Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
ise suitsu tegemine
 
ideed 17. august 2009, kl 02.09
olen suhteliselt noor suitsetamises veel, ning ma hakkasin mõtlema, et kuna suits nii väga rikub tervist, siis...

a) Ma ostan suitsu, mis rikub väga minimaalselt (või ei riku üldse), nii et kui keegi teab, siis palun soovitage mõnda head, mis ei haiseks ka eriti...

b) Teen ise suitsu.
Seda pruuni osa ma ei tea, kuidas teha (ei mäleta nimetust), aga kui ma näiteks võtaks paberi, paneks sisse mingid suvalised väiksed lehed, keeraks kokku, ning suitsetaks ära?
igasugused ideed tulid, lihtsalt huvi pärast.
on see väga ohtlik, kui ma nii katsetama hakkan?
 
alissandra 17. august 2009, kl 12.40
Jäta parem kohe maha enne kui on hilja. Sõltlane on ikka päris jube olla.
 
Rex 17. august 2009, kl 14.46
sellist suitsu, mis üldse tervist ei rikuks, pole minu arvates olemas.
 
ideed 17. august 2009, kl 17.54
aga mis rikub minimaalselt?
 
Rex 17. august 2009, kl 18.14
kõik suitsud rikuvad tervist ja tekib sõltuvus. milleks seda üldse sul vaja on? jäta maha, kui veel saad. ilma suitsuta on elu selgem.
 
Anita 17. august 2009, kl 18.21
rikuvad kõik ühtemoodi..kogu elu rikub su tervist..;b nii või naa lõpeb see surmaga..:)) aga kui muidu ei saa, osta see keeraja, kus saad filtri ja paberi koos tubakaga sigaretiks veeretada..kirsitubakas on hea, neid olen keeranud (kanged aga hea maitsega) ise tõmban ikka seda kõige lahjemat (barclayd, punast)..
 
idee 17. august 2009, kl 19.56
Aga kuidas oleks, kui ma võtaks mingi vana suitsukoni filtriks, võtaks ümbrise ära (alles jääb muide vatitaoline asi, kui suitsu lahti võttes uurida), siis võtaks paberi, keeraks selle rulli, ning paneks sisse mingeid tükeldatud lehti ja siis suitsetaks neid?

ma just muretsen sellepärast, et mürgitan end ära kuidagi, kui lehtedega katsetan.
 
alissandra 17. august 2009, kl 20.05
Pead sa siis ise leiutama või? Osta poest suitsu ja tõmba, nii et...
 
mari 17. august 2009, kl 20.06
postituse sisu järgi oletan, et sa oled ikka väga noor. Ära hakkagi selle suitsuga mässama, parem otsi mingit muud ajaviidet, mis ei kahjusta tervist..näri nätsu vms. Kui saad vanemaks, siis hakka uuesti mõtlema, kas tasub või ei
 
panther 17. august 2009, kl 20.14
Mis teema? Hoia kahe käega peast kinni ja oiga ainult.
 
alissandra 17. august 2009, kl 20.15
Panther, ära sa nüüd ära küll minesta.:)
 
panther 17. august 2009, kl 20.24
Nagamannid võiksid midagi targemat teha kui siin pläma ajada.:)
 
alissandra 17. august 2009, kl 20.25
Nagamannidel pole midagi teha, kool pole veel ju alanud.
 
panther 17. august 2009, kl 20.31
Ma ei tea, see tundub ikka sellise ajuvaba pseudoprobleemina. Koolipoiss või tüdruk, kel pole raha, tahab endale võimalikult odavalt ja võimalikult vähe tervistrikkuvat suitsu teha? Ja et ei lõhnaks jubedalt, st ei reedaks vanematele tema halbu kombeid? Misasja selle peale üldse kosta? Kui arvestada, et koolides tõmmatakse suitsu juba umbes 4dast klassist alates (on muidugi ka nooremaid loomulikult), siis tekib küsimus, kas tegu on mõne 7-aastasega või? Vanemad peaksid teadlikumad olema suitsude (nikotiini) kahjulikust mõjust tervisele ning vanemad panevad juba kangemat kraami kui see tavasuits.
 
panther 17. august 2009, kl 20.33
Uhh, olen täna vist pisut ebatolerantne. Lihtsalt lasin end veidi kõigutada sõbra murest.
 
luna 17. august 2009, kl 20.44
panther 5+ jutu eest!
 
idee 17. august 2009, kl 20.41
16 olen muideks.
Ja tegu pole üldse probleemiga, lihtsalt küsin nõu.

Loomulikult tean suitsu halba mõju, ning ma ei taha, et mul tõsisem sõltuvus tekiks, kui see praegu on.
Praeguseni olen õnneks vähe teinud.

Ja muideks - mõlemad vanemad teavad, on väga tolerantsed, kuna vanust on ka juba piisavalt ju.
 
alissandra 17. august 2009, kl 20.42
Kuna sõltuvust veel pole, siis polegi vaja mittemingisugust suitsu teha, see tervisele kõige kasulikum. Kuula vanemate nõuandeid ka ikka.;)
 
luna 17. august 2009, kl 20.45
a miks üldse suitsu tahad teha???
 
idee 17. august 2009, kl 20.52
Ma ei õelnud, et mul sõltuvust pole, mis tähendab seda, et väike juba on (väga väike ikkagi, võrreldes mõnega).

Suitsu tahan teha põhiliselt uudishimust ning natuke on ka tõestamises asi kinni (vanasti olin alati see, kes ei teinud, ning nüüd on asjad kujunenud nii, et kõik on muutunud ja ma tahan seda teistele näidata).
 
luna 17. august 2009, kl 20.57
Eks ise tead. Aga tervislikku suitsu pole olemas.
 
panther 17. august 2009, kl 21.49
Jah loomulikult on vaja näidata kui lahe sa oled kui suitsu teed, sest et keegi sinust ikka lugu peaks jne. Muidu oled põlualune. See on ajast aega nii olnud ja jääb vist edaspidigi niimoodi koolides olema. Sa oled lihtsalt ehk liiga ebakindel (kes noortest seda poleks?). Imestan vaid su vanemaid, kes lasevad asjal lihtsalt minna, selgitamata asja pluss- ja miinuspooli.
Ütled, et sõltuvust pole ja samas lisad, et väike sõltuvus ikka on... siililegi selge, et järelikult siiski on juba sõltuvus välja kujunenud. Ehk muidugi mitte pakk päevas nagu mõni teine teeb vaid vähem, aga ikkagi on olemas probleem.

Väidad, et oled teadlik terviseprobleemidest, mis suitsetamisega kaasnevad? Kui oled, siis ehk on 16-aastasel õige aeg mõistus appi võtta ja suitsule ei öelda. Praegu on see veel lihtne kui ahelsuitsetaja pole. Lihtsalt sellepärast, et mõnele tüübile näidata, mida sa suitsu tehes väärt oled (lahe kuju jne), pole mõtet oma edaspidist elu tarvis ära rikkuda.
 
luna 17. august 2009, kl 21.55
Minu jaoks on enesekindlad noored need, kes ei suitseta. Aga massist erineda on raske.
 
diip 17. august 2009, kl 22.16
ma küll ei julgeks suvalist sodi suitsetada. katsu üldse maha jätta.
 
idee 17. august 2009, kl 22.58
panther,

1) Ma ei kavatse koolis teha sellepärast, et lugu peetaks, pigem ikka sellepärast, et vanasti ma ei teinud (ühel põhjusel), ning ma ei taha, et inimesed valesti aru saaksid.
Arvatavasti teen ma ainult esimesed kuud, millalgil novembris lõpetan ära.

2) Sõltuvus on väga väike, mis tähendab seda, et ma ei tee mõni päev kordagi suitsu, mõni päev 1-2 tükki. Vahe on ju väga suur, kuna paljud teevad rohkem, mis = tervist rikub rohkem.

Mina arvan, et on vastupidi. 16 aastaselt ei saa veel mõistust appi võtta, kuna just siis on surve kõige suurem, just siis huvitab inimesi teiste arvamus.
Alles hiljem rahuneb see maha, ning teiste arvamus pole ka enam nii oluline.
 
Anita 17. august 2009, kl 23.40
alustasin ka 16-selt..kahetsen tegelikult, sest mulle jäi sõltuvus külge.. lahti ei saa, ja kui ausalt, siis ei taha kah..;b
 
ajukas 20. august 2009, kl 18.21
teemaalgataja sa võta kohe kanepilehti keera paberisse hea loodustoode,saad kaifi ka lisaks rikutud kopsudele ja ajule
 
Pole ema 31. jaanuar 2020, kl 09.53
 
Miskine 17. mai 2020, kl 20.30
Mugwort (harilik puju) ehk meremehetubakas, veab küll pilve, aga kärab küll
 
OLEN JUBA 40+ aastat maha jätnud 26. november 2020, kl 12.56
alissandra Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Jäta parem kohe maha enne kui on hilja. Sõltlane o
> n ikka päris jube olla.
JÄTA kohe suitsetamine ja viska kus kurat ,,,,
Olen ise nii sõltuvuses ,,et enam ei suuda ilma suitsuta
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!