastikul päivas läbima paljupalju kilu meetreid igasuguse ilmaga ja sial flooras ikke 6-8 või vahel enamgi tunde järjest paiknema, sis ma vihkan jaongi masendav
 
uudis 27. oktoober 2017, kl 23.48
Mul on ühe vanatädi päevik, nihuke väga tore, seal on õpetussõnad paljude elujuhtumite kohta, kõik tähestikulises järjekorras.
- Õlivärviga värvitud lage pese petrooliumiga märjaks tehtud lapiga, kärbsesita saad maha, kui teed pasta kriidipulbriga segi. Pese ikka soojamal ajal, kui saad aknad tuulutamiseks ka lahti teha.
Riietumise kohta:
- Ära kisu riideid pinguli naha vastu, jäta õhku vahele, aga mitte pragusid. Hoia soojas jalatallad, saapad olgu suuremad, et 5 kihti väljalõigatud ajalehte vähemasti talla alla saaks. Talvisel ajal hoia soojas ka tagumik, turi ja peanupp.
- Vihmaga vaata, et end kuivas hoida saad, kanna kaabut ja vihmamantlit, kalosse jalanõude peal. Võta omale aega riideid kuivade vastu vahetada, haigus tuleb hobustega, ära läheb härgadega.
Tore, onju! :-)
 
von Freen 28. oktoober 2017, kl 00.17
toremuidugi

ainult et Teiede vanatädi eisaa meiesid selles msdendavas lumesajus kudagi aidata. :(
 
uudis 28. oktoober 2017, kl 03.21
Valge asi ei saa olla masendav. Must ja pime on masendavad.
Aga juba ta sulabki. :-(
diip 05. detsember 2017, kl 19.47
Jälle sajab
 
KÕIK ON VALGE ;;;;; 15. detsember 2017, kl 07.40
uudis Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Niisiis, sajabki lund ja maa on valge, i-iilus!
täna ON 15..detsember ----JA KÕIK ON TARTUMAAL VALGE ::::
MINGE TÄNA VÄLJA JA VAADAKE KUI ILUS ON JÕULUEELNE LUMI::
RISTIRAHVAS ÄRGAKE :::::::: JA JÕULU TUNDE TOOB IKKA KIRIK ,,
ILUS ORELI HELI JA PALJU ,,PALJU SÕPRU ,,ÕDESID JA VENDI,,
 
KÕIK ON VALGE ;;;;; 15,,DETSEMBER 15. detsember 2017, kl 07.41
uudis Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Niisiis, sajabki lund ja maa on valge, i-iilus!
täna ON 15..detsember ----JA KÕIK ON TARTUMAAL VALGE ::::
MINGE TÄNA VÄLJA JA VAADAKE KUI ILUS ON JÕULUEELNE LUMI::
RISTIRAHVAS ÄRGAKE :::::::: JA JÕULU TUNDE TOOB IKKA KIRIK ,,
ILUS ORELI HELI JA PALJU ,,PALJU SÕPRU ,,ÕDESID JA VENDI,,
 
uudis 10. jaanuar 2018, kl 23.37
Täna on juba 10. jaanuar 2018, Tallinnas lumekest üsna kasinalt, järelikult on üsna kaua väga pime, kuid peaksime olema harjunud sellega ja iga möödunud päev toob minuti või paar päevaaega lisaks. Ikka ootan Põhja-Eestisse niipaljugi lund, et ilm oleks heledam.
Praegusel aastahetkel (10-11 jaanuar) on Maa Päikesele kõige lähemal, aga ilm ikka külm, alati ei loe kaugus.
 
Mnjahhh 14. jaanuar 2018, kl 21.51
Täna oli taliharjapäev. Talve selgroog peaks murtud olema. Ainult, et seekord pole talve üleüldse olnudki.:(
 
uudis 15. jaanuar 2018, kl 09.22
Küll ta tuleb ükskord ega ta tulemata jää, teaks vaid seda aega ette, siis võiks ennustajaks hakata. :-)
 
Etc 09. veebruar 2018, kl 19.34
Enam ei tohiks kurta keegi. Maas on lumi ja külmagi -10.
 
Valge ilm 19. veebruar 2018, kl 01.52
Maha sai Tartu maraton! Lund oli ja prantslaste kolmikvõit tuli.
Talv ikkagi täiesti olemas.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!