Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Vaba teema
 
veteran 19. märts 2021, kl 20.04
Siin võib suvalist mula ajada:)
 
Vana olija 19. märts 2021, kl 21.22
No kuis siis nüüd nii, et kohe suvalist. Olgu ikka juhtnöörid antud, mis on see tabuteema.:) Aga tavaliselt läheb ikka nii, et see, mida keelata tahetakse, sellest kõige enam juttu tehakse.
Vagrant soovis, et kroonviirusest ei räägitaks uues teemas. Seega, noormees oleks võinud jutuotsa anda kätte kasvõi arvutimängudega, mida oleks tore mängida või mis on olnud sellised suurepärased ja meeldejäävad mänguelamused.

Kuna ma arvutimänge ei harrasta, siis kebin hoopis taas oma raamatute juurde. Uute ja lugemata raamatute virn on päris soliidne juba. Vaja hakata otsast lugema neid, muidu jäävadki niisama seisma ja mattuvad aina uute ja uute ostetud raamatute alla.

Kuidas teistel lugemisega on? Loete või pole aega ja viitsimist? Ma eelmine aasta suutsin vist kuskil paarsada teost läbi lugeda ja seda tänu koroonale ja kodus passimisele. Ei mäletagi eriti sellist aega, kus nii palju oleks saanud raamatukoid mängida.:) Lõpuks hakkasin unes ka nägema, kuidas elan raamatupoes ja käin ning vaatan uusi raamatuid, mida osta.:) Ühes unenäos läksin õue jalutama, oli selline imeilus suvine päikesepaisteline päev ja mina nägin isegi sellises unenäos õues murul raamatuvirnasid, mis köitsid mu tähelepanu...
 
noh 20. märts 2021, kl 05.11
ma loen raamatuid küll...noh umbes saja ringi tuleb ära aastas küll...kunagi pole arvet pidanud,..seda peaks kohe raamatukogu tädilt uurima :PPP..üks viimastest oli ERVIN Aabelist :P..koju raamatute ostmist ma ei poolda...eriti mõttetu neid kokku osta tolmu koguma...ja mitu korda sa neid üle loed?..ja mis saab neist tulevikus?...no näide siit..väärikas inimene kes ajas ka kokku igatsugu raamatuid...no ja iga elu saab kord otsa..ja mis sai neist raamatutest...need lihtsalt köideti kokku ja läks vanapaberiks..kindlasti leidis mõni raamat ka uue omaniku aga ikkagi..lihtsam on raamatukogu või siis tänapäeval e raamat:P..aga ärilises mõttes peab keegi raamatuid ka ostma:P
 
noh 20. märts 2021, kl 06.48
äkki pakuksite siin välja mingi 3 raamatut..mida te soovitaksite teistel lugeda..muidugi midagi sellist, millest ka lihtinimene aru saab:PPP mitte näiteks raamatut rakuteooriast:PP
 
Vana olija 20. märts 2021, kl 08.46
Raamatukogud on õnneks olemas jah. Vähendavad soovi kõike alati endale koju osta. Kasutan raamatukogu teenust üsna aktiivselt. Viimati lahkusin sealt suure kotitäie raamatutega. Suurem osa on läbi ka loetud ja töötatud. Üldiselt ma selliseid raamatuid ei osta, mida teist korda enam kätte pole vaja võtta, kuigi olen mõningatega ka alt läinud ja ikkagi selliseid ka endale koju tellinud. Samas on mul hea, tütar on ka raamatuhuviline ja võtab kõik rõõmuga vastu.:)

Ja nii kaugele ma ei mõtle, kuni surm tuleb ja mis siis saab.:) Mis selles halba on, kui raamatud lähevad teisele ringile kas paberikonteinerise, kui neid antikvariaat ei soovi või kogumisautomaati näiteks?

Õnneks olen ma osade oma tuttavatega võrreldes ikka päris väike raamatukoi. Ma pole kogu oma elamist veel raamatutega sel määral üle ujutada suutnud, et selle pärast peaks uue elamise hankima.:)

Samas meenub mulle raamatutega seoses eelmisest aastast ühe juuraõppejõu loeng, kus ta siis ühe loengu käigus küsis kõikide suure kire kohta. Ma muidugi kohe vastasin mõtlematult, et raamatud. Ta elavnes ja hakkas kohe rääkima sellest, kuidas ta ise ja ta tuttavad kollektsioneerivad näiteks kunstiraamatuid. Pidin tunnistama, et pole ka sellest patust prii, aga ma pole küll neid ostnud sel eesmärgil, et tahaks mingit kollektsiooni luua. Need on lihtsalt minu jaoks midagi hingele ja annavad esteetilise naudingu.

Ju see mu kiiks ole.:) Praegu mõtlesin, et hea on, et autosid ei kollektsioneeri. Nendel tüüpidel läheb ikka väga-väga palju ruumi vaja, kuhu oma kullakesed ära mahutada ja lisaks värisevad nad ilmselt seepärast, et ega keegi ometi neid pihta panna ei kavatse...:)

Sa "noh" ütle enne žanr, mida loed. Ega ma saa sulle soovitada näiteks graafilise disaini alaseid raamatuid, mida ise loen või muud sellist, kitsalt erialast.:)
 
veteran 20. märts 2021, kl 08.58
Ma olen viimastel aegadel päris kehv lugeja. Pikemat aega on pooleli Dostojevski "Ülestähendusi põranda alt", Lutsu "Tagahoovis" ja Chestertoni "The Everlasting Man". Neid siis soovitangi:) Viimane ei ole just ilukirjandus, vaid selline populaarne kristlik apologeetika.
 
Vana olija 20. märts 2021, kl 09.23
Ma nüüd ei tea, aga nohile ehk sobiks Chestertoni "Isa Browni lugusid" vast siiski rohkem. Ma ise eelistaks kristlikule apologeetikale ikkagi Chestertoni kergemat lugemist, mis "Isa Browni lugude" näol täiesti olemas on.

Ma soovitaks eesti krimikirjandusest krimkahuvilisele Katrin Pautsi teoseid. Selline kerge lugemine on veel Alexander McCall Smithi "Pühapäevane filosoofide klubi" ja "Sõbrad, armukesed, šokolaad". Krimukatest on head veel Beatoni Agatha Raisini ning Hamish Mcbethi lood.

Süskindi "Parfüüm" oli sünge aga hea lugemine. Eraldi ja omanäolise lugemiselamuse pakkus mulle Barbery "Haldjate elu".
Sellised kerged noorte ulmekad nagu Schwabi "Võlukunsti tumedam pool" ja Cogmani "Nähtamatu raamatukogu" ning loomulikult Stroudi erinevad raamatud alustades "Kisendavast trepist ja lõpetades tema Bartimeuse sarjaga.

Need on nüüd need raamatud, mis hetkel pähe kargasid ja mis pole rakuteooriaga seotud.:)
 
veteran 20. märts 2021, kl 22.25
Kuidas vaim vastu peab? Ikka kuulen igalt poolt, et inimesed on masenduses ja lähevad tasapisi hulluks.
 
VgrantCat 22. märts 2021, kl 01.37
Ma katsun ulluks minna häääästi tasakesi), pisikeste sammukestega)
Sai eelmises teemas mainitud audioraamatuid-kes valdab vene või inglise keelt, see leiab palju meelelahutust. Youtube on mu sõber.
Mängud...mnjaa. Mida tahaksin, selle puhul tehnika veab alt, nt Black Desert v Dragon Raja. Kui väga hapuks läheb, tõmban mõne Lost Lands osa gplayst alla ja komposteerin oma aju.
_---------------------------------
Vaese mehe Steven Kingiks tituleeritud Dean Koontz rõõmustas aastal 1981 oma lugejaid romaaniga The Eyes of Darkness, kus on kirjeldatud laborist lahti lastud viirust, mis tapab nakatanu 24 tunniga.
1989 aasta kordustrükis muutis kirjanik viiruse nimetust.
Ausõna, ma ei ole eriline vandenõuteooriate austaja, nendes nimedes leidub vastuvõetav loogiline seletus.
 
VgrantCat 22. märts 2021, kl 01.41
Ma katsun ulluks minna häääästi tasakesi), pisikeste sammukestega)
Sai eelmises teemas mainitud audioraamatuid-kes valdab vene või inglise keelt, see leiab palju meelelahutust. Youtube on mu sõber.
Mängud...mnjaa. Mida tahaksin, selle puhul tehnika veab alt, nt Black Desert v Dragon Raja. Kui väga hapuks läheb, tõmban mõne Lost Lands osa gplayst alla ja komposteerin oma aju.
_---------------------------------
Vaese mehe Steven Kingiks tituleeritud Dean Koontz rõõmustas aastal 1981 oma lugejaid romaaniga The Eyes of Darkness, kus on kirjeldatud laborist lahti lastud viirust, mis tapab nakatanu 24 tunniga.
1989 aasta kordustrükis muutis kirjanik viiruse nimetust.
Ausõna, ma ei ole eriline vandenõuteooriate austaja, nendes nimedes leidub vastuvõetav loogiline seletus.
Njuhkige välja need kaks nime.
 
veteran 22. märts 2021, kl 08.20
Alguses Gorki-400, hiljem Wuhan-400. See on küll paras kokkusattumus.
 
-dp- 22. märts 2021, kl 15.47
Küsin 1999. a arvutimängu, mille teemaks on USA-s leviv nakkushaigus (plague).
 
VgrantCat 23. märts 2021, kl 01.32
Total Annihilation Kingdom ja Iron Plague?
;)
 
VgrantCat 23. märts 2021, kl 01.45
Abomination.
 
-dp- 23. märts 2021, kl 07.09
Seda mängu ma tõepoolest silmas pidasin.
 
VgrantCat 23. märts 2021, kl 20.44
Dp dp diip)
_-------------
See 68-aastane endine briti jalgpallur on persona non Grata interneeduses, Facebook, YouTube ja Twitter on sulgenud tema kontod, . Kellest jutt?
 
-dp- 24. märts 2021, kl 11.00
Mitte ei leia. Kas vihjeid saaks?
 
VgrantCat 24. märts 2021, kl 23.48
Ikka saab)
1973-Jalgpalluri karjäärile tegi lõpu artriit.
1973-1990 Alustas tööd ajakirjanikuna, on olnud BBC spordikommentaator.
80-ndatel hakkas huvituma alternatiivmeditsiinist.
 
-dp- 25. märts 2021, kl 07.21
See on vist David Icke. Tundub nagu nipiga küsimus:)
 
VgrantCat 25. märts 2021, kl 11.41
Mulle meeldib küsida ümber nurga, küsimus ju iseenesest lihtne)
Muidugi Icke.
 
-dp- 25. märts 2021, kl 20.46
Küsin ajaloolist linna Vahemere ääres. Linna nimi tähendab tõlkes "uus linn".
 
Kas ehk 25. märts 2021, kl 21.44
Jeruusalemm
 
-dp- 25. märts 2021, kl 21.52
Ei ole Jeruusalemm.
 
-dp- 25. märts 2021, kl 21.59
Linn on ammugi hävitatud, ainult varemed on jäänud.
 
VgrantCat 25. märts 2021, kl 23.42
Kartaago. Puunia keeles Uus linn.
 
VgrantCat 26. märts 2021, kl 01.04
Breathomix. 60 sekundit.
Millest jutt?
 
-dp- 26. märts 2021, kl 07.30
Kartaago on õige vastus:)

Breathonix on COVID-19 test, mis annab vastuse 60 sekundiga.
 
Kiir 26. märts 2021, kl 09.49
Kas vastus on ka usaldusväärne? Või on jälle nii, et üle 70-aastastele ei kõlba, ent varsti on uus info, et just sellele vanusegrupile sobibki kõige paremini?
 
-dp- 26. märts 2021, kl 13.16
Pidavat 90 % täpsusega olema.
 
noh 26. märts 2021, kl 13.36
no nii..järjekordne isolatsioon..võtan vaatan..kas saab siit mõne soovitatud raamatu kätte :P isa browni ma välistaks,..sest telekast lihtsam vaadata :PP...et siis sedaviisi..mind küll vist varsti lastakse lahti..sellise tööl käimisega...täiesti uskumatu....juba hakka või soovima..et saaks see haigus läbi põetud..ja asi ants :P
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!