Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Kogemused sektidega
 
Rhal 29. juuni 2022, kl 01.21
Oleks lihtsalt huvitav ja hariv teada (ja võib-olla ka natuke hoiatuseks teistele), et mis mingites sektides on toimumas ja on varem toimunud. Sektide nimesid ja isikute nimesid on vast parem kindlasti mitte mainida, las olla igatpidi anonüümne teema.
 
noh 29. juuni 2022, kl 01.42
ekre kipub ennast sektantide nimekirja suruma. eriarvamusi olla ei tohi, see on väistatud,. on guru arvamus ja see maailmatõde. tekivad äratuntavad välised aksessuaarid, antud juhul kaabud. kõik, kes pole meiega, on meie vastu.
 
-dp- 29. juuni 2022, kl 19.57
Põgusad kogemused. Mõned korrad on kutsutud, pole läinud. Mis seal ikka toimuda saab? Juhtoinad laiavad, lambad määgivad kaasa.
 
Vol 30. juuni 2022, kl 02.16
Ainuke ühendus, kes kohalikul maastikul sektantlust meenutab, on tõesti EKRE.
Üldiselt on sektidel suhteliselt keeruline areneda nii väikese rahvaarvuga riikides nagu Eesti. Kes tahab tõeliselt sektante uuride, siis pöörake pilk Venemaa või USA suunda.
 
-dp- 01. juuli 2022, kl 22.11
Jäin kohe mõtlema ja läksin seletavast uurima: https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=sekt&F=M Usulahk või kitsas kildkond.
 
Rhal 02. juuli 2022, kl 00.59
Olen ise täheldanud, et kui on mingi ajupesu ja kui keegi sellega justkui liialt kaasa läheb, siis nende uskujate seas tekibki justkui miskitsugune massipsühhoos ja väga uskumatud asjad võivad hakata tunduma tohutult reaalsena, justkui oleks inimene sattunud mingisse teise "reaalsusesse". Aga noh, eks psühhoos ongi ju midagi sellist, et inimene kogeb maailma sellisena, millisena keegi teine seda ei koge. Võib uurida näiteks seda, mida suutis kunagi Põhja-Korea oma sõjavangidega teha (raamatus "AJUPESU. MÕTETE KONTROLLIMISE TEADUS" on sellest juttu), ikka täiesti kodeeritakse inimesed ära, nagu pannaksegi kergelt hüpnoosi alla.
 
oehh 02. juuli 2022, kl 04.45
pole vaja isegi põhja-koreasse suunduda. ostankino hüpnotiseerib igapäevaselt mitmeid miljoneid inimesi.
kui mingi aja pärast neid reaalsusesse tagasi tooma hakatakse, siis kuidas see psühholoogiliselt toimib? osad ilmselt keelduvad üldse reaalsust omaks võtmaks ja eelistavad elada kellegi teise loodud mullis.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!